X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 17 czerwca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Dla większości z Was to już stare dzieje ale ja mam dzisiaj prenatalne także proszę o trzymanie kciuków 😊

    Co do reakcji to u mnie są trochę przesadzone w drugą stronę… każdy się cieszy (z mojej strony rodziny, u mojego starego są bardzo luźne relacje rodzinne i mam wrażenie, że każdy ma tam takie rzeczy trochę gdzieś a jego rodzicom to jeszcze nawet nie powiedzieliśmy - rzadko ze sobą gadają). A u mnie każdy się bardzo cieszy ale też w jakiś dziwny sposób rości sobie prawo do mówienia mi jak mam się zachowywać, co jeść, gdzie rodzić, jak rodzic, już jak wychowywać, jak nazwać dziecko. I przede wszystkim moja mama nie potrafiła trzymać języka za zębami i krótko po tym jak się dowiedziała (w 5/6 tygodniu bo akurat u nas byli) to dowiedziało się też pół gminy. Także ja mam nauczkę bo wydawało mi się, że nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ale potem jednak czułam dyskomfort, że gdyby cos poszło nie tak to dosłownie każdy wie. Myślę że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to dłużej zatrzymamy tę wiadomosc tylko dla nas, przynajmniej kilka tygodni.
    A z tymi radami oczywiście staram się wyznaczać granice ale ta narracja “ja wiem bo urodziłam x dzieci” / “zobaczysz jak urodzisz” i tego typu w nurcie “moje doświadczenia są jedyne słuszne” doprowadzają mnie do szału.

    Miłego dnia 🌸

    aambrozjaa93, Evelle28, Kam.ila, Wanda_89, Paula9463, Tatka, Aune, Skryta19, Elewina, meowne, Mami_35 lubią tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 17 czerwca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Hej,

    Dla większości z Was to już stare dzieje ale ja mam dzisiaj prenatalne także proszę o trzymanie kciuków 😊

    Co do reakcji to u mnie są trochę przesadzone w drugą stronę… każdy się cieszy (z mojej strony rodziny, u mojego starego są bardzo luźne relacje rodzinne i mam wrażenie, że każdy ma tam takie rzeczy trochę gdzieś a jego rodzicom to jeszcze nawet nie powiedzieliśmy - rzadko ze sobą gadają). A u mnie każdy się bardzo cieszy ale też w jakiś dziwny sposób rości sobie prawo do mówienia mi jak mam się zachowywać, co jeść, gdzie rodzić, jak rodzic, już jak wychowywać, jak nazwać dziecko. I przede wszystkim moja mama nie potrafiła trzymać języka za zębami i krótko po tym jak się dowiedziała (w 5/6 tygodniu bo akurat u nas byli) to dowiedziało się też pół gminy. Także ja mam nauczkę bo wydawało mi się, że nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ale potem jednak czułam dyskomfort, że gdyby cos poszło nie tak to dosłownie każdy wie. Myślę że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to dłużej zatrzymamy tę wiadomosc tylko dla nas, przynajmniej kilka tygodni.
    A z tymi radami oczywiście staram się wyznaczać granice ale ta narracja “ja wiem bo urodziłam x dzieci” / “zobaczysz jak urodzisz” i tego typu w nurcie “moje doświadczenia są jedyne słuszne” doprowadzają mnie do szału.

    Miłego dnia 🌸

    Kciuki za prenatalne ✊✊✊

    Oj, doskonale Cię rozumiem z tymi dobrymi radami. Między innymi właśnie z tego powodu my wstrzymaliśmy się z informowaniem rodziny do czasu po badaniach prenatalnych - znaliśmy płeć, mieliśmy wybrane imię i przede wszystkim córki były poinformowane.

    Ale w pierwszych dwóch ciążach przerabialiśmy to samo - imię nie takie, za bardzo przeżywam poród SN, przecież kobiety rodzą i nic się nie dzieje, to głupoty, że jedzenie ma wpływ na poziom żelaza, na upały nie powinnam wychodzić 🙄🙄🙄

    Teraz chyba nikt nie ma odwagi, bo mamy w drodze trzecie dziecko, a nasi rodzice skończyli na dwójce, więc mój Mąż już się śmieje, że będzie wyciągał argumenty o naszym większym doświadczeniu 🤭

    Rozumiem, że relacja na takie rzeczy jest trudna, bo później ktoś się obraża i robi się kwas, który nie jest Ci do niczego potrzebny. Ale jeśli mocno wkurzają Cię takie sytuacje, to warto reagować na bieżąco 🙂

    Sandrix, Tatka, Aune, Mami_35 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1194 1095

    Wysłany: 17 czerwca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Hej,

    Dla większości z Was to już stare dzieje ale ja mam dzisiaj prenatalne także proszę o trzymanie kciuków 😊

    Co do reakcji to u mnie są trochę przesadzone w drugą stronę… każdy się cieszy (z mojej strony rodziny, u mojego starego są bardzo luźne relacje rodzinne i mam wrażenie, że każdy ma tam takie rzeczy trochę gdzieś a jego rodzicom to jeszcze nawet nie powiedzieliśmy - rzadko ze sobą gadają). A u mnie każdy się bardzo cieszy ale też w jakiś dziwny sposób rości sobie prawo do mówienia mi jak mam się zachowywać, co jeść, gdzie rodzić, jak rodzic, już jak wychowywać, jak nazwać dziecko. I przede wszystkim moja mama nie potrafiła trzymać języka za zębami i krótko po tym jak się dowiedziała (w 5/6 tygodniu bo akurat u nas byli) to dowiedziało się też pół gminy. Także ja mam nauczkę bo wydawało mi się, że nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ale potem jednak czułam dyskomfort, że gdyby cos poszło nie tak to dosłownie każdy wie. Myślę że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to dłużej zatrzymamy tę wiadomosc tylko dla nas, przynajmniej kilka tygodni.
    A z tymi radami oczywiście staram się wyznaczać granice ale ta narracja “ja wiem bo urodziłam x dzieci” / “zobaczysz jak urodzisz” i tego typu w nurcie “moje doświadczenia są jedyne słuszne” doprowadzają mnie do szału.

    Miłego dnia 🌸
    Ze zlotymi radami to się dopiero po porodzie zacznie 🫣 dietka matki karmiącej, przegrzewanie dziecka, czepaczka w domu, zalewanie uszów podczas kąpieli itp. 😂
    U mnie na pierwszą ciążę właśnie była taka duża radości wszystkich i zaraz wjechały złote rady.... tym razem też jest radość ale rad mniej. Chyba stwierdzili, że skoro moje dziecko przeżyło a ja jadłam frytki i smażone kotlety, zalewałam mu uszy, brałam na spacer w mrozie i deszczu i nigdy nie założyłam czapeczka na noc to i to drugie przetrwa w tych ciężkich warunkach 😂

    Aune, MummyYummy, Likela lubią tę wiadomość

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 17 czerwca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny,
    No po porodzie to już w ogóle boję się pomyśleć co będzie 🫣
    Jak to jest, że ludziom się wydaje, że skoro cos nie zabiło dziecka 20/30 lat temu to należy wręcz ignorować jakiekolwiek nowsze zalecenia 💀
    Myślę, że najgorzej będzie z moją mamą właśnie - btw ona już oszczędza urlop żeby przyjechać mi pomagać jak się dziecko urodzi a ja jeszcze nie wiem, jak jej dosadnie powiedzieć, że te pierwsze parę tygodni to wydaje mi się, że dwóch dorosłych starczy… zwłaszcza że ma tutaj 600 km więc na jedno popołudnie nie wpadnie. No ale z drugiej strony sama zaczynam powątpiewać - może mi się tylko tak wydaje a potem serio będę jej potrzebować?? 😨
    Eh no nie wiem ale ciężka przeprawa się szykuje. Moja matka reaguje alergicznie (agresywnie albo płaczem) na jakiekolwiek próby stawiania granic.

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3047 3979

    Wysłany: 17 czerwca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta Kochana zmień mi na pierwszej stronie wizytę bo okazało się ze mam 20.06 i połówkowe 06.08 🎉

    Megipta, MummyYummy lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 17 czerwca, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Hej,

    Dla większości z Was to już stare dzieje ale ja mam dzisiaj prenatalne także proszę o trzymanie kciuków 😊

    Co do reakcji to u mnie są trochę przesadzone w drugą stronę… każdy się cieszy (z mojej strony rodziny, u mojego starego są bardzo luźne relacje rodzinne i mam wrażenie, że każdy ma tam takie rzeczy trochę gdzieś a jego rodzicom to jeszcze nawet nie powiedzieliśmy - rzadko ze sobą gadają). A u mnie każdy się bardzo cieszy ale też w jakiś dziwny sposób rości sobie prawo do mówienia mi jak mam się zachowywać, co jeść, gdzie rodzić, jak rodzic, już jak wychowywać, jak nazwać dziecko. I przede wszystkim moja mama nie potrafiła trzymać języka za zębami i krótko po tym jak się dowiedziała (w 5/6 tygodniu bo akurat u nas byli) to dowiedziało się też pół gminy. Także ja mam nauczkę bo wydawało mi się, że nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ale potem jednak czułam dyskomfort, że gdyby cos poszło nie tak to dosłownie każdy wie. Myślę że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to dłużej zatrzymamy tę wiadomosc tylko dla nas, przynajmniej kilka tygodni.
    A z tymi radami oczywiście staram się wyznaczać granice ale ta narracja “ja wiem bo urodziłam x dzieci” / “zobaczysz jak urodzisz” i tego typu w nurcie “moje doświadczenia są jedyne słuszne” doprowadzają mnie do szału.

    Miłego dnia 🌸

    Polubiłam bo trzymam kciuki za prenatalne❤️🤞🏻🤞🏻
    Co do tych rad współczuję🫂, też już to przechodziłam w pierwszej ciąży i jest to rzeczywiście frustrujące bardzo🫣 teraz mam zamiar być bardziej stanowcza niż wtedy, bo rzeczywiście przez to, że to było pierwsze dziecko czasem myślałam, że może powinnam się w pewnych kwestiach słuchać a teraz niektórych rzeczy żałuję i zrobiłabym inaczej.
    Pamiętaj, że rodzice dziecka wiedzą najlepiej chociaż oczywiście niektóre rady bywają rownież pomocne, ale raczej trzeba to sobie mocno filtrować😅

    Sandrix, Aune, MummyYummy lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 17 czerwca, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Heej dziewczyny , patrzę na suwaczki nie których z Was a u Was już 17 tydz leci , kiedy to minęło 🙈 zaraz połówka minie tej ciąży .. niby mi się ciągnie , ale Wasze lecą jak szalone 🙈
    Miłego dzionka !
    Ja dziś mam 1 klientke, fajny dzionek dziś nas czeka bo jedziemy pokazać nasze mieszkanko dla mojego K brata i jego żony oraz rodziców 😍
    I wejdziemy tam już jak do Naszego mieszkanka , czuje ekscytacje a jednocześnie przeraża mnie to , ta przeprowadzka w 6-7 miesiącu ciąży , ta papierologia związana z kredytem 🙈
    Ale to będzie przełomowy rok 😁

    My w pierwszej ciąży też tak mieliśmy, ale dopiero w 8 miesiącu ciąży wprowadziliśmy się do nowego mieszkania i na spokojnie zdążyliśmy nawet ogarnąć pokoik dla synka, więc będzie dobrze❤️😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 10:22

    Evelle28, Skryta19 lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1194 1095

    Wysłany: 17 czerwca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dzięki dziewczyny,
    No po porodzie to już w ogóle boję się pomyśleć co będzie 🫣
    Jak to jest, że ludziom się wydaje, że skoro cos nie zabiło dziecka 20/30 lat temu to należy wręcz ignorować jakiekolwiek nowsze zalecenia 💀
    Myślę, że najgorzej będzie z moją mamą właśnie - btw ona już oszczędza urlop żeby przyjechać mi pomagać jak się dziecko urodzi a ja jeszcze nie wiem, jak jej dosadnie powiedzieć, że te pierwsze parę tygodni to wydaje mi się, że dwóch dorosłych starczy… zwłaszcza że ma tutaj 600 km więc na jedno popołudnie nie wpadnie. No ale z drugiej strony sama zaczynam powątpiewać - może mi się tylko tak wydaje a potem serio będę jej potrzebować?? 😨
    Eh no nie wiem ale ciężka przeprawa się szykuje. Moja matka reaguje alergicznie (agresywnie albo płaczem) na jakiekolwiek próby stawiania granic.
    Ja bym na Twoim miejscu powiedziała, że bardzo dziękujesz za pomoc ale w pierwszych tygodniach będzie Twój partner w domu (o ile dobrze zrozumiałam i tak będzie) i będziesz mieć pomoc z jego strony 😀 a jej pomoc przyda Ci się kiedy partner wróci do pracy i zostaniesz sama z dzidzia. Poproś niech przełożyła ten przyjazd o miesiąc czy kilka tygodni. Znając życie to całkiem jej odwiedzin nie unikniesz skoro jest tak nastawiona ale w tym czasie poznasz już swoje dziecko, Twoje hormony troszke się ureguluje i będziesz spokojniej znosić krytykę i złote rady, Ona zobaczy, że skoro Twoje dziecko przeżyło miesiąc z Tobą to jednak nie wszystko robisz źle 😀

    Sandrix, MummyYummy, Mami_35 lubią tę wiadomość

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2896 4814

    Wysłany: 17 czerwca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszym przypadku jeżeli chodzi o inie to nie słyszałam ani jednej złego słowa, baaa wszyscy jak dowiedzieli się, że jestem w ciąży ( a jeszcze nie znaliśmy płci) to pytali czy mamy imiona wybrane i mówili, że będzie Borys, Borysek, Borynio, Bunio😊 mnie to bardzo cieszyło i męża, że Nasze imię zostało zaakceptowane i że zwracają się już po imieniu 😁 tak jest nadal 😊

    Jeżeli chodzi o powiedzenie o ciąży, to powiedzieliśmy rodzicom naszym bardzo szybko, bo jedna strona i druga wiedziała, że walczymy i nie jest łatwo. A nie wyobrażałam sobie im nie powiedzieć, skoro nam tak bardzo mocno kibicowali. Więc rodzice i męża rodzeństwo wiedziało jako pierwsze. Reszcie rodziny ( tej bliskiej) powiedzieliśmy po prenatalnych. A część dalszą dowiedziała się w ten weekend na weselu 😊

    Co do rad to zapewne będą największe po porodzie. Moja mama jest typem panikarza a dziecko najlepiej by ubrała w 4 czapeczki i 8 par skarpetek żeby nie zmarzło ale z nią to mogę dyskutować na te tematy i wiem, że nawet jak będzie spina między nami to nam zaraz przejdzie 🤣

    Wywiadala się kiedyś rozmowa w większej grupie rodziny i znajomych, że mówiłam, że jak ja dam radę, że to wszystko takie nowe i mojee...na co usłyszałam tyle pozytywnych komentarzy, że kto jak nie ja? Że kocham dzieci i oni są pewni, że dam sobie super radę, że przecież ich dzieci mnie uwielbiają bo od małego z nimi wszędzie i je przebierałam, kąpałam itp. To kto jak nie ja? Żebym się nawet tym nie martwiła ....no wzrusz🥹🥹🥹

    Czasami twierdzę, że mam cudnych ludzi koło siebie 🥹 a ten czas oczekiwania na wymarzone kreseczki bardziej pokazał rodzicom i rodzinie naszej, że jesteśmy na to przygotowani 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 10:17

    Sandrix, Aune, MummyYummy lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3047 3979

    Wysłany: 17 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    My w pierwszej ciąży też tak mieliśmy, ale dopiero w 8 miesiącu ciąży wprowadziliśmy się do nowego mieszkania i na spokojnie zdążyliśmy nawet ogarnąć pokoik dla synka, więc będzie dobrze❤️😊
    Oo pocieszające :) bo my tez pokoik będziemy mieli do ogarnięcia . Ja jeszcze do listopada planuje pracować wiec może być intensywnie 🙈 ale dam radę ;)
    Pewnego dnia usiądę z maluszkiem na rękach i tylko będę wspominać z uśmiechem na buzi te moje „zamartwiania „ ♥️ piękna wizja , aż się wzruszam na sama myśl ♥️♥️

    aambrozjaa93, Aune, Mami_35 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3047 3979

    Wysłany: 17 czerwca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo rad mnie już wkurwiaja . Tego nie kupuj , to Ci się nie przyda , za szybko kupujesz, za dużo masz ubranek nie ubierzesz ich itp 🤦‍♀️
    Jednej mojej koleżance ze łzami w oczach po takich radach wykrzyczalam wręcz że to moja wyczekana ciąża , ze takim pierdoleniem odbiera mi radość z niej , to ze u niej coś się nie sprawdziło nie oznacza ze u mnie nie będzie must have , że robi mi przykrość takim gadaniem typu ze jeszcze będę narzekać , ze zobaczę co to nie przespane noce itp . A ja do niej : że marze o tych nocach , ze od 7 lat marzyłam o tym stanie , ze pragnę poczuć jak to jest być mamą , że nie zrozumie tego co przeszłam gdzie ona nie planowała swojej ciąży i wpadła . Sama tak mowi ze totalna wpadka . Wiec niech mnie nie poucza ani nie daje „dobrych rad” . Bo moje podejście do ciąży i macierzyństwa jest całkowicie inne niż jej ..

    Paula9463, Tatka, meowne, Nina_02, Wanda_89, Mami_35, Kam.ila lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 17 czerwca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    @Ksiegowa, jeśli uznasz to za nieodpowiednie pytanie, to nie odpowiadaj 🙂

    Z tego, co zrozumiałam, to pierwszą i drugą córcię rodziłaś przez CC. Jak to jest z cięciem w krótkim odstępie czasu? U mnie lekarz od razu zastrzegł, że minimum 18 miesięcy trzeba odczekać, inny z kokei powiedział, że wszystko zależy od stanu blizny i macicy, ale jednak ten rok warto się wstrzymać. Tylko że to było 5 lat temu, więc może dużo się zmieniło 🙈

    Pytam, bo gdzieś z tyłu głowy czuję taki ostatni dzwonek, który zadzwoni po Nikosiu, a jednak nie jestem pewna, czy już zakończyliśmy proces powiększania rodziny 😅 Dlatego myślę o pójściu za ciosem, tylko nie wiem, co sytuacji, gdyby okazało się, że tym razem też będzie CC.

    Dla mnie nie ma tematów tabu 😉 pytaj o co chcesz.
    Generalnie to lekarz mi tłumaczył, ze 12 miesięcy to minimum wg rekomendacji, a najlepiej właśnie 18 miesięcy. Ja ciagle kontrolowałam blizne i w 7 miesiącu po cc jak juz wchlonal sie ostatni szew to dostalam "zolte swiatlo" - oficjalnie nie mogl mi powiedzieć "proszę sie starac", ho rekomendacje byly jakie były 😊

    Z blizna nic sie nie dzialo, nie bolała mnie, wszystko bylo okej. Natomiast ten lekarz, do którego chodzilam w tamtych ciążach na pewno nie byłby zadowolony z obecnej ciazy 😉

    Poszlam jednak do innego, który mi powiedział, ze moja blizna jest super, zagojona (widać jeszcze chyba 2 szwy, ale gdzie daleko), więc mam sie nie martwić, bo nie takie przypadku byly. Oczywiście, poinformował mnie o możliwościach typu rozejście itd., ale powiedział, ze tym mam sie nie martwić, bo może w ogole mnie to nie spotka.

    Reasumując uwazam, ze przede wszystkim najważniejszy jest stan blizny, a potem Lekarz, który mówiąc wprost nie boi sie takiej ciazy. 😊

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 17 czerwca, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Oj ale widzę że różnica u Ciebie między starszakami jest podobna jak pomiędzy moimi grudniakami i co jak pojawiła się druga córcia to starsza grzecznie szła? Mam na myśli dłuższe spacery typu 30'-1h ? Mój teraz troszkę pochodzi za rękę ale się wyrywa i woli iść sam i nie dopuszczam do tego bo na mieście strach - na wsi ok bo nie ma aut. Mimo to i tak skręca w łąki, ucieka albo podnosi kamienie itd 🙄 teraz praktykuje taki plecaczek ze smyczą ale testowałam tylko raz i nie na mieście. U Ciebie jak to wyglądało jak była młodsza?

    Tak, chodziła grzecznie. Zwykle wtedy jedno z nas szlo z wozkiem, a drugie z nią. Chociaż zdarzało się, ze koniecznie ona chciała iść też z osoba, która miala wozek, ale jakos nam to nie przeszkadzało. 😊

    Ogólnie ona jest nauczona, ze tam, gdzie sa chodniki itd., moze sobie chodzić sama, ale tam, gdzie jezdza auta musi iść za reke. Jak miala gorsza chwilę, ze sie zmęczyła to albo daliśmy jej chwilę odpocząć albo zachecalismy ja jakimiś przystankami typu "chodz, dojdziemy tam do dużego drzewa" albo "oo zobacz, a tam chyba sa kwiatki, idziemy zobaczyć?".
    Tak naprawdę dopiero teraz mowi wprost "na rece", ale dobrze wiemy, ze chce nas wykorzystać 😂

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 17 czerwca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Apropo rad mnie już wkurwiaja . Tego nie kupuj , to Ci się nie przyda , za szybko kupujesz, za dużo masz ubranek nie ubierzesz ich itp 🤦‍♀️
    Jednej mojej koleżance ze łzami w oczach po takich radach wykrzyczalam wręcz że to moja wyczekana ciąża , ze takim pierdoleniem odbiera mi radość z niej , to ze u niej coś się nie sprawdziło nie oznacza ze u mnie nie będzie must have , że robi mi przykrość takim gadaniem typu ze jeszcze będę narzekać , ze zobaczę co to nie przespane noce itp . A ja do niej : że marze o tych nocach , ze od 7 lat marzyłam o tym stanie , ze pragnę poczuć jak to jest być mamą , że nie zrozumie tego co przeszłam gdzie ona nie planowała swojej ciąży i wpadła . Sama tak mowi ze totalna wpadka . Wiec niech mnie nie poucza ani nie daje „dobrych rad” . Bo moje podejście do ciąży i macierzyństwa jest całkowicie inne niż jej ..

    mam podobnie - hitowa reakcja na detektor tętna "PO CO, TYLKO BĘDZIESZ PANIKOWAĆ, PO CO TO W DOMU, ZOBACZYSZ WSPOMNISZ MOJE SŁOWA" jak takie coś słyszę to mi słabo. Tak samo jak wciskanie mi rzeczy po ciąży typu stanik do karmienia. Kurczę, myślałam że się ugotuję jak mówię jasno że to akurat chcę mieć nowe, a nie używane a ktoś na siłę mi wciska "BO PO CO CI NOWE, WYMYŚLASZ"
    Mój tato sprawił mi we wrześniu 2023 siostrę, a użeram się z nim i jego złotymi radami jakby sam nie wiedział jakie to frustrujące. Chyba że nikt mu takich rad nie dawał ...

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 17 czerwca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Hej,

    Dla większości z Was to już stare dzieje ale ja mam dzisiaj prenatalne także proszę o trzymanie kciuków 😊

    Co do reakcji to u mnie są trochę przesadzone w drugą stronę… każdy się cieszy (z mojej strony rodziny, u mojego starego są bardzo luźne relacje rodzinne i mam wrażenie, że każdy ma tam takie rzeczy trochę gdzieś a jego rodzicom to jeszcze nawet nie powiedzieliśmy - rzadko ze sobą gadają). A u mnie każdy się bardzo cieszy ale też w jakiś dziwny sposób rości sobie prawo do mówienia mi jak mam się zachowywać, co jeść, gdzie rodzić, jak rodzic, już jak wychowywać, jak nazwać dziecko. I przede wszystkim moja mama nie potrafiła trzymać języka za zębami i krótko po tym jak się dowiedziała (w 5/6 tygodniu bo akurat u nas byli) to dowiedziało się też pół gminy. Także ja mam nauczkę bo wydawało mi się, że nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ale potem jednak czułam dyskomfort, że gdyby cos poszło nie tak to dosłownie każdy wie. Myślę że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży to dłużej zatrzymamy tę wiadomosc tylko dla nas, przynajmniej kilka tygodni.
    A z tymi radami oczywiście staram się wyznaczać granice ale ta narracja “ja wiem bo urodziłam x dzieci” / “zobaczysz jak urodzisz” i tego typu w nurcie “moje doświadczenia są jedyne słuszne” doprowadzają mnie do szału.

    Miłego dnia 🌸

    Twój stres doskonale rozumiem. Jak u nas zaczęli wszystkim peplać o ciąży to miałam ochotę wykrzyczeć, żeby sobie powiesili baner na balkonie z napisem "moja córka jest w ciąży". miałam żal bo nie udało mi się pierwszej powiedzieć babci, że będzie miała swojego pierwszego prawnuka, no ale cóż, w pewnym sensie radość rozumiem, szkoda tylko że bez poszanowania próśb o nierozpowiadaniu dalej.

    Paula9463, Sandrix lubią tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 17 czerwca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta- proszę o wykreślenie mnie z pierwszej listy.

    Powodzenia dziewczyny.

    Przechodzę trudny czas.

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 17 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 🥺🥺🥺

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 1318 1499

    Wysłany: 17 czerwca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wikta luzik, a na połówkowe skierowanie też potrzebne

    Kokos super wózek ❤️

    Aambrozjaa a ja się cieszę że jesteś w ciąży, bardzo dobrze że jesteście emocjonalna ❤️ teraz za dużo ludzi nie reaguje na nic, na krzywdę innych❤️ będzie piękne i zdrowe dziecko. Jak tylko urodzisz pokażesz nam te stópki które Cię będą kopać ❤️
    Megi są takie zaczepy żeby złączyć wózki, może taka opcja żeby nie kupować kolejnego mega drogiego

    Evelle ludzie nie znają umiaru

    Ja już wszystko mam po starszym, ewentualnie jak będę coś potrzebować to dokupie 😅
    U nas też jakieś takie dziwne emocje że jestem w ciąży... powinni się cieszyć zwłaszcza że się staraliśmy i ostatnia straciliśmy ale co my tak wiemy 😅 mam w nosie, cieszę się i wykorzystuje to że mam siedzieć w domu

    aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

    22.04.24 beta 48.3
    24.04.24 beta 142 progesteron 26.5
    29.04.24 beta 928
    08.05.24 beta 11319 (74,4%)
    09.05.24 1 wizyta mamy ❤️ 0.35cm
    16.05.24 2 wizyta wszystko oki
    31.05.24 3 wizyta 2.66cm i 179 ❤️
    5.06.24 krwawienie I szpital do 8.06.24 cukrzyca ciążowa i zastrzyki przeciwzakrzepowe
    10.06.24 bicie serduszka na detektorze ❤️
    12.06.24 diabetolog
    14.06.24 4.86cm ludzika ❤️
    24.06.24 prematalne 80%🩵
    26.06.24 diabetolog
    5.07.24 wizyta gin
    26.08.2024 2 prematalne

    Om 30.12.24

    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 17 czerwca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Megipta- proszę o wykreślenie mnie z pierwszej listy.

    Powodzenia dziewczyny.

    Przechodzę trudny czas.
    Przytulam😥😥

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 17 czerwca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa 💔🫂

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ