X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 1 lipca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne współczuję, teraz jeszcze taki sezon urlopowy, może dlatego nagle odwołali :( Mam nadzieję, że uda się znaleźć jakiegoś fajnego lekarza prowadzącego

    te ostatnie upały mnie wymęczyły strasznie, dzisiaj na szczęście już trochę lepiej

    też już chyba mamy wybrane imię, czekam na jutrzejszą wieczorną wizytę czy drugi lekarz też nam powie, że chłopiec 💙
    ogólnie z wizyt na NFZ jestem zadowolona, lekarz zainteresowany i zaangażowany, wszystkie badania zlecone, jak ostatnio chciałam sprawdzić przebarwienie, które mi się pojawiło w trakcie ciąży to od razu dostałam skierowanie do dermatologa i jak się umówiłam to wizyta na drugi dzień (dla kobiet w ciąży muszą znaleźć termin w 7 dni do specjalisty)

    też już zaczynam coraz bardziej czuć ruchy, też jak przyłożę rękę do brzucha, mój mąż jeszcze nie czuł jak mu przyłożyłam rękę, więc może ją bardziej od środka wyczuwam te puknięcia na razie, ale są :D

    aambrozjaa93, meowne, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 481

    Wysłany: 1 lipca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jemy jak ja dziś się beznadziejnie czuję.. mam nadzieję, że u Was lepiej..
    Zatoki, katar, ból gardła po prostu dramat 😵‍💫

    preg.png
  • Aniela855888 Koleżanka
    Postów: 56 96

    Wysłany: 1 lipca, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś rano miałam wizytę, wszystko dobrze, dzidzia rośnie :) i płeć oficjalnie potwierdzona, także u nas będzie Helenka 👧 co do objawów to u mnie zmęczenie i lekkie zawroty głowy. No i brzuch rośnie i czuć dzidziola 🥰

    Aune, aambrozjaa93, MummyYummy, businesscare, Sisi1905, Dariaa29, Megipta, Merida Waleczna, Kam.ila, Mag_len, meowne, Elewina, Księgowa, Wikta06, Nina_02, Amra, Skryta19, Rita 💋, mar.1 lubią tę wiadomość

  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 1 lipca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas brzuch rośnie jak szalony już nie da się ukryć🙈
    Co do imienia to dla chłopca mieliśmy ustalonego Mikołaja ale że zaskoczyła nas dziewczynka to już wiem że będzie wojna 😅 każdy ma inny pomysł i nie chce ustąpić 🙈
    Co do ruchów to ja mam już codzienne kopniaczki ale faktycznie intensywność zależy od ułożenia. Piersi prawie nie bolą i zniknęły mdłości.
    Ogólnie martwię się bo mimo wprowadzenia żelaza które jako tako toleruję to moje wyniki morfologii są średnie. Już nie tylko hemoglobina ale reszta też się rozjechała i Zastanawiam się czy nie pójść prywatnie do hematologa…do tego cukrzyca ciążowa, myślałam że będzie łatwiej 😔

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1135 866

    Wysłany: 1 lipca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś umieram... Rano miałam usunięta szóstkę.. długa historia ale jak znieczulenie puściło to niestety boli..

    U nas z imieniem ciężka decyzja i na razie mówimy " dzidka"😅

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 1 lipca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune, dzięki Ci kobieto!
    Musze iść do ortopedy, bo wylazl mi jakis ganglion czy inne cholerstwo i wkurzałam sie dzisiaj, ze prywatnie termin za miesiac. A przecież na NFZ dla ciężarnych musza szybko, a to sporo zmienia. 😊 Dobrze, ze o tym wspomniałaś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 22:17

    Aune lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Wikta06 Znajoma
    Postów: 29 65

    Wysłany: 1 lipca, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😊

    Przed mną urlop. Odliczam dni.

    Czy wam też zanikły objawy ciąży?
    Tylko szybkie męczenie zostało, ale przed ciążą przez hormony też byłam ciągle zmęczona.

    Miłego dnia 🍀❤️

    zauważyłam, że od jakiś 2/3 dni czuje się tak jakbym nie była w ciąży jedyne co mi zostało to omdlenia czasem robi mi się słabo tak to jest super a dzisiaj 15+4tc

    Atika lubi tę wiadomość

  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 2 lipca, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wikta06 wrote:
    zauważyłam, że od jakiś 2/3 dni czuje się tak jakbym nie była w ciąży jedyne co mi zostało to omdlenia czasem robi mi się słabo tak to jest super a dzisiaj 15+4tc

    O, ja też dzisiaj 15+4!

    U mnie z objawów to ostatnio częste bóle głowy i zmęczenie :( nie mam siły na nic :(. Ból piersi nadal się utrzymuje. No i brzuch powoli rośnie ;)

    Meowne współczuję tych przeżyć z wizytami, trzymam kciuki, żebyś zaraz znalazła kogoś fajnego i już mogła do niego na stałe chodzić.

    Co do imion to my z mężem wybraliśmy 2, oba nam się podobają, ale każdemu z nas bardziej to drugie 🤭 także nie wiem co wybierzemy. Ktoś mi podpowiedział, że najlepiej jest negocjować w trakcie porodu, kobieta ma wtedy niezaprzeczalne argumenty 🤭

    Za tydzień wizyta, jak się potwierdzi na 100%, że dziewczynka, to będziemy dalej dyskutować o imieniu 🩷

    meowne, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 2 lipca, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Aune, dzięki Ci kobieto!
    Musze iść do ortopedy, bo wylazl mi jakis ganglion czy inne cholerstwo i wkurzałam sie dzisiaj, ze prywatnie termin za miesiac. A przecież na NFZ dla ciężarnych musza szybko, a to sporo zmienia. 😊 Dobrze, ze o tym wspomniałaś.

    Ja miałam to cudo nakłuwanie, potem wycięte a teraz po 3 latach patrzę jak wesoło sobie odrasta🤦 chyba zostawię to w spokoju.
    A gdzie Ci urosło?

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 2 lipca, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma już jakiś wyciek z piersi? Kolejna noc i kolejna koszula z plamami... Jestem w szoku że tak wcześnie, choć przy moich malutkich piersiach napawa mnie to nadzieją, że jednak coś dla malucha wyprodukujemy🙈🤣

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1135 866

    Wysłany: 2 lipca, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma już jakiś wyciek z piersi? Kolejna noc i kolejna koszula z plamami... Jestem w szoku że tak wcześnie, choć przy moich malutkich piersiach napawa mnie to nadzieją, że jednak coś dla malucha wyprodukujemy🙈🤣
    Rozmiar piersi nie ma znaczenia w produkcji mleka😉ja mam małe piersi a wy karmiłam trochę dzieci,pierwsze 16 miesięcy,drugie2.5 roku i trzecie trochę ponad 2 lata 🙂

    businesscare, MummyYummy, Rita 💋, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 2 lipca, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie ❣️

    Umówiłam się z rana do innego lekarza na dziś, bo zwolnił się termin w aplikacji. Możliwe, że to będzie fajny lekarz i podobno w tej placówce mają dobry sprzęt, także może tu mi się przyszczęści ☺️ Mam nadzieję dziś zobaczyć dziewczyneczkę ❣️

    aambrozjaa93, Dariaa29, Rita 💋, Wanda_89, Amra, Nina_02, Aune, Wikta06 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 2 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Po nieco dłuższej przerwie tutaj jeszcze staram się Was nadrobić, ale nie wiem czy uda mi się to do końca 🙈
    Chciałam podnieść na duchu te, które lecą w najbliższym czasie na wakacje - ja w przeciągu tygodnia odbyłam 2x 12 godzinny lot i zniosłam je super, miałam podkolanówki uciskowe + biorę Acard. Żadnych zawrotów głowy lub bóli.
    Od razu z mężem poszłam za ciosem i uznaliśmy, że wykorzystamy ostatnie wakacje we dwoje na maxa i zorganizowaliśmy kolejne 2 wyjazdy 🤣 Wiemy, że przez następne 2 lata będziemy walczyć o każdą noc ze snem aniżeli wypad gdziekolwiek 🤣🤣

    Widzę, że jest szansa na wyrównanie ilości dziewczynek VS chłopców ❣️

    meowne, Amra, Aune, Tatka lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 162 145

    Wysłany: 2 lipca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Aune, dzięki Ci kobieto!
    Musze iść do ortopedy, bo wylazl mi jakis ganglion czy inne cholerstwo i wkurzałam sie dzisiaj, ze prywatnie termin za miesiac. A przecież na NFZ dla ciężarnych musza szybko, a to sporo zmienia. 😊 Dobrze, ze o tym wspomniałaś.
    Ja byłam prywatnie u chiropraktyka który takim długim szpikulcem z kulką na końcu mi to wcisnął i tyle. Odrazu po wizycie był mniejszy o połowę a w ciągu kilku tygodni się całkiem wciągnął i nie ma śladu także polecam ^^

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 162 145

    Wysłany: 2 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma już jakiś wyciek z piersi? Kolejna noc i kolejna koszula z plamami... Jestem w szoku że tak wcześnie, choć przy moich malutkich piersiach napawa mnie to nadzieją, że jednak coś dla malucha wyprodukujemy🙈🤣
    Nie miałam jeszcze choć czasem sprawdzam bo mam wrażenie że są tak nabrzmiałe że coś musi już polecieć ale nie😂

    businesscare lubi tę wiadomość

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 2 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Ja byłam prywatnie u chiropraktyka który takim długim szpikulcem z kulką na końcu mi to wcisnął i tyle. Odrazu po wizycie był mniejszy o połowę a w ciągu kilku tygodni się całkiem wciągnął i nie ma śladu także polecam ^^
    A to ciekawe! Byłam raz na chiropraktyce całego ciała i było to skuteczne, może z tym też by mi coś takiego zrobił :D

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Ja dziś umieram... Rano miałam usunięta szóstkę.. długa historia ale jak znieczulenie puściło to niestety boli..

    U nas z imieniem ciężka decyzja i na razie mówimy " dzidka"😅

    Ojeju, bardzo Ci współczuję... Mam nadzieję, że dziś masz się już trochę lepiej.

    Dzidka, ładnie 😊

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 396

    Wysłany: 2 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Nie miałam jeszcze choć czasem sprawdzam bo mam wrażenie że są tak nabrzmiałe że coś musi już polecieć ale nie😂

    U mnie właśnie wraz z pojawieniem się wycieku, piersi zrobiły się miękkie i lejące przez dłoń, już nie są takie twarde

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 lipca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuję Was ostatnio, ale mniej się udzielam - nadal jesteśmy na urlopie i wykorzystujemy ten czas na maksa ♥️ Choć nie powiem, momentami muszę przystopować. Pokawiaja się u mnie stawiania macicy - nie wiem, na ile to na tym etapie normalne, a na ile powinnam się martwić. Jutro mam wizytę na NFZ, więc zapytam o to gina, ale nie ukrywam, że z utęsknieniem czekam na spotkanie z moim prowadzącym w przyszłym tygodniu 🤭

    Miłego dnia 🥰

    rybka8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 lipca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wycieku mleka - nie mam tak, właściwie w każdej ciąży dopiero po porodzie się pojawiał. Za to mój Mąż się śmieje, że Niko nie będzie mógł narzekać na głód 😅

    Moje piersi robią się coraz pełniejsze i to po prostu widać. Z drugiej strony warto pamiętać, że to nie reguła - mojej koleżance nie urosły przez całą ciążę nawet o pół rozmiaru, cały czas były takie same, a laktacja ruszyła bez problemu 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 09:16

    businesscare, meowne lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ