X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KREDYT HIPOTECZNY
Odpowiedz

KREDYT HIPOTECZNY

Oceń ten wątek:
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie.

    Sorki za temat trochę "nie na temat " he he he :-) ale kochane pomóżcie i powiedzcie.

    Chce się starac o kredyt hipoteczny na rozbudowę domu. W związku z tym mam pytanie czy któraś z was lub waszych znajomych może coś doradzić lub wyrazić opinie na temat doradców typu Open Finance lub Expander itp?? Ewentualnie jakieś rady kogoś kto też niedawno brał taki kredyt?? będę wdzięczna za pomoc :-) pozdrawiam

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My korzystaliśmy z doradcy kredytowego, ale poleconego przez dewelopera. Współpraca była ok. Dobre warunki nam wynegocjowała.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, podobno open finance jest ok. jest forum kredytowe, tam możesz trochę przeczytać to i owo na ten temat. My jestesmy na etapie starania sie o kredyt ale na mieszkanie. Ale wczesniej skorzystalam z opinii doradcy kredytowego (jest on zupelnie bezplatny). Na tym forum sa tez doradcy kredytowi ktorzy maja bodjaze status czy ktos z ich uslug korzystal i byl zadowolony. Oni tez chetnie pomagaja.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanelka dzięki. Ja wiem ze oni są bezpłatni tylko wiesz, bardziej mi chodzi o doświadczenia ;-) ale bardzo ci dziekuję. A w jakim banku sie teraz starasz??

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w zeszłym roku braliśmy i praktycznie wszystko za nas załatwiła doradca kredytowa. Ja mogę polecić. Moja koleżanka też z Open współpracowała i była zadowolona, ale w końcu sama sobie poszukała bank.

    MILA lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia a czemu w końcu sama?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! My też staramy się o kredyt na budowę domu. Jesteśmy na etapie negocjacji z przedstawicielka OF i mamy już wstępne propozycje. Póki co jest ok. Znajomy załatwiał tą drogą kredyt na mieszkanie i był zadowolony. Takie rozwiązanie polecił mu wówczas kolega pracujący ew banku, więc to jest chyba dobre wyjście.

    MILA lubi tę wiadomość

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    Milcia a czemu w końcu sama?

    Bo już jej było za długo czekać, a bank który chciała, odmówił jej kredytu.

    MILA lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Evik Autorytet
    Postów: 848 878

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też będziemy brali kredyt hipoteczny ale na mieszkanie. Tą kawalerkę w której teraz mieszkamy również braliśmy na hipotekę (mając wkład własny) Nie korzystalismy z żadnych doradców, tylko wtedy wzieliśmy kredyt z banku w którym mam konto nie rozeznając się w innych bankach. Teraz nie popełniamy tego błędu i sami na własną rękę porównujemy gdzie jest najkorzystniejsze oprocentowanie:)

    w5wqqps6dh6rkfbp.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez korzystaliśmy z doradcy to akurat moja dobra koleżanka, dobrze jest szukać doradcę niezależnego bo np open finance jest stworzone przez jakieś kilka banków i one promują swoje kredyty a można gdzie indziej trafic cos taniej, my w końcu wylądowaliśmy w bnp paribas, bo ta moja koleżanka doradca znalazła dobre promocje, ale musieliśmy sami do nich iśc bo b yło korzystniej niż jakbyśmy skorzystali z doradcy oficjalnie, czyli doradca zrobił cała robotę a finalnie do oddziału poszliśmy sami, ale to było ponad 2 lata temu a w tym sektorze zmiany są bardzo częste

    MILA lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na razie złożyliśmy z wbk i bgż. Jeszcze chcemy w alior banku. Ale to najlepiej skonsultować z jakimś doradcą bo dla każdego tak naprawdę inny bank okaże się najlepszym rozwiązaniem. No i z doradcą masz ten plus że nie musisz sama latać i wszystkiego pilnować tylko doradca za Ciebie to dba.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wzięłam kredyt za pomocą Open Finance i sporo zaoszczędziłam w porównaniu z samodzielnym szukaniem kredytu np. taniej załatwili mi notariusza. Ogólnie jestem zadowolona.

    MILA lubi tę wiadomość

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo to nie miałam pojęcia że można taniej notariusza załatwić. Fajna rzecz bo on tyle zdziera że aż nieprzyjemnie. Jednak taki doradca jest bardzo wskazany. Jestem bardzo niezadowolona z pracy Pani z wbk, jest taka służbistka i do tego pytam się jej kiedy będzie odpowiedź wstępna, a ona do mnie: "no proszę Panią, przecież jak będzie to zadzwonię" no i tym sposobem dowiedziałam się ile czasu będziemy czekać. Za to z drugiego banku negocjowaliśmy sami i wyszła super oferta bo jest najtaniej. No ale zobaczymy.

    MILA lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, moze głupie. Chcemy sie wkrótce ubiegać o kredyt hipoteczny na mieszkanie, czy ciąża a potem urlop macierzyński nie obniżają zdolności kredytowej?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle no wałaśnie ten problem jest jednym z powodów dla którego sie bardzo stresuję :-P
    Ja jestem w 8 msc obecnie. Ciąża nie obniża zdolności, bo czemu skoro dziecka jeszcze na świecie nie ma , ale kiedy pytałam doradcy powiedział że gdy bank się dowie o ciąży trudniej bedzie im przyznać kredyt. Jeżeli już to może zarządać aby:
    - pracodawca napisal oświadczenie że przyjmie cie spowrotem ( CO JEST TRUDNE w dzisiejszych czasach - tzn ja akurat z tym nie mam problemu, ale moje zaciążone koleżanki z forum już wiedzą ze nie mają potem zapewnionej pracy)
    - moża zarządać twojego ośwadczenia ze zaraz po macierzyńskim (mam na mysli ten krórtszy pół roczny ) od razu wrócisz do pracy, a ja np planuję isć na rok rodzicielslkiego i nie wyobrażam sobie inaczej.

    No i teraz mam stresa jak nikt. My zaczynamy i mam nadzieję w tym tygoniu złożymy wniosek o kredyt i powiedziałam że musze miec w lipcu kredyt załatwiony przez niego cały czas chodze do pracy i już mam doooooosyyyyyyć !!!!!!!!!!!! :-( :-P


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2014, 10:21

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż się wygadał w jednym banku że jestem w ciąży (bo jeszcze nie widać) i pani powiedziała że do momentu aż nie dostaniemy kredytu mam nie iść na żadne L4. Czyli to jednak ma znaczenie.

    MILA lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no widzisz Chanelka :-P i doooopa co?
    tylko że ty jesteś na początku ciąży a ja już przy końcu i martwię się zeby w lipcu wszystko załatwić i dostac przynajmiej decyzję :-/

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dajcie znać jak wam pójdzie załatwianie tych formalności. Ja mam umowę na czas określony do końca 2015 roku, niby mam obiecane wydłużenie umowy, ale nie sadze, żeby ktokolwiek w firmie mi wystawił teraz zaświadczenie, ze umowa bedzie przedłużona.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle no szczerze mówiąc to ja tez nie sądzę :-/ ale oczywiście życzę ci jak najlepiej ;-)

    ja na pewno napisze jak bedą postępowac procedury.

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam doradczyni tydzień temu mówiła, że w banku nawet jeśli będziesz miała dzidziusia już 3 miesięcznego to możecie powiedzieć, że jest was tylko 2 dorosłych, bo mało który bank sprawdza wszystko dokładnie.
    Zresztą u mnie kuzynka miała córkę 4 lata, syna 5 miesięcy i powiedzieli, że jest ich 2 dorosłych + 1 dziecko 4 lata. Nigdy nikt im tego nie sprawdził :)
    I warto mieć jeden samochód na utrzymaniu jakby o to pytali :P

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ