X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Rita 💋 Przyjaciółka
    Postów: 72 199

    Wysłany: 2 lipca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Cudny też na niego się czaje, ale nie mówię, że na 100% z nim wyjadę. Podbijałaś go? Jak się nim skreca? Jak amortyzacja?
    Wzięłaś ten z funkcją bujania?
    4.0?
    Dziękuję. Dla nas temat wozkow jest nowy, nawet nie mamy wokol doradcow. Na poczatku chcialam baliosa, bo byl polecany tu na forum, ale mąż zobaczyl priama i sie zakochal. 🙈 Jak na kola typowe dla gondol skręca się całkiem nieźle, szczególnie porównując z innymi modelami, myślę, że jedna ręką dam radę sterować 😅 jeżeli chodzi o wygodę prowadzenia i wlasnie tę skrętność to najfajniejszy był cybex mios, ale on ma kółka malutkie, typowe dla spacerówki, a chcieliśmy takie klasyczne i dzięki temu amortyzacja jest niezła. Jeżeli będziecie chodzić po lasach i górach z tym wózkiem to raczej się nie sprawdzi. My jesteśmy mieszczuchami i nie potrzebowaliśmy wózka terenowego, więc też się nie wypowiem. Bardzo łatwo się go składa. Kupujemy teraz drugi samochód, który będzie suvem, więc bez problemu zmieścimy każdy wózek, ale na parę miesięcy zostawimy dla mnie naszą Skodę Fabię, a ona jest malutka i co ciekawe, Priam bez problemu miesci się w bagażniku, bo ma zdejmowane koła 😍

    KarolinaAnastazja lubi tę wiadomość

    ♀️27 ♂️ 39
    💒razem 7 lat, 4 po Ślubie
    ❌ IUI 09/2023 ❌ IVF 02/2024

    II podejście IVF 03/2024: 🍀
    13.03 ET 4.1.1 + EmbryoGlue (transfer zarodka świeżego), 6 maluchów na zimowisku❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10 dpt 23.03.2024 ⏸️ beta 246 🫣12 dpt beta 715 🥰 14 dpt beta 1781 😊 22 dpt beta 19903 😍 23 dpt 05.04.2024 mamy ❤️! (6t1d)
    13.05 5 cm 🐧 + NIFTY (niskie ryzyka, chłopiec!)
    21.05 USG prenatalne 🩵 7 cm Synka 👶🏻
    16.07 II prenatalne: 381 g, zdrowy maluszek
    29.07 555 g ruchliwego człowieczka ❤️
    12.08 752 g kawalera
    9.09 1170 g naszego chłopca

    preg.png
  • Mons_S Koleżanka
    Postów: 32 55

    Wysłany: 2 lipca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bardzo dawno mnie tu nie było, my ciągle mamy intensywny czas z naszymi dzieciakami. Teraz wakacje to wszyscy są w domu. Najstarsza w sobotę wyjeżdża na obóz sportowy i czeka nas pakowanie.

    Wizytę miałam 15.06 wszystko było ok teraz mam 06.07 i liczę że uda się poznać płeć bo powoli chciałabym kompletować wyprawkę bo nie lubię zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Co do wózka my mamy po synku muuvo quick i ten zostaje później chcemy zainwestować w dobrą spacerówkę.

    aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 2 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Jemy jak ja dziś się beznadziejnie czuję.. mam nadzieję, że u Was lepiej..
    Zatoki, katar, ból gardła po prostu dramat 😵‍💫

    Łącze się w bólu. Od tygodnia z tym walczę a od czwartku dodatkowo mam strasznie suchy i męczący kaszel. Bez butelki
    wody nie ruszam się na krok. Przez to wszystko jeszcze bardziej czuję się zmęczona i senna.
    Stosujesz coś na to?

    Dziewczyny w sobotę mam zaplanowane badania m.in. krzywą, czy zapalenie zatok może zaburzyć wyniki?

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1135 866

    Wysłany: 2 lipca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Ojeju, bardzo Ci współczuję... Mam nadzieję, że dziś masz się już trochę lepiej.

    Dzidka, ładnie 😊
    Niestety,dalej mnie boli. Leżę z zimnym okładem,jem wszystko co zimne i jadę na paracetamolu. Dobrze,że choć pogoda się zmieniła i nie ma upałów.

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 lipca, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Niestety,dalej mnie boli. Leżę z zimnym okładem,jem wszystko co zimne i jadę na paracetamolu. Dobrze,że choć pogoda się zmieniła i nie ma upałów.

    Bardzo, bardzo współczuję... Z każdym dniem powinno być lepiej. A co się stało, że usuwałaś? Dobrze, że teraz medycyna jest tak zaawansowana, że nie trzeba obawiać się o zabiegi dentystyczne w ciąży 💪 Obeszło się bez szwów?

    Ja po usunięciu ósemek też ratowałam się chłodnymi okładami i jedzeniem papek. Ale też mogłam brać silniejsze leki, więc bez porównania.

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 2 lipca, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_lena, a moze plukanka z szalwi?

    Ja dziś znów sprzątanie.. Od soboty nie robię nic innego 😂
    Ale dziś ma przyjechać fryzjer do mnie. Ciekawa jestem jak to będzie, bo pierwszy raz bede sie farbować.. W domu 🙈

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1135 866

    Wysłany: 2 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musyauam usunąć bo nie dało się go już uratować pod mikroskopem a robił się stan zapalny co jakiś czas więc wolakam nie czekać... Teraz był najlepszy moment 2 trymestr.na szczęście bez szwów. Ja mam bardzo sjave zęby niestety
    Księgowa,właśnie dziś zaczęłam płukac szałwia.

    Księgowa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mons_S Koleżanka
    Postów: 32 55

    Wysłany: 2 lipca, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Musyauam usunąć bo nie dało się go już uratować pod mikroskopem a robił się stan zapalny co jakiś czas więc wolakam nie czekać... Teraz był najlepszy moment 2 trymestr.na szczęście bez szwów. Ja mam bardzo sjave zęby niestety
    Księgowa,właśnie dziś zaczęłam płukac szałwia.

    Ja też wczoraj zaliczyłam wizytę u stomatologa. Myślałam że będzie leczenie ale nie wszystkie zęby zdrowe usunęłam tylko kamień. Przed ciążą zdążyłam usunąć zatrzymaną ósemkę ale wspominam to tragicznie gorzej niż porody.

  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 lipca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mons_S wrote:
    Ja też wczoraj zaliczyłam wizytę u stomatologa. Myślałam że będzie leczenie ale nie wszystkie zęby zdrowe usunęłam tylko kamień. Przed ciążą zdążyłam usunąć zatrzymaną ósemkę ale wspominam to tragicznie gorzej niż porody.


    Ja mam wizytę u stomatologa za dwa tygodnie i lidze na to, że będzie podobnie, choć nie mogę być tak pięknie, bo jeden ząb wydaje mi się podejrzany 😬

    A z ósemkami to ja też mam tragiczne wspomnienia - u mnie skończyło się na usuwaniu w znieczuleniu ogólnym 😓

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 2 lipca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Musyauam usunąć bo nie dało się go już uratować pod mikroskopem a robił się stan zapalny co jakiś czas więc wolakam nie czekać... Teraz był najlepszy moment 2 trymestr.na szczęście bez szwów. Ja mam bardzo sjave zęby niestety
    Księgowa,właśnie dziś zaczęłam płukac szałwia.
    Dziewczyny, wtrącę się z tym płukaniem. Nie róbcie tego zbyt intensywnie aby nie wypłukać ten zakrzep (blood clot) którzy się tworzy na miejscu usuniętego zęba. To jest fizjologiczną bariera jaką pomaga się goić i chroni od zapalenia, więc lekarze często nie polecają płukań.

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Mons_S Koleżanka
    Postów: 32 55

    Wysłany: 2 lipca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Ja mam wizytę u stomatologa za dwa tygodnie i lidze na to, że będzie podobnie, choć nie mogę być tak pięknie, bo jeden ząb wydaje mi się podejrzany 😬

    A z ósemkami to ja też mam tragiczne wspomnienia - u mnie skończyło się na usuwaniu w znieczuleniu ogólnym 😓

    Ja w zwykłym znieczuleniu ale pierwsze dwie miałam usuwane 8 lat temu i tak spuchłam na twarzy bolało i nie mogłam nic jeść poza papkami przez tydzień. Teraz usuwałam jedną ale długo byłam na przeciwbólowych dodatkowo przy znieczuleniu lekarz uszkodził mi nerw i nie czułam połowy brody aż sześć tygodni. Więc boję się usuwania zębów strasznie.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1135 866

    Wysłany: 2 lipca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Dziewczyny, wtrącę się z tym płukaniem. Nie róbcie tego zbyt intensywnie aby nie wypłukać ten zakrzep (blood clot) którzy się tworzy na miejscu usuniętego zęba. To jest fizjologiczną bariera jaką pomaga się goić i chroni od zapalenia, więc lekarze często nie polecają płukań.
    No właśnie czytałam różne opinie o tym płukaniu,dlatego wczoraj tego nie ruszalam a dziś plukalam żeby choć trochę sobie ulżyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 20:08

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 480

    Wysłany: 2 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Łącze się w bólu. Od tygodnia z tym walczę a od czwartku dodatkowo mam strasznie suchy i męczący kaszel. Bez butelki
    wody nie ruszam się na krok. Przez to wszystko jeszcze bardziej czuję się zmęczona i senna.
    Stosujesz coś na to?

    Dziewczyny w sobotę mam zaplanowane badania m.in. krzywą, czy zapalenie zatok może zaburzyć wyniki?

    Ja się postawiłam trochę na nogi . Na zmianę płukanie gardła rumiankiem lub wodą z solą. Irigasin na zatoki i herbaty z cytryną, imbirem i czosnkiem. Na wieczór mleko z miodem. Na noc Apap i wstałam jak młody Bóg wiadomo jeszcze katar jest ale o niebo lepiej się czuję. Trzymam kciuki żeby szybko Ci minęło bo przeziębienie bardzo męczy ✊

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 2 lipca, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Łącze się w bólu. Od tygodnia z tym walczę a od czwartku dodatkowo mam strasznie suchy i męczący kaszel. Bez butelki
    wody nie ruszam się na krok. Przez to wszystko jeszcze bardziej czuję się zmęczona i senna.
    Stosujesz coś na to?

    Dziewczyny w sobotę mam zaplanowane badania m.in. krzywą, czy zapalenie zatok może zaburzyć wyniki?

    Ja mam cukrzycę ciążową i położna mówiła, że jak jest jakaś infekcja, przeziębienie, to cukier może być wyższy niż normalnie...

    💗
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 216 428

    Wysłany: 2 lipca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😀
    Ja w sobotę zaliczyłam usg piersi, wczoraj stomatolog, a dzisiaj badanie znamion u dermatologa, na szczęście na wszystkich wizytach wszystko w porządku, stomatolog wymienił mi tylko jedną plombę 😀

    Odliczam już dni do wizyty w przyszły czwartek, 4 tygodnie między wizytami to jednak zdecydowanie za dużo 🙈

    Mami_35, Kam.ila, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 2 lipca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mag_len, współczuję, ja miałam w zeszłym roku 6-stkę wyrwaną i niezbyt to było przyjemne, ale właśnie mogłam się poratować chociaż ibuprofenem wtedy. W ciąży wszystko mocniej ukrwione, dziąsła też, ale z każdym dniem powinno być coraz lepiej, trzymaj się!

    Kam.ila dobrze, że już trochę lepiej :) Malinowa_Mamba wracaj do zdrówka!

    Po dzisiejszej prywatnej wizycie melduję, że na 100% chłopak, waży 231 gram, doktor wszystko obejrzał - że są dwie nerki, pęcherz, żołądek itd. nawet policzył palce, ale dokładniejsze badanie będzie na prenatalnym połówkowym. Krwiak się wchłonął, łożysko wygląda ok i mimo, że było wcześniej nisko to nie ma teraz ryzyka żeby było przodujące. Sprawdził mi też szyjkę macicy i jest w normie. Dokładniejsze badanie niż na NFZ, ale pasuje mi taka łączona metoda, że na NFZ mam wszystkie skierowania i potrzebne badania, a prywatnie sobie jeszcze sprawdzam dokładnie czy wszystko ok :)

    kolejna wizyta NFZ 22 lipca,
    prenatalne połówkowe prywatnie 1 sierpnia, NFZ 12 sierpnia

    Skryta19, Dariaa29, Mami_35, Mag_len, Wanda_89, Malinowa _Mamba, Kam.ila, aambrozjaa93, rybka8, Księgowa, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 216 428

    Wysłany: 2 lipca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune super, że wszystko w porządku i gratuluję synka 💙

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 3 lipca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej rzeczy zapominam. Wczoraj np. zapomniałam zabrać kurtki z pracy i zgasić światło🫣 ale tych rzeczy jest naprawdę ostatnio dużo więcej i boję się, że może to wpłynąć na moją pracę a wstępnie zamierzałam pracować do końca października a najkrócej mniej więcej do końca września. Jednak teraz widzę, że może być trudno jeśli to zapominanie się będzie utrzymywać.

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 3 lipca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Łącze się w bólu. Od tygodnia z tym walczę a od czwartku dodatkowo mam strasznie suchy i męczący kaszel. Bez butelki
    wody nie ruszam się na krok. Przez to wszystko jeszcze bardziej czuję się zmęczona i senna.
    Stosujesz coś na to?

    Dziewczyny w sobotę mam zaplanowane badania m.in. krzywą, czy zapalenie zatok może zaburzyć wyniki?

    Ja miałam te same objawy, ale doszedł mi lekki stan podgorączkowy i bóle głowy nie do wytrzymania. Finalnie dostałam antybiotyk duomox.
    Lekarka kazała mi brać 3x dziennie do końca opakowania, ale się trochę bałam. Finalnie brałam 4 dni po 2 tabletki dziennie i wszystko przeszło.

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1007

    Wysłany: 3 lipca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej rzeczy zapominam. Wczoraj np. zapomniałam zabrać kurtki z pracy i zgasić światło🫣 ale tych rzeczy jest naprawdę ostatnio dużo więcej i boję się, że może to wpłynąć na moją pracę a wstępnie zamierzałam pracować do końca października a najkrócej mniej więcej do końca września. Jednak teraz widzę, że może być trudno jeśli to zapominanie się będzie utrzymywać.
    Mozg kalafior 😀

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ