X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Dziś zaczyna mi lecieć 9 tydzień :) Bardzo jestem ciekawa jak tam maluszek, czy ma już choć 1cm... i czy serduszko mu puka. Denerwuję się przed piątkową wizytą, zwłaszcza, że wczorajsze badania wykazały, że mam mało płytek krwi (PLT) i trochę podwyższone MPV (wielkość płytek).


    Duże to są braki? bo jakieś niewielkie, to spokojnie, nie ma się co martwić. W ciąży rośnie objętość krwi, więc jej składniki ulegają rozcieńczeniu, stąd te obniżone poziomy.

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Was chciałam zapytać - szczególnie te, które mają już dzieciaczka, czy korzystały z jakiegoś książkowego poradnika i jeśli tak, to jaki polecają. Mnóstwo tego jest na rynku i każdy reklamuje się jako "najlepszy"

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa - miałam jakiś poradnik o ciąży i pierwszych dniach, z połowę go przeczytałam ;) Zdałam sie na intuicje ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zdalam sie intuicje i duzo na forach czytalam :)

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaR wrote:
    Lady Savage dziekuje za przepisy :)
    nie ma za co :) jak dostanę na 2 trymestr to też się podzielę :)

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • emilydread Ekspertka
    Postów: 170 397

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa wrote:
    A ja Was chciałam zapytać - szczególnie te, które mają już dzieciaczka, czy korzystały z jakiegoś książkowego poradnika i jeśli tak, to jaki polecają. Mnóstwo tego jest na rynku i każdy reklamuje się jako "najlepszy"
    Ja kupiłam " ciężarówką przez 9 miesięcy " i jestem zachwycona- przyjemnie, na luzie i na temat :)

    p19u9jcgcttxiugd.png
    23.05 Kaziu 15.00 cm <3
    *Aniołek 24.01 -10 tc*
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa wrote:
    A ja Was chciałam zapytać - szczególnie te, które mają już dzieciaczka, czy korzystały z jakiegoś książkowego poradnika i jeśli tak, to jaki polecają. Mnóstwo tego jest na rynku i każdy reklamuje się jako "najlepszy"
    Modrzewiowa nie kupuj poradników, nie opłacają się, każde dziecko jest inne i nikt nigdy nie napisał ani nie napisze poradnika pod Twoje dziecko i Twoją ciążę. Sama musisz to odkrywać i poznawać. Naprawdę, poradnik to tylko strata pieniędzy.

    Basik83 lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa wrote:
    A ja Was chciałam zapytać - szczególnie te, które mają już dzieciaczka, czy korzystały z jakiegoś książkowego poradnika i jeśli tak, to jaki polecają. Mnóstwo tego jest na rynku i każdy reklamuje się jako "najlepszy"
    Ja nie miałam nigdy książki raczej to co mnie interesowało znajdowała w internecie albo byłam zalogowana zapytajpolozna.pl tam jest kurs na email co tydzień jakieś ciekawostki na temat ciąży są:) po za tym jak lady napisała każde dziecko jest inne i trzeba ufać swojej intuicji ona jest często bardziej niezawodna niż jaka kolwiek książka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 11:09

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wachciowa wrote:
    Pamiętam jak kardiolog testował na mnie leki w czasie nauki w liceum. Zawsze na widok białego fartucha miałam podwyższone ciśnienie A ten uparciuch majstrował mi dawki. Chodziłam przy ścianie. Koszmar. Nigdy więcej.
    W necie znalazłam info że od 7 tygodnia standardowo podwyższa się puls u ciężarnych, najwięcej uwagi powinno się poświęcać ciśnieniu. Póki co zapisuję wszystko do zeszytu.

    Ja od samego początku tj od daty tej miesiączki co nie przyszła, to miałam podwyższony puls. Taki spoczynkowy, gdzie leżę i nic nie robię, to mi się waha 75-85. Dla mnie to był jeden z pierwszych objawów.
    Tętno spoczynkowe wynosi zazwyczaj 60-70, u ciebie faktycznie jakieś podwyższone, ale skoro podwyższyło ci się proporcjonalnie, to może jest OK.

    Ja mam z kolei niskie ciśnienie, ale to pewnie dlatego, że mocno ograniczyłam picie herbaty - bo nie mam na nią ochoty i piję max 2 dziennie, resztę jakieś bezkofeinowe piję. No i nie ruszam się tyle i nie stresuję, normalnie w pracy taki zasuw miałam, bieganina, spotkania, calle, siedzenie do późna jak trzeba; czasami zapominałam się wody napić przez pół dnia. A teraz sobie siedzę w domku, czytam książki i pilnuję toalety :-)

    Kawy nie piję już prawie 2 lata i przestałam mieć problemy z żołądkiem.

    Wachciowa lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa wrote:
    Duże to są braki? bo jakieś niewielkie, to spokojnie, nie ma się co martwić. W ciąży rośnie objętość krwi, więc jej składniki ulegają rozcieńczeniu, stąd te obniżone poziomy.


    Nie duże...

    PLT mam 150 przy normie 154 - 386
    MPV 12,4 przy normie 7,5 - 12

    dzięki dziewczyny! Trochę mnie uspokoiłyście :)

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Nie duże...

    PLT mam 150 przy normie 154 - 386
    MPV 12,4 przy normie 7,5 - 12

    dzięki dziewczyny! Trochę mnie uspokoiłyście :)
    Eee to lekarz nic pewnie na to nie powie nawet wszytko dobrze :)

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was mierzy sobie ciśnienie 2 razy dziennie? Jakie powinny być prawidłowe wyniki? Położna powiedziała mi żebym sobie mierzyła w domu, no to zmierzyłam dziś w łóżku po obudzeniu:
    96/72 tętno:71
    Czy to nie za nisko? Ponadto nie wiem czy jest sens mierzyć zaraz po przebudzeniu?

    Chicke,

    mierzenie zaraz po przebudzeniu nie ma sensu, bo organizm może się jeszcze wybudzać i być średnio przytomnym ;-)

    Ja mierzę po śniadaniu, tak, żeby siedzieć te parę minut i się nie ruszać. Wieczorem też czasami mierzę, ale nie po kąpieli tylko wcześniej, bo wtedy się żyły mogą rozszerzać (lubię się trochę grzać pod prysznicem), więc też wyjdzie niemiarodajne. A co do tętna, to czasami jak leżę i sobie mierzę, to też wychodzi niemiarodajne, kilka razy chwilkę po zmierzeniu po południu zasnęłam i pewnie dlatego wyszło obniżone.

    Kurczę w ogóle prawie wszystkie z nas mają jakąś długa listę chorób; tarczyca, cukrzyca, serce...
    Ja nie mam (jeszcze) choroby serca, ale mam złe wyniki EKG i silne predyspozycje do arytmii (jedna z faz pracy serca jest bardzo krótka). Jeden kardio mnie wysyłał na zabieg, ale poszłam do innych dwóch i stwierdzili, że póki mi się arytmia nie objawi, to nie ma co kroić. I wolę taką wersję. Nie wiem tylko czy przez to nie będą chcieli koniecznie mi robić cesarki.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Nie duże...

    PLT mam 150 przy normie 154 - 386
    MPV 12,4 przy normie 7,5 - 12

    dzięki dziewczyny! Trochę mnie uspokoiłyście :)
    Pokazywals wyniki dr?? O ile mpv nie jest bardzo istotne tak plytki owszem. Jestem wyczulona bo mam chora watrobe i ponizej 190tys juz jest alarm mimo ze w normie. 150 plytki to bardzo malo pewnie czeka cie dalsza diagnostyka tj krzepliwosc krwi itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 11:26

  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Pokazywals wyniki dr?? O ile mpv nie jest bardzo istotne tak plytki owszem. Jestem wyczulona bo mam chora watrobe i ponizej 190tys juz jest alarm mimo ze w normie. 150 plytki to bardzo malo pewnie czeka cie dalsza diagnostyka tj krzepliwosc krwi itp

    Wizytę mam dopiero w piątek. Czytałam, że niby mało, ale często się to w ciąży zdarza. Ciekawa jestem co na to mój lekarz.

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilydread wrote:
    Ja kupiłam " ciężarówką przez 9 miesięcy " i jestem zachwycona- przyjemnie, na luzie i na temat :)
    Też mam :D i jest meeega :) Czyta się na tyle fajnie, że kupiłam Dzieciozmagania i czekam na dostawę :D

    emilydread lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu nie ma zartow bo niskie plytki moga prowadzic do krwotokow moze nie 150 ale juz ponizej 100 tak. Nie chce straszyc tylko uczulic by przy najblizszej okazji pokazac dr wyniki

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. a ja mam płytek 181 tys.
    W piątek mam wizytę u gin. Teraz już nie będę biegać.
    Czy to że biorę Acard, który mi przepisała gin, właśnie przeciwzakrzepowo może miec na to wpływ?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Wizytę mam dopiero w piątek. Czytałam, że niby mało, ale często się to w ciąży zdarza. Ciekawa jestem co na to mój lekarz.
    No to na sokojnie dr pokazesz :) a plytki o ile beda sie utrzymywa a nie spadac bedzie okej :)

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Nie duże...

    PLT mam 150 przy normie 154 - 386
    MPV 12,4 przy normie 7,5 - 12

    dzięki dziewczyny! Trochę mnie uspokoiłyście :)
    Mamy bardzo podobne wyniki :) Moje widział hematolog i powiedział, że w ciąży nie ma co się przejmować takimi małymi odchyleniami.
    PS> Bierzesz jakieś leki przeciwkrzepliwe? Clexane, Acard?

    nesairah lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 - a na co chciał cie wysłać? Patrząc na leczenie mojego taty i pewne leku jakie chciała mu dać jedna kardiolog wczesniej to masakra, do grobu by chłopa tuż po 50-tce wjechała. Dopiero co miał stwierdzoną arytmię, był po 1 poważnym ataku, a ta mu wlepia lek który daje sie w ostateczności jak inne możliwości leczenia już się wyczerpały i można go brać max 2 lata. Dobrze, że w porę trafił na mądrego kardiologa. U nas babcia miała arytmię, tata ma, mi lekarz też po ekg stwierdził skłonność do arytmii ale też mówi dopóki nie ma ataków to spokojnie, bo jak sie zacznie brać leki trzeba juz do końca życia.

    Wiec cieszmy się jak jest na razie tak jak jest :)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
‹‹ 233 234 235 236 237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ