X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ostatnim usg schizowalam czy dziecko ma mózg. Nie wiem czemu. Mam też tak, że wszędzie natrafiłam na dzieci z syndromem Downa. I też zaraz myślenie mi się włącza.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga1402 wrote:
    Ja to tylko wiem ze jedna z was pisała ze Oxford ja Coventry ma reszta to nie wiem.
    Jest jeszcze ktoś z Leeds :)

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas wracać do Polski. Mąż już poleciał do Londynu, a mnie teść zaraz odwiezie na lotnisko. Strasznie gorąco w Budapeszcie, mam nadzieję, Że w Warszawie chłodniej.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha czyli nie tylko ja jestem świruskiem ;) to ulga. Zamiast sie glupia cieszyc, ze nic nie czuje, brzuszek mieciutki i wszystko dobrze, to ja tez siedze i pytam M. czy dzidzius jeszcze tam jest. A tez w srode mialam usg zeby nie bylo. M. gadal.ostatnio do brzuszka zeby mala mnie kopnela w koncu bo on ze mna nie wytrzyma ;D

    no wlasnie tez zaczelam leczyc grzybka, i mam takie podejrzenie ze on mi doklada do tego pecherza troszke. Ale pech to oech, akurat na wykazd takie atrakcje. I upal. Siedze w domu do popoludnia i dopoero wiecxorem wychodze bo inaczej bym padla.

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny planuje iść z kilka dni na zwolnienie. Z jakiego powodu lekarze wam wypisywali l4? Do grudnia Jeszce trochę czasu zostało A u mnie przebiega jak narazis6 wszystko ok. Czy infekcja pochwy jest powodem dla którego można iść na l4?
    Szczerze to nie lubię tak kombinować i obawiam się że w razie kontroli się nie wybronie.

    geeky-2017-12-12.jpg
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Dziewczyny planuje iść z kilka dni na zwolnienie. Z jakiego powodu lekarze wam wypisywali l4? Do grudnia Jeszce trochę czasu zostało A u mnie przebiega jak narazis6 wszystko ok. Czy infekcja pochwy jest powodem dla którego można iść na l4?
    Szczerze to nie lubię tak kombinować i obawiam się że w razie kontroli się nie wybronie.
    Ja z powodu nadciśnienie. Tylko że ja ho nie mam. Mam ciśnienie ok 120 / 74. Jak idę do swojego giną to 160/115. Na l4 od 1.06

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z powodu cukrzycy ale na l4 nie wypisuja powodu, spokojnie.

    Ja tez mam takie schizy jak wy, to normalne. 27 mam usg i juz sie boje :( potr. 8.08 prenatalne :(

    Moja dzidzia ma.okresy spokoju( kilka dni czasami) a czasami wariuje. Wczoraj jak m tetno badal to czulam jak kopie nawet m poczul na rece. Ale moje dziecko czesciej kopie do srodka ;)

  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie dziewczyny doczekacie się tych laskotek i kopniaczkow :) wiem ze łatwo mówić ale pamiętajcie że te z nas które czują ruchy są już dalej w ciąży a i tez kwestia łożyska noi tego ze to kolejna ciaza...

    Petitka, Opolanka 85 lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noi witamy się w 22 tc ;)

    Aztoria, Zołzimagic, Petitka, k878, Szczesliwa_mamusia, Jacqueline, Wachciowa, emikey, Opolanka 85 lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • Kamcia1988 Ekspertka
    Postów: 184 235

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Dziewczyny planuje iść z kilka dni na zwolnienie. Z jakiego powodu lekarze wam wypisywali l4? Do grudnia Jeszce trochę czasu zostało A u mnie przebiega jak narazis6 wszystko ok. Czy infekcja pochwy jest powodem dla którego można iść na l4?
    Szczerze to nie lubię tak kombinować i obawiam się że w razie kontroli się nie wybronie.

    Ja z powodu ciąży :)

    emikey, chicken, Opolanka 85 lubią tę wiadomość

    w4sq43r8x4wdamie.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, że na L4 wpisuje się jednostkę chorobową, ale zostaje ona w dokumentacji medycznej i na czerwonym odcinku L4, na zielonym się nie odbija, więc ani pracodawca ani ZUS tego nie widzi, przynajmniej dopóki nie zainteresuje się szerzej.

    sa jakieś kody na ciążę - inne O26.8; ja miałam takie coś, bo mi lekarz czasami drukuje zalecenia

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze tak czasem wejść i poczytać, że nie jest się jedyną osobą, która czeka na upragnione ruchy. Oszaleć faktycznie można i od razu załącza się nadmiar myślenia czy aby na pewno wszystko ok z dzidzią. U mnie też była schiza, że pewnie coś jest nie tak dopóki u położnej nie posłucham bicia serduszka.
    Dobrze, że jesteście kochane ciężarówki to możemy się powspierać i pocieszyć nawzajem ;)
    A jak u Was wygląda sprawa ze śluzem dziewczyny? Podczas starań praktycznie susza i brak śluzu a odkąd jestem w ciąży nie rozstaje się z wkładkami. Zapomniałam na ostatniej wizycie zapytać o to położną a teraz o tym grzybku i parciu na pęcherz poczytałam i oczywiście znowu schiza haha.
    Chyba zamiast oddziału położniczego czeka mnie psychiatra haha


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ty ostatnio pisalas ze nie mozna surowego ciasta do pizzy jesc ( co w sumie logiczne no ale chcialam dopytac czym to grozi :p Wczoraj robilam pizzerinki z gotowego ciasta spodu do pizzy ten zawijany w tesco i zjadlam dwie i w srodku cos mi sie zdaje nie byly niedopieczone :/ bo zostaly i malzowi dalam i patrze surowe:/ rewolucji zoladkowych nie mialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 10:00

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Petitka - noe zaleca się wkładek, zwłaszcza w ciąży, sprzyjają infekcjom mimo częstego zmieniania, lepiej bieliznę w dzień zmieniać niż wkładki nosić, serio :)

    Opolanka - odkąd mam tą poduchę ciążową to kładę się spać ma lewym boku i tal też sie budzę, ale czasem przekręcam się lekko na plecy, nie na płasko całkiem bo jedna odnoga poduchy podpiera plecy, ale na prawym wcale nie sypiam, a przed ciążą najlepiej mi na prawym sie usypiało właśnie. Nie wiem czy to od poduchy czy kwestia przyzwyczajenia, ale dobrze mi sie zasypia teraz na lewym i szybko ;)

    Ja czuje ruchy codziennie jakieś już blisko 3 tygodnie, ale u mnie to też druga tak zaawansowana ciąża no i łożysko na tylnej ścianie podobno. Ale tak mocne puknięcia/kopniaki jak już teraz czasem czuję to było po hmmm 4 tygodniach od pierwszych ruchów z Olą, wtedy łożysko z przodu miałam. Jeszcze was skopią dzieciaki :) Ola oszczędzała mi pęcherz i żebra, teraz dziecię upodobało sobie na razie okolice pęcherza :P

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    oczywiście, że na L4 wpisuje się jednostkę chorobową, ale zostaje ona w dokumentacji medycznej i na czerwonym odcinku L4, na zielonym się nie odbija, więc ani pracodawca ani ZUS tego nie widzi, przynajmniej dopóki nie zainteresuje się szerzej.

    sa jakieś kody na ciążę - inne O26.8; ja miałam takie coś, bo mi lekarz czasami drukuje zalecenia
    Dokładnie, ja mam ciąża w wyniku leczenia niepłodności i torbiele. L-4 prawie od początku ciąży.

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Petitka - noe zaleca się wkładek, zwłaszcza w ciąży, sprzyjają infekcjom mimo częstego zmieniania, lepiej bieliznę w dzień zmieniać niż wkładki nosić, serio :)

    Opolanka - odkąd mam tą poduchę ciążową to kładę się spać ma lewym boku i tal też sie budzę, ale czasem przekręcam się lekko na plecy, nie na płasko całkiem bo jedna odnoga poduchy podpiera plecy, ale na prawym wcale nie sypiam, a przed ciążą najlepiej mi na prawym sie usypiało właśnie. Nie wiem czy to od poduchy czy kwestia przyzwyczajenia, ale dobrze mi sie zasypia teraz na lewym i szybko ;)

    Ja czuje ruchy codziennie jakieś już blisko 3 tygodnie, ale u mnie to też druga tak zaawansowana ciąża no i łożysko na tylnej ścianie podobno. Ale tak mocne puknięcia/kopniaki jak już teraz czasem czuję to było po hmmm 4 tygodniach od pierwszych ruchów z Olą, wtedy łożysko z przodu miałam. Jeszcze was skopią dzieciaki :) Ola oszczędzała mi pęcherz i żebra, teraz dziecię upodobało sobie na razie okolice pęcherza :P
    Myślę nad tą poduchą, ale ja nawet brzucha nie mam, więc tak śmiesznie będę z nią wyglądała. Ale mam nadzieję, że brzucho jeszcze urośnie i będzie wtedy jak znalazł. Jak narazie to pół nocy prawy i pół nocy lewy bok wychodzi, ale na tym etapie to chyba dzidzi nie szkodzę?

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Szczesliwa ty ostatnio pisalas ze nie mozna surowego ciasta do pizzy jesc ( co w sumie logiczne no ale chcialam dopytac czym to grozi :p Wczoraj robilam pizzerinki z gotowego ciasta spodu do pizzy ten zawijany w tesco i zjadlam dwie i w srodku cos mi sie zdaje nie byly niedopieczone :/ bo zostaly i malzowi dalam i patrze surowe:/ rewolucji zoladkowych nie mialam
    Nie. O cieście nic nie pisałam;) pisałam Ci tylko, że jadam salami na pizzy pieczonej a propo toxo :) Nie wiem co w takim kupnym mrożonym cieście jest, bo ja robię sama ciasto na pizze. Myślę, że taki kawałek Ci nie zaszkodzi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Nie. O cieście nic nie pisałam;) pisałam Ci tylko, że jadam salami na pizzy pieczonej a propo toxo :) Nie wiem co w takim kupnym mrożonym cieście jest, bo ja robię sama ciasto na pizze. Myślę, że taki kawałek Ci nie zaszkodzi :)
    Kurde to cos mi sie pomylilo :p ja zwykle sama robie jak pizze robiny ale teraz do pizzerinek kupilam drodzowe ;) ale one nie jest mrozone. Takie w lodowkach

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opolanka - nie sądzę ;) to chyba bardziej później troche po 25tc ma znaczenie kiedy maluch już sporawy, wód troche już jest więcej i to wszystko razem może troche uciskać. O tą żyłę chodzi. Jednak jeśli jednak nie ma duszności gorzej, zawrotów głowy to troche jak na tym.prawym boku czy plecach poleżymy nie zaszkodzi. A co jak dziecko będzie uciskać na coś lewej strony, wtedy trzeba inaczej leżeć ;) ja w ciąży z Olą na plecach nie mogłam w późniejszej ciąży bo mi było słabo właśnie, więc wierciłam sie z boku na bok, raz prawy, raz lewy, biodra bardzo bolały i nie dało ma jednym wyspać :D

    A brzuch brzuchem, z czasem będzie podpierać poducha, ale nie cierpnie mi szyja i głowa tak nie boli rano, no i w nogach jakoś wygodnej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 10:27

    Opolanka 85 lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyjątkowo paskudna noc, mimo melisy nie zmrużyłam oka, mały też chyba czuł upał, bo się wiercił całą noc. Moje starsze dziecko, też non stop pobudki. W końcu udało mi się usnąć na podłodze, w pokoju Zuzi, ale szybko się obudziałam, bo okazało się, że jest 7, masakra, jestem mega nie wyspana, straszna noc.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
‹‹ 764 765 766 767 768 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ