X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    nie nie.. skończyłam 26 bo miałam jeszcze wczoraj 26+.. a to znaczy, że skończony 26... na kiedy masz termin?

    Ja mam na 18.4 ostatnia @ 12.7. ale CC bedzie wczesniej i wiem ze we wtorek (wtedy moj lekarz ma dyzur) wiec albo 16.4 albo 7.4. o ile maly sam nie zacznie wychodzic wczesniej :)

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita25 wrote:
    Jejku dziewczyn jaka ty szybka produkcja :) jak się zniknie na kilka dni to nie ma szans nadrobić :p
    Wczoraj miałam wizytę mała wazy troszkę ponad kilo czyli po raz kolejny wychodzi na to że o tydzień starsza niż z terminu miesiączki. Przepływy dalej mi się nie poprawiły więc neoparin dalej konieczny. I mówił coś lekarz że w 37 tygodniu do szpitala bobrobia test czy przez te problemy z przeplywami mogę rodzić naturalnie czy cesarka, tylko dakladnie nie zeozumialam czy jak poród naturalny to tez wywołują wcześniej.
    Szyjka 33 mm, miesiąc temu miała 38, ale jakoś mój lekarz podszedł do tego na spokojnie i nie zalecał leżanka itp. tylko dalej mam brać luteinę i to juz chyba do końca ciąży

    Jakie masz teraz przeplywy?

    ja ide za tydzien na kolejna kontrole...zobaczymy....w 13 tyg. mialam 2,2 w 20 tyg. poprawily sie po acardzie na 1,4.......dziecko rosnie wiec jest dobrze :)

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 19.04. Fasolka skończyłaś 27 tydzień uwierz mi, już Paula Ci to tłumaczyła ;). Wczoraj miałaś 26+6 czyli skończone 26 tc i 6 dni więc dziś masz 26+7 czyli skończone 27.

    Paula 90, B_002, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 masz w 100% rację, choć mój mąż cały czas mi mówi zeby jednak dużo leżeć i dotrzymać mała w brzuchu jak najdłużej więc myślę że jak będę miała możliwość w ciągu dnia to też będę się starać nie sprzątać a położyć :) a Ty jak masz takie zalecenie to nie masz co się zastanawiać tylko faktycznie zrobić tak jak lekarz kazał ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 09:49

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Jakie masz teraz przeplywy?

    ja ide za tydzien na kolejna kontrole...zobaczymy....w 13 tyg. mialam 2,2 w 20 tyg. poprawily sie po acardzie na 1,4.......dziecko rosnie wiec jest dobrze :)
    U mnie na poprzednich badaniach wskaźnik krążenia macicznego był 3/4, w grudniu się poprawiło do 2/4 i teraz dalej bez zmian 2/4.
    nie znam się na reszcie o co chodzi w opisie ale mam RUA PI 1,63, LUA PI 1,16, RI 0,63

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant nie wiem która z tych liczb odpowiada temu co u Ciebie wynosi 1,4

    U Ciebie widać że się bardzo poprawiło więc trzymam kciuki żeby w poniedziałek było już w ogóle dobrze :)

    stresant lubi tę wiadomość

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 tydzien skonczony. Wow!

    Basiu ten kombinezon jest sliczny. Czeka tez w moim koszyku :) ale juz tyle wydalan w tym miesiacu, ze waham nad kupnem. A powiedz mi jak wypada rozmiarówka?


    Wiewioreczka jak raczej z tych szczuplejszych ;) tzn. chwilowo bylo minelo, bo mam juz +12kg
    Brzuch mi wyhamował... nadal 93cm

    Drugi dzień z rzędu mam mega doła. Nie potrafie sie ogarnac





    martusiawp, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Przespałam drugą noc, normalnie szok! Ale bóle nie ustępują i podobnie jak Karola, wyję przy zmianie pozycji :/ Bardziej niż spojenie dokucza mi sam brzuch. I jeśli to oznacza, że te bóle brzucha to taka moja uroda i nic nie szkodzą, to niech tak zostanie, byleby to spojenie nie bolało bardziej i pachwiny, bo wtedy to już chyba każę się nosić :P
    Cieszę się, że nie mam nakazu leżenia. Ale nie dlatego, że by mi brak zmywania przeszkadzał :P Ja mam pod tym względem luz :P W normalnym trybie (nie ciążowym) mam czasami taki natłok spraw codziennych, że nie mam zwyczajnie czasu na sprzątanie. To teraz nagle okazuje się, że odkurzac można nie tylko w sobotę, robię to ze 2 razy w tygodniu nawet i jest przyjemnie czysto. Kurze ścieram zdecydowanie częściej. Ale to wynika tylko z tego, że spędzam całe dnie w domu, pracuję tu i odpoczywam i po prostu mam na to więcej czasu. A w 2 trymestrze mam na to siłę (choć coraz mniej).
    Nie mam problemu z tym, żeby delegować moich chłopaków do zadań. Synowi każę ogarniać kuwety po szkole, on się czuje potrzebny a ja nie kucam niepotrzebnie.
    Teraz zajmuję się pracą, gotowaniem, praniem i odkurzaniem (bądź zamiataniem), sprzątaniem łazienki, zmywaniem, robieniem lekcji z synem. Odpuściłam już wyjazdy do szkoły, przez ten ból brzucha i spojenia. Mąż bierze auto do pracy i ma się urywać w ciągu dnia, żeby odebrać młodego. Jak zrobi się ciepło to chcę, żeby syn chodzil już sam do i ze szkoły. Teraz pogoda do bani a dodatkowo on ten plecak ma taki ciężki, że masakra. Sam waży ledwo 25 kg a plecak potrafi ważyć 8!
    No, w każdym razie wizytę u gina mam 30 stycznia i tyle jeszcze zamierzam pracować, żeby dobić do większego zasiłku z ZUSu. Więcej już nie, wystarczy. Potem zajmuję się wiciem gniazda :P
    Ja z racji wyspania, od rana zajęłam się pracą, posłuchałam głośno muzyki i pośpiewałam, nawet tańczyłam na siedząco podczas liczenia projektu :P Ale potem nagle tak osłabłam, że postanowiłam zrobić sobie przerwę i Was nadrobić :P

    Lolka30, malutka_mycha, Fasolka77, B_002, AniaKJ, Wiewióreczka, Misiabella lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    nie nie.. skończyłam 26 bo miałam jeszcze wczoraj 26+.. a to znaczy, że skończony 26... na kiedy masz termin?
    Lolka dobrze ci napisała. Dzisiaj masz równe 27 tygodni kończysz dzisiaj ten 27 tydzień jutro będziesz miała 27 skończonych tygodni i pierwszy dzień tygodnia 28 czyli jutro wchodzisz w 1 dzień 28 tygodnia.

    Lolka30, Fasolka77, B_002 lubią tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 4380 5540

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam kilka kombinezonów, ale wszystkie takie typowo zimowe. zastanawiam się nad tymi
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3b28cbe6cbe3.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/901955d28dd2.jpg
    i nie wiem, który mi się bardziej podoba :P

    Mama36, DorotaAnna, india, Misiabella lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpiękniejsze to są te maluchy w tych kombinezonach ❤️. Oba są super. Sama miałabym problem..
    Kiwona 25kg to jeszcze maluch.. Mój waży 43 kg a woże go do szkoły.. No teraz małż, więc się w ogóle nie przejmuj. Mam wyrzuty sumienia jak jest zła pogoda i sam wraca, mimo że stary koń.
    7klasista mój drugi chodzi gdzie indziej do szkoły, a ten gdzie indziej.

  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ja mam kilka kombinezonów, ale wszystkie takie typowo zimowe. zastanawiam się nad tymi
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3b28cbe6cbe3.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/901955d28dd2.jpg
    i nie wiem, który mi się bardziej podoba :P

    Ten z pandami w kapeluszach skradł moje serce<3

    espoir lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ja mam kilka kombinezonów, ale wszystkie takie typowo zimowe. zastanawiam się nad tymi
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3b28cbe6cbe3.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/901955d28dd2.jpg
    i nie wiem, który mi się bardziej podoba :P
    Oba piękne ale ten z pandami taki cudny, że i mojej małej bym wzięła ja mam taki jak ten wyżej tylko w czarne kropki właśnie chciałam żeby mała w nim ze szpitala przyjechała. Pod to body z długim rękawem plus pajacyk bawełniany na to ten kombinezon dresowy i skarpetunie.
    I mam taki wiosenny raczej kombinezon do fotelika taki z minky założę jakaś ciepła czapeczkę ( o której zapomniałam ) i ewentualnie kocyk do przykrycia. Ty jesteś doświadczona licze się bardzo z twoim zdaniem co musisz? Termin z USG l trymestru 10 kwiecień.

  • espoir Autorytet
    Postów: 4380 5540

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężko powiedzieć, bo rok przed naszym ślubem to w kwietniu pamiętam jeszcze śnieg padał... jak będzie typowo ciepła wiosna, to ja bym ubrała body, półśpiochy, ten kombinezon i ewentualnie koc pod rękę :)

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do sprzatania ja nie mam w ogóle wyrzutów. Kurz lerzy to i ja poleze. Mąż sprząta raz w tygodniu jak mi pozwoli to mu pomogę i wytre kurze. Codziennie chodzi sam ten odkurzacz, mąż wieczorem nastawia codziennie zmywarkę rano przed pracą opróżnia. Staramy się za dupka wszystko po sobie zgarniac. A jak mąż zrobi wystawkę na wyspie to i sam to posprzątać przed spaniem musi. Pamiętajcie dom to nie muzeum. Jak podłogi faceci umyją raz w tygodniu nic się nie stanie.

    Mama36, Lolka30, Wiewióreczka, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Najpiękniejsze to są te maluchy w tych kombinezonach ❤️. Oba są super. Sama miałabym problem..
    Kiwona 25kg to jeszcze maluch.. Mój waży 43 kg a woże go do szkoły.. No teraz małż, więc się w ogóle nie przejmuj. Mam wyrzuty sumienia jak jest zła pogoda i sam wraca, mimo że stary koń.
    7klasista mój drugi chodzi gdzie indziej do szkoły, a ten gdzie indziej.
    No Grzesiek jest w 4 klasie, za pół roku skończy 10 lat dopiero. Jest niewielki, taka jego uroda, najmniejszy w klasie. Niektóre koleżanki pukają się w głowę, że ma 600 m do szkoły a my go wozimy... Ale mnie to strasznie denerwuje. Prawda jest taka, że ich dzieci albo są starsze, albo masywniejsze a poza tym mają zupełnie inną trasę do szkoły. U nas trzeba przejść przez 2 ruchliwe ulice, które prowadzą do największego ronda w mieście. I ja jeżdżę tamtędy i wiem, z jakimi prędkościami się tam kierowcy poruszają... Sama nie lubię tam przechodzić, bo nawet jak któryś kierowca chce przepuścić, to drugiem z przeciwnego pasa się akurat spieszy i się nie zatrzyma, u nas niestety jeszcze nie zachód pod tym względem... A nie wiem, czy słyszałyście, niedawno 10-latek zginął pod kołami ciężarówki, na przejściu dla pieszych ze światłami! Może jestem przewrażliwiona, ale no kurde uważam, że jeśli jest możliwość, to możemy go wozić i tyle.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ciężko powiedzieć, bo rok przed naszym ślubem to w kwietniu pamiętam jeszcze śnieg padał... jak będzie typowo ciepła wiosna, to ja bym ubrała body, półśpiochy, ten kombinezon i ewentualnie koc pod rękę :)
    No ten koc to właśnie tak jakby było zimno . Do samochodu raczej daleko nie bedzie. Patrząc na to że dwa dni temu jeszcze w Krakowie była zima stulecia wczoraj jesień deszczowo a dzisiaj wczesną wiosną taka marcowa a jutro podobno mocne przymrozki to ja nie wiem serio jaka może być pogoda nastawiam się na różne ewentualności

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistella wrote:
    Mama36 Boże jak ja Cię rozumiem hehehe ja mam poczucie marnowania czasu gdy leżę... zrobiłabym tyle rzeczy :)
    Mama, Mistella ja czuje dokładnie to samo i tak sobie mysle, ze chyba stad to obnizenie nastroju. I co z tego, ze kładę się o 1 a budze o 7 jak i tak nie ma jak dnia zaplanowac. A pranie czeka, ukladanje w szafie i urzadzanie pokoiku...
    Ale wiecie sama karcę sie za takie głupie myślenie i wtedy sobie powtarzam - doceń to, ze możesz lezec w domu a nie w szpitalu!

    Do dziewczyn z napinajacymn sie brzuchem. Mimo, ze szyjka teraz trzyma badzcie czujne. U mnie cuda zaczęły sie dziac dopiero w 29tyg. Mimo, ze twardnienua i skurcze w sumie caky czas podobne (mialam je od 16 tyg), aktywność na podobonym poziomie szyjka nagle bezobjawowo die skrocila :/

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4380 5540

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to mówicie, że pandy górą :P a ja się skłaniałam ku gwiazdkom :P ale to dlatego, że ja lubię dzieci ubierać w biel, czerń i szarości :P tak wiem, nietypowe to :P

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Mama, Mistella ja czuje dokładnie to samo i tak sobie mysle, ze chyba stad to obnizenie nastroju. I co z tego, ze kładę się o 1 a budze o 7 jak i tak nie ma jak dnia zaplanowac. A pranie czeka, ukladanje w szafie i urzadzanie pokoiku...
    Ale wiecie sama karcę sie za takie głupie myślenie i wtedy sobie powtarzam - doceń to, ze możesz lezec w domu a nie w szpitalu!

    Do dziewczyn z napinajacymn sie brzuchem. Mimo, ze szyjka teraz trzyma badzcie czujne. U mnie cuda zaczęły sie dziac dopiero w 29tyg. Mimo, ze twardnienua i skurcze w sumie caky czas podobne (mialam je od 16 tyg), aktywność na podobonym poziomie szyjka nagle bezobjawowo die skrocila :/
    No właśnie India, ja mam zamiar mieć rękę na pulsie, jeśli chodzi o szyjkę. Też mam napinanie od 15 tc, teraz dużo częstsze, oczywiście. Ale zmieniłam lekarza, odstawił mi luteinę, dupka nie biorę od miesiąca, no może być różnie. Te ostatnie 2 tygodnie pracy jeszcze po lekku przepracuję, ale już zaczynam się oszczędzać, lepiej dmuchać na zimne.
    U nas słonko za oknem, ja wietrzę od rana mieszkanie. Idę zaraz pod prysznic, trochę się zrelaksuję i wracam do pracy :)

    india lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
‹‹ 1134 1135 1136 1137 1138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ