X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    PatSim, jeśli mogę cię pociągnąć do tematu wielopieluchowania.. bo jestem tym bardzo zainteresowana. Chciałabym spróbować. Czytam różne fora na ten temat, ale jednak nie wiem, jaki rodzaj pieluch się najlepiej sprawdzi na starcie - typu PUL czy kieszonka? I widzę, że chcesz z wielopielo wejść około 4 miesiąca życia - też o tym myślę, bo taki noworodek kupek robi jednak sporo..

    Pieluchy dzielimy na wełnę i pul (kieszonki są z pulu, podejrzewam ze chodziło ci o otulacze :) są tez pieluchy typy aio- all in one wtedy masz wszystko zszyte razem zakłada siw jak zwykły pampers)
    Każdemu tak na prawdę odpowiada co innego. Zależy na czym ci zależy czy żeby było tanio- wtedy tetra złożona w origami (wbrew pozorom mega proste) i na to zakładasz otulacz z pulu lub wełny- to tez opcja która najszybciej ci schnie wiec potrzebujesz mniej.

    Ja przy synku uzywalam aio, na zmianę z wełnianymi otulaczkami z wkładami, bo one dużo lepiej chłoną niż tetra. Minus wełny jest taki ze dodatkowo trzeba ja lanolinowac a takiej specjalnej kuracji, ale to się robi w chwile. No i jest bardziej wymagająca, bo trzeba ją prac ręcznie, alw plus jest taki ze po kuracji lanolinowej pierzesz ja tylko raz na kilka tygodni chyba ze oberwie kupa.

    To tak na prawdę po krotce, systemów jest dużo dużo więcej, ja bym zdecydowała siw na wielo od początku jakby nie to, ze będziemy rodzic zima, a my staramy się utrzymywać w domu niska temp, bo mi starszak choruje jak jest za ciepło w domu, w jednak zmian przy wielo jest trochę więcej.

    Na fejsie jest grupa pieluchy wielorazowe i nhn, jak jesteś zainteresowana zapraszam, tam są super dziewczyny, jest masa plików z wyjaśnieniem skrótów jak onwszystko dbać, opisane są systemy, dziewczyny pokazują gotowe wyprawki i dla noworodka i dla starszych. Serio można dużo podpatrzeć.

    Ja o wielo słyszałam od dawna, ale jakoś tak przerażało mnie pranie i to ze każdy kto oczywiście nie używał odradzał. Aż poznałam super dziewczynę która mieszka kilka domow dalej i mnie zaraziła wielo i serio nie wyobrażam sobie pieluchowac inaczej.

    Edyciak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Ja najbardziej się zastanawiam nam fotelikiem dwa poprzednie miałam maxi cosi cabriofix ale chyba chciałabym już coś nowszego i lżejszego no i łóżeczko biorę pod uwagę dostawne ale też potrzebowałabym zwykle bo kompletnie nie wiem jak reagowac będzie moja 2latka na rodzeństwo na chwilę obecną czarno to widzę bo wykrzykuje ze nie chce dzidzi a jak jej pokazuje brzuch to odrazu go w złości zakrywa unikając tematu🙈

    Mam tak samo jak ty. Dostawka to coś co brakowało mi przy synku. Miał z nami nie spać a pózniej spał i mieliśmy wszyscy strasznie mało miejsca. Moj niby reaguje super, ale te reakcje teraz nie maja się w żaden sposób do tego co będzie pózniej i tez chce ogarnąć jakieś bezpieczne miejsce do odłożenia małej żebym nie bała się wyjść do łazienki jak synek będzie obok.

  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 13 lipca 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ;-)
    Moge dolaczyc ;-)?
    Ja mam termin na 14 grudzien ;-)
    To moja 2 ciaza ;-)
    Mamy synka Oliwierka ktory ma 17 miesiecy ;-)

    Gratuluje Wam wszystkim <3

    Glonojadek, Kocia, potrójnamama, Mała panda, Kinaa lubią tę wiadomość

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 14 lipca 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia wrote:
    Czesc dziewczyny ;-)
    Moge dolaczyc ;-)?
    Ja mam termin na 14 grudzien ;-)
    To moja 2 ciaza ;-)
    Mamy synka Oliwierka ktory ma 17 miesiecy ;-)

    Gratuluje Wam wszystkim <3
    Gratulacje i spokojnej i nudnej ciąży 😘🤗

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 14 lipca 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Kocia, a jaki masz model wózka?
    Nie pamiętam właśnie..
    Do dziewczyn używających przystawki do lozka: jak Wam się to sprawdziło? Ja poprzednio nie miałam takiej przystawki a teraz oglądam je w necie i wygląda to na super rozwiązanie pod względem wygody i zajmowanego miejsca w sypialni.

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 14 lipca 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy 2 córce chciałam już nie popełnić tego błędu i od początku przyzwyczaić w łóżeczku spać finał był taki ze nie przespała tam ani jednej nocy bo była istnym cycoholikiem🙈 więc teraz tak kombinuje ze z dostawka będzie wygodnie no niby przy mnie ale jednak u siebie 😂
    Zastanawiam się też nad takim gadżetem jak chicco baby hug ale muszę to obejrzeć na żywo czy warte zakupu, wózek mamy praktycznie nowy bebetto Holland i zostawiam go tylko dlatego że ma spora gondole a to zima będzie później i tak pomyślę nad jakąś lepsza spacerówka bo obie córki już maclarena zajezdzily....

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim, mi najbardziej chodzi o to, żeby te pieluchy były możliwie jak najbardziej chłonne, najlepiej tak, żeby po każdym siku nie trzeba było zmieniać. Bo chyba tradycyjnych pampersów nie zmienia się co siku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety nie ma miejsca na dostawke, mamy wąski pokój. Będzie najprawdopodobniej tradycyjne łóżeczko, choć jeszcze się zastanawiam, czy po prostu nie spróbować na początku samej gondoli od wózka.. bo zdarza się, że dziecko nie chce spać w łóżeczku.
    Dostawka jest na pewno fajna, gdy dziecko jest na piersi i w nocy często budzi się do karmienia, ale jeśli z jakiegoś powodu nie będzie można karmić piersią, to wtedy niekoniecznie musi zdać egzamin... Poza tym przy dostawce potem trudniej dziecko wygonić do własnego łóżeczka. 😉

    Kocia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wielkości gondoli, to wydaje mi się, że te największe będą służyć najbardziej dzieciom urodzonym we wrześniu czy październiku, bo jako półroczne dzieci (luty/marzec) będą jeździć ubrane w zimowy kombinezon i same będą już dosyć długie...

  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy bebetto holland i gondola jest duza :-) Olis do 6miesiaca w niej jezdzil pozniej juz sie wkurzal ze nie widzi ;-)

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 14 lipca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde dziecko inne moja pierwsza córa jeździła ponad pół roku w gondoli ur się w styczniu za to druga ogólnie nie lubiła wózków do dzisiaj woli uciekać a w samochodzie się drze niee ceee autooo🙈

    oar89n73y6mg0rut.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 14 lipca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn jeździł w gondoli przez 4 miesiące. Potem już nie chciał. Bo albo się darł, żeby go wyjąć, albo zsuwał się na dół gondoli i nogi na zewnątrz, albo przekręcał na brzuszek, żeby lepiej widzieć. Więc gondola to raczej zakup na krótko, max.na pół roku albo krócej.

    Edyciak, zdecydowanie nie polecam używania gondoli do spania na co dzień. Taki maluszek na początku bardzo dużo śpi, więc musi mieć dobre podparcie kręgosłupa w postaci materaca. Materacyki w gondoli to prowizorka, cieniutkie, szybko się odkształcają. Dziecko nie może na tym spać.

    Edyciak, Inga28 lubią tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    PatSim, mi najbardziej chodzi o to, żeby te pieluchy były możliwie jak najbardziej chłonne, najlepiej tak, żeby po każdym siku nie trzeba było zmieniać. Bo chyba tradycyjnych pampersów nie zmienia się co siku.

    Moja siostra ma 2miesięczną córeczkę i ta jak się zsika lub nabąbi w pampersa od razu ryk i płacz i musi nawet po siku od razu zmieniać dopiero się uspokaja :D

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 14 lipca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam dostawne łóżeczko. Bardzo nam życie ułatwiło przy jednym i przy drugim dziecku. Miałam z opcją na kółkach i w razie potrzeby przewozilam je tam gdzie chciałam. Teraz też będę miała dostawne - mąż zrobi synkowi ❤

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 15 lipca 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy od razu łóżeczko 120x60, uważamy, że dłużej posłuży i kosztowo lepiej to wyjdzie, a że będzie z opuszczanym bokiem to prawie jak dostawka :) z podobnych rzeczy planujemy jeszcze kupić wolnostojący przewijak bo akurat nam się zmieści po małym przemeblowaniu :)

    Dzisiaj mam usg połówkowe, ciekawe co tam u mojego malucha słychać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 07:57

    Mała panda lubi tę wiadomość

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Moja siostra ma 2miesięczną córeczkę i ta jak się zsika lub nabąbi w pampersa od razu ryk i płacz i musi nawet po siku od razu zmieniać dopiero się uspokaja :D


    Prawda znam masę takich dzieciorkow. Moj syn znowu z tych co się nigdy nie dało go przebrać przez sen dlatego w 90% spał z mokra pielucha, bo zasnal na cycku 🤣 ale jemu do tej pory suche przeszkadza 😂

    Glonojadek lubi tę wiadomość

  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Moja siostra ma 2miesięczną córeczkę i ta jak się zsika lub nabąbi w pampersa od razu ryk i płacz i musi nawet po siku od razu zmieniać dopiero się uspokaja :D

    Ale coś w tym jest. Teraz mi się przypomniało, że mój syn na początku miał tak samo :) Siknął dosłownie dwie kropelki i się darł, żeby mu pampersa zmienić. Po zmianie od razu się uspokajał.
    Więc może na początku lepsze będą jednak jednorazówki. Będziemy zmęczone, niewyspane przy takich maluchach, więc może lepiej sobie odpuścić na początku wielorazówki.
    Ja to niestety jestem leniwa :) więc u mnie tylko jednorazowe pampersy ;)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z łóżeczkiem też mam problem. Mój półtoraroczniak śpi w swoim łóżeczku, ale w naszej sypialni, obok naszego łóżka. I nie wiem, czy kupić mu już dorosłe łóżko i wyeksmitować do swojego pokoju.. Przydałoby się, żeby za parę miesięcy zwolnił łóżeczko dla juniora. A dwa łóżeczka się raczej nie zmieszczą do sypialni, żebyśmy sobie we czwórkę spali..

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 15 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus0x wrote:

    Dzisiaj mam usg połówkowe, ciekawe co tam u mojego malucha słychać :)

    Powodzenia na połówkowych ❤️
    ja mam dziś wizytę kontrolną o 14 i mam nadzieję, że szyjka trzyma, bo ostatnie dni dość często stawiała mi się macica 🙄
    Połówkowe 3 sierpnia dopiero czyli jeszcze 2,5 tygodnia, ale czekam na nie baaardzo, bo to taka moja granicą..., Że jak na połówkowych będzie dobrze wszystko to trochę tak odetchnę, że może dotrzymamy do końca 🤗

    kingus0x lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 15 lipca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach dziewczyny ja również mam ale dopiero po 17... Mam nadzieję że poznam płeć bo po każdej wizycie moja córka płaczę ze jeszcze nie wie kto mieszka w brzuszku 🙈🙈🙈

    oar89n73y6mg0rut.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ