X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Mamy bardzo podobne wyniki :) Moje widział hematolog i powiedział, że w ciąży nie ma co się przejmować takimi małymi odchyleniami.
    PS> Bierzesz jakieś leki przeciwkrzepliwe? Clexane, Acard?

    Nic takiego nie biorę. Nie pogłębiałam na tyle diagnostyki po poronieniu, dlatego nie wiem, czy są wskazania do Clexane, czy Acardu. A Ty Okruszku bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 11:52

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • migiem Przyjaciółka
    Postów: 65 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nowe mamy :) coraz nas więcej :)

    dziewczyny gratuluję dorodnych maluchów :) wachciowa piękne zdjęcia masz z usg :)

    JaKa nie trać nadziei kochana, skoro lekarze określili wiek ciąży na kilka dni młodszy niż z terminu OM to jednak rósł i może po prostu jest jeszcze za wcześnie na oglądanie serduszka. Robili Ci betę dla sprawdzenia czy rośnie? trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.

    Zazdroszczę Wam apetytu, mi nic nie smakuje i na nic nie mam ochoty, mdli mnie trochę ale nie wymiotuję na szczęście. Wczoraj zrobiłam badania krwi i moczu, ale wyniki odbiorę dopiero na wizycie.

    zaliczyłam dziś pierwszy sen erotyczny :] a już myślałam że mnie ta przyjemność ominęła ;]

    kto dziś ma wizyty? :)

    Wachciowa, Nola lubią tę wiadomość

    svchgox1y0oxjq1r.png
    najbliższa wizyta 11.05 :)
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    K878 - a na co chciał cie wysłać? Patrząc na leczenie mojego taty i pewne leku jakie chciała mu dać jedna kardiolog wczesniej to masakra, do grobu by chłopa tuż po 50-tce wjechała. Dopiero co miał stwierdzoną arytmię, był po 1 poważnym ataku, a ta mu wlepia lek który daje sie w ostateczności jak inne możliwości leczenia już się wyczerpały i można go brać max 2 lata. Dobrze, że w porę trafił na mądrego kardiologa. U nas babcia miała arytmię, tata ma, mi lekarz też po ekg stwierdził skłonność do arytmii ale też mówi dopóki nie ma ataków to spokojnie, bo jak sie zacznie brać leki trzeba juz do końca życia.

    Wiec cieszmy się jak jest na razie tak jak jest :)

    Na ablację właśnie, bo stwierdził, że musi być droga dodatkowa - a ja poczytałam, to nie musi, bo może to wynikać także z innych rzeczy.

    Mi też tak inni lekarze powiedzieli, tym bardziej, że tych leków nasercowych nie można w ciąży i karmieniu brać, więc jakoś musimy dotrwać chociaż tyle.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Wachciowa Autorytet
    Postów: 787 658

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Kawy nie piję już prawie 2 lata i przestałam mieć problemy z żołądkiem.

    Ja mam uczulenie na kofeine. Nie mogę pić kaw, po 1 szkl. coli wymiotuje. Źle się czuję nawet pi cieście z kawą.
    Od kilku lat odstawiłam czarna herbatę- przeszłam na ziołowe, owocowe.

    f2wl2n0ajybxw4ws.png



    2nn33e3kzqao0cl3.png
    06.06.19 174
    09.06.19 857
    21.06.19 <3
    12.07.19 2.69cm
    07.08.19 7.19cm💙
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Nic takiego nie biorę. Nie pogłębiałam na tyle diagnostyki po poronieniu, dlatego nie wiem, czy są wskazania do Clexane, czy Acardu. A Ty Okruszku bierzesz?
    Ja biorę i jedno i drugie i u mnie płytki są szczególnie ważne bo Clexane może powodować małopłytkowość, więc morfologię robię bardzo często. W ogóle robię strasznie dużo badań, mam wrażenie, że ciągle tylko chodzę od laboratorium do laboratorium...

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Ja biorę i jedno i drugie i u mnie płytki są szczególnie ważne bo Clexane może powodować małopłytkowość, więc morfologię robię bardzo często. W ogóle robię strasznie dużo badań, mam wrażenie, że ciągle tylko chodzę od laboratorium do laboratorium...

    Mi jeszcze zostało odebrać wyniki moczu i w piątek do lekarza. Też mam wrażenie, że co drugi dzień latam na badania albo do lekarza... tak już chyba w ciąży będzie :p

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech, byleby wyniki były spoko...

    Ale muszę zapytać lekarza o Acard vs. wynik płytek.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj wizytę ale dopiero wieczorem. Od rana tak mnie zżera stres, że znowu byłam wymiotowac parę razy a już było lepiej

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie już coś kupionego dla maleństwa? Coś symbolicznego?
    Jak będzie wszystko dobrze to chyba jutro coś kupię. Chociaż jedne body albo skarpetki. Nie mogę się już doczekać jak będę kompletowac wyprawkę. Zawsze w sklepie rozplywalam się nad tymi dziecięcymi ciuszki a nigdy nie miałam odwagi tam podchodzić bliżej i podotykac :D

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tyle badań ostatnio robiłam, że w laboratorium pani zna mnie z imienia. Aż mi wstyd było chodzić :P

    Tak Yoselyn ja robię prolutex w brzuch.

    Ja biorę i acard i clexane ale to przez niskie aptt i inr. Za to płytki krwi mam za wysokie bo 460

    Zjadłam wielką michę budyniu, że aż mi niedobrze. Na opakowaniu twierdzą, że to 4 porcje, że ciężarna je za dwoje to rozumiem ale za czworo? :P

    migiem, magdzia26 lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    A macie już coś kupionego dla maleństwa? Coś symbolicznego?
    Tizzi kciuki za wizytę :) poza tym jeszcze nic nie kupowałam, mam dużo rzeczy po córce więc narazie się wstrzymuje, ale może faktycznie jak będzie wszystko dobrze to po wizycie wpadne chociaż po jakieś skarpetusie:) w pierwszej ciąży kupiłam pierwsze buciki dopiero po połówkowym taka byłam twarda:)
    Modrzewiowa wrote:
    A ja Was chciałam zapytać - szczególnie te, które mają już dzieciaczka, czy korzystały z jakiegoś książkowego poradnika i jeśli tak, to jaki polecają. Mnóstwo tego jest na rynku i każdy reklamuje się jako "najlepszy"
    Ja nie wiem który najlepszy bo mam tylko jeden (nie licząc jakiś krótkich poradników), kupiłam w pierwszej ciąży w "oczekiwaniu na dziecko" "pierwszy rok życia dziecka" "drugi i trzeci rok życia dziecka" i bardzo mi się podobają, są cenne rady, wiadomo że intuicja przede wszystkim ale w ciąży jest tego czasu więcej (szczególnie jak jest pierwsza) więc wieczorami można sobie czytać :)

    Witam Was dziewczynki, u mnie szaro ponuro ale chociaż tyle że ciepło, nawet dzisiaj jest w miare ale muszę cały czas jeść no masakra:(cyc mi chce odpaść:(
    mi to się wydaje wogóle że żyje w takim zawieszeniu od wizyty do wizyty, żeby tylko te dni mijały:)

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • migiem Przyjaciółka
    Postów: 65 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD zazdroszczę apetytu :) co do tych porcji to mi się wydaje że w większości przypadków tam, gdzie jest napisane że coś jest na 4 porcje, to wg mnie ledwie na dwie porcje wystarcza :) niemniej teraz zjedzenie jednej porcji czegoś to dla mnie wysiłek :)
    tizzi jak Ty biedaku do tego lekarza pójdziesz jak ciągle wymiotujesz? ja nie jestem przesądna i w pierwszej ciąży jak mi się coś podobało to kupowałam i nic się nie stało :) po co sobie odmawiać tej przyjemności - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :) teraz czekam aż będzie wiadomo jaka płeć bo mam dla dziewczynki komplet rzeczy po córce :)

    svchgox1y0oxjq1r.png
    najbliższa wizyta 11.05 :)
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    A macie już coś kupionego dla maleństwa? Coś symbolicznego?
    Jak będzie wszystko dobrze to chyba jutro coś kupię. Chociaż jedne body albo skarpetki. Nie mogę się już doczekać jak będę kompletowac wyprawkę. Zawsze w sklepie rozplywalam się nad tymi dziecięcymi ciuszki a nigdy nie miałam odwagi tam podchodzić bliżej i podotykac :D
    Ja tez kupię coś jutro jakieś skarpetki bądź rajstopki ;) bo jak mi 3 baba wyjdzie to rózowych rzeczy mam aż nadto:)

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, na usg udało mi się zapisać dopiero na 8.05. :/
    Chyba umre do tego czasu. Albo pójdę gdzieś prywatnie znowu...

    geeky-2017-12-12.jpg
  • migiem Przyjaciółka
    Postów: 65 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa ja również korzystałam z tych książek co Justya85 (dostałam w prezencie) i bardzo mi pasowały :) dużo ciekawych rzeczy było opisane :)

    svchgox1y0oxjq1r.png
    najbliższa wizyta 11.05 :)
  • migiem Przyjaciółka
    Postów: 65 60

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken spokojnie, wytrzymasz jakoś :) ani się obejrzysz a weekend majowy zleci i tuż po nim masz wizytę :)

    svchgox1y0oxjq1r.png
    najbliższa wizyta 11.05 :)
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wachciowa wrote:
    Ja mam uczulenie na kofeine. Nie mogę pić kaw, po 1 szkl. coli wymiotuje. Źle się czuję nawet pi cieście z kawą.
    Od kilku lat odstawiłam czarna herbatę- przeszłam na ziołowe, owocowe.

    ja na kawę uczulona nie jestem, ale mam straszne kołatania serca po niej, i co najlepsze usypia mnie XD kawa działa na mnie lepiej jak melisa.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    A macie już coś kupionego dla maleństwa? Coś symbolicznego?
    Jak będzie wszystko dobrze to chyba jutro coś kupię. Chociaż jedne body albo skarpetki. Nie mogę się już doczekać jak będę kompletowac wyprawkę. Zawsze w sklepie rozplywalam się nad tymi dziecięcymi ciuszki a nigdy nie miałam odwagi tam podchodzić bliżej i podotykac :D

    tak mam :3 pochwalić się?

    Wachciowa lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Kurde, na usg udało mi się zapisać dopiero na 8.05. :/
    Chyba umre do tego czasu. Albo pójdę gdzieś prywatnie znowu...
    spokojnie, akurat zobaczysz już dzidziusia małego a nie kropeczkę :) choć wiem że to czekanie osłabia...

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    tak mam :3 pochwalić się?
    dawaj! :)

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ