X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • gucha Koleżanka
    Postów: 49 28

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Mówili Ci jak to wszystko załatwić? Że Z wynikami biopsji musisz umówić się do genetyka jak najszybciej i on musi wystawić takie zaświadczenie, że wady dziecka są śmiertelne? I wtedy takie zaświadczenie jest podstawą do zakończenia ciąży w szpitalu? Czy masz to już załatwione? Terminacja ciąży polega na podaniu leku który wywołuje skurcze macicy. U mnie to była tabletka dopochwowa i udało się po pierwszej dawce, choć mówili, że zazwyczaj półtora dniq wszystko trwa. Ale u mnie w Kilka godzin było po wszystkim. Masz prawo do silnych leków przeciwbólowych, nawet morfiny, w trakcie, więc nie bój się prosić. Niestety musisz po prostu poronić.. Na sam koniec łyżeczkowanie macicy z łożyska. Myślę, że jak masz zaśniad częściowy to nie jest tak to restrykcyjne jak przy zaśniadzie całkowitym (groniastym) z tym czekaniem na następną ciążę. Ale wiadomo lekarz zadecyduje.. ale nie przejmuj się, co ma być to będzie. Niestety my kobiety nie mamy wcale łatwo w życiu :(

    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek jeśli można prywatnie porozmawiać

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucha, do końca miałam nadzieje, ze jednak wszystko będzie dobrze. To naprawdę straszne,,aż brak słów 😞😞😞

    Jesteśmy z Tobą, bardzo Ci kibicuje na przyszłość . Dużo siły dla Ciebie ❤️

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucha też mi przykro z tego co się stało, nawet nie jestem w stanie zebrać właściwych słów na ten moment. Trzymaj się dzielnie ! <3

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • gucha Koleżanka
    Postów: 49 28

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Powiem Wam szczerze, że jak usłyszałam że mają podejrzenia tego zaśniadu to już nie dawalam zbytnio szans. Mimo wszystko jak się usłyszy już od lekarza typowo że trzeba usunąć to nie da się na to przygotować.

  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucha przeczytałam teraz wszystko.. bardzo ci współczuje.. do końca wierzyłam i miałam nadzieję, że będzie wszystko dobrze :( jestem z tobą całym sercem <3 przechodziłam przez usuwanie ciąży 2 razy rok po roku przez ostatnie 2 lata co prawda na wcześniejszym etapie ciazy ale ciąża to ciąża..także wiem niestety przez co przechodzisz ... najważniejsze to nie poddawać się i wierzyć że będzię niedługo zdrowa ciąża i tego ci z całego serca życze :*

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poznałam tyle historii na tej stronie że jestem pełna podziwu dla kobiet i dla partnerów że potrafimy tyle "przejść". Kochana życzę Ci abyś była zdrowa i nie poddawała się a do nas zawsze możesz napisać czy się wyżalić <3

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy śpicie na brzuchu? Ja w sumie teraz w ciąży śpię o wiele więcej właśnie w tej pozycji. Nie chcę szkodzić ciąży, ale myślę że jak mi brzuch urośnie to może zacznę spać w innych pozycjach.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie- ja staram się nie spać na brzuchu bo już trochę urosl ale raz mi się zdarzyło że obudziłam się rano właśnie w tej pozycji 😂 jak tylko bardziej brzuszek Ci urośnie to sama zobaczysz że spanie na brzuchu będzie niewygodne ☺️

    Tortie lubi tę wiadomość

  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię tak jakby trochę na boku i trochę na brzuchu :) Nie umiem tego wytłumaczyć :) W pierwszej ciąży też tak spałam. A jak się budzę, to okazuje się, że spałam na plecach ;)

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to narzeczony od razu wyzywa, gdy się za bardzo schylę, a co dopiero, gdy chcę się trochę na brzuchu położyć (tak bokiem ale trochę na brzuchu) 🙈🙈🙈 mówi, że mu dzidziusia zgniotę 😅😂

    Tysia34, Glonojadek lubią tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 8 lipca 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz staram się spać na boku, zazwyczaj na lewym bo jest mi tak najwygodniej 😊
    Ale znając mnie to w ciągu nocy zmieniam pozycje ze sto razy😅

    age.png

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie można spać tak długo, aż ci będzie wygodnie. Wygoda to jedyny wyznacznik jak można leżeć czy spać w ciąży. I tu każda pozycja jest właściwa dopóki nie sprawia ci dyskomfortu. Organizm jest mądry da ci znać kiedy przestać tak spać.

    Tortie, Paolina91 lubią tę wiadomość

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak jestem w takim półśnie to siebie za bardzo nie kontroluje. Na drugi dzień dzień pamiętam wszystko, ale w tamtym momencie czuję, że nie ogarniam np. zmiany pozycji :D

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet jakbym chciała spać na brzuchu to nie daje rady ,bo od razu dostaje kopniaczki od młodego , chyba ma wtedy malutko miejsca😂😂😂

    Ale pamietam już po porodzie jak się pierwszy raz wygodnie położyłam na brzuchu -bajka❤️☺️

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed pierwszą ciąża nie potrafiłam inaczej zasnąć niż na brzuchu, dlatego na początku cierpiałam walając się pół nocy a później już się tak odzwyczaiłam i najbardziej lubię spać na boku... Chyba bałabym się położyć na brzuchu żeby nie zgnieść dziecka 😂

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Wczoraj skończyło mi się L4, zawsze lekarka mi przedłużała jak zadzwoniłam ale teraz jest chyba na urlopie bo nie mogę się z nią skontaktować... Wizytę mam u niej we wtorek. Będzie mogła wystawić mi L4 na ten tydzień wstecz? Niestety prowadzi prywatny gabinet i nie ma tam innego lekarza żeby zrobił to za nią...

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia34 z tego co wiem to lekarz może wystawić L4 maksymalnie do 3 dni wstecz. Ta zasada nie dotyczy lekarza psychiatry i oni mają większą dowolność.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, L4 można wystawić do 3 dni wstecz.
    Może napisz jej sms.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam jej wiadomośc, najwyżej jutro znów napisze... Mam nadzieję że wystawi..

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pamiętaj tez ze kod B na zwolnieniu może Ci wystawić jakikolwiek inny lekarz, internista np.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ