X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilkka wrote:
    To jaki masz termin zgloszenia sie do szpitala?
    Umówiłam się na 7 na cc, ale mam wpisany termin na 5.04 w karcie, bo przy pierwszej wizycie podałam późniejszy termin om. Normalnie chciałabym czekać aż się samo zacznie, bo pierwszy poród był wywoływany i nie chciałam mieć powtórki. Ale teraz nic już nie jest normalne...

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi dzień twardnieje mi brzuch, czyżbym się doczekała się skurczów bh?
    Magnez już mam prawie odstawiony, może dlatego.

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jitka, współczuję! Ja się fatalnie czułam, a w sumie nic mi nie było, więc nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić co Ty czujesz.

    Nie jest to łatwy czas na porody i posiadanie noworodków w kontekście zdrowia.

    Mojego małego zaczęły chyba męczyć gazy :(

    Emilka a jakich kapturków używasz? Ja mam Aventu, ale wydają mi się kiepskie.

    Dziewczyny trzymam kciuki za kolejne, obyście sie jak najszybciej rozpakowały :)

    1267e64ec8.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam zabawy stetoskopem z małą. Stwierdzilam że skoro od ponad msc nikt jej pulsu nie badał to chociaż jej posłucham. Moje dziecko miało inne zdanie na ten temat i gdzie bym nie przyłożyła słuchawki tam akurat dostawałam kuksańca lub kopa ;). Skoro ja mam tętno ok 110 średnio a jej serducho bije troszkę szybciej to ma bliżej 130. A wasze dzieciaczki pamiętacie jakie miały na tym etapie? Nie powinno już ciut zwalniać?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale noc, do 3 nie mogłam zasnąć. Jak już zasnęłam to córka stwierdziła, że spać nie bedzie i ja tez oczywiscie nie mam...

    Wczoraj zaczął mi odchodzić czesciowo czop, a przynajmniej tak mi się wydaje bo 3x na papierze miałam gęste ślimakowate pasma. Niby 2 ciaza, a czlowiek pewnosci nie ma. W pierwszej odszedl mi w calosci razem z wodami...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka to może już zaraz? Ja się cały czas rozglądam za tym czopem ale cały czas jest tylko sporo zwykłego śluzu

    Elena - ja mojego często słucham i mam apke ni i ma zazwyczaj ok 135 :), na ktg tez się tyle pokazywało i tak jest niby w sam raz :). Mi często bardzo znowu od dwóch dni twardnieje brzuch ale poza tym nic. Aa, wczoraj jeszcze pierwszy raz wycisnęło mi się mleko z piersi po przyciśnięciu, tak po 3 kropelki może :)

    ElenaM lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam ekscesy bo o 22 poczulam mokro ... I nie wiem czy to byl sluz czy troche wod ... Polecialam pod prysznic bo stwierdzilam zw jak by cos to bede gotowa ale po prysznicu bylo sucho i w sumie do rana sucho.
    Myslicie ze moglo puscic sie troche wod? Czy to tylko moja paranoja? Gdyby sie saczyly to saczyly by sie bardzo dlugo?

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie wody szpilka, ostatnio miałam tez jakaś schize i googlalalm dużo i jednak wychodziło, ze jak już poszły to raczej powinny się sączyć. A jak poszły jakimś cudem i nic się nie dzieje to jakby nie poszły bo i tak się taka mała ilość odtworzy niby. W każdym razie ja po mojej schizie pt. Poleciały mi wody w wannie byłam na wizycie i wody bez ubytku :). Ale swoją droga marze P tym, żeby zaczęło się u mnie od wód bo naprawdę mam wielkie obawy ze po skurczach się nie zorientuje w dobrym czasie

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie schizy z wodami miałam przedwczoraj, bo też miałam taki rzadki wypływ. Ale zdażyło się to 2 razy tego wieczora i później już nic. Takze postawiłam wtedy na obserwację i dobrze zrobiłam. Ale juz mialam mysli, zeby wysylac meza do apteki po te wkladki sprawdzajace... I pewnie gdyby nie obecna sytuacja i to, ze bylo po 22 i musialby szukac calodobowej, to by pojechal kupic.

    Z tym czopem to różnie bywa, może odchodzić i na długo przed, więc podchodzę do tego z dystansem. Bardziej prawdopodobne, ze sie zacznie jak odpada w calosci, a tak w kawałkach to mi i 2 tygodnie do wywołania moze odchodzić - oby nie :d

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi się ostatnio zrobiło nagle trochę mokro, ale to raczej był śluz i to jak się okazało w tak małej ilości, ze prawie nic nie było widac na bieliźnie, ja natomiast czułam jakby trochę tego poszło. U mnie to w ogóle nawet śluzu za bardzo nie ma, nie mówiąc już o wodach czy czopie, mimo, ze zaczęłam jakiś czas temu pic wiesiołek. W pierwszej ciąży nie pomógł, ale daje mu druga szanse :P i działa chyba tak, ze śluz mi się wytwarza w innych częściach ciała bo mam ciagle zawalony nos i gardło, strasznie męczące. W ogóle od miesiąca mam wrażenie, ze jestem non stop podziebiona, już sama nie wiem czy to przeziębienie czy kwestia ciąży.

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 mam to samo. Chcoiaz teraz to jeszcze mam cały czas temp 37,2-37,5 więc trochę mnie coś złapało ale z tym zawalonym gardłem i nosem to już dłuższy czas się bujam. I w sumie nos najgorzej z rana.

    Z tymi wodami to mnie uspokoilyscie. Też tak miałam ostatnio i też chciałam te wkładki kupić. A widzę że to chyba normalne. Tak jak kiedyś każdy objaw człowiek rozkminial czy to objaw ciąży czy nie tak teraz rozkminiamy czy objaw już zwiastuje poród ;). A to na naszym forum ta statystyka odchodzących wód jest po prostu zawyżona :) bo na różnych etapach porodu podobno może to być. Najlepiej jak po 1 fazie odejdą przed partymi.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja bym bardzo chciala, zeby zaczelo sie od skurczy, bo z wodami sie latwiej rodzi podobno. Kolezance odeszly wody w trakcie parcia i dzieckoz nimi mozna powiedziec wyplynelo.
    Mi odejscie wod o tle zle sie kojarzy, ze oprocz odejscia nic wiecej sie nie dzialo i musialam tyle czasu czekac, az zdecyduja podac oksytocyne.
    O tyle plus, we wczesniejszym odejsciu, ze juz Cie nie odesla, a przy skurczach moga cofnac do domu...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nie wiem, w każdym razie chce być już po!

    A podziębiona lekko tez jestem od 3 tygodni, mam katar i lekki kaszel, temperatura zwykła ciążowa 37,0. Trochę się schizuje, ze przy przyjmowaniu właśnie mam wypełnić ten formularz o korono i jak wpisze ze miałam katar i kaszel to mnie gdzieś wyślą :P jak mi jeszcze jakaś podwyższona temp wyjdzie (chociaż chyba przy porodzie zawsze trochę jest, co?). Nie chce kłamać w tym formularzu ale chyba ten kaszel to już sobie pominę, o to jest mini pokasływanie może z 5 razy dziennie a tu jeszcze będą się mnie bali wpuścić :P

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mógłaby któraś napisać jakie pytania da w tej ankiecie o koronawirusie? Pytam tak z ciekawości.

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    Czy mógłaby któraś napisać jakie pytania da w tej ankiecie o koronawirusie? Pytam tak z ciekawości.
    Z tego co pamietam to u mnie byly tylko czy bylam za granicą , czy mialam kontakt z osobą zarazoną , pomiar goraczki i czy zglaszam jalies dolegliwosci :)

    Paulinye lubi tę wiadomość

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmiśka wrote:
    Z tego co pamietam to u mnie byly tylko czy bylam za granicą , czy mialam kontakt z osobą zarazoną , pomiar goraczki i czy zglaszam jalies dolegliwosci :)
    Ja miałam podobnie. 3 pytania na krzyż.

    Mi część wód odeszła o 5 rano, a kolejna partia dopiero w trakcie skurczy od 14. A sam poród zaczął się równo tydzień po odejściu czopa.

    Paulinye lubi tę wiadomość

    1267e64ec8.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmiśka wrote:
    Z tego co pamietam to u mnie byly tylko czy bylam za granicą , czy mialam kontakt z osobą zarazoną , pomiar goraczki i czy zglaszam jalies dolegliwosci :)
    U mnie podobnie.
    Mimiśka, jak tam bilirubina u córeczki? Jest jakaś poprawa?

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez się zastanawiam nad tym wywiadem, bo katar w ciąży mam chyba cały czas, bol gardła przez to tez co chwila i boje się ze mnie przez to wyślą zdrowa do zakaźnego :/ stamtąd już zdrowa na pewno nie wyjdę :/ w ogóle dziś się pojawiła informacja ze na jednej z trzech porodowek w moim mieście, chyba największej, porody w zaawansowanej fazie będą przyjmowane, ale rodzące we wczesnej fazie będą odsyłane do innych szpitali.... jak tak dalej pójdzie to pod koniec kwietnia naprawdę będziemy rodzic w szpitalach polowych...

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    U mnie podobnie.
    Mimiśka, jak tam bilirubina u córeczki? Jest jakaś poprawa?
    Niby cos tam spadlo ale do poniedzialku lezymy napewno :( wysiadam psychicznie powoli

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj sie Mmiśka, najważniejsze,że jesteście razem 🙂

    U mnie kolejna noc nieprzespana. O 6 mnie zmogło dopiero 😖 a tak to na zmianę palenie w przełyku i siku co 1h.
    Jakaś jestem już zmęczona tym wszystkim 😖 A poza tym nic się nie dzieje.

‹‹ 421 422 423 424 425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ