X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 565 820

    Wysłany: 17 czerwca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko tak bardzo mi przykro 🤕 przytulam mocno 😘

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 565 820

    Wysłany: 17 czerwca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, któraś z Was pisała tu kiedyś przepis na koktajl z pietruszki na podbicie żelaza, mogę prosić o przypomnienie, u mnie hemoglobina w dolnej granicy normy więc chciałabym to trochę podbudować 🙏🙏🙏

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 163 145

    Wysłany: 17 czerwca, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina_02 wrote:
    Dziewczyny, któraś z Was pisała tu kiedyś przepis na koktajl z pietruszki na podbicie żelaza, mogę prosić o przypomnienie, u mnie hemoglobina w dolnej granicy normy więc chciałabym to trochę podbudować 🙏🙏🙏
    Koktajl z pietruszki nie znam ale sok z pokrzywy bio świetnie podbija żelazo czytałam o tym pierwszy raz u Agnieszki Maciąg na blogu i faktycznie w internecie mozna o tym poczytać dużo że działa bardzo dobrze dodatkowo zawiera kwas foliowy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 17:14

    Nina_02 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 17 czerwca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Megipta- proszę o wykreślenie mnie z pierwszej listy.

    Powodzenia dziewczyny.

    Przechodzę trudny czas.
    Bardzo mi przykro, wiem, co czujesz 😞

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 17 czerwca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina_02 wrote:
    Dziewczyny, któraś z Was pisała tu kiedyś przepis na koktajl z pietruszki na podbicie żelaza, mogę prosić o przypomnienie, u mnie hemoglobina w dolnej granicy normy więc chciałabym to trochę podbudować 🙏🙏🙏
    Ja piłam z połowy natki pietruszki plus pomarancza, plus woda zblendowane na gładko. Pomogło ale piłam dzień w dzień szklankę

    KarolinaAnastazja, Nina_02 lubią tę wiadomość

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 17 czerwca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Chwilę się nie odzywałam ale byliśmy na krótkim urlopie w górach i nie miałam czasu na forum. Oczywiście nie obyło się bez przygód ale mimo wszystko udało się nam trochę powędrować i odpocząć🙂

    Chyba nie bede w stanie nadrobić firmy.
    Smerfetka,bardzo mi przykro 😢

    Ja często robię koltajl z pietruszki. Pierwszy przepis jaki miałam to pęczek natki,woda,cytryna,banan i miód.
    Ale ja często robię taki żeby i dzieci wypiły,najczęściej melon,maliny lub truskawki banan i natką pietruszki. Fajnie też dodać mango. Ogólnie daje różne owoce i do każdego przemycam pietruszkę.

    Nina_02, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 17 czerwca, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Mi też nie odpowiada hamak bo mam wiercipiętę, która musi widzieć wszystko, także dlatego jak nawet dostawka to tylko boczna wchodzi w grę 🤔 Czytałam o xlander double, że miesci się w drzwi, więc może nie tak źle (zwykły wozek pojedynczy np w biedronce to dramat ale to już inna inszość jak rozstawiają palety co krok)
    A jak Ci się sprawdza zwykły xlander?

    Dobrze się prowadzi, ale jest duży i ciężki. Na szczęście nie muszę go nigdzie wnosić.
    O ile na spacer czy np w markecie jest ok, to już np w rossmanie czy pepco czasem zahaczam kołami o alejki..
    No i to jest wózek raczej dla większych bobasów. Gdy córka już siedziała i przeniosła się na spacerówkę to i tak miała jeszcze sporo zapasu miejsca w gondoli. Teraz w spacerówkę też ma sporo miejsca, ale jest wyjątkowo drobna, więc może to i takie wrażenie tylko 😀

    Widziałam te dostawki boczne, nawet fajnie to wygląda. Tez będę celować w używaną, nie wiem czy długo będę korzystać.

    Problem z tymi wąskimi wózkami podwójnymi jest taki, że zawsze to dziecko na dole ma gorsze widoki i jest trudny dostęp. Chyba nie ma idealnego rozwiązania dla nas :-)

    Megipta lubi tę wiadomość

    💗
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 17 czerwca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odchodzę od zmysłów...
    Przyszedł mi detektor jumper. Obejrzałam kilka filmików na yt. No nie mogę znaleźć tego dźwięku o którym wszyscy mówicie/piszecie "galop koni"
    U mnie na dole w okolicach podbrzusza nie ma żadnego dźwięku... dwa może trzy razy wyslietlila się liczna na monitorze: 135, 140 co mogłoby sugerować tetno dziecka.

    Jutro o 12 mam wizytę do tego czasu oszaleje.

    Jak było u Was, od razu wychwycilayscie ten dźwięk?
    U mnie dziś 12 +1 wg usg kilka dni do przodu.

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 17 czerwca, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny, odchodzę od zmysłów...
    Przyszedł mi detektor jumper. Obejrzałam kilka filmików na yt. No nie mogę znaleźć tego dźwięku o którym wszyscy mówicie/piszecie "galop koni"
    U mnie na dole w okolicach podbrzusza nie ma żadnego dźwięku... dwa może trzy razy wyslietlila się liczna na monitorze: 135, 140 co mogłoby sugerować tetno dziecka.

    Jutro o 12 mam wizytę do tego czasu oszaleje.

    Jak było u Was, od razu wychwycilayscie ten dźwięk?
    U mnie dziś 12 +1 wg usg kilka dni do przodu.
    Spróbuj rano, na głodnego, na puste jelita. Na granicy kości łonowej, nieco ponad linia włosów. Milimetr po milimetrze, pod różnymi kątami głowicy. Leżąc na płasko i tylko głowa z szyją lekko podniesiona. Powodzenia🍀

    spineczka lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 565 820

    Wysłany: 17 czerwca, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podpowiedzi ❤️

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 17 czerwca, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już jestem po badaniu genetycznym. Wszystko jest super, bobas zdrowy i idealny. Ryzyka bardzo niskie 😍😍 jestem taka szczęśliwa 😍😍
    I będzie to dziewczynka ! 🩷
    Proszę o wpisanie na główną stronę : Emilia 🩷

    Księgowa, spineczka, Megipta, Sandrix, Nina_02, Wanda_89, Kasiaanna, Malina1111, Mami_35, Kam.ila, Aune, businesscare, aambrozjaa93, MummyYummy, Dariaa29, Wikta06, Paula9463, Evelle28, Elewina, Merida Waleczna, meowne, Skryta19, mar.1, rybka8, Likela, TęczowaJa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 17 czerwca, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny, odchodzę od zmysłów...
    Przyszedł mi detektor jumper. Obejrzałam kilka filmików na yt. No nie mogę znaleźć tego dźwięku o którym wszyscy mówicie/piszecie "galop koni"
    U mnie na dole w okolicach podbrzusza nie ma żadnego dźwięku... dwa może trzy razy wyslietlila się liczna na monitorze: 135, 140 co mogłoby sugerować tetno dziecka.

    Jutro o 12 mam wizytę do tego czasu oszaleje.

    Jak było u Was, od razu wychwycilayscie ten dźwięk?
    U mnie dziś 12 +1 wg usg kilka dni do przodu.
    Hej. Dlatego ja nie używam za czesto detektora, bo mnie to stresuje. Polecam słuchać po przebudzeniu się, na spokojnie, nie np po intensywnym dniu czy jedzeniu. I przyciskać głowice nisko, pod pepkiem. Mi się kilka razy udało a kilka razy nie udało i od razu nerwy. Nie usłyszałam od razu i byly razy kiedy w ogóle nie wyłapałam, tylko jakieś szumy nieregularne. Ja sobie słucham co 3-4 dni

    spineczka lubi tę wiadomość

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 17 czerwca, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Smerfetkaa bardzo mi przykro ♥️ przytulam mocno. j
    Jakbyś potrzebowała porozmawiać to pisz!

    Ja dziś ciężki dzień odstawiam powoli xonvea po jednej tabletce ale jakoś funkcjonuje muszę przyznać. Zamówiliśmy dziś wózek bo mój mąż już mnie męczył ja to bym pewnie jesienią ogarniała bo dla mnie wcześnie 😉.
    Więc dziś już kilometry zrobione teraz odpoczywamy ♥️

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 17 czerwca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, ja już jestem po badaniu genetycznym. Wszystko jest super, bobas zdrowy i idealny. Ryzyka bardzo niskie 😍😍 jestem taka szczęśliwa 😍😍
    I będzie to dziewczynka ! 🩷
    Proszę o wpisanie na główną stronę : Emilia 🩷

    Super❤️ gratulacje🩷 piękne imię🥰 tak moja młodsza siostra ma na imię i ja jej właśnie je wybrałam😊

    Też tak bardzo już bym chciała wiedzieć kto tam mieszka tak na pewno🫣 ostatnio nie daje mi to spokoju jakoś😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 20:29

    Amra, Aune lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 17 czerwca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Super❤️ gratulacje🩷 piękne imię🥰 tak moja młodsza siostra ma na imię i ja jej właśnie wybrałam to imię😊

    Też tak bardzo już bym chciała wiedzieć kto tam mieszka tam na pewno🫣 ostatnio nie daje mi to spokoju jakoś😅
    Dziękujemy 🥰 dla nas to imię również jest piękne 🥰 Mnie też zżerała ciekawość 😂 wiadomo, że najważniejsze żeby bobas był zdrowy, ale jednak ta płeć siedzi gdzieś w tyłu głowy i ,,męczy” 😂

    aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 17 czerwca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny, odchodzę od zmysłów...
    Przyszedł mi detektor jumper. Obejrzałam kilka filmików na yt. No nie mogę znaleźć tego dźwięku o którym wszyscy mówicie/piszecie "galop koni"
    U mnie na dole w okolicach podbrzusza nie ma żadnego dźwięku... dwa może trzy razy wyslietlila się liczna na monitorze: 135, 140 co mogłoby sugerować tetno dziecka.

    Jutro o 12 mam wizytę do tego czasu oszaleje.

    Jak było u Was, od razu wychwycilayscie ten dźwięk?
    U mnie dziś 12 +1 wg usg kilka dni do przodu.


    Tak jak Dziewczyny piszą, spróbuj rano, łatwiej znaleźć.

    W instrukcjach niektórych detektorów można znaleźć informację, żeby słuchać dopiero od 16 tc. Nasz detektor przyszedł w ten weekend, więc w sumie tak wyszło, a i tak trochę się naszukaliśmy.

    Przewijał się też temat tego, żeby porządnie docisnąć ten kabelek.

    PS. A nie masz wyciszonego detektora? Bo jeśli pojawiają się wartości, a nic nie słychać, to może to to 🤔

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 17 czerwca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, ja już jestem po badaniu genetycznym. Wszystko jest super, bobas zdrowy i idealny. Ryzyka bardzo niskie 😍😍 jestem taka szczęśliwa 😍😍
    I będzie to dziewczynka ! 🩷
    Proszę o wpisanie na główną stronę : Emilia 🩷

    Gratuluję 🥰🥰🥰

    Amra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 218 432

    Wysłany: 17 czerwca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny, odchodzę od zmysłów...
    Przyszedł mi detektor jumper. Obejrzałam kilka filmików na yt. No nie mogę znaleźć tego dźwięku o którym wszyscy mówicie/piszecie "galop koni"
    U mnie na dole w okolicach podbrzusza nie ma żadnego dźwięku... dwa może trzy razy wyslietlila się liczna na monitorze: 135, 140 co mogłoby sugerować tetno dziecka.

    Jutro o 12 mam wizytę do tego czasu oszaleje.

    Jak było u Was, od razu wychwycilayscie ten dźwięk?
    U mnie dziś 12 +1 wg usg kilka dni do przodu.
    Tak jak pisały Ci dziewczyny spróbuj rano. Ja jesli sprawdzam w ciągu dnia lub wieczorem to zauważyłam, że łatwiej mi znaleźć na pustym pęcherzu.
    Koniecznie sprawdź czy masz dobrze docisniety kabelek, on ciężko wchodzi i zdarzyło mi się, że się poluzował.
    Ostatnio tez się zdenerwowałam, bo nie mogłam znaleźć tętna, a za każdym razem praktycznie trafiałam od razu… okazało się, że synek sobie całkowicie zmienił miejsce i zamiast na środku lub lekko po lewej znalazłam dopiero w okolicach prawego dołu biodrowego. Nie martw się, to naprawdę nie jest łatwe i słyszałam od koleżanki, że czasem nawet położne mają problem żeby tak od razu znaleźć serduszko. Na pewno jest wszystko dobrze :)

    spineczka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 218 432

    Wysłany: 17 czerwca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, ja już jestem po badaniu genetycznym. Wszystko jest super, bobas zdrowy i idealny. Ryzyka bardzo niskie 😍😍 jestem taka szczęśliwa 😍😍
    I będzie to dziewczynka ! 🩷
    Proszę o wpisanie na główną stronę : Emilia 🩷
    Gratuluję! Piękne imię 🥰

    Amra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 17 czerwca, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Tak jak Dziewczyny piszą, spróbuj rano, łatwiej znaleźć.

    W instrukcjach niektórych detektorów można znaleźć informację, żeby słuchać dopiero od 16 tc. Nasz detektor przyszedł w ten weekend, więc w sumie tak wyszło, a i tak trochę się naszukaliśmy.

    Przewijał się też temat tego, żeby porządnie docisnąć ten kabelek.

    PS. A nie masz wyciszonego detektora? Bo jeśli pojawiają się wartości, a nic nie słychać, to może to to 🤔

    Kabelek dociśnięty, bateria pełną. Słychać szumy i trzaski Ale bez tego charakterystycznego dźwięku dla szybkiego tętna, no nie ma tego. Tylko te wartości mignęły kilka razy.

    Dzięki dziewczyny, sprawdzę rano. No i w południe wizytą.

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ