X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 30 lipca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Dziekuje za odpowiedz

    Niestety mojego lekarza nie ma na tej liście ale jak się domyślam to są to Niemcy,którzy mają swoje standardy i raczej wymyślili juz swoje kursy i szkolenia.
    To jest bardzo dobra klinika i ten lekarz jest polecany.

    Czyli rozumiem ze lekarz będzie sprawdzał organy i narządy. I oprocz usg nie ma nic więcej?
    Oceniana jest wtedy też szyjka macicy i łożysko, ale to opiera się tylko na USG wszystko.

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 31 lipca 2020, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już po połówkowym. Wszystko ok. Mała waży 460g.

    Mała panda, Kinaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Panda, skąd masz informację, że połówkowe może wykonywać tylko lekarz z certyfikatem fmf? Wcześniej o tym sporo czytałam i certyfikat ten upoważnia do badania USG I trymestru. Do połówkowych są odrębne szkolenia. Chyba nawet mamaginekolog popełniła o tym artykuł. Interesuje mnie to, gdyż mój lekarz prowadzący nie posiada takiego certyfikatu, a będzie mi robił połówkowe.

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 31 lipca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odnośnie połówkowego znalazłam takie informacje jak Edyciak, że nie trzeba certyfikatu FMF bo on odnosi się do USG pierwszego trymestru.
    U mnie tak wyszło, że idę na dwa polowkowe, jedno prywatnie, a drugie na NFZ - dostałam skierowanie na jednodniowy pobyt w szpitalu na to USG. Nie wiem, czy wszystkie pacjentki z mojej poradni takie dostają, czy to że względu na cukrzycę ciążową.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Oczywiście znalazłam w necie ze ten bol to może być rozejście się spojenia łonowego. I ponoć jest normalne ale zazwyczaj w 3 trymestrze. Ja z natury mam bardzo wąskie biodra i może wszystko zaczyna się rozchodzić.
    Jej... wizyta dopiero za miesiąc a ciekawe co mój lekarz na to powie
    Mi się już tez rozłazi spojenie, to jest normalne. Najgorszy w tym jest kaczy chód 🙈😅 na tym etapie jeszcze da się to kontrolować i jak więcej poodpoczywasz to na drugi dzień powinno być lepiej. Ja ostatnio po całym dniu biegania umierałam cały dzień, a przy dwulatku średnio można poleżeć to przeczytaliśmy chyba ze sto książek 🙄

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 31 lipca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Bol w kroczu to coś normalnego?
    Dosłownie od wczoraj tak mam ze bolą mnie kości tuż nad wargami 😂 troche to dziwne i nie mam zielonego pojęcia czym moze byc spowodowane...

    To spojenie łonowe. Mnie w pierwszej ciąży bolało, że chodziłam jak kaczka :) Ale jakoś chyba po 25 tc mi odpuściło.
    Poobserwuj się, jeśli nie jest to bardzo silny ból, to nie ma powodów do niepokoju. Ból spojenia zdrarza się często, bo wszystko tam rośnie i się rozciąga. I ból nie oznacza od razu rozejścia się spojenia.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 31 lipca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prowadzę ciążę na nfz i połówkowe będzie mi robił w przyszłym tygodniu lekarz prowadzący, bez FMF. W poprzedniej ciąży też mi robił. Jedynie na usg pierwszego trymestru i pappa wysyłał mnie do specjalisty z FMF.

    I faktycznie mamaginekolog o tym pisała, że certyfikat FMF jest wymagany do usg pierwszego trymestru. Do usg połówkowego już nie.

    Edyciak lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 31 lipca 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Mała Panda, skąd masz informację, że połówkowe może wykonywać tylko lekarz z certyfikatem fmf? Wcześniej o tym sporo czytałam i certyfikat ten upoważnia do badania USG I trymestru. Do połówkowych są odrębne szkolenia. Chyba nawet mamaginekolog popełniła o tym artykuł. Interesuje mnie to, gdyż mój lekarz prowadzący nie posiada takiego certyfikatu, a będzie mi robił połówkowe.
    Masz rację, nie tylko, zbyt dosłownie to ujęłam, choć Też czytałam ten artykuł namyginekolog.🙈 Mimo wszystko takie USG nie może (albo bardziej, nie powinno) być wykonywane przez każdego lekarza, tylko certyfikowanego. Z tego co czytam jest to certyfikat FMF lub sekcji USG PTG, który trzeba odnawiać co 4 lata bodajże. Dla mnie FMF to jest pewność, że ktoś taki certyfikat ma, a razem z certyfikatem ma też wiedzę. No i można to łatwo sprawdzić w internecie.👍 Można zaufać, że taki lekarz bez FMF powiedział, że jest ok i rzeczywiście jest ok, może nawet ma wiedzę na ten temat, tak obszerną jak lekarz FMF, ale pewności się nie ma, chyba że pokaże ci ważny certyfikat, to inna kwestia.🤷‍♀️ Mój lekarz prowadzący powiedział, że mało jest lekarzy, którzy dobrze zrobią to badanie i przyznał, że on może ocenić większość parametrów, ale nie ma uprawnień do oceniania serca płodu np.
    Po prostu trzeba uważać, bo tu badana jest nasza dzidzia, a lekarze czasem lubią wziąć pieniążki, bo pacjentka i tak się nie zna. Po prostu ja stawiam na 100% pewność. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 11:00

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również polecam isc do takiego lekarza co ma te certyfikaty bo usg połówkowe jakby nie patrzeć jest najważniejszym usg w ciąży... Ja teraz widzę jakie to ważne w poprzedniej ciąży mój były gin prawie nic nie mówił nie wiedziałam co nawet mierzy a teraz chodzę do dr hab wszystko szczegółowo omawia i daje zawsze dużo zdj z opisem przynajmniej wiem za co place...

    Młody kopie jak zły aż strach pomyślec co będzie jak mu skończy się miejsce 😱

    Mała panda, Chcę być mamą, Glonojadek lubią tę wiadomość

    oar89n73y6mg0rut.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 31 lipca 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Młody kopie jak zły aż strach pomyślec co będzie jak mu skończy się miejsce 😱
    Też się boję co to będzie 😂 bo już teraz jest to takie przyjemnie nieprzyjemne, szczególnie gdy ustawi się nogami w stronę szyjki albo gmera gdzieś po jelicie 😂😂😂

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 31 lipca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim wrote:
    Mi się już tez rozłazi spojenie, to jest normalne. Najgorszy w tym jest kaczy chód 🙈😅 na tym etapie jeszcze da się to kontrolować i jak więcej poodpoczywasz to na drugi dzień powinno być lepiej. Ja ostatnio po całym dniu biegania umierałam cały dzień, a przy dwulatku średnio można poleżeć to przeczytaliśmy chyba ze sto książek 🙄

    Kaczy chód 🤣🤣🤣🤣
    Super bedzie 😂

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 31 lipca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    To spojenie łonowe. Mnie w pierwszej ciąży bolało, że chodziłam jak kaczka :) Ale jakoś chyba po 25 tc mi odpuściło.
    Poobserwuj się, jeśli nie jest to bardzo silny ból, to nie ma powodów do niepokoju. Ból spojenia zdrarza się często, bo wszystko tam rośnie i się rozciąga. I ból nie oznacza od razu rozejścia się spojenia.

    Jak na razie na szczęście möge normalnie chodzic i oby tak zostalo. Tak właśnie myslalam ze sie wszystko rozciąga.
    Nie byłam przygotowana na takie dolegliwości bo mało kto w ciazy mowi ze takie cos im dolega. Ale i to przezyje byle by mieć moje maleństwo

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Jak na razie na szczęście möge normalnie chodzic i oby tak zostalo. Tak właśnie myslalam ze sie wszystko rozciąga.
    Nie byłam przygotowana na takie dolegliwości bo mało kto w ciazy mowi ze takie cos im dolega. Ale i to przezyje byle by mieć moje maleństwo
    Ja w pierwszej ciąży, tak około połowy, zaczęłam czuć ból w spojeniu. Nawet jak ucisnęłam się w tym miejscu to czułam ból. A jak chciałam coś nogą przesunąć to było najgorzej. Potem po ciąży (a zakończyła się w 21 tyg) prawie rok mnie bolało to spojenie. Lekarz mi nie wierzył, że tak mnie to bolało, bo mówił, że w 3 trymestrze dopiero spojenie może zacząć boleć 🙆 ale teraz jak na razie nie czuję spojenia, lekko jedynie czasem. Bardziej dokucza mi kłucie w pochwie, jakby mi ktoś igłę wbijał 🙈

    Tortie lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 31 lipca 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na połówkowych u lekarza z certyfikatem. Mały akurat był ułożony głową w dół, wszystko podczas badania mówił mi co sprawdzał po kolei i co budzi jego wątpliwości. Także po badaniu wyszłam bardzo uspokojona nawet pomimo tego że nie mógł dokładnie zmierzyć miedniczek nerkowych wpisał mi że wymiary graniczne, ale to ze względu na to że miał pełny pęcherz i nie chciał się podczas badania wysikać :) no i powiedział że jest "bardzo leciutka" niedomykalność zastawki trójdzielnej (powiedział do kontroli u lekarza prowadzącego) ale on się tego nie czepia bo to częste i pewnie minie. Ale świadomość mam że coś takiego było na badaniu i wiem o czym potem rozmawiać z moim lekarzem :)

    Mała panda, Tortie, Kinaa lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 31 lipca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam iść prywatnie tylko na pierwsze USG do lekarza z certyfikatem FMF, ale tak mi się spodobało jego podejście, że chodzę dalej. Wszystko mi wyjaśnia i spokojnie odpowiada na moje pytania. Na połówkowe mam u niego zarezerowane 40 min, bo stwierdził że to w sumie najważniejsze USG i chce mieć czas żeby wszystko pomierzyć i jeszcze to że mną omówić.

    Mała panda lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 31 lipca 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikimałs wrote:
    My też już po połówkowym. Wszystko ok. Mała waży 460g.
    Oo duża dziewczyna, a który to tydzień? No i super, że wszystko w porządku 😊😊😊

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Oo duża dziewczyna, a który to tydzień? No i super, że wszystko w porządku 😊😊😊

    22 tydzień ciąży :)
    A tak z innej beczki jakiej marki wanienkę polecacie ?


  • Sophie32 Autorytet
    Postów: 283 265

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2020, 17:13

    Glonojadek lubi tę wiadomość

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u was wygląda sytuacja ze szkołami rodzenia? Ja przez koronawirusa nie mogę się w tym połapać, bo część odwołana albo jakaś dziwna organizacja. Warto iść?

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophie32 wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    Wpadłam na sekundę podpytać o jedną rzecz - czy są wśród Was osoby z mutacją MTHFR?
    Jaki kompleks witaminowy bierzecie? Zależy mi na metylowany kwasie foliowym, a nie zwykłym.. Szukam czegoś dobrego, bo mojego leku nie mogę już znaleźć w żadnej aptece :/

    Termin mam na początek grudnia, ale chyba rozgoszczę się na listopadzie, bo córka na pewno będzie szybciej na świecie, szykuje mi się CC.
    Też jestem po połówkowych, mała ma 430g.
    I też byłam u lekarza z certyfikatem FMF, dla własnej pewności. Ufam swojemu prowadzącemu, ale co dwie pary oczu to nie jedna ;)

    Mikimałs - przy pierwszej córce miałam zwykłą, najzwyklejszą wanienkę za 20zł i sprawdziła się idealnie. Teraz też będziemy jej używać. Wyszłam z założenia, że im prostsza tym lepsza, w końcu ma służyć tylko do kąpieli, po co niepotrzebne bajery :) to samo radzono nam na szkole rodzenia ;)
    Ja mam tą mutacje. Biorę kwas foliowy metylowany solgar i metylokobalamine swanson.

    21.09.2020 - ❤❤
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ