X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    to mówicie, że pandy górą :P a ja się skłaniałam ku gwiazdkom :P ale to dlatego, że ja lubię dzieci ubierać w biel, czerń i szarości :P tak wiem, nietypowe to :P
    Dla mnie gwiazdki :D Mamy chyba podobny gust :P

    espoir, Fasolka77, B_002, Misiabella lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    No Grzesiek jest w 4 klasie, za pół roku skończy 10 lat dopiero. Jest niewielki, taka jego uroda, najmniejszy w klasie. Niektóre koleżanki pukają się w głowę, że ma 600 m do szkoły a my go wozimy... Ale mnie to strasznie denerwuje. Prawda jest taka, że ich dzieci albo są starsze, albo masywniejsze a poza tym mają zupełnie inną trasę do szkoły. U nas trzeba przejść przez 2 ruchliwe ulice, które prowadzą do największego ronda w mieście. I ja jeżdżę tamtędy i wiem, z jakimi prędkościami się tam kierowcy poruszają... Sama nie lubię tam przechodzić, bo nawet jak któryś kierowca chce przepuścić, to drugiem z przeciwnego pasa się akurat spieszy i się nie zatrzyma, u nas niestety jeszcze nie zachód pod tym względem... A nie wiem, czy słyszałyście, niedawno 10-latek zginął pod kołami ciężarówki, na przejściu dla pieszych ze światłami! Może jestem przewrażliwiona, ale no kurde uważam, że jeśli jest możliwość, to możemy go wozić i tyle.

    Ja tez woze wszedzie dzieciaki i bede wozic jak czas i sytuacja mi na to pozwoli, nawet jak beda chodzic do liceum....po co maja godzine wczesniej wstawac przesiadac sie 2 razy zeby dojechac do szkoly, jak wsiade do auta i za 10 min. sa w szkole....jak tylko skoncza 18 lat to kupuje auto zeby same dojezdzaly :)

    Wszyscy sie smieja ze trzymam dzieci pod kolszem, ale ja to mam gdzies, moje dzieci i moge sobie je trzymac gdzie chce i jak dlugo chce.....nie widze zeby byly jakos bardziej pokrzywdzone i niesamodzielne od tych ktorzy juz od 6 czekaja na przystanku na autobus

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    to mówicie, że pandy górą :P a ja się skłaniałam ku gwiazdkom :P ale to dlatego, że ja lubię dzieci ubierać w biel, czerń i szarości :P tak wiem, nietypowe to :P
    Mnie te pierwszy urzekł... ale ja wlasnie mam etap zafiksowania sie na gwiazdki :p

    espoir lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona zgadzam się z każdym Twoim słowem.jak moi chodili razem do szkoły, byłam spokojniejsza, teraz jak mój wraca do domu sam (5 klasa, wiem że niby stary chłop) to ja cały czas myślę o tych pedofilach, wypadkach itd... Co innego się mówiło planując wychowanie a co innego się robi hehe. Ale o ile starszy jest mega ogarnięty, samodzielny był zawsze i w ogóle to po prostu już młodzież.. Do tego jest mega mądry... To młodszy, matko taka ciapa.. Ze ja nie mam pewnosci czy On by pod taką ciężarówkę nie wszedł :(

    Kiwona, Tunia76, B_002 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też bardziej gwiazdki ale głównie przez szarość. Lubię szare rzeczy. :)

    espoir lubi tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Dla mnie gwiazdki :D Mamy chyba podobny gust :P

    dla mnie ubranka dla dzieci z kapturem to pomylka, a szczegolnie lezacych dzieci.....grzeje to glowe, jak zdejmiesz kaptur to gniecie w plecka.....no nie widze zadnych plusow .....moze ewentualnie na spacerze w zimniejszy dzien...ale dziecko i tak ma czapeczke.... mozna dac grubsza czapeczke, niekoniecznie kaptur......pozatym ubranka sliczne :) niewiadomo ktore wybrac :)

    DorotaAnna lubi tę wiadomość

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir a kombinezony skąd? Gwiazdki są mega :)

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, że ali :P

    ja kaptur ubieram zamiast czapeczki po prostu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:36

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Kiwona zgadzam się z każdym Twoim słowem.jak moi chodili razem do szkoły, byłam spokojniejsza, teraz jak mój wraca do domu sam (5 klasa, wiem że niby stary chłop) to ja cały czas myślę o tych pedofilach, wypadkach itd... Co innego się mówiło planując wychowanie a co innego się robi hehe. Ale o ile starszy jest mega ogarnięty, samodzielny był zawsze i w ogóle to po prostu już młodzież.. Do tego jest mega mądry... To młodszy, matko taka ciapa.. Ze ja nie mam pewnosci czy On by pod taką ciężarówkę nie wszedł :(

    u mnie to samo :) tyle ze starszy mniej ogarniety niz mlodszy :)

    raz pozwolilam wracac autobusem ze szkoly (2 przystanki) to starszy nowa kurte zostawil w autobsie (dwie stowy w dupie)....oczywisice nie znalazla sie....tzn. znalalaza sie po miesiacu w szkole w szatni, spokojnie sobie wisiala.......wychowawczyni znalazla a syn na to " co ona tam robila przeciez ja ja w autobisie zostawilem" ....nawet nie wiem gdzie swoje rzeczy ma.....

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant!! Cały mój młodszy... Gubi wszystko! Ja się dziwię że On w butach wraca.... Chodź czekaj.. Raz wrócił w kapciach ze szkoły bo tamte posiał :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:38

    stresant, Kiwona, Tunia76, B_002, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ubranku wyjściowym jeszcze w ogóle nie myślałam, ale na razie to zostawiam. Mam jeden typowo zimowy kombinezon, znajdę jakieś lżejsze i jak się będzie zbliżać termin porodu to będę obserwować pogodę. I najwyżej mąż kupi. Bo gdybym rodziła rok temu to taki kombinezon by mi się nie przydał, od początku naszych spacerów byłoby ciepło.

    Maluch rośnie coraz bardziej, już praktycznie cały czas gniecie mi zebra. Jeszcze tydzień temu miałam dłuższe chwilę oddechu i wieczorem było najgorzej. A teraz już non stop :(

    Mama36 rozumiem Cie z tym robieniem wszystkiego sama. Na początku się starałam zrzucić większość rzeczy na męża ale później wkurzalo mnie ze musze się cały czas o coś prosić. Gdyby on wiedział co ja wyprawialam sama to nie chce sobie wyobrażać jego furii. Często mówiłam że ktoś mi pomógł, żeby się nie czepiał :)


    Ja mam dzisiaj szkole rodzenia, ale sama idę bo mąż w pracy.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_mycha dziś o tym z Mamą moja rozmawiałam. Problem jest w naszych różnicach w mózgu...bo mówię mojej mamie.. Mój zrobi! Jasne... Ale on mówi "ja pozmywam"... I on np zmywa za 3 godz naczynia, a mnie szlag trafia. On nie wie czemu.. Przecież mówi że pozmywa i zmywa. A ja jak widzę brud.. To uważam i wolę zrobić teraz, pozmywac.. Złapać za odkurzac i odkurzac.. O kurz!!to idę po scierke i zetre.. Ja wiem ze jak poleży do jutra kurz to nikt nie umrze ale ja mam tak że mnie aż wykreca.. A on mówi że zrobi... Ale kiedy to będzie.. Ohoho!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:44

    Kiwona, malutka_mycha, Tunia76, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha ja też już widzę różnicę w wielkości Leonki, mam płytszy oddech na tyle, że wieczorem miałam wrażenie, że ja mam duszności..

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Malutka_mycha dziś o tym z Mamą moja rozmawiałam. Problem jest w naszych różnicach w mózgu...bo mówię mojej mamie.. Mój zrobi! Jasne... Ale on mówi "ja pozmywam"... I on np zmywa za 3 godz naczynia, a mnie szlag trafia. On nie wie czemu.. Przecież mówi że pozmywa i zmywa. A ja jak widzę brud.. To uważam i wolę zrobić teraz, pozmywac.. Złapać za odkurzac i odkurzac.. O kurz!!to idę po scierke i zetre.. Ja wiem ze jak poleży do jutra kurz to nikt nie umrze ale ja mam tak że mnie aż wykreca.. A on mówi że zrobi... Ale kiedy to będzie.. Ohoho!!
    A jeszcze czasami zwyczajnie go nie ma. Mój przez ostatnie dwa tygodnie wychodził o 8 i wracał o 21, w weekendy też pracował tylko gdzieś do 19. I nie wyobrażałam sobie ze ja cały dzień leżę, wszystko się kisi, zakupy nie zrobione. On nawet fizycznie nie miałby kiedy tego zrobić bo wracał, coś zjadł i zaraz padał do łóżka. Więc było mi go tak żal że już go o nic nie prosiłam. Czasami wykorzystała kogoś z rodziny, bo mieszkają blisko. Ale też ile mozna

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    malutka_mycha ja też już widzę różnicę w wielkości Leonki, mam płytszy oddech na tyle, że wieczorem miałam wrażenie, że ja mam duszności..
    Właśnie z oddychaniem nie mam takich problemów ale też moja mama mi wczoraj zwróciła uwagę że mam nisko brzuch, nie pod biustem. A taki brzuch to tuż przed porodem niby jest. Lekarka nie zwróciła na to uwagi ale z odsłonięty brzuchem tylko leżę w jej gabinecie i nie wiem czy to wtedy widać. Muszę spytać na następnej wizycie czy to taka moja uroda

    f1d9680377.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybrałam się dziś po rajstopy dla córki bo już tak schodziła te które ma ze wstyd .. zaliczyłam tylko hm który jest przy samym wejściu do galerii handlowej i złapała mnie zadyszka taka ze wróciłam do domu i leżę , bardzo szybko się mecze i brakuje mi tchu , bez porównania z poprzednia ciąża , w tamtej chyba nie miałam takiego czegoś albo nie pamietam

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnosta podaje normy krzywej dla niecieżarnych ? Bo tak trochę jestem w szoku, że kobiety które tam siedzą plotą od rzeczy.
    Po 2h mam 156, to babka powiedziała że o 14 jednostek za dużo ...

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    malutka_mycha ja też już widzę różnicę w wielkości Leonki, mam płytszy oddech na tyle, że wieczorem miałam wrażenie, że ja mam duszności..

    Też tak mam z tym oddychaniem. Jak leżę to jest jeszcze całkiem spoko, gorzej z siedzeniem albo chodzeniem.

    Karmelllka90 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Diagnosta podaje normy krzywej dla niecieżarnych ? Bo tak trochę jestem w szoku, że kobiety które tam siedzą plotą od rzeczy.
    Po 2h mam 156, to babka powiedziała że o 14 jednostek za dużo ...
    Po 2h norma <153 wiec o 3 jednostki za duzo :p

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowilm o tym lekarzowi mojemu, powiedział ze to normalne tak jak podwyższony puls

‹‹ 1135 1136 1137 1138 1139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ