X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Aune Ekspertka
    Postów: 195 399

    Wysłany: 26 września, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero będę teraz zamawiać materac do dostawki, średnio twardy - z Manufaktury Materacy https://manufakturamateracy.pl/materace-do-lozeczek-dostawnych
    Na Allegro mają bardzo dobre opinie i odrobinkę tańsze niż Rucken.

    aambrozjaa93, Mandoriana, meowne, Sandrix, Zagadka919 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 💙🐻1471 g
    🩺23.09 szyjka 4.1cm
    🩺 14.10

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 221 437

    Wysłany: 26 września, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Meowne, dobre wieści 😊 Mój syn też się kamuflował rączką i pępowiną jak bysliśmy na 3D na połówkowym 😅



    Dobrze, że łożysko się podniosło 😊 Coraz większe te nasze maluchy. U mnie też anemia i lekarz mi zapisał żelazo Sorbifer Durules, mówił właśnie, że ten Feroplex jest najlepiej przyswajalny, ale obecnie niestety niedostępny w aptekach.

    Też życzę dużo zdrówka dla wszystkich, teraz zaczynamy niestety sezon przeziębień :(

    Materac do dostawki kupuję dodatkowy, właśnie średnio twardy, bo ten w zestawie za cienki.
    Ja też biorę sorbifer durules i dobrze na mnie zadziałał, po niecałych 4 tygodniach hemoglobina z 10,8 podniosła się na 11,9

    Również życzę zdrowia dla wszystkich! Mnie zaczęło coś rozkładać w poniedziałek i wtorek, ale jakoś udało mi się to zahamować i cale szczęście, bo jutro idziemy na ślub i wesele mojego brata.

    Mandoriana, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 113 69

    Wysłany: 26 września, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hejo!

    Życzę zdrówka wszystkim chorującym 😘

    Ja wczoraj miałam wizytę - Synu waży 1661 gramów, ma się dobrze, wciąż ułożony miednicowo 😊 Z dobrych wiadomości łożysko się podniosło ♥️ Z tych mniej pozytywnych mam anemię i dostałam żelazo, którego nie mogę nigdzie dostać 🙄 Chodzi o Feroplex - ponoć nie ma to aktualnie w Polsce. No i blizna po CC jest cienka 😬

    Co do dostawek, to my też mamy Kinder Kraft Neste Ul 2, a następne będzie zwykle łóżeczko że szczebelkami i na pewno w naszej sypialni 😉
    Hej mogą zapytać o blizne normalnie lekarz mierzył na USG ?ja jestem po 3 CC i rozwiązanie mam mieć wcześniej właśnie ze względu na blizne

  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2646 4492

    Wysłany: 26 września, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyśka36 wrote:
    Hej mogą zapytać o blizne normalnie lekarz mierzył na USG ?ja jestem po 3 CC i rozwiązanie mam mieć wcześniej właśnie ze względu na blizne

    No jasne, że możesz 😊 Moja blizna jest cienka w dolnym odcinku - lekarz ją mierzył na USG, ale trochę mnie to zaskoczyło, więc już nie pamiętam dokładnie grubości. Nie ma natomiast rozejścia ani nic z tych rzeczy, więc mam się na ten moment nie martwić, bo sytuacja jest pod kontrolą.

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 195 399

    Wysłany: 26 września, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa29 wrote:
    Ja też biorę sorbifer durules i dobrze na mnie zadziałał, po niecałych 4 tygodniach hemoglobina z 10,8 podniosła się na 11,9

    Również życzę zdrowia dla wszystkich! Mnie zaczęło coś rozkładać w poniedziałek i wtorek, ale jakoś udało mi się to zahamować i cale szczęście, bo jutro idziemy na ślub i wesele mojego brata.

    Też miałam ostatnio 10.8, więc liczę że u mnie będzie podobnie i się ładnie podniesie, ale jednak czuję, że trochę ciężko na żołądek ten Sorbifer działa.

    A brałaś/bierzesz dwie tabletki dziennie i przed jedzeniem czy w trakcie? Lekarz mi powiedział, że najlepiej na czczo, a nie w trakcie lub po posiłku, więc staram się tak chociaż z pół godziny - 20 minut przed jedzeniem wziąć.

    Dobrze, że przeziębienie zahamowane! Dobrej zabawy na weselu! 😊

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 💙🐻1471 g
    🩺23.09 szyjka 4.1cm
    🩺 14.10

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2646 4492

    Wysłany: 26 września, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa29 wrote:
    Ja też biorę sorbifer durules i dobrze na mnie zadziałał, po niecałych 4 tygodniach hemoglobina z 10,8 podniosła się na 11,9

    Również życzę zdrowia dla wszystkich! Mnie zaczęło coś rozkładać w poniedziałek i wtorek, ale jakoś udało mi się to zahamować i cale szczęście, bo jutro idziemy na ślub i wesele mojego brata.

    I jak się czujesz po Sorbiferze? Ja brałam w drugiej ciąży i miałam problemy gastryczne, dlatego chciałam uniknąć 😉

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1730 3738

    Wysłany: 26 września, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej. Cały czas Was czytam, obserwuje wizyty u lekarzy 🤗 ale nie mam siły się udzielać wracam na czworaka walczę z zatokami, gardłem i lekka gorączką ale mimo to dalej walczę z remontem. W sobotę wywózka rzeczy do nowego domu, a sam remont potrwa jeszcze z 2 tygodnie tak myślę bez skręcania niektórych nowych mebli. Jeśli zrobią nam do tego czasu przyłącze prądu i wody (bo to też trudna wojażka z instytucjami) to możemy odebrać dom, uzyskać adres i mieszkać a tak to niestety w połowie października muszę wracać na mazury bo zostanie mi z miesiąc do porodu a nie mam jeszcze spakowanej walizki 😬 jak tylko się poluzuje lub coś ciekawego się zadzieje u mnie to dam znać, póki co trzymam kciuki za pozytywny vibe u każdej i bede regularnie sie udzielac 🤞🍂🌬

    Mandoriana, meowne, Aune, Mami_35, Amra lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 26 września, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    No jasne, że możesz 😊 Moja blizna jest cienka w dolnym odcinku - lekarz ją mierzył na USG, ale trochę mnie to zaskoczyło, więc już nie pamiętam dokładnie grubości. Nie ma natomiast rozejścia ani nic z tych rzeczy, więc mam się na ten moment nie martwić, bo sytuacja jest pod kontrolą.
    Hej ciekawa różnica bo w Holandii nie mierzą blizny chyba że na życzenie ale nie jest to standard bo grubość blizny o niczym nie świadczy tutaj lekarze mają podejscie że cienka może sie super trzymać a gruba moze się rozejść bo bywają i takie przypadki i jest to o nie zależne. Ja np nie miałam badanej choć nie wiem czy nie poproszę o to badanie tak dla własnej wiedzy 🤔 A rodzisz naturalnie w związku z tym czy cesarka Cię czeka?

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 101 91

    Wysłany: 26 września, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozejście blizny po cc. Podobno dosyć duże. Co to oznacza? Ja dokładnie nie wiem, nie bardzo chcę się w to wgłębiać medycznie dlaczego tak jest. Wiem tylko tyle że to jedno ze wskazań do kolejnego cc.

    Dziewczyny które mają anemię... współczuję. Tez bralam żelazo w tabletkach. Pamiętam jak po porodzie sn skończonym cc dostałam silnej anemi w połogu. Brr to był koszmar pierwszy raz w życiu miałam takie wyniki. Blada jak ściana, oslabiona, nic mi się nie chciało jeść. Zdecydowanie nie chciałabym żeby znów to się powtórzyło.

    Macie już wózki w domach?
    Mam okazję kupić fajny wózek używany ale zastanawiam się czy to nie za wcześnie może?
    (27+5)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września, 09:32

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2072 1639

    Wysłany: 26 września, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Macie już wózki w domach?
    Mam okazję kupić fajny wózek używany ale zastanawiam się czy to nie za wcześnie może?
    (27+5)
    Nam się udało upolować używany w super stanie miesiąc temu, także już mamy 🙂

    Koku lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 667 869

    Wysłany: 26 września, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny będę bardzo wdzięczna jakbyście napisały jakie wybrałyście śpioworki do wózków i kombinezony dla Waszych dzidziusiów, najlepiej konkretne nazwy modeli lub linki 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    Cały czas coś oglądam, ale nie potrafię się zdecydować a może Wy mnie zainspirujecie😃 jak większość rzeczy już mam lub mam wybrane do kupienia i czekają tylko na swoją kolej tak z tymi dwiema rzeczami od kilku miesięcy dalej nie wiem🫣😅 szczególnie, że mąż nareszcie kończy remont w pokoju Henia i chciałabym od przyszłego tygodnia w końcu kupować rzeczy, których mi brakuje😊

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z usg 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺 1500g🤩
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 221 437

    Wysłany: 26 września, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune lekarz zalecił mi dwie tabletki dziennie, ale uważam, że to za dużo i biorę jedną dziennie, a mimo to hemoglobina ładnie się podniosła. Biorę zawsze rano na czczo 10-15 minut przed śniadaniem i łączę to sobie z probiotykiem i laktoferyną żeby poprawić wchłanianie i trochę ochronnie podziałać na jelita.
    Dziękuję, mam nadzieję, że chociaż trochę skorzystam z tego wesela 😀

    MummyYummy czuję się dobrze, nie mam żadnych problemów jelitowych, ale tak jak pisałam wyżej biorę tylko jedną tabletkę dziennie i do tego laktoferyne i probiotyk 😊 a bałam się problemów, bo moja koleżanka mają straszne zaparcia po sorbiferze

    MummyYummy, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 26 września, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Ja mam rozejście blizny po cc. Podobno dosyć duże. Co to oznacza? Ja dokładnie nie wiem, nie bardzo chcę się w to wgłębiać medycznie dlaczego tak jest. Wiem tylko tyle że to jedno ze wskazań do kolejnego cc.

    Dziewczyny które mają anemię... współczuję. Tez bralam żelazo w tabletkach. Pamiętam jak po porodzie sn skończonym cc dostałam silnej anemi w połogu. Brr to był koszmar pierwszy raz w życiu miałam takie wyniki. Blada jak ściana, oslabiona, nic mi się nie chciało jeść. Zdecydowanie nie chciałabym żeby znów to się powtórzyło.

    Macie już wózki w domach?
    Mam okazję kupić fajny wózek używany ale zastanawiam się czy to nie za wcześnie może?
    (27+5)
    A kiedy miałaś badanie blizny? I jak dawno cesarkę? Czy odczuwasz jakieś bóle/ciągnięcia w miejscu blizny? Ja miałam cesarkę 16 lat temu (byłam bardzo młodziutka) ale nie chcą mi badać blizny tutaj mówią że to zbyteczne a ja też ni odczuwam tam żadnego bólu prędzej czuje ciagniecie powierzchowne blizny po wyrostku robaczkowym bo si zaczęła rozciągać ale po cesarce nic jak narazie dzięki Bogu

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 101 91

    Wysłany: 26 września, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    A kiedy miałaś badanie blizny? I jak dawno cesarkę? Czy odczuwasz jakieś bóle/ciągnięcia w miejscu blizny? Ja miałam cesarkę 16 lat temu (byłam bardzo młodziutka) ale nie chcą mi badać blizny tutaj mówią że to zbyteczne a ja też ni odczuwam tam żadnego bólu prędzej czuje ciagniecie powierzchowne blizny po wyrostku robaczkowym bo si zaczęła rozciągać ale po cesarce nic jak narazie dzięki Bogu
    Ok rok przed zajściem w tą ciążę na rutynowym badaniu usg ginekolog mi pierwszy raz powiedział o rozejściu blizny po cc. Drugi raz tuż przed założeniem szwu na szyjkę też przy rutynowym badaniu przyjęcia do szpitala. Cięcie było 6 lat temu. Nic a nic nie czuję żeby z tą blizna coś od środka było nie tak. Nie odczuwam żadnego bólu kłucie itp.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2646 4492

    Wysłany: 26 września, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Hej ciekawa różnica bo w Holandii nie mierzą blizny chyba że na życzenie ale nie jest to standard bo grubość blizny o niczym nie świadczy tutaj lekarze mają podejscie że cienka może sie super trzymać a gruba moze się rozejść bo bywają i takie przypadki i jest to o nie zależne. Ja np nie miałam badanej choć nie wiem czy nie poproszę o to badanie tak dla własnej wiedzy 🤔 A rodzisz naturalnie w związku z tym czy cesarka Cię czeka?


    W Polsce lekarze zwracają na to szczególną uwagę, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa matki i dziecka oraz odpowiedniego przygotowania do porodu czy reakcji w odpowiednim momencie. Nie do końca zgodzę się z tym, że cienka i gruba blizna to to samo - blizna na macicy pracuje, pracuje wraz ze swoim wzrostem i wzrostem dziecka. Jeżeli wcześniej była w normie, a teraz jej grubość się zmniejszyła, to świadczy o tym, że coś się z nią dzieje.


    Na ten moment CC jest prawdopodobnym scenariuszem.

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 26 września, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    W Polsce lekarze zwracają na to szczególną uwagę, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa matki i dziecka oraz odpowiedniego przygotowania do porodu czy reakcji w odpowiednim momencie. Nie do końca zgodzę się z tym, że cienka i gruba blizna to to samo - blizna na macicy pracuje, pracuje wraz ze swoim wzrostem i wzrostem dziecka. Jeżeli wcześniej była w normie, a teraz jej grubość się zmniejszyła, to świadczy o tym, że coś się z nią dzieje.


    Na ten moment CC jest prawdopodobnym scenariuszem.
    Tak ja znam te ogólne zalecenia w Polsce tylko się nie mogę nadziwić aż takiej dużej różnicy w postępowaniu w Polsce jak w krajach zachodnich. W październiku mam rozmowę z ginekologiem jako że jestem po cesarce (kobiety bez cesarki nawet nie widzą ginekologa przez całą ciaze tylko położna) to sie dopytam sama byłabym ciekawa jak się sprawą ma z tą moją blizna zwłaszcza że planuję poród naturalny

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 162 177

    Wysłany: 26 września, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że temat się przewijał już, ale tyle piszemy tutaj, że przewinęłam już pełno stron i nie mogę znaleźć 😅
    Na który tc planujecie szczepienie na krztusiec?

    Właśnie zarezerwowałam szczepionkę w aptece do końca przyszłego tygodnia ( u mnie w gemini kosztuje 110 zł, nie wiem jak w innych, ale straszono mnie kwotą 200-300 zł ),
    dziś mam 28+1 około i się zastanawiam czy przyszły tydzień będzie w porządku.

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 101 235

    Wysłany: 26 września, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Dziewczyny będę bardzo wdzięczna jakbyście napisały jakie wybrałyście śpioworki do wózków i kombinezony dla Waszych dzidziusiów, najlepiej konkretne nazwy modeli lub linki 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    Cały czas coś oglądam, ale nie potrafię się zdecydować a może Wy mnie zainspirujecie😃 jak większość rzeczy już mam lub mam wybrane do kupienia i czekają tylko na swoją kolej tak z tymi dwiema rzeczami od kilku miesięcy dalej nie wiem🫣😅 szczególnie, że mąż nareszcie kończy remont w pokoju Henia i chciałabym od przyszłego tygodnia w końcu kupować rzeczy, których mi brakuje😊
    Hej,
    Ja kupiłam jeden kombinezon welnaniany Engel używany na vinted za 150 zł w idealnym stanie, rozmiar 56. A drugi to moja mama kupiła bawełniany taki misiek też na vinted, jakiś no name.
    Śpiwór też upolowałam na vinted z firmy Elodie details za 1/10 ceny od jakiejś Szwedki. Zrobiony z puchu i pierza więc powinien grzać. Tak wygląda nowy:
    https://scandinavianbaby.pl/product-pol-9981-Elodie-Details-puchowy-spiworek-do-wozka-Lily-White.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAADxxgg7uRW-mhIvLK7YSLmui112eb&gclid=Cj0KCQjwjNS3BhChARIsAOxBM6q6eT61VwrASePpj8lmCxn55WWbxWwzM2eRf7knUspC4eJAffo0ZxMaAkH1EALw_wcB

    aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 101 235

    Wysłany: 26 września, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Dopiero będę teraz zamawiać materac do dostawki, średnio twardy - z Manufaktury Materacy https://manufakturamateracy.pl/materace-do-lozeczek-dostawnych
    Na Allegro mają bardzo dobre opinie i odrobinkę tańsze niż Rucken.
    Ja dokładnie taki sam będę zamawiać do dostawki Lionelo, którą dostaliśmy od znajomych 😊
    Ktoś tam pytał wcześniej o materace właśnie. Do łóżeczka mamy z Rucken ale do dostawki wezmę właśnie ten z Manufaktury.

    aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2646 4492

    Wysłany: 26 września, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Tak ja znam te ogólne zalecenia w Polsce tylko się nie mogę nadziwić aż takiej dużej różnicy w postępowaniu w Polsce jak w krajach zachodnich. W październiku mam rozmowę z ginekologiem jako że jestem po cesarce (kobiety bez cesarki nawet nie widzą ginekologa przez całą ciaze tylko położna) to sie dopytam sama byłabym ciekawa jak się sprawą ma z tą moją blizna zwłaszcza że planuję poród naturalny

    To na pewno dużo zależy od charakteru i człowieka - ja na przykład dobrze się czuję w takim systemie opieki 🙂 Trzymam kciuki za październikową wizytę✊ Też jestem ciekawa.

    Mandoriana, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 352 353 354 355 356
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ