X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 10 czerwca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Ja właśnie biorę od 2 miesięcy pregne plus, ale się trochę przed chwilą przestraszyłam bo zobaczyłam na Instagramie post, by jej nie brać bo ma syntetyczny kwas foliowy.

    Szukam więc zamiennika w podobnym przedziale cenowym :(


    Polecam prenacaps multi 1 lub 2, tylko aktywny kwas foliowy + kwasy omega .
    Z tego co wiem to są nowe wytyczne polskiego towarzystwa ginekologicznego, że w ciąży powinno się przyjmowac tylko aktywne foliany 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 16:25

    Tatka, rybka8, Wikta06, Fania017 lubią tę wiadomość

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 10 czerwca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, witam się z wami ponownie

    W piątek miałam USG żeby skontrolować malutką hematomę i moja lekarka bardzo dużo opowiada na każdej wizycie co może się dziać, jakie objawy, jak pomóc.
    Mówiła właśnie o spadzie ciśnienia od końca 1, początku 2 trymestru co jest normą ale może powodować bóle głowy. Zalecała bardzo dobre nawodnienie na to oraz elektrolity. Ja ciągle nie mogę się napić, więc będę dodawać do wody ich oraz arbuz bo również sprzyja dobremu nawodnieniu.
    Musze naprawdę o to dbać bo u mniej najmniejszy ból głowy od upałów, lub stresu w pracy przerasta w migrenę która trwa parę dni..
    Dziewczyny które mają częste bóle głowy i migrenę, czy się ratujecie? Na razie nie biorę nic oprócz paracetamolu ale on nie zawsze pomaga…

    Do dziewczyn które martwią się wyjazdami i wylotami do ciepłych krajów, ja mieszkam w bardzo ciepłym miejscu gdzie jest 35-39 stopni, wg słów mojej lekarki zagrożenie stanowią sauny, zajęcia hot yoga, więc nie martwcie się pogodą, cieszcie się latem. Ja staram się chłodzić i dużo pić i nie spędzać godziny na słońcu, na basen wybieram się bliżej wieczoru k wszystko jest ok.

    Same przeloty też są bezpieczne, o ile nie macie przeciwwskazań albo poważnych problemów. Ja leciałam (bo musiałam i nie mogłam odwołać) transatlantyk w 5-6 tyg, miałam diagnozę threatened miscarriage, plamienia i dwa tygodnie przed podróżą krwawiłam ale wszystko było dobrze. Dodam że na późniejszych terminach ok 8/9 tygodnia już nie dostała bym zezwolenia na podróż od lekarki bo jest ryzyko krwotoku, ale uspokoiła mnie że lot, jazda pociągiem, autem nie powodują poronień na tych terminach. Ryzykiem jest nie sama podróż a brak dostępu do medycznej pomocy jeżeli np macie 10 godzinny lot.

    Ale mam nadzieję że nikt z nas nie ma takich dolegliwości, więc jak nie macie przeciwwskazań i macie ok od swoich lekarzy, to można się cieszyć letnimi wyjazdami i wakacjami, pozytywne emocje i odpoczynek są bardzo ważne dla nas 🫶🏻

    Ja bardzo bym chciała wybrać się na wakacje w sierpniu, bo jest to ostatnia szansa na odpoczynek we dwójkę ale jeszce nie pytałam swojej Pani doktor czy mogę lecieć bo mam niskie umiejscowienie placenty (częściowo placenta previa). Czy ktoś ma podobną sytuację z placenta?

    meowne lubi tę wiadomość

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 10 czerwca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wikta06 wrote:
    Zauważyłam u siebie też lepsze samopoczucie wytrzymuje bez drzemek nie mam już mdłości od kilku dni i zaczęła mi się straszna faza na słodkie.
    Trzymam kciuki żeby u Ciebie nie wróciło i u mnie też bo jak na razie jest bardzo dobrze
    Ja również zaczęłam mieć ochotę na słodkie! Na początku ciąży w ogóle nie mogłam patrzeć nawet na yogurty tak mnie było niedobrze od samego patrzenia a strasznie się chciało słonego, szczególnie serów, ciągle wciągałam grzanki, jakieś wrapy, pizze 😅

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 10 czerwca, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy sprawdziła się u was teoria że jeżeli mama ma ochotę na słonego i nie ma dużych nudności to znaczy że będzie chłopiec a jak jest ochota na słodkiego i dolegliwości to znaczy będzie dziewczynka?

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 10 czerwca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Czy sprawdziła się u was teoria że jeżeli mama ma ochotę na słonego i nie ma dużych nudności to znaczy że będzie chłopiec a jak jest ochota na słodkiego i dolegliwości to znaczy będzie dziewczynka?

    U mnie będzie dziewczynka i trochę tych zabobonów się sprawdziło, np. Słabe samopoczucie, brak energii, nudności i pogorszenie cery (pryszcz za pryszczem 🫣) ale na słodkie nie mam specjalnej ochoty 🤞

    Tatka, rybka8 lubią tę wiadomość

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 10 czerwca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Witam się z Wami w poniedziałek 💐
    My już od rana z przygodami. Wstałam i zobaczyłam , że mam delikatne krwawienie. Nitki żywej czerwonej krwi. Przeraziłam się totalnie i od razu zadzwoniłam do mojego lekarza. Jestem już po USG i wynika , że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Serducho bije, bobas ma 5 cm a krwawienie tak naprawdę nie wiadomo skąd , być może jakieś zatarcie 🤔 mam podejrzenia co do aplikatora od Luteiny, może gdzieś się dziugnelam 🤔
    Dobrze, że już po strachu.
    Krew na Pappe też dziś oddałam, usg genetyczne w następny poniedziałek.
    Trzymam kciuki za każde badania i wizyty ♥️♥️♥️
    Amra moja ginekolog odrazu zakazała używać tego aplikatora tylko zakładać ręcznie bo właśnie wspominała że bardzo często występują podrażnienia i plamienia od niego 😕

    Tatka, Amra lubią tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 10 czerwca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    Polecam prenacaps multi 1 lub 2, tylko aktywny kwas foliowy + kwasy omega .
    Z tego co wiem to są nowe wytyczne polskiego towarzystwa ginekologicznego, że w ciąży powinno się przyjmowac tylko aktywne foliany 😊

    Właśnie zamówiłam w całkiem dobrej cenie na allegro 😃

    Dziękuję ❤️

    Margo007 lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 10 czerwca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    U mnie będzie dziewczynka i trochę tych zabobonów się sprawdziło, np. Słabe samopoczucie, brak energii, nudności i pogorszenie cery (pryszcz za pryszczem 🫣) ale na słodkie nie mam specjalnej ochoty 🤞

    Ja ogólnie mialam wieksza zgodność z tymi chłopięcymi objawami, ale mialam totalny odrzut od słodkiego, umiarkowane ale odczuwalne regularnie mdłości, pogorszenie cery no i będzie potwierdzona genetycznie dziewczynka ☺️ Także tutaj totalne rozbieżności. Wierzyłam przez moment jedynie w teorię z tendencją dziewczynek do wysokiego tętna, bo czytając na różnych grupach o za wysokim tętnie płodu to zawsze dotyczyło to dziewczynek, ale tez już wiemy, że to się nie zawsze potwierdza, także wyglada na to, że nic nie jest nam w stanie wskazać jednoznacznie jakiej płci bobas chowa się w naszych brzuszkach 😄

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 10 czerwca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    Polecam prenacaps multi 1 lub 2, tylko aktywny kwas foliowy + kwasy omega .
    Z tego co wiem to są nowe wytyczne polskiego towarzystwa ginekologicznego, że w ciąży powinno się przyjmowac tylko aktywne foliany 😊

    Właśnie ja się dopiero niedawno o tym dowiedziałam, że od 17 kwietnia weszły nowe wytyczne i byłam przekonana, że biorę dobre witaminy, więc teraz zmówiłam dodatkowo tą brakującą połowę aktywnych folianów, ktorych nie ma w tym co aktualnie biorę🫣🥺

    Ale prawdę powiedziawszy słabe to jest, że lekarze nie mówią takich ważnych rzeczy na pierwszej wizycie, żeby od razu się dobrze suplementować skoro podobno od razu powinnyśmy tylko aktywne foliany zażywać i jest to takie istotne w ciąży🤦🏼‍♀️

    A przecież w naszym przypadku skoro większość z nas wie o ciąży od marca/kwietnia to nie byłoby problemu żeby się dobrze suplementować tylko o takich ważnych rzeczach nie mówią🤷🏼‍♀️

    Ja już przy staraniach się suplementowałam i bardzo chciałam to zrobić jak najlepiej też w trakcie ciąży a tu już ponad dwa miesiące brałam za mało aktywnego kwasu foliowego😔 ja mam na tym punkcie jakąś obsesję akurat a dowiedziałam się przypadkowo przez INSTAGRAMA🫠

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 19:00

    rybka8, Tatka lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 868

    Wysłany: 10 czerwca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    Polecam prenacaps multi 1 lub 2, tylko aktywny kwas foliowy + kwasy omega .
    Z tego co wiem to są nowe wytyczne polskiego towarzystwa ginekologicznego, że w ciąży powinno się przyjmowac tylko aktywne foliany 😊
    Tezj je stosuje i polecam 🙂

    rybka8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 10 czerwca, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Właśnie zamówiłam w całkiem dobrej cenie na allegro 😃

    Dziękuję ❤️


    Super ❤️ Cieszę się, że mogłam pomóc 🥰

    Jedyne co to te tabletki z witaminami nie pachną zbyt zachęcająco, ale spokojnie, da się ten zapach przeżyć 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 18:32

    rybka8 lubi tę wiadomość

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 10 czerwca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Właśnie ja się dopiero niedawno o tym dowiedziałam, że od 17 kwietnia weszły nowe wytyczne i byłam przekonana, że biorę dobre witaminy, więc teraz zmówiłam dodatkowo tą brakującą połowę aktywnych folianów, ktorych nje ma w tym co aktualnie biorę🫣🥺

    Ale prawdę powiedziawszy słabe to jest, że lekarze nie mówią takich ważnych rzeczy na pierwszej wizycie, żeby od razu się dobrze suplementować skoro podobno od razu powinnyśmy tylko aktywne foliany zażywać i jest to takie istotne w ciąży🤦🏼‍♀️

    A przecież w naszym przypadku skoro większość z nas wie o ciąży od marca/kwietnia to nie byłoby problemu żeby się dobrze suplementować tylko o takich ważnych rzeczach nie mówią🤷🏼‍♀️

    Ja już przy staraniach się suplementowałam i bardzo chciałam to zrobić jak najlepiej też w trakcie ciąży a tu już ponad dwa miesiące brałam za mało aktywnego kwasu foliowego😔 ja mam na tym punkcie jakąś obsesję akurat a dowiedziałam się przypadkowo przez INSTAGRAMA🫠


    No właśnie, to takie ważne, a lekarze nic... ale nie ma co się martwić na zapas, dzieciaczkowi na pewno nic się przez to nie stało, przecież jakoś wcześniej kobiety brały tylko te mniej aktywne formy i było okej, medycyna idzie do przodu, ale też nie dajmy się zwariować. 😊 Teraz wiesz co możesz robić lepiej i na tym trzeba się skupić 😊

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 10 czerwca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Ja ogólnie mialam wieksza zgodność z tymi chłopięcymi objawami, ale mialam totalny odrzut od słodkiego, umiarkowane ale odczuwalne regularnie mdłości, pogorszenie cery no i będzie potwierdzona genetycznie dziewczynka ☺️ Także tutaj totalne rozbieżności. Wierzyłam przez moment jedynie w teorię z tendencją dziewczynek do wysokiego tętna, bo czytając na różnych grupach o za wysokim tętnie płodu to zawsze dotyczyło to dziewczynek, ale tez już wiemy, że to się nie zawsze potwierdza, także wyglada na to, że nic nie jest nam w stanie wskazać jednoznacznie jakiej płci bobas chowa się w naszych brzuszkach 😄


    U mnie z tym tętnem może być coś na rzeczy bo mała ma zawsze pod górną granicę tetno ok 170 🫣 na szczęście i moja ginekolog prowadząca i ta wykonująca usg prenatalne potwierdziły że na tym etapie ciąży jest to w normie 🩷

    meowne lubi tę wiadomość

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Wikta06 Znajoma
    Postów: 29 65

    Wysłany: 10 czerwca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Czy sprawdziła się u was teoria że jeżeli mama ma ochotę na słonego i nie ma dużych nudności to znaczy że będzie chłopiec a jak jest ochota na słodkiego i dolegliwości to znaczy będzie dziewczynka?


    Może to mieć sens bo u mnie dziewczynka i ochota na słodkie i plus do tego zaczął mi się trądzik ciążowy

    Tatka lubi tę wiadomość

  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 10 czerwca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogłam przed ciążą codziennie jeść po 5 paczek żelek ( tak, nie miałam umiaru 🥲 ) a teraz mogę przejść obojętnie w sklepie obok półki 😅
    Za to mam niepohamowaną ochotę na sushi i niestety colę, ale tylko ze szklanej butelki 😂
    Więc u mnie akurat mimo, że dziewczynka to cukier stał się obojętny, nie potrzebuje go codziennie jak wcześniej i bardzo się z tego cieszę.

    Ps. Proszę o trzymanie kciuków jutro o 14, mam pierwsze w życiu prenatalne 😱 od paru dni coś mnie kłuje w podbrzuszu i trochę mnie to martwi, ale wiem, że mam jeszcze w stosunku do Was młodą ciążę i nadal mogę mieć te pierwsze bóle (około 12+3)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 19:35

    Tatka, Aune, spineczka, Dariaa29, aambrozjaa93, meowne, businesscare, Skryta19, Merida Waleczna, Elewina lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 10 czerwca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Amra moja ginekolog odrazu zakazała używać tego aplikatora tylko zakładać ręcznie bo właśnie wspominała że bardzo często występują podrażnienia i plamienia od niego 😕
    O ja 🫢😳 Dobrze, że mi o tym napisałaś 🩷 W takim razie teraz jeszcze bardziej jestem przekonana, że to właśnie od tego. Będę w takim razie robić to ręcznie bo później dochodzi tylko niepotrzebny stres

    Sisi1905 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 10 czerwca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    Mam to samo z ciśnieniem i też nie mogę długo stać, wczoraj mierzyłam ciśnienie na siedząco i stojąco, na siedząco coś koło 100/60, a jak wstałam to od razu 80/40, masakra.... Jak chodze to też jest okej..., wspominałaś o tych objawach swojej lekarce ? Ja mam wizytę dopiero 18.06 i zastanawiam się czy to, że nie mogę dlugo stać, bo mi słabo jest normalne 🫣

    Ja zostałam uprzedzona, że to może wiązać się właśnie z uczuciem słabości, zawrotami głowy i bólem, natomiast, jeśli nie dochodzi do omdleń, to i tak jest lepsza sytuacja, niż za wysokie ciśnienie 🙂

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 10 czerwca, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka8, będę trzymać jutro kciuki 🍀🤞

    Dziewczyny, nie cieszę się, że macie dolegliwości, ale jednak pociesza mnie, że nie jestem sama z takim samopoczuciem, bo już się człowiek zaczyna czasem zastanawiać, czy wszystko ok 😅

    Przed ciążą uwielbiałam czekoladę, pierwszy trymestr w ogóle nie miałam ochoty na słodycze i zero chęci na moją ulubioną czekoladę, ale teraz powoli nachodzi mnie myśl żeby czasem zjeść 😉
    Tatka wrote:
    Ja bardzo bym chciała wybrać się na wakacje w sierpniu, bo jest to ostatnia szansa na odpoczynek we dwójkę ale jeszce nie pytałam swojej Pani doktor czy mogę lecieć bo mam niskie umiejscowienie placenty (częściowo placenta previa). Czy ktoś ma podobną sytuację z placenta?

    Też mam położone nisko łożysko, o czym się dowiedziałam na prenatalnych, chociaż lekarz tak fachowo tego nie nazwał, po prostu nisko ułożone, a tydzień wcześniej na zwykłej wizycie mówił, że kosmówka nachodzi na szyjkę macicy, ale z czasem powinno się to podnieść...mam nadzieję, że tak będzie.

    Tatka, rybka8 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 1318 1499

    Wysłany: 10 czerwca, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Silenka nie wiem czy krwiak czy skrzepy, coś teraz w badaniach wyszło i niby dobrze że heparyne dal, a później jakby się wycofał z tych słów 😅

    mar.1 przeziębienia ma wpływ na wyniki, możesz mieć podwyższone czasem

    Amra dobrze że poszłaś na kontrolę

    Skryta19 medalu żadna z nas nie dostanie za pracę, nawet w ciąży. Tak naprawdę nikt nie będzie pamiętał że długo pracowałaś serio.

    Rybka 8 można go brać, nie ma synetycznego, specjalnie sprawdzałam bo ja też biorę

    Wyszłam w sobotę, czekam na diabetologa bo mam cukrzycę ciążowa i w piątek wizytę u gin. Na wyjście nie zostałam zbadana co mnie mega dziwi ale gdyby był ordynator to by zbadał. No nic muszę czekać do piątku

    Skryta19, rybka8 lubią tę wiadomość

    22.04.24 beta 48.3
    24.04.24 beta 142 progesteron 26.5
    29.04.24 beta 928
    08.05.24 beta 11319 (74,4%)
    09.05.24 1 wizyta mamy ❤️ 0.35cm
    16.05.24 2 wizyta wszystko oki
    31.05.24 3 wizyta 2.66cm i 179 ❤️
    5.06.24 krwawienie I szpital do 8.06.24 cukrzyca ciążowa i zastrzyki przeciwzakrzepowe
    10.06.24 bicie serduszka na detektorze ❤️
    12.06.24 diabetolog
    14.06.24 4.86cm ludzika ❤️
    24.06.24 prematalne 80%🩵
    26.06.24 diabetolog
    5.07.24 wizyta gin
    26.08.2024 2 prematalne

    Om 30.12.24

    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1196 1095

    Wysłany: 10 czerwca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Czy sprawdziła się u was teoria że jeżeli mama ma ochotę na słonego i nie ma dużych nudności to znaczy że będzie chłopiec a jak jest ochota na słodkiego i dolegliwości to znaczy będzie dziewczynka?
    U mnie w pierwszej ciąży ochota glównie na rosół i ser żółty czyli na słone, brak mdłości i wymiotów w I trymestrze i jest synek 🩵 a do tego wyglądałam kwitnąca, cera idealna, włosy podwoiły swoja obietość więc wszyscy wróżyli chłopca bo dziewczynka niby odbiera urode matce 🤭 więc zabobony sprawdziły się w 100% 😂
    Teraz mdłości non stop i objadam się słodyczami jak szalona 🙈 pojawily sie również problemy z cera i nie wyglądam już tak kwitnąco, często slysze, że będzie dziewczynka 🤭 nikt wprost nie mówi ale każdy myśli, że odebrała mi urodę 🫣 w lekarz na ostatniej wizycie wspomniał że na jego oko na 90% chłopiec 🩵 ale kazał się jeszcze do tego nie przywiązywać i czekać jeszcze tydzień do prenatalnych 🙂 ogólnie to nie były jeszcze prenatalne bo mój lekarz nie ma certyfikatu FMF ale USG robi mistrzowsko (czesto slysze od jego pacjentek, ze u niego stanardowe USG jest zrobione duzo dokladniej niz u innych lekarzy z certyfikatem) więc już wstępnie sprawdził kosc nosową, przeziornsc karkowa i inne rzeczy i wg niego wszystko wygląda super 😍

    Tatka, Paula9463, Skryta19, Elewina lubią tę wiadomość

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ