X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 11 listopada 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    To nie jest tak że po in vitro można prosić o cc? Gdzieś o tym czytałam..

    Prosić można, ale IVF to nie wskazanie do cc.
    Szpital zwykle musi mieć podkładkę, z zaświadczeniem od specjalisty, który kieruje na cc, i w którym jest napisane ustawowe wskazanie.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 11 listopada 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Tak to wiem, jeszcze przydatny jest laktator, żeby pobudzić laktację. Mi bardziej chodzi o to, żeby mieć opakowanie mleka jakby sytuacja była beznadziejna. Niechęć z niego korzystać ale chcę być jak najbardziej przygotowana.

    Kup kilka saszetek Hipp Combiotik w Rossmanie, będzie potrzeba, to dokupisz całe opakowanie.
    A dzieciom też nie wszystkie mleka smakują i czasami trzeba próbować różnych, dlatego te saszetki się sprawdzają.

    W szpitalu zwykle mają gotowce do podania i dokarmienia.

    Gabriella lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 12 listopada 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę jak doktorek będzie miał dobry humor, to podpytam o cc po ivf 😀 przez przypadek trafiłam do ordynatora naszej porodówki i tak już u niego zostałam. Mam nadzieje, że w razie czego inni nie będą robić problemów w szpitalu 😜 dobrze, że jutro idę, bo młody dzisiaj coś mało się rusza.
    Tyle kobiet urodziło dzieci, ze napewno jest to do przeżycia, ale mój mózg mówi, że nie damy rady😅 najwyżej później będę żałować cc.

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny pomysł z tymi saszetkami, zaopatrzę się.

  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 12 listopada 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam za naturalny strach przed porodem czy 1 czy 5. Zawsze może się coś wydarzyć tego ani nie przewidzimy ani zbytnio nie mamy na to wpływu. Mnie osobiście przeraża taka rozległa operacja jak cc i nie wyobrażam sobie tej całej rekonwalescencji bo nigdy nie miałam operacjii. Ja się szczerze nastawiam pozytywnie i edukuje żeby wiedzieć co może się stać. Dramatycznych historii nie zamierzam czytać bo to potęguje tylko lęki. Życie i tak zweryfikuje

    aniaem86 lubi tę wiadomość

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 12 listopada 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co slyszalam to ciąża z in vitro jest traktowana inaczej niż naturalna tylko w 1 trymestrze. Potem już wszystko jest jak po naturalnym poczęciu, wiec obawiam sie, że to nie wskazanie do cc.

    1267e64ec8.png
  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 12 listopada 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się zastanawiam nad porodem, jestem po CC, ale będzie prawie 3 lata różnicy między porodami (swoją drogą w szpitalu zalecali minimum 2 lata przerwy między porodem a kolejną ciążą i tak samo ginekolog prowadząca, jak próbowałam negocjować to niechętnie mówiła, że chociaż te 1,5 roku, ale lepiej odczekać. A tu czytam, że gdzie indziej znacznie krócej. Widać co lekarz to ma swoje zdanie). Lekarka mówiła, że rodzaj porodu nie zależy od przerwy, a od stanu blizny itp i dopiero w 3 trym będą podejmować decyzje. Boje się, że każą rodzic SN, poród się zatrzyma, a oxy po CC dać nie mogą i i tak się skończy CC (jak podobno 70% prób sn po cc). A ja się umęczę i będę musiała dojsc do siebie po ciężkich próbach SN i po cięciu. Zresztą samo CC tez ciężko zniosłam, ból był okropny i długo dochodziłam do siebie. Do dziecka do inkubatora chodziłam o scianie zgieta współ i z pelnym przekonaniem myslalam, ze nigdy wiecej zadnych ciaz. Byłam pewna, że nie zdecyduje się ponownie świadomie na taki ból. Ale okazało się, że ból się szybko zapomina :) Chyba lepiej wcale o tym nie myśleć 😛

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 12 listopada 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z nudów na zwolnieniu zrobiłam juz pierwszy uszytek- torbę do wózka:)

    28bf197f0406.jpg

    blue_eyed_girl, Misia90, Mmiśka, Gabriella, małżowinka, Paatka, juna, MrsKiss, aniaem86 lubią tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • blue_eyed_girl Ekspertka
    Postów: 163 113

    Wysłany: 12 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Z nudów na zwolnieniu zrobiłam juz pierwszy uszytek- torbę do wózka:)

    28bf197f0406.jpg

    zazdroszczę takich zdolności, jest piękna😍

    kalade lubi tę wiadomość

    2a723bfcf6.png
  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 12 listopada 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Z nudów na zwolnieniu zrobiłam juz pierwszy uszytek- torbę do wózka:)

    28bf197f0406.jpg

    Wow !! Ale super! Szyjesz tylko dla siebie, czy na sprzedaż również?

    eMZetka - tak jak wcześniej wspominała, widzę, że nie ma zasady co do CC i SN. Każdy poród jest inny i każda rekonwalescencja. U mnie na sali było tak, że ja byłam po SN i nie mogłam chodzić, siedzieć itp, do dziecka ledwo szłam szurając stopami po podłodze, a koleżanka z sali miała CC i na drugi dzień nad ranem ją pionizowali, normalnie się poruszała i śmigała w leginsach na drugi dzień. Dla mnie to było nie do pomyślenia. Co do wyciągania szwów, jej jeden szef za jednym razem bez bólu a mnie dzióbali, aż się skręcałam z bólu.
    Justa29 - to samo tyczy się Twojego postu. Ja tam samo myślałam i nadal się boje CC, właśnie z tego względu tej rany-operacji, rekonwalescencji, ale widzisz różnie bywa. Trzeba przeanalizować samemu swoje własne za i przeciw.

    Misia90 lubi tę wiadomość

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalade, śliczna torba, super, że masz takie zdolności, ja do szycia mam 2 lewe ręce 🤣

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o kupnie używanego fotelika samochodowego? Wczoraj byli u nas znajomi którzy kupili używany i jakoś mam mieszane uczucia... Niby z dobrej firmy ale kurcze jakoś miałabym obawy czy fotelik nie był np po wypadku. Przecież to chyba może być tak że konstrukcja może być naruszona nawet przez mała stłuczke. Czy się mylę? :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Co myślicie o kupnie używanego fotelika samochodowego? Wczoraj byli u nas znajomi którzy kupili używany i jakoś mam mieszane uczucia... Niby z dobrej firmy ale kurcze jakoś miałabym obawy czy fotelik nie był np po wypadku. Przecież to chyba może być tak że konstrukcja może być naruszona nawet przez mała stłuczke. Czy się mylę? :)
    Powiem tak. Opinie sa złe bo nie powinno sie kupowac uzywanego fotelika od "obcego" bo nie wiesz czy on jest np po wypadku. Ja jednak fotelik bralam od brata zarówno nosidelko jak i kolejny fotelik. Jednak to bylo od brata. Wiedzialam ze wypadku zadnego nigdy nie mial.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo ważne pytanie do Was. Jakie macie cisnienie? Konkretnie chodzi o bicie serca ... Ja dzisiaj rano zmierzylam i mialam od 100 az do 116 po 15 minutach i sie wystraszylam.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Co myślicie o kupnie używanego fotelika samochodowego? Wczoraj byli u nas znajomi którzy kupili używany i jakoś mam mieszane uczucia... Niby z dobrej firmy ale kurcze jakoś miałabym obawy czy fotelik nie był np po wypadku. Przecież to chyba może być tak że konstrukcja może być naruszona nawet przez mała stłuczke. Czy się mylę? :)

    ja biorę używany pakiet gondola, spacerówka, fotelik

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jitka wrote:
    Wow !! Ale super! Szyjesz tylko dla siebie, czy na sprzedaż również?

    eMZetka - tak jak wcześniej wspominała, widzę, że nie ma zasady co do CC i SN. Każdy poród jest inny i każda rekonwalescencja. U mnie na sali było tak, że ja byłam po SN i nie mogłam chodzić, siedzieć itp, do dziecka ledwo szłam szurając stopami po podłodze, a koleżanka z sali miała CC i na drugi dzień nad ranem ją pionizowali, normalnie się poruszała i śmigała w leginsach na drugi dzień. Dla mnie to było nie do pomyślenia. Co do wyciągania szwów, jej jeden szef za jednym razem bez bólu a mnie dzióbali, aż się skręcałam z bólu.
    Justa29 - to samo tyczy się Twojego postu. Ja tam samo myślałam i nadal się boje CC, właśnie z tego względu tej rany-operacji, rekonwalescencji, ale widzisz różnie bywa. Trzeba przeanalizować samemu swoje własne za i przeciw.
    Dsiekije:) tylko dla siebie szyję, bo jakoś nigdy nie miałam odwagi wziąć się za to zarobkowo.. Może kiedyś:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Kalade, śliczna torba, super, że masz takie zdolności, ja do szycia mam 2 lewe ręce 🤣
    A próbowałaś?:) Ja mam dwie lewe ręce, jeśli chodzi o wszystko inne, a to mi jakoś wychodzi 🤣
    Jutro po wizycie biegnę do.sklepu po materiały i zaczynam produkcję wyprawki:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie nie powinno się kupować od obcych używanego fotelika samochodowego. Może być po wypadku, bo stluczce, mógł go ktoś trzymać w jakiejś szopie gdzie mrozi w zimie... no sory ale nie, bezpieczeństwo dziecka w samochodzie jest dla mnie ważniejsze niż kilka stowek z kieszeni. Chociaż chętnie bym teraz odkupiła lupine od jakiś zaufanych znajomych lub rodziny, ale wszyscy mają raczej większe dzieci a swój sprzedałam właśnie znajomemu bo nie wiedziałam kiedy będę miała drugie dziecko, a nie chciałam go trzymać na strychu żeby się za rok do niczego nie nadawał. ..

    White Innocent lubi tę wiadomość

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalade próbowałam, babcia mnie próbowała nauczyć i szyć i robić na drutach i szydełkować, nic z tego nie wyszło. Antytalencie ze mnie.

    Sesil Ja używanego fotelika bym nie kupiła ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Jeszcze trzeba sprawdzić datę ważności fotelika, polecam artykuł.

    http://fotelove.com.pl/2017/04/13/gdzie-jest-data-produkcji-fotelika/

    White Innocent, Mmiśka lubią tę wiadomość

  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 12 listopada 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszą dziewczyny - fotelik uzywany od obcych w żadnym wypadku - od zaufanych znajomych tak. Ludzie potrafią być okropni i po stłuczce wystawiać na sprzedaż, żeby kupić dla własnego dziecka nowy i bezpieczny. Fotelik nawet po najmniejszej stluczce jest do wymiany, a sprawdzenie konstrukcji jest nieraz droższe niż cały fotelik.
    Oczywiście fotelik z zestawu 3 w 1 to już w ogóle odpada ze względów bezpieczeństwa - chyba że jako zabawka dla lalki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 15:19

    White Innocent lubi tę wiadomość

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ