X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh nie przejmuj się, ja też ciężko przeżywałam, że od początku muszę iść na zwolnienie... Jednak pamiętaj, że nie ma ludzi niezastąpionych, trzeba sobie to w głowie poukładać i mimo, że wydaje Ci się że swoją pracę najlepiej tylko Ty wykonasz to doceń, że i tak mogłaś długo pracować, ja musiałam zostawić sporo rzeczy rozgrzebanych, do tego nową firmę zaczęłam ogarniać no ale są rzeczy ważne i ważniejsze, u mnie po moim odejściu nic się nie zawaliło, na początku kilka osób dostało w spadku moje obowiązki, potem szef kogoś zatrudnił do pomocy a z niektórymi rzeczami po prostu poczekają... Także wg mnie nie przejmuj się, potrzebujesz odpoczynku to weź l4, świat się nie zawali od tego ;)

    magdzia26 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj syn do dwoch dni u babci na wakacjach i juz tesknie. Z m troche poszalelismy, poleniuchowalismy fajnie tam ale odczuwamy juz ze za cicho w domku :p


    Wieczorem mamy spotkanie z nasza paczka. W 9 osob na "piwko" idziemy :)) dawno wszyscy razem sie nie sptokalismy :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 12:25

  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolapola wrote:
    Na fb wrzuciłam informacje które dostałam od mojego gina. Mowil ze aktualnie działa sie według tych zasad. Czyli miedzy 28 a 30 tyg podaje sie profilaktycznie immunoglobuline. W zeszłym roku miałam ciaze pozamaciczna, dostałam kroplówkę z metotrexatu i właśnie zastrzyk z immunoglobulina. Teraz na początku ciąży robiłam badania to przeciwciał nie miałam ale zastrzyk i tak profilaktycznie lepiej ze jest opcja z zastrzykiem.

    Dzięki za odpowiedź. Czekałam na kogoś w podobnej sytuacji. Gdzie na fb wrzuciłaś?

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • Ewka094 Ekspertka
    Postów: 172 125

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dobrnelam do konca, w piatek bawilam sie na weselu, wczoraj na poprawinach a dzisiaj leze caly dzien w lozku i odpoczywam po dwoch dniach, bylo bardzo fajnie ;) mniej już sie martwie o dzidzie bo czuję jak sie rusza kilka razy dziennie ;) a wczoraj nawet przytulanki było ;) super bylo, a tak sie bałam, że bede plamic, na szczęście nic nie było ;) we wtorek do lekarza ide to wkoncu zobaczę moje malenstwo :) mam nadzieję, że siusiak mojemu synkowi nie odpadnie bo juz mam niebieskie ubranka, najwyżej córeczka w takich będzie chodzila ;) Witam nowe dziewczyny ;)

    Petitka, k878, magdzia26 lubią tę wiadomość

    Oliwierek- 22.12.2017r.
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Myslalam,ze po 30 dniach zwolnienia zasilek wyplaca zus?

    O kontrole tak sie zapytalam, licze ze nie bede jej miec.
    Natomiast bardziej rzezywam to (wiec ze to glupie ale czuje sie winna) ze ide na zwolnienie a czuje sie w miare ok. Co prawda po pracy jestem wykoncozna, jest tam duszno i nikt mnie nie oszczedza. Ale pomimo wsyztsko-taki mam charakter, ze sie zawsze poswiecam
    Nie jeśli pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników. Wtedy sam musi się rozliczać.

    magdzia26 lubi tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polska! I też gorąco :/

    Zołzimagic, Petitka lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą dziś w samolocie ledwo mi pasa starczyło. Nie mam pojęcia jak latają osoby grubsze. Miałam pas pod brzuchem a ledwo dopielam

    Petitka lubi tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Aztoria Autorytet
    Postów: 372 435

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie nie tlumacze w pracy z l4, juz wczesniej zapowiedzialam ze jestem max do polowy sierpnia. Tym bardziej ze tak naprawde po tym jak bylam w szpitalu moglabym wogole do pracy nie wrocic, zwlaszcza ze wcale mi wtedy dolegliwosci nie przeszly.

    A zusem sie tym bardziej nie przejmuje, pracuje 7 lat u jednego pracodawcy, w tym czasie bylam moze 3 razy na zwolnieniu, najdluzsze bylo to ostatnie. A skoro majac l4 z kodem B i pobytem w szpitalu wrocilam do pracy to chyba swiadczy ze nie jestem symulantka czy naciagaczka ;)

    Synuś :)
    oar8yx8d9kb4k9pj.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Czekałam na kogoś w podobnej sytuacji. Gdzie na fb wrzuciłaś?
    Wysłałam Ci wiadomość pw. Zaproszenie do znajomych. Przyjmij proszę bo mam pytanie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mamyginekolog to już byl poród, o poronieniu mówi sie do 22tc. Te ciągłe krwawienia wcześniej i zakażenie pewnie miało wpływ.

    Tak piszecie o tych detektorach i zdałam sobie właśnie sprawę, że od środy nie słuchałam, chyba jutro włączę :) wcześniej codziennie słuchałam prawie po kilkanaście sekund, odkąd codziennie czuje ruchy to co 2-3 dni, to moja najdłuższa przerwa odkąd słuchałam ;) ale jak sie leży rano i cie puknie to od razu lepiej :D chociaż ten dźwięk serduszka też przyjemny :) mam nadzieje, że dziecię będzie dość ruchliwe jak córka a nie będzie miało przestojów parogodzinnych z ruchami, już w późniejszej ciąży ;)

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które miały cesarke jak to wygląda? Lekarz wypisuje skierowanie i z tym idzie się do szpitala? Czy tam są jakieś widełki czasowe w których muszą nas wcisnąć? I kiedy takie skierowanie się dostaje, w którym tygodniu?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Eli Autorytet
    Postów: 951 634

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny które miały cesarke jak to wygląda? Lekarz wypisuje skierowanie i z tym idzie się do szpitala? Czy tam są jakieś widełki czasowe w których muszą nas wcisnąć? I kiedy takie skierowanie się dostaje, w którym tygodniu?
    Ja dostalam skierowanie do szpitala ale ze wzgledu na hipotrofie plodu i tam juz w szpitalu monitorowali koedy zrobic cc. Nie orientowalam sie jeszcze jak to.wyglada jesli nie trzeba isc do.szpitala wczesniej, czy dostaje sie skierowanie i umawia na termin w szpitalu? Pytam bo moj gin niestety przyjmuje tylko prywatnie, wiec i tak rodzic musze z marszu.

    iv096iye2nwxgbh1.png
    zi139jcgosgurbhf.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD - ja miałam nagłą cesarkę, w trakcie akcji porodowej. Nie wiem jak u mnie w szpitalu jest z planowanymi, ale tak lekarz twój daje skierowanie, zazwyczaj ok. 32tc jak nic się nie dzieje i umawiasz sie w szpitalu gdzie chcesz rodzić, robią konsultację gdzie hmmm badają np. zasadność skierowania i ustala się termin cc. Jeśli ciąża prawidłowo sie rozwija i w ogóle to zazwyczaj ustalają termin cc na tydzień przed normalnym to, czasem każą sie zgłosić w dniu to jeśli nic się nie dzieje, różne wytyczne mają ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 15:07

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam schizy o dziecko, do zeszłego tygodnia :) teraz codziennie robi takie akrobacje :) wczoraj nawet po melisie wariował zamiast spać xD. Więc ja się nie martwię już teraz :)

    Petitka lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny które miały cesarke jak to wygląda? Lekarz wypisuje skierowanie i z tym idzie się do szpitala? Czy tam są jakieś widełki czasowe w których muszą nas wcisnąć? I kiedy takie skierowanie się dostaje, w którym tygodniu?

    Wszystkie dostają skierwoanie do szpitala, z tą różnicą, że w rubryce uwagi: piszą albo cukrzyca, tarczyca i poród sn, albo cc i dlaczego cc. Ale wiesz jak Ci da skierowanie na cc 23 grudnia, to nie znaczy że tego dnia będziesz miec cc, przeważnie czekają 2-3 dni, a niektóre szpitale czekają do odejścia wód, czy mocnych skurczy, duzego rozwarcia. A to kiedy dostaniesz, zależy od lekarza prowadzącego.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostane skieroeanie to gin powiedzial ze wyznaczy mi konkretna date. Wtedy a wtedy bedzie na dyzurze i zrobi cc. Ja bede miala ok 10 dni wczesniej z racji cukrzycy

  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 23 lipca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Myslalam,ze po 30 dniach zwolnienia zasilek wyplaca zus?

    O kontrole tak sie zapytalam, licze ze nie bede jej miec.
    Natomiast bardziej rzezywam to (wiec ze to glupie ale czuje sie winna) ze ide na zwolnienie a czuje sie w miare ok. Co prawda po pracy jestem wykoncozna, jest tam duszno i nikt mnie nie oszczedza. Ale pomimo wsyztsko-taki mam charakter, ze sie zawsze poswiecam
    Czyli nie czujesz się OK...jesteś w ciąży masz prawo do L4 jeżeli nie czujesz się na siłach już pracować to idziesz na L4 i koniec. Lekarzowi mówisz że nie dajesz rady pracować że Twoja praca to za duży stres dla Ciebie teraz, że boli Cię kręgosłup i brzuch od siedzenia przy komputerze, że Ci duszno, słabo i mdli... sama ciąża to jak to mówią "nie choroba" ale bardzo duże obciążenie dla organizmu i ja uważam że powinno się korzystać ze zwolnienia jak i ze wszystkich możliwych przywileji dla ciężarnych nikt o nas nie zadba jak same tego nie zrobimy więc się nie stresuj tylko idź na L4

    Opolanka 85 lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 23 lipca 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny które miały cesarke jak to wygląda? Lekarz wypisuje skierowanie i z tym idzie się do szpitala? Czy tam są jakieś widełki czasowe w których muszą nas wcisnąć? I kiedy takie skierowanie się dostaje, w którym tygodniu?
    Gin daje skierowanie do szpitala na cc i jeżeli to szpital w którym on pracuje to zazwyczaj ustala Ci konkretny termin (dzień i godzine) moja siostra tak miala a jeżeli to gin który nie pracuje w szpitalu to mówi kiedy z tym skierowanie masz się zgłosić (ile przed tp) i wtedy już w szpitalu decydują co do daty cc

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 23 lipca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goście już pojechali, można odpocząć.

    Dziewczyny, przypomniałyście mi o mamieginekolog, jej przypadek mnie okropnie przeraża. Jescze pod jej postem na insta, kiedy to się stało, jest tyle historii kobiet, które straciły tak późno ciążę. Ona była już w 23 tygodniu. Straszne. A dlaczego ona miała tą infekcję i krwawienia, pisała co było powodem? Najgorsze, że tydzień przed śmiercią jej synka, przecież miała połówkowe i wszystko było ok.
    Ja to się boję kupić choćby jedno ubranko, cokolwiek dla dziecka. Zastrzegłam najbliższym, że do października nie chcę ani jednej rzeczy dla dziecka. I tak już się przełamałam, że głośno rozmawiam z rodziną o ciąży. Durna jestem, co?

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 23 lipca 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że nie ma co też przesadzać bo możnaby zwariowac... :( niestety kobiety tracą ciąże na różnych etapach mam w bliskim otoczeniu znajomych koleżankę której dziecko zmarło w 39tc druga której umarło śmiercią lozeczkowa jak miało 2 tyg...niestety jak by o tym wszystkim myśleć to można by oszalec...mój syn też był bliski uduszenia podczas porodu i trafił ciężkim stanie na ION ktoś jednak nad nim czuwał...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 18:22

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
‹‹ 766 767 768 769 770 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ