X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 15 lutego 2020, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam niezmiennie 5cm. Swego czasu lekarz wypatrzył "lejek" na ujściu szyjki, ale na ostatnim badaniu już go nie było. :P
    Zamówiłam sobie przy okazji zakupów w gemini wiesiolek i liscie malin i jakos za 1.5 tygodnia zaczne zażywać.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nie biorę luteine, bo dostałam okropnego podrażnienia od niej..

    Aniaem, byłaś już na spotkaniu z polozna?
    Mi powiedziała, żeby brać olej z wiesiolka od zakończonego 32tc, żeby nabrać "poslizgu"🙈 ale czy to nie wywoła jakiś skurczy? Chyba zapytam lekarki jeszcze..

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 15 lutego 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w ciągu miesiąca skróciła się z 4,6 do 2,97. W pierwszej ciąży 2 tygodnie przed porodem miałam prawie 4 cm.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 15 lutego 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Ja juz nie biorę luteine, bo dostałam okropnego podrażnienia od niej..

    Aniaem, byłaś już na spotkaniu z polozna?
    Mi powiedziała, żeby brać olej z wiesiolka od zakończonego 32tc, żeby nabrać "poslizgu"🙈 ale czy to nie wywoła jakiś skurczy? Chyba zapytam lekarki jeszcze..
    Właśnie jeszcze się z nią nie umówiłam. Muszę zadzwonić w poniedziąlek koniecznie. To wcześnie dosć kazala, bo mi się kojarzy, że wszędzie mówią, że od 36 (czasem 34).

    1267e64ec8.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 15 lutego 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem jeszcze na grupie fb mamusiek kwietniowych i co rusz ktoras pisze ze ma taka krotka szyjke itd. Ja ogolnie powiem ze od poczatku nie wiem jakiej dlugosci byla u mnie szyjka. Lekarz mowi mi tylko "jest dobrze" i tyle. W sumie ciesze sie ze tego nie wiem bo nerwow mniej;)

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 15 lutego 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilka, ja mam taką samą informację od swojego lekarza.. Bez kitu nie mówi ile cm a w książeczce wpisuje 2.0 i nie wiem czy to w sumie znaczy 2 cm czy jakiś zapis dla nich specjalistyczny... Mam tak cały czas wpisywane.

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też dr nie mówi ile ta moja szyjka ma przy badaniu teraz powiedziała że już się szykujemy na wielki dzień. Termin mi też wyszedł o jakieś 2 tyg szybciej +cukrzyca więc trochę mnie to że stresowalo ale i zmotywuje do zrobienia w końcu prania rzeczy hyhy. A co z tym wiesiolkiem? Możecie rozwinąć temat? Po co? Na co? Ile tego?

  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Właśnie jeszcze się z nią nie umówiłam. Muszę zadzwonić w poniedziąlek koniecznie. To wcześnie dosć kazala, bo mi się kojarzy, że wszędzie mówią, że od 36 (czasem 34).
    No właśnie też mnie to zdziwiło, dlatego wytrzymam się do wizyty u lekarza i zapytam. Daj znać po spotkaniu:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całkiem duże te nasze maluchy 🙂
    A ja muszę się przyznać, że na ostatniej wizycie miałam zapytać o szyjkę i wody i zapomniałam 🤦‍♀️🤦‍♀️ A lekarz sam nic nie powiedział, w sumie to nie mówi o tym jakoś🤔 Tylko wcześniej pytałam.
    Teraz skupiłam się na pytaniach o to szczepienie na krztusiec.. a i tak nie podjęłam żadnej decyzji 😖 Sama już nie wiem po prostu...


    Też zamówiłam sobie koszulę z lupoline, na razie jedną, zobaczę czy pasuje bo wydają mi się takie krótkie? Nie wiem czy nie będzie za pupę.
    Nie wiecie gdzie znaleźć jakiś fajny szlafrok? Chyba raczej nie za gruby, ale coś chciałabym kupić.
    I w co pakujecie się do szpitala? Walizka czy torba? Przeszukuję internet i nie wiem jakiej wielkości miałoby to być.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 11:15

  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa29 wrote:
    Mi też dr nie mówi ile ta moja szyjka ma przy badaniu teraz powiedziała że już się szykujemy na wielki dzień. Termin mi też wyszedł o jakieś 2 tyg szybciej +cukrzyca więc trochę mnie to że stresowalo ale i zmotywuje do zrobienia w końcu prania rzeczy hyhy. A co z tym wiesiolkiem? Możecie rozwinąć temat? Po co? Na co? Ile tego?
    Mi kazała brać polozna 3x2 tabl od skoncoznego 32tc, ale nie wiem czy to nie za wcześnie. Powiedziała, ze to pomoże nawilzyc drogi rodne i zwiększy poślizg, jak dziecko bedzie się rodzić

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Całkiem duże te nasze maluchy 🙂
    A ja muszę się przyznać, że na ostatniej wizycie miałam zapytać o szyjkę i wody i zapomniałam 🤦‍♀️🤦‍♀️ A lekarz sam nic nie powiedział, w sumie to nie mówi o tym jakoś🤔 Tylko wcześniej pytałam.
    Teraz skupiłam się na pytaniach o to szczepienie na krztusiec.. a i tak nie podjęłam żadnej decyzji 😖 Sama już nie wiem po prostu...


    Też zamówiłam sobie koszulę z lupoline, na razie jedną, zobaczę czy pasuje bo wydają mi się takie krótkie? Nie wiem czy nie będzie za pupę.
    Nie wiecie gdzie znaleźć jakiś fajny szlafrok? Chyba raczej nie za gruby, ale coś chciałabym kupić.
    I w co pakujecie się do szpitala? Walizka czy torba? Przeszukuję internet i nie wiem jakiej wielkości miałoby to być.
    Ja szlafrok w końcu kupilam w pepco, z cienkiej dresowki za 39zl. Na co dzień nie chodzę, wiec szukałam w miarę wyglądającego i taniego🤣
    Ja pakuje walizkę taka duża, jak na wakacje i dziele na Pol moje rzeczy i dziecka. W mały plecaczek zapakuje oddzielnie rzeczy na sam porod.
    Dużo rzeczy trzeba zabrać, wiec w nic innego się nie zmieszcze🙈

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar też w walizkę, liczę na to, że zmieszczę się w kabinówkę :) Bo drugą mam taką gigantyczną i trochę byłoby mi głupio z nią jechać :) Do tego mała torebka, chyba taka od wózka z rzeczami na poród dla mnie i malucha. I dodatkowa torba albo tylko naszykowane w domu rzeczy zapasowe i takie, które ewentualnie mogą się przydać, żeby mąż nie musiał bardzo szukać.
    W książce Rodzić można łatwiej znalazłam tylko informację, żeby smarować olejkiem krocze od 36 tygodnia, ale o łykaniu nie widzę.

    1267e64ec8.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w kabinowke na pewno sie nie zamieszczę:( same podklady poporodowe (2 paczki) i higieniczne dla mnie i małego, pampersy zajelyby pół walizki jak nie więcej.

    Ona kazała lykac właśnie od 32tc, a smarować od 36tc i pić napar z liści malin od 36tc

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny którym lekarz juz mowi o wcześniejszym terminie porodu, kiedy byla Wasza ostatnia miesiączka? Przy jakim cyklu? Wydawało mi się że ja mam termin na jeden z najszybszych z grupy a moj lekarz nadal totalnie spokojnie podchodzi do porodu i planuje mi jeszcze dwie kolejne wizyty i to teraz w odstępie 4 tygodni 🙉 moja ostatnia miesiaczka byla 2 lipca a transfer trzydniowego zarodka 16 lipca. Szykowałam sie na porod w połowie marca ale moj lekarz kazał mi 16 marca przyjść na wizyte na ktorej byc moze zrobi wymazy a byc moze dopiero na kolejnej...

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest w sumie napisane ze na salach jest mało miejsca na torby i żeby torba była mała, no ale tez u mnie niby wszystko zapewniają, tylko swoje kosmetyki, sztućce i chusteczki nawilżone każą brać, no i laktator jak się ma (ale na oddziale tez są) wiec gdyby się tego trzymać to nic tam prawie nie muszę wziąć. No ale wiadomo, teoche zapakuje w razie czego ;).

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi już zrobił wymazy w razie czego. Miałam miesiączkę 4 lipca ale w ciąże mogłam zajść max 13 lipca, wiec licze zawsze kilka dni wcześniej niż wychodzi mi z OM

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciazy termin z om wychodzil na 15 lipca ale ze wiedzialam o bardzo pozniej owulacji to drugi termin mialam nawet na poczatek sierpnia. Kiedy mi odeszly wody 4 lipca to bylam zszokowana i zestresowana bo wiedzialam ze jest dluugo jeszcze do terminu z owu. A panie polozne stwierdzily ze skoro termin z miesiaczkj jest na 15 lipca to ciaza jest donoszona.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres miałam 26 czerwca, termin wpisany w karcie ciąży to 2.04. nastawiałam się na wywoływanie tydzień przed terminem, tak jak w pierwszej ciąży. Ale teraz to się obawiam że może być wcześniej. Szyjka już się skrocila, a wielowodzie sprzyja dalszemu skracaniu. Może tym razem nie trzeba będzie wywoływać. No ale do połowy marca to bym chciała wytrwać. Mąż zaczyna od marca nowa pracę, to niech chociaż te dwa tygodnie popracuje zanim pojdzoe na tacierzynski 😂. W pracy oczywiście wiedzą, że ledwo się pojawi i zaraz zniknie na 2 tygodnie. W pierwszej ciąży było to samo - termin miałam na 9 września, a on od sierpnia nowa praca. Jakieś takie ma dziwne hobby - dużo zmian na raz😀

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 15 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzialyscie, ze na lutowym dziewczyna urodziła w domu bo nie zdarzyła do szpitala? 🙀

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 15 lutego 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnia miesiaczke mialam 2.07.

    Pakuję się w walizkę kabinową. Ostatnio miałam torbę bez kółek i nie polecam. Dobę leżałam na patologii ciąży, o 7 mi wparowali na salę i Pani Patrycjo idziemy na oxy na porodowke. Sama bym torby nie uniosla bo mialam skurcze, a nim maz przyjechal to minelo 30 minut, wiec najpierw lecial po torbe na poprzednia sale, a pozniej szybko z torba do mnie. Takze teraz tylko kolka bralam pod uwage. No i ja jestem zdania, ze im mniej rzeczy biore w szpitalne bakterie tym lepiej. Laktator jak bedzie trzeba to maz dowiezie. Pieluch i podkladow brac nie musze bo u mnie w szpitalu daja.

    Co do tego co pisza na innych grupach - pamietajcie, ze jestesmy tu anonimowe, do wszystkiego warto podchodzic z pewna rezerwa. Nie mowie, ze to sie nie moze przutrafic. Ale w poprzedniej ciazy na grupie kwietniowej byla laska w ciazy, ktora miala bardzo duzo komplikacji. Odklejajace sie lozysko itp. Dziewczyny jej wspolczuly, trzymaly kciuki jak kolejny raz trafiala do szpitala. Okazalo sie, ze laska wrzuca foty brzucha i usg z neta, w zadnej ciazy nie jest. Wtedy taka falszywa osobe krok po kroku odkrywano na kazdym watku. Lubie tu zagladac, ale mam dużą rezerwę i współodczuwanie znacznie zaniżone przez tamtą akcję.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ