X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uznali mój polski test glukoZy :) nie musze powtarzać w UK. Ufffff

    Szczesliwa_mamusia, magdzia26, Iruletka, ara, Lady Savage lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze Emilky jak tak czytam co piszesz to az oczom nie wierze. ja chyba w uk nie mieszkam ... u mnie sa kompletne inne zasady ... 2 usg po 27 tc szok... a ty masz jakies zdrowotne problemy ?
    i ta cala reszta... ja mieszkam w mniejszym miescie niz Oxford ale pierwsze sie spotykam z tym co piszesz.

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga1402 wrote:
    kurcze Emilky jak tak czytam co piszesz to az oczom nie wierze. ja chyba w uk nie mieszkam ... u mnie sa kompletne inne zasady ... 2 usg po 27 tc szok... a ty masz jakies zdrowotne problemy ?
    i ta cala reszta... ja mieszkam w mniejszym miescie niz Oxford ale pierwsze sie spotykam z tym co piszesz.
    Nie mam żadnych problemow zdrowotnych. Wspomniałam tylko o wypadku drogowym z 2015 roku. Ogólnie że mną tu jak z jajkiem się obchodzą. Miałam badania krwi, moczu i posiew. A Petitka mówiła, że jej nie robili posiewu. Mam wizyty co trzy tygodnie. No i też myślałam, że tylko jeden skan ten w 36 tyg a tu będę mieć dwa. Jeden w następnym tygodniu. Ma do mnie zadzwonic kiedy w szpitalu mają wolny termin. Z opowieści słyszałam źle historię o Anglii. Ale może to dlatego, że to jest kliniczny szpital uniwersytetu Oxford.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 15:06

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam wypadek w tamtym tyg i u mbie bylo ciezko ze scanem sprawdzili tylko czy serduszko bije. a wizyty teraz tez sa co 3 tyg ale juz bez scanu. nie mowiac o tym zeby polozna przyszla przed narodzinami.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 26 września 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lura82 wrote:
    Wstępnie do piątku mam być w szpitalu.
    O pessarze itp nie bylo mowy. Ja sie o to nie zapytalam. Wydaje mi sie ze juz za późno jest. Tylko leżenie, luteina, magnez, no i sterydy
    Ty już jesteś w dość zaawansowanej ciąży. 31tc to już na pessar wg mnie późno.
    Na pewno jeśli będzie potrzebny lekarz powie
    Czyli te kilka dni w szpitalu trzeba być. Sterydy 2 dni i pewnie jakaś obserwacja

    iv09i09katk65tr1.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga1402 wrote:
    ja mialam wypadek w tamtym tyg i u mbie bylo ciezko ze scanem sprawdzili tylko czy serduszko bije. a wizyty teraz tez sa co 3 tyg ale juz bez scanu. nie mowiac o tym zeby polozna przyszla przed narodzinami.
    Ja nie wiem Aga jak to jest. Mi moja powiedziała, że jeszcze przyjdzie. A dala Ci twoja list terminów by się zapisać do szkoły rodzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 15:12

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadnej listy nie otrzymalam
    .chyba ze jutro cos da bo mam wizyte. narazie byly same ulotki i tyle. a ta szczepionke na whooping cough bralas ?

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga1402 wrote:
    zadnej listy nie otrzymalam
    .chyba ze jutro cos da bo mam wizyte. narazie byly same ulotki i tyle. a ta szczepionke na whooping cough bralas ?
    Dała mi.ulotki do poczytania i kazalansie zastanowić. Na grypę nie chce. A na ksztuscia jeszcze nie wiem. To i jak po 30 tyg więc mam jeszcze czas. A Ty bierzesz?

    Odnośnie szkoły rodzenia dostałam to


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dd96b9162238.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 15:29

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to część ciuszków, które posegregowalam.
    Ale muszę przejrzeć wszystkie kartony, bo i w tych z większymi ciuszkami trafiają się mniejsze. Na zdjęciu brakuje kombinezonow, kurtek. Czapeczek, skarpetek-ktorych mam zatrzesienie. Oby moje dziecko lubiło skarpetki. To tylko rozmiar 56/62. Zmęczyłam się. Brzuch stwardnial, szyjka kłuje. Czas poleżeć. Sorki za ten bałagan z tylu,ale mąż informatyk robi porządki w swoich rzeczach.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/08440095209c.jpg

    A tyle tego,ze będę lecieć na bieżąco, dopiero jak będzie się kończyć, to wypiore. Choc myślę,ze zdąży powyrastac z niektórych rzeczy, a niektórych nie zdążę mu założyć

    emikey, Aztoria, Iruletka, nataliamonika, Lady Savage, aga1402 lubią tę wiadomość

  • Aztoria Autorytet
    Postów: 372 435

    Wysłany: 26 września 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    woooow nieźle, co za ilość :D

    Synuś :)
    oar8yx8d9kb4k9pj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wizyt lekarskich, to obliczyłam,ze mnie przed porodem czekają jeszcze tylko 3-4wizyty. I to jest przerażające,ze to już. Wczoraj rezerwowalam termin na koniec listopada, to aż mi się dziwnie zrobiło,ze za chwilę skończę swoją przygodę z ciąża, a zaczną inna, piękna-mam nadzieję przygodę. Oby meta tego pierwszego etapu jakoś poszła. Najchętniej na koniec ciaży zabrałabym mojego doktorka do siebie,zeby mnie codziennie zarażal swoim optymizmem i mówił,ze wszystko będzie dobrze

    Nola, magdzia26 lubią tę wiadomość

  • Aztoria Autorytet
    Postów: 372 435

    Wysłany: 26 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wizyty ostatnio też już ustaliłam do końca, zostały mi 4, ostatnią mam mieć 8 grudnia a potem to nie wiem, pewnie jakieś ktg i też miałam takie myśli że w sumie to już niedługo koniec :D

    Synuś :)
    oar8yx8d9kb4k9pj.png
  • Ewka094 Ekspertka
    Postów: 172 125

    Wysłany: 26 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przebralam tylko dwa worki, zostało mi jeszcze trochę, a tez wybieram ciuszki do 68, resztę zostawiam na pozniej. Jeszcze nie ukladam w szafkach bo czeka nas jeszcze remont sypialni.

    Oliwierek- 22.12.2017r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aztoria wrote:
    woooow nieźle, co za ilość :D
    Nie robiło na mnie to takiego wrażenia,ze dopuki nie zaczęłam tego układać. Tą najwyższa kolumna, to same pajace w rozmiarze 56. Po tej wstępnej segregacji znalazłam 2kaftaniki-nigdy nie użyte przez moja siostrę. Ale żadnego małego spioszka. Wydawało mi się,ze sa małe, a tu nie ma. Chyba,ze gdzieś jeszcze są. Na tej ilości, to spokojnie dwójkę można by było odchowac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka - Ty do 68, ja tylko do 62. 68 będę prac w styczniu. A jeszcze moja siostra przygotowała dla mnie kolejny karton z rozmiarem 74. Ciucholand otworze, jak nic.

  • Iruletka Autorytet
    Postów: 694 290

    Wysłany: 26 września 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    wstałam dzisiaj w samo południe, nie wiem czemu aż tyle spałam. Teraz z niczym nie mogę się wyrobić :-/

    Szczęśliwa samych szczęśliwości Ci życzę z okazji urodzin, dużo zdrówka dla Was i aby Ci się spełniło to o czym marzysz :-*

    Lady, oby Twoja wizyta w szpitalu trwała jak najkrócej. Znam Twój ból. Jak w maju trafiłam do szpitala to najbardziej tęskniło mi się za synem i trochę się obawiałam jak chłopaki sobie sami poradzą. Poradzili sobie i to świetnie, a ja po 3 dniach pobytu poczułam, że w końciu odpoczywam ;-)

    Lura powodzenia!!! Trzymam kciuki.

    Beti wg ubranek masz w sam raz. Ja staram się nie przekraczać pewnych ilości bo u mnie to i tak pralka chodzi codziennie.

    Neisarah u mnie niestety zaczął się cyrk z zusem, o ile wcześniej płacili mi za zwolnienie. Czyli dostawałam na 3 tyg to kasa przychodziła zaraz po zakończeniu zwolnienia. A teraz jest ku.. w cały świat. Ostatnio wypłacili mi tylko za 30 i 31 sierpnia, 14 września. Podejrzewam, że teraz wypłaty będą za dany miesiąc a nie za zwolnienie.

    Lampki nocnej nie będę póki co kupować, bo Tomek będzie spał z nami w sypialni, a w niej mam 2 świetlówki w ramie łóżka z osobnymi włącznikami, które dają bardzo przyjemne i wystarczające światło. Do tego mam wbudowaną lampkę w nadajnik monitora oddechu. Styknie póki co. Za oświetleniem rozejrzę się dopiero jak będziemy urządzać na wiosnę nowe mieszkanie.

    dhpclr4.png
  • Ewka094 Ekspertka
    Postów: 172 125

    Wysłany: 26 września 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wizyt to nie wiem jak będzie u nas, mam do 18.10 zwolnienie wiec nastepna bede miala do 18 no i miedzy czasie USG 3 trymestru mnie czeka. Potem nie wiem bo mi gin gadala na poczatku ciazy, ze pod koniec wizyty co dwa tygodnie beds, a ja jednak wolalabym miec jeszcze co 4 tyg.

    Oliwierek- 22.12.2017r.
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Co do wizyt lekarskich, to obliczyłam,ze mnie przed porodem czekają jeszcze tylko 3-4wizyty. I to jest przerażające,ze to już. Wczoraj rezerwowalam termin na koniec listopada, to aż mi się dziwnie zrobiło,ze za chwilę skończę swoją przygodę z ciąża, a zaczną inna, piękna-mam nadzieję przygodę. Oby meta tego pierwszego etapu jakoś poszła. Najchętniej na koniec ciaży zabrałabym mojego doktorka do siebie,zeby mnie codziennie zarażal swoim optymizmem i mówił,ze wszystko będzie dobrze
    Zawsze możesz zajść w druga ciążę i kontynuować dwie przygody na raz ;)

    Szczesliwa_mamusia, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Aztoria Autorytet
    Postów: 372 435

    Wysłany: 26 września 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziś zamówiłam dwa pajace, dwa body i półspiochy a dla mnie szlafrok i koszule. W końcu ruszyłam i w październiku chce mieć kupione wszystkie drobne rzeczy i zamówiony wózek i fotelik. Na początku listopada kupimy łóżeczko i materac. W porównaniu do was to późno ale za bardzo nie mamy gdzie tego wcześniej trzymać.

    Edith lubi tę wiadomość

    Synuś :)
    oar8yx8d9kb4k9pj.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 26 września 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja następna wizytę mam 10.10 u polskiego gina. 11.10 mam usg 4d u siebie bo chce żeby mama zobacZyła malego, bo nie zobaczy go zaraz po urodzeniu. Potem mam wizytę 23.10 u angielskiej położonej. W następnym tygodniu mam jeszcZe brytyjskie usg. Konsultacje z brytyjskim lekarZem na dniach ale nie wiem kiedy. Ogólnie sporo tego w październiku mi się nazbierało.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
‹‹ 1236 1237 1238 1239 1240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ