X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 12 lipca 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w tym tyg wizytę i pewnie ok 21 tc umówi mnie na połówkowe... One są obowiązkowe także chyba każdy powinien mieć zrobione...

    oar89n73y6mg0rut.png
  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 12 lipca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam połówkowe 24 lipca. To najdłuższa przerwa w wizytach. Ostatnią miałam 22 czerwca.

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 12 lipca 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obowiązkowe, ale niestety różne jest podejście do tego badania. Mój mi zapowiedział, że będzie szczegółowe i potrwa około 30 min. A moja koleżanka obecnie czekająca na poród miała to USG przez 5 minut i dopiero jak poszukała info w internecie to poszła na jeszcze jedno, prywatnie.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • jjs Ekspertka
    Postów: 131 86

    Wysłany: 12 lipca 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też połówkowe 24 lipca, a jutro wizyta kontrolna :)

    Czujecie regularnie ruchy maluszków ? U mnie od wczoraj cisza i troszkę się martwię ☹️

    potrójnamama lubi tę wiadomość

    w57v9n73a8iaw4bs.png

    termin porodu: 9.12.2020
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 12 lipca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jjs mi się wczoraj pierwszy raz wydawało, że poczułam takie mega delikatne ruchy. W sumie nie jestem nawet pewna czy to to :D

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Mamadzieci Znajoma
    Postów: 30 55

    Wysłany: 12 lipca 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.Ja połówkowe mam 21 lipca a 15 idę na wizytę do swojego gina.Na ostatniej dostałam na moją miękką szyjkę luteinę dopochwową 100 2 × dziennie.Na szczęście nie ma rozwarcia...

  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 12 lipca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 18 tyg ciąży blizniaczej I nie czuje ruchów;( byłam w piątek u lekarza i wszystko jest niby ok. Serduszka biją, dzidzie rosną. Ale cały czas czekam i już bym chciała coś poczuć.

    Mam pytanie, czy na wizytach lekarze podają tylko wagę waszych dzieci czy wzrost/długość też? Do 12 tygodnia lekarz podawał mi wszystkie te parametry A teraz tylko wagę. Ciekawa jestem czy to po prostu taka praktyka czy może zapomniał?

    21.09.2020 - ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obowiązkowe to są trzy podstawowe usg w ciąży a nie badania prenatalne nie mylcie dziewczyny pojęć. Żeby zrobić badanie prenatalne w połowie ciąży lekarz musi mieć certyfikat, co nie znaczy ze taki bez certyfikatu niw może wam prowadzić ciąży. My mamy połówkowe jakoś pierwszy albo drugi tydzień sierpnia 🙈tak dawno się umawiałam, ze nie pamietam już, ale oni zawsze dzwonią dzień przed.

    Zależy od lekarza co podaje tak na prawdę oprócz tych usg trzy razy nie musi nic mierzyć na wizytach pomiędzy. Ja poprzednia ciąże prowadziłam u ordynatora jednego z lokalnych szpitali i on ci wizytę sprawdzał mi serce, przepływy, wszystkie pomiary, robił zdjęcia młodego w 3d. A to do 36 tyg była ciąża fizjologiczna. Teraz moja nic nie mierzy nic nie sprawdza. Ale idę do niej na ostatnia wizytę i od kolejnej będę chodzić do kliniki.

    U nas z ruchami jest śmiesznie w tej ciąży. Te pierwsze czułam zupełnie inaczej niż w ciąży z synkiem, ze miałam problem czy to na pewno ruchy dziecka, ale od paru dni czuje kopniaki malutkiej i jak popukam jej z lewej strony to często mi odkopię :)

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 12 lipca 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też tak ruchy są czasem cały dzień, a czasem nie ma w ogóle. Oczywiście jak są to mega delikatne, ale dopiero od tygodnia czuję wyraźne kopniaczki, no i łożysko na przedniej ścianie, więc staram się cierpliwie czekać, aż dzidzia nabierze sił do porządnych kopniaków. Jak się stresuję to detektorem sprawdzam i wtedy słychać, że maluch tam nieźle rozrabia, ale ja tego
    w ogóle nie odczuwam 🙂

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    Ja jestem w 18 tyg ciąży blizniaczej I nie czuje ruchów;( byłam w piątek u lekarza i wszystko jest niby ok. Serduszka biją, dzidzie rosną. Ale cały czas czekam i już bym chciała coś poczuć.

    Mam pytanie, czy na wizytach lekarze podają tylko wagę waszych dzieci czy wzrost/długość też? Do 12 tygodnia lekarz podawał mi wszystkie te parametry A teraz tylko wagę. Ciekawa jestem czy to po prostu taka praktyka czy może zapomniał?

    Ja jestem w ciąży pojedynczej, ale nie czuję jeszcze ruchów. W pierwszej ciąży mniej więcej na tym etapie zaczynałam czuć, więc liczę, że niedługo bobas się odezwie :)
    A co do mierzenia dziecka na wizycie, to na tym etapie nie mierzy się już, tylko podaje się wagę. Wynika to z tego, że dziecko staje się bardziej ruchliwe, wygina się, potrafi odgiąć główkę do tyłu, albo do przodu i po prostu nie da się go poprawnie zmierzyć.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 16 tyg codziennie regularnie czuję ruchy a jest to moja pierwsza ciąża, partner jak przyłoży rękę też czuje :) nawet już wzrokowo widzę jak się rusza brzuszek :) i tak samo mam jak PatSim, jak mi puka to mu "odpukuję" a wtedy mi oddaje 2xmocniej :O ale ja jestem malutka i szczuplutka 158 i waga 50 kg.. dzisiaj pierwszy raz włożyłam leginsy ciążowe bo chciałam trochę "luzu" bo już mi uciskają nawet dresy. Jak się położę na plecach to mały chyba ma mało miejsca i jeszcze mocniej wszystko odczuwam. Z tego co pamiętam łożysko mam na tylnej ścianie :>

    Mała panda lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 12 lipca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja połowkowe mam 14 sierpnia a wizyte dopiero 28 lipca :( dobrze, że mam detektor bo bym zwariowała chyba :D Co do ruchów to czasem czuje lekkie bulgotki i ,,szmyrnięcia'' czekam na mocne kopniaki :D

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 lipca 2020, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Ja od 16 tyg codziennie regularnie czuję ruchy a jest to moja pierwsza ciąża, partner jak przyłoży rękę też czuje :) nawet już wzrokowo widzę jak się rusza brzuszek :) i tak samo mam jak PatSim, jak mi puka to mu "odpukuję" a wtedy mi oddaje 2xmocniej :O ale ja jestem malutka i szczuplutka 158 i waga 50 kg.. dzisiaj pierwszy raz włożyłam leginsy ciążowe bo chciałam trochę "luzu" bo już mi uciskają nawet dresy. Jak się położę na plecach to mały chyba ma mało miejsca i jeszcze mocniej wszystko odczuwam. Z tego co pamiętam łożysko mam na tylnej ścianie :>
    Cudnie❤️ ja w pierwszej ciąży też tak właśnie czułam ruchy pod ręką w 17 i widziałam już w 18/19 tygodniu i łożysko na tylnej ścianie było. Teraz centralnie łożysko, jak poduszkę, mam z przodu i ruchy czuję, ale bardzo słabo, a o tym, żeby tatuś poczuł to nie ma mowy. Za to mam wrażenie czasem jakby ktoś mi od strony pleców wiercił dziurę, albo w szyjkę macicy się wbijał nogą. 😅 I to uczucie czasem wyraźniejsze jest niż kopniaki z przodu brzucha 😅

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 lipca 2020, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was z twardnieniami brzucha? Występują u Was? U mnie gdy mam pełniejszy pęcherz, albo gazy się zbiorą w jelitach to nagle brzuch jak skała... ale zmienię pozycję, albo wstanę i mija. I zauważyłam, że z tygodnia na tydzień coraz częściej to występuje. W środę wizyta i mam nadzieję, że szyjka trzyma.

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Dziewczyny jak u Was z twardnieniami brzucha? Występują u Was? U mnie gdy mam pełniejszy pęcherz, albo gazy się zbiorą w jelitach to nagle brzuch jak skała... ale zmienię pozycję, albo wstanę i mija. I zauważyłam, że z tygodnia na tydzień coraz częściej to występuje. W środę wizyta i mam nadzieję, że szyjka trzyma.
    Mam dokładnie tak samo ale po badaniach w piątek wyszło że wszystko jest w porzadku. Tylko magne b6 mam brać 3x 2tabl 😀

    Mała panda lubi tę wiadomość

  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 13 lipca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zauważyłam że brzuch zaczyna częściej być twardy najważniejsze żeby lekarz sprawdzał szyjkę czy na nią to nie ma wpływu... W środę mam wizytę już nie mogę się doczekać😍

    Mała panda lubi tę wiadomość

    oar89n73y6mg0rut.png
  • jjs Ekspertka
    Postów: 131 86

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po mojej wizycie, udało się ledwo zważyć malucha - 250 g. Zwinął się w kulkę i nie było szans zobaczyć nic więcej ☹️

    Mała panda, Tortie, Glonojadek lubią tę wiadomość

    w57v9n73a8iaw4bs.png

    termin porodu: 9.12.2020
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jjs wrote:
    Ja po mojej wizycie, udało się ledwo zważyć malucha - 250 g. Zwinął się w kulkę i nie było szans zobaczyć nic więcej ☹️

    Niestety maluchy już teraz coraz więcej akrobacji odstawiają 😅 ale najważniejsze, że ogólnie wszystko dobrze❤️

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Ja też zauważyłam że brzuch zaczyna częściej być twardy najważniejsze żeby lekarz sprawdzał szyjkę czy na nią to nie ma wpływu... W środę mam wizytę już nie mogę się doczekać😍
    No właśnie to najważniejsze, mam nadzieję, że w tej ciąży szyjka to wytrzyma, bo w pierwszej niestety nie dała rady.. ale może się to nie powtórzy. Też W środę wizyta i coraz bardziej się stresuję 😅

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia34 wrote:
    Mam dokładnie tak samo ale po badaniach w piątek wyszło że wszystko jest w porzadku. Tylko magne b6 mam brać 3x 2tabl 😀
    To super, że jest w porządku wszystko. Ja biorę Maglek b6 ale 3x1. Może zwiększę dawkę do 3x2 bo w sumie to ten sam lek co magne b6 tylko troszkę tańszy 😅

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ