X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 27 września 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    a ja teraz mam fazę na galaretkę z indyka. Mogłabym jeść na sniadanie, obiad i kolację. Z duża iloscia groszku i jajka. Koniecznie polane sporą iloscią octu. tak mi smakuje jak nigdy. Co 3 dzien gotuje rosół i robię tą galaretkę. W weekend jedziemy do mojej mamy męza na imieniny i też zażyczyłam sobie galaretkę. No faze mam na to niesamowitą.
    Jak tak mówisz to w sumie też bym zjadła :D z groszkiem, jajkiem i marchewka. Bez chrząstk :D

    Ja nadal i niezmiennie mleko z kokosankani ;) teraz już nie tylko na kolację ale i na sniadanie :) Gabi chyba kostki buduje.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/315c462e4eac.jpg

    Zdrówko!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2017, 09:34

    Szczesliwa_mamusia, dagii, magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 września 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    legginsy z italian fashion są słabe, po 3 praniach zmechlone, że wstyd się ludziom pokazać

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Jak tak mówisz to w sumie też bym zjadła :D z groszkiem, jajkiem i marchewka. Bez chrząstk :D

    Ja nadal i niezmiennie mleko z kokosankani ;) teraz już nie tylko na kolację ale i na sniadanie :) Gabi chyba kostki buduje.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/315c462e4eac.jpg

    Zdrówko!
    Mam z marchewką :) W mojej galaretce nie uświadczysz ani chrząstek, ani skórek, ani żyłek. Tylko mięsko, jajeczko, groszek i marchewkę. Wszystko inne odrzucam. Na dodatek taki mi wczoraj dobry rosół wyszedł,ze moj P był zły,że mu nie odlałam do picia

    magdzia26, Lady Savage lubią tę wiadomość

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 27 września 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Witam się w 31 tygodniu :)

    U mnie noc spokojna. Wczoraj o 22 pochłonęłam pysznego steka wołowego. Ja nigdy nie lubiłam mięsa, kiedyś wcale nie jadłam (po prostu mi nie smakowało i jakoś mnie obrzydzało), a teraz za czerwone mięso dam się pokroić! Możliwe, że to kwestia niedoboru żelaza, no i oczywiście ciąża i zmieniające się smaki. Taaaaak mi smakowało :D

    Dziś czeka mnie wypad do banku. Dobrze, że mam samochód. Wieczorem jeszcze odwiedzę mamę, bo ma urodziny. I tyle z mojego leżenia :(

    Czy któraś z Was będzie rodziła w Rudzie Śląskiej? Wczoraj w szkole rodzenia usłyszałam bardzo dobre opinie na temat tego szpitala i poważnie go rozważam. To tylko 20min samochodem :)
    Ja jestem ze śląska ale ja stawiam na Zabrze. Często sie słyszy dobre opinie o tym szpitalu

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 27 września 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Mam z marchewką :) W mojej galaretce nie uświadczysz ani chrząstek, ani skórek, ani żyłek. Tylko mięsko, jajeczko, groszek i marchewkę. Wszystko inne odrzucam. Na dodatek taki mi wczoraj dobry rosół wyszedł,ze moj P był zły,że mu nie odlałam do picia
    Ale mi smaka narobiłaś! W Anglii ciężko o indyka :/ moja mama zawsze robi z szyjki. Nawet nie wiem czy by mi się wytracilo z udek i skrzydełek kurczaka. A tylko to widuję w sklepach ;( mój mąż nie lubi nóżek. Mowi że to galaretka z mięsa i ze to nienormalne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2017, 09:48

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój galaretki też nie lubi. Ale rosół chętnie zjada, jak jest gorący :)

    Mówisz,że indyka nie dostaniesz, skrzydełka z indyka. Na pewno gdzieś jest. Z udka z kurczaka mozesz ugotować, tylko żelatynę musisz dodać, bo Ci rosół nie zastygnie, chyba że kupisz łapki, to tam jest dużo żelatyny. Ja przeważnie robie na skrzydłach z indyka i udzcu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2017, 09:52

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 27 września 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Mój galaretki też nie lubi. Ale rosół chętnie zjada, jak jest gorący :)

    Mówisz,że indyka nie dostaniesz, skrzydełka z indyka. Na pewno gdzieś jest. Z udka z kurczaka mozesz ugotować, tylko żelatynę musisz dodać, bo Ci rosół nie zastygnie, chyba że kupisz łapki, to tam jest dużo żelatyny. Ja przeważnie robie na skrzydłach z indyka i udzcu.
    No u mnie mama robi też z indyka i dodaje ta szyjkę żeby lepiej się zsiadalo. Łapek też tu nie widziałam. Tylko kurczak albo fitely z indyka. Taka żelatynę jak do deserów?

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    No u mnie mama robi też z indyka i dodaje ta szyjkę żeby lepiej się zsiadalo. Łapek też tu nie widziałam. Tylko kurczak albo fitely z indyka. Taka żelatynę jak do deserów?
    tak. Normalną żelatynę :) Ja czasem dodawałam jak robiłam tylko z kurczaka (gdy indyka nie miałam gdzie kupić), wsypujesz tam 7 łyzeczek do goracego rosółu (tak na 1,5 litra), mieszasz i zalewasz. ładnie Ci zastygnie

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 27 września 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś wizytę - to już chyba jedna z 3 ostatnich wizyt. Ciekawa jestem co mi powie lekarz na te moje problemy z krwią - oby nie wpadł na pomysł położenia mnie do szpitala

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 27 września 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    tak. Normalną żelatynę :) Ja czasem dodawałam jak robiłam tylko z kurczaka (gdy indyka nie miałam gdzie kupić), wsypujesz tam 7 łyzeczek do goracego rosółu (tak na 1,5 litra), mieszasz i zalewasz. ładnie Ci zastygnie
    To spróbuję. Teściowie przylatują w ten weekend, a teść bardzo lubi nóżki :) tylko muszę znaleźć żelatynę a nie zelfix. Może w polskim sklepie będzie.

    Szczesliwa_mamusia lubi tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti- będzie dobrze. Trzymam kciuki :)

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 27 września 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które były zainteresowane monitorem oddechu Snuza czytałyście o Snuza Pico ?
    https://www.bociek.eu/7466-snuza-pico.html
    Jestem ciekawa ile będzie kosztować i kiedy będzie dostępny

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 27 września 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamuśki!!!

    Sukces! Uprzątnęłam pralnię :D Brakuje jeszcze blatu nad pralką i suszarką, ale to już kosmetyka. Niestety przypłaciłam to ... chyba rwą kulszową, bo od kości ogonowej przez pośladek do nogi ciągnie niemiłosiernie. Lekko nagrzewam termoforem, ale niewiele pomaga :(

    Dlatego dziś się obijam. Tzn. taki miałam pierwotnie zamiar, ale cos mnie nosi.
    I, i zapisałam się wczoraj na chustowe zajęcia warsztatowe, chciałabym korzytsać z chusty, ale nie wiem czy Małemu się spodoba no i czy ja będę potrafiła.

    Jesli któraś z Was jest zupełnie przypadkiem z okolic Świdnicy, to zapisujcie się, w przyszłym tygodniu rusza III Tydzień Bliskości.

    magdzia26 lubi tę wiadomość

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • dagii Przyjaciółka
    Postów: 79 42

    Wysłany: 27 września 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Wstaje i co widzę? Mojemu mężowi się widocznie nudziło jak wczoraj poszłam spać .....

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f792851f85de.jpg

    Mamy trojaczki roznojajowe!


    Uśmiałam się Xd

    Apolonia ❤️

    010i3e3klym7clxy.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak bylam w pl to tesc zrobil galarete ale z nozek swinskich ja taka lubie i przebral mieso bo mu powoedzialam zenie bede jesc jak cos znajde tlustego itd. wiec sie postaral i oczywiscie z duza ilosca octu ;)

    k878 lubi tę wiadomość

  • dagii Przyjaciółka
    Postów: 79 42

    Wysłany: 27 września 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja ginekolog cały czas mówi ze rodzic mam na łubinowej w Katowicach bo tam pracuje niby szpital prywatny ale rodzi się na NFZ, mam takie mega mieszane uczucia, żebym potem nie wyszła z rachunkiem na 5 000
    Co do opinii ma nawet dobre, muszę jeszcze raz to omówić

    Apolonia ❤️

    010i3e3klym7clxy.png

  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 27 września 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagii wrote:
    Mi moja ginekolog cały czas mówi ze rodzic mam na łubinowej w Katowicach bo tam pracuje niby szpital prywatny ale rodzi się na NFZ, mam takie mega mieszane uczucia, żebym potem nie wyszła z rachunkiem na 5 000
    Co do opinii ma nawet dobre, muszę jeszcze raz to omówić


    Też rozważałam Łubinową, ale szybko zrezygnowałam. O ile warunki super, jak to w prywatnej klinice, to nie ma oddziału neonatologicznego :( nie chcę zakładać, że akurat będzie coś nie tak z dzieckiem, ale wolę mieć neonatologię na miejscu w razie czego. Podobno też odbierają tam porody głównie bez komplikacji, a jeśli coś poważniejszego się dzieje, odsyłają na Ligotę. Z kolei moja znajoma tam rodziła i bardzo sobie chwali - warunki super, personel też OK. Ona miała akurat szybki bezproblemowy poród SN.

    Jeśli chodzi o koszty - poród jest za darmo, jeśli dostaniesz skierowanie od lekarza pracującego w tym szpitalu, czyli w Twoim przypadku tak pewnie będzie :)

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 27 września 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chętnie zapłaciła za poród i miała spokój ale w wielkopolsce nie ma prywatnej porodówki :/

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry mamuśki :)

    Nastawiłam się dziś na dzień prasowania, a okazało się, że tylko kilka rzeczy wyschło do końca z wczorajszego prania. No cóż, będę się obijać :P A specjalnie tak ustawiłam deskę żebym mogła prasować z kanapy.

    Rozmawiałyście o galaretce... Ja nie znoszę. Rosół tak, ale galareta odpada. Odrzuca mnie od takich rzeczy. Jak galaretka to tylko owocowa :)

  • dagii Przyjaciółka
    Postów: 79 42

    Wysłany: 27 września 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Też rozważałam Łubinową, ale szybko zrezygnowałam. O ile warunki super, jak to w prywatnej klinice, to nie ma oddziału neonatologicznego :( nie chcę zakładać, że akurat będzie coś nie tak z dzieckiem, ale wolę mieć neonatologię na miejscu w razie czego. Podobno też odbierają tam porody głównie bez komplikacji, a jeśli coś poważniejszego się dzieje, odsyłają na Ligotę. Z kolei moja znajoma tam rodziła i bardzo sobie chwali - warunki super, personel też OK. Ona miała akurat szybki bezproblemowy poród SN.

    Jeśli chodzi o koszty - poród jest za darmo, jeśli dostaniesz skierowanie od lekarza pracującego w tym szpitalu, czyli w Twoim przypadku tak pewnie będzie :)

    Przemyśle to jeszcze, mam tyle fajnie, ze obok domu mam ten szpital, do tego mąż będzie miał fajnie bo może ze szpitala szybko wyskoczyć do domu wyjść z psem XD bez stania w korkach...

    Apolonia ❤️

    010i3e3klym7clxy.png

‹‹ 1242 1243 1244 1245 1246 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ