X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Mama 36 lez i nic nie rob, to rozkaz, chyba nie chcesz w szpitalu skonczyc......brud jeszcze nikomu nie zaszkodzil :)

    Kurcze coraz wiecej nas jest lezacych....jak mi jeszcze raz ktos powie ze ciaza to nie choroba i nasze mamy i babcie w polu robily az do porodu to w morde dam :)

    nikt niestety nie bierze pod uwagę tego, że dawniej:
    1. nie było tyle chemii co teraz
    2. kobiety miały zdecydowanie więcej ruchu

    Martita25, stresant, espoir lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Dobrze ze chłopaki moje to już nastolatki, miałabym straszne wyrzuty sumienia inaczej przez to leżenie. No to twardniebie brzucha to nic przyjemnego... I powiem Wam że nie sądziłam że aż takie poważne. W poprzednich ciazach nie miałam tak. Pewnie wiek robi swoje... Ale wczoraj się naprawdę przestraszyłam. Napinal mi się cały brzuch a potem przód tylko jak przechodziło. Mój lekarz jest starej daty i ogólnie nie cacka się nad pacjentka.. Więc jak uslyszalam od niego ze mam leżeć to wiedziałam że poważne.
    Raczej sądziłam że powie mi "co Nas nie zabije to Nas wzmocni" :D

    Mama to nie jest kwestia wieku, ja mam 41 lat (jeszcze kilka dni :)) i nie wiem co to stawianie macicy i jakieś bóle, twardnienia... odpukać.... pewnie taki urok Twojej ciąży :( oszczędzaj się !

    Mama36 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Mama36, Ty to jesteś szalona :D Matka Polka! Zdrowie Twoje i dziecka jest ważniejsze niż czysty i schludny dom :) Skoro masz nastoletnich chłopaków, to jednemu powiedz, gdzie leży ścierka, a drugi niech łapie za odkurzacz. Zdziwisz się, jak przyjemnie się patrzy na sprzątających mężczyzn <3

    Dziewczyny, co mam poradzić na rwę kulszową? Nie sądziłam, że kiedykolwiek mnie to dopadnie :( Momentami ból jest tak mocny, że krzyczę i nie mogę ruszyć nogą ani do przodu ani do tyłu.

    Kasia może jakaś terapia manualna? spróbuj się umówić z jakimś rehabilitantem. Mnie boli kolano i biodro.. jestem w trakcie rehabilitacji własnie, nie wiem czy to nie wina biodra i dlatego kolano przejęło obciążenie ale mam jakiś stan zapalny kolana. DOstałam skierowanie na krio, prądy TENS i masaże

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś pierwszy raz nie zmywlam rano. (mamy zepsuta zmywarkę dla jasnosci od jakiegoś czasu). Było mi dziwnie, ale dałam radę! :D

    Mistella lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa4c0565fb9c.jpg

    xxsfadis1pqc_t.jpg

    znalazłam dwa takie ale w zw.z tym,że muszę dotknąć i zobaczyć to w mieście zobaczę czy są dostępne :)

    a propos tych kombinezonów.. one są raczej na wiosnę? bo ja mam taki zimowy w sumie od bratowej ale zastanawiam się w co dziecko ubrać na spacer w maju? właśnie w takie cudo ze zdjęć?

    MamaAga85 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 Boże jak ja Cię rozumiem hehehe ja mam poczucie marnowania czasu gdy leżę... zrobiłabym tyle rzeczy :)

    Mama36, Lili90 lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Masakra dziewczyny, nawet w łóżku czuje się jak kaleka. Ten ból spojenia jest straszny, stękam jak się przekręcam na boki.

    współczuję Karola... a kiedy masz wizytę u dentysty?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    A to z tym kosiniakowym to też jej racja była? ;) Na mnie moja teściowa działa jak płachta na byka, ba szczęście widuje ją raczej tylko w święta.

    Lolka idziemy łeb w łeb :) obie weszłyśmy dziś w 27tc :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Lolka idziemy łeb w łeb :) obie weszłyśmy dziś w 27tc :)
    Fasolka 27 to my skonczylysmy i wchodzimy w 28 ;). Jeszcze Stresant z nami:).

    stresant lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    MamaAga to trzymam kciuki żeby się szybko udało coś znaleźć, bo będziesz się jeszcze bardziej stresować potem. Na szczęście ty masz termin na koniec kwietnia to jeszcze troszkę czasu macie.
    Ja mam na koniec marca i podniósł mi się chyba poziom adrenaliny stąd ta energia do działania :P
    O ile dotrwam do terminu :)Jeżeli będzie jednak CC to min.2 tyg.przed terminem.
    Ale jak coś to mam przecież mieszkanie i jakoś będzie :)

    B_002 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    a propos tych kombinezonów.. one są raczej na wiosnę? bo ja mam taki zimowy w sumie od bratowej ale zastanawiam się w co dziecko ubrać na spacer w maju? właśnie w takie cudo ze zdjęć?
    Wszystko raczej od pogody zależne...moja córka z 22 maja jest i jak się urodziła to temp.od dwóch tygodni przed porodem i długo czas po nim była w granicach 30stopni więc żaden kombinezon w grę nie wchodzil...
    miała tylko body na sobie cieniutka bluzę bawełnianą na pierwsze spacwry...ale to był koniec maja a w kwietniu no może być różnie...
    znajoma rodzila 15 kwietnia dwa lata temu i nie użyła żadnego z 3 kombinezonow,które kupiła bo też temp.byly między 20 a 25 stopni.

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzyłam na temperaturę u Nas i ma. Być na początku kwietnia 15 st (wyobrazcie sobie ze takie już prognozy są!) oczywiście dla jaj sobie na nie patrzyłam.

  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyn jaka ty szybka produkcja :) jak się zniknie na kilka dni to nie ma szans nadrobić :p
    Wczoraj miałam wizytę mała wazy troszkę ponad kilo czyli po raz kolejny wychodzi na to że o tydzień starsza niż z terminu miesiączki. Przepływy dalej mi się nie poprawiły więc neoparin dalej konieczny. I mówił coś lekarz że w 37 tygodniu do szpitala bobrobia test czy przez te problemy z przeplywami mogę rodzić naturalnie czy cesarka, tylko dakladnie nie zeozumialam czy jak poród naturalny to tez wywołują wcześniej.
    Szyjka 33 mm, miesiąc temu miała 38, ale jakoś mój lekarz podszedł do tego na spokojnie i nie zalecał leżanka itp. tylko dalej mam brać luteinę i to juz chyba do końca ciąży

    valetta94, Lili90, india, malutka_mycha, Natalia-tosia, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 ja też mam codziennie twardnienia brzucha i to czasem naprawdę porządne, najgorzej jak prowadząc samochód mnie złapie. Ale że szyjka ok to jakoś się tym za bardzo nie przejmuje, ale może też powinnam skoro Twój gin Ci tak zalecił.

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    współczuję Karola... a kiedy masz wizytę u dentysty?

    Będę zapisywać się w poniedziałek.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Fasolka 27 to my skonczylysmy i wchodzimy w 28 ;). Jeszcze Stresant z nami:).

    nie nie.. skończyłam 26 bo miałam jeszcze wczoraj 26+.. a to znaczy, że skończony 26... na kiedy masz termin?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Wszystko raczej od pogody zależne...moja córka z 22 maja jest i jak się urodziła to temp.od dwóch tygodni przed porodem i długo czas po nim była w granicach 30stopni więc żaden kombinezon w grę nie wchodzil...
    miała tylko body na sobie cieniutka bluzę bawełnianą na pierwsze spacwry...ale to był koniec maja a w kwietniu no może być różnie...
    znajoma rodzila 15 kwietnia dwa lata temu i nie użyła żadnego z 3 kombinezonow,które kupiła bo też temp.byly między 20 a 25 stopni.

    dzięki Aga , to na razie odpuszczę ten zakup... na jesień pewnie już inny rozmiar będzie potrzebny :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita, każda z Nas ma swojego lekarza, i po to do nich chodzimy żeby im ufać. Każda z Nas jest inna,ma inną historie. Ja miałam dwie cesarki więc mam już wszystko osłabione... Nie porównujmy się do siebie, bo sobie będziemy wkrecac.Nie znamy dokładnie swoich historii, organizmu, może lekarze też Nam nie przekazują wszystkiego żeby Nas nie martwic ale podejmują się Naszego leczenia i musimy im zaufać :)
    Mi Kazał leżeć, widocznie muszę.. Tu nie i też czuj się bezpiecznie, co nie znaczy że masz ciężary dźwigać i w maratonach brać udział ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 09:20

    Martita25, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Fasolka 27 to my skonczylysmy i wchodzimy w 28 ;). Jeszcze Stresant z nami:).

    tak tak :)

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszym przykładem porównania była moja rozmowa z położna wieloletnią w szpitalu. Bo sobie powiedziałam że będę czekać mimo skierowania na cc, na skurcze, na akcje porodowa bo tak w necie dziewczyny czekały, że tak najlepiej, że nawet lekarze zalecają... Ale położna mi powiedziała :nie w Pani przypadku! Jest Pani po dwóch ceasrakach, nie wiemy jakie są zrosty,czy nie zacznie faktycznie pękać wszystko. Dziecko ma mieć prawie 5 kg.. Zalecam cc na zimno. Będziemy przygotonwi na wszystko.(wiadomo że może się zdarzyć i coś wcześniej, zdaje sobie sprawę), ale wlasnie tak kończy się gdy czytamy o innych i się porównujemy.. Nie ma sensu. Zaufajmy o swojemu wewnętrznemu ja, i organizmowi no i specjalistom.

    To że tu się dzielimy co Nam. Mówią lekarze, zaleceniom, to są dla Nas rzeczy, nie da reszty. Nawet jak Nam się to podoba.i myślimy że możemy tak samo.

    DorotaAnna, Martita25, espoir, Tunia76, B_002, Natalia-tosia, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

‹‹ 1133 1134 1135 1136 1137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ