X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiewióreczka, valetta94 no przecież że teraz nie odpuszczę tego kombinezonika. Pojechałam z mężem na drugi koniec krakowa po rozmiar 62 i co ? I nie było w całym Krakowie go nie ma. Więc...zamówiłam 56 :p

    Wiewióreczka, valetta94 lubią tę wiadomość

  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka trzymam kciuki żeby nic się u Was nie rozwinęło. Nawet nie wiedziałam, że meningokoki tak szybko atakują- w sensie że tylko 24 godz.

    Malutka mycha dziękuje!! <3 chociaż powiem Wam że spodobało mo się zamawianie na Ali :D

    Karmelka dziękuje za opinie. No właśnie tak zrobię, w sensie wszystko, bo ja rozumiem on dzisiaj strasznie zakręcony był no ale bez sensu robić polowe badań.

    A i u mnie lekarz też liczy skończone tyg. Czyli jak jest np. 25+4 to on pisze w karcie, że jestem w 25 tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 22:05

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój mąż pewnie będzie po antybiotyku zabezpieczony, ale z tego co mi znajoma podpowiada to podobno Ty też powinnaś przyjąć antybiotyk. Ale to już musisz z lekarzem skonsultować lub z Twoim mężem bo pewnie się na tym zna

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna no własnie doczytałam, że okres inkubacji to przeważnie 3-4 dni, a w 24h to od pierwszych objawów do zgonu. Profilaktycznie antybiotyk podaje się tylko osobom, które miały kontakt z chorym, czyli ja nie. I podobno dla mnie jest małe zagrożenie.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, będzie dobrze, innej opcji nie ma!

    Serio stresuje się tymi ruchami, od jutra będę liczyć :( ona zawsze tak bardzo aktywna była.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka bardzo współczuję. Nie wiedziałam, że to tak błyskawicznie działa.
    Trzymam kciuki by skończyło się tylko na strachu.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina może ma dzień leniuszka :) a może Ty byłaś bardziej aktywna dzisiaj? Ja się tak przestraszyłam po świętach po najpierw czułam małego mniej potem w ogóle jakoś inaczej... i po paru dniach doszłam do tego że on się obrócił głowa w dół. Jutro od rana pewnie będzie szaleć :)

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka 3-4 dni to i tak nadal jest szybko... trzymamy kciuki

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo trzymania... mój mały na usg dzisiaj bezwstydnie trzymał się za siusiaka :D

    india, Paula 90, Wiewióreczka, AniaKJ, valetta94, espoir lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka szalona jesteś z tymi zakupami. :)
    Ja jeszcze nic nie mam.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Lolka, będzie dobrze, innej opcji nie ma!

    Serio stresuje się tymi ruchami, od jutra będę liczyć :( ona zawsze tak bardzo aktywna była.
    Karolina a czytałaś w tej naszej mądrej książce że dzieci są najbardziej ruchliwe między 24-28 tc? Potem ich ruchy stają się bardziej regularne ale już słabsze i delikatniejsze bo mają mniej miejsca.
    Spokojnie, najważniejsze że się rusza i ją czujesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 22:41

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po kilku dniach mniejszej aktywności i takiego wypychania brzucha Filip dzisiaj wrócił do kopniaków :). Może chce mi dać znać że wszystko u niego ok.

    Wiewióreczka, AniaKJ lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ja od razu miałam zapowiedziane, że poród czy cesarka obowiazkowo w pończosze. Jak poszłam do lekarza w listopadzie i zobaczyła stan moich żył w prawej nodze, to się przeraziła. Miałam diagnozę masywny zakrzep żyły podkolanowej i piszczelowo-strzałkowej z utworzonym krążeniem obocznym. Pytała mnie jak ja chodziłam. Ja jestem z tych co poboli to i przestanie. Natychmiast dostałam zastrzyk, ponczoszke i zakaz siedzenia, stania, kleczenia i kucania. No i gdyby pojawiły się problemy z oddychaniem to wzywać karetkę- bezpośrednie zagrozenia zycia- zator. Wtedy naprawdę się wystraszylam.
    Tunia nie lekceważ zakrzepicy. Powinnaś zrobić operację na te nogi jak już będziesz mogła. Mój tata nigdy nie miał zdiagnozowanej zakrzepicy ani tego typu problemów a zmarł na zator w jednej chwili bez wcześniejszych objawów, nagle i niespodziewanie. A był po 50-tce.
    Ja jestem teraz wyczulona na wszelkie tego typu sprawy, jeśli kiedykolwiek będę miała żylaki to od razu będę działać.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na szkole rodzenia mieliśmy o laktacji i chustonoszenie. Co do chusty ja kupię elastyczna ale dopiero po tym jak się okaże że mała będzie to lubiła, bo nie wszystkie dzieci lubią. Babeczka od chusta powiedziala, że fizjoterapeuci sa przeciwni noszeniu w chuście do 3 miesiąca życia. Ona uwaza inaczej. Ale skoro promotorka chustonoszenie mówi o opinii fizjoterapeutow...muszę się temu przyjrzeć. Motanie jest łatwe a chuste jak będę kupować to elastyczna.

    Co do części laktacji, jeśli nie chcemy zaburzać laktacji i ssania nie zaleca się podawania dziecku przez pierwszy miesiąc butelki ani smoczka. Co do smoczka żadne dynamiczne smoczki nic nie dadza kaDy smoczek nauczy dziecko ssać wąsko, a brodawkę musi ssać szeroko by oproznial pierś całkowicie. Czyli nie istnieje smoczek, który nie zaburza odruchu ssania. Co do butelek jeśli już będzie trzeba dać ta butle to szyjka szeroką. By dziecko ssało szeroko z wywiniętymi usteczkami.
    Nie poleciła kupowania laktatora i nakładek na sutki przed porodem . Bo może się rozmiar brodawek zmienić po porodzie i np w laktatorze lejek te musi być dobrze dobrany. Powiedziała że marka laktatora nie ma znaczenia. Najlepszy laktator to nasze dziecko.
    Nawał pokarmu i tak będzie więc nie trzeba w szpitalu używać laktatora tylko dostawiać dziecko często.
    Hmmm nie mam notatek przy sobie jak je utrwalenie sobie to jeszcze się podzielę

    Lolka30, Tunia76, Wiewióreczka, Natalia-tosia, DorotaAnna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Karmelllka szalona jesteś z tymi zakupami. :)
    Ja jeszcze nic nie mam.
    Skorzystaj z wyprzedaży np w smyku bo na prawdę ceny są reeacja 50% taniej, a np w h&m ceny mniejsze o 5-10 zł czyli żadna obniżka można powiedziec

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha wiem! To że po porodzie w pierwszej dobie nasze piersi wyprodukują 5 ml mleka to nie dlatego że słaba laktacja tylko tyle dziecko potrzebuje właśnie 5 ml jego żołądek się wypełni że może naweti 8 h spać. Zmieni się to w drugiej dobie gdzie często będzie chcieć cyca i zacznie laktację tym pobudzać

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma wadę wzroku i ma zamiar rodzić/rodziła w soczewkach?
    Okulistka mi mówiła, że soczewki mogą wypłynąć i że to często się zdarza. Rozmawiałam z dziewczyną, która rodziła pół roku temu i mówi, że nic nie wypłynęło i było spoko.
    Macie jakieś doświadczenia?
    nie polecam rodzic w soczewkach. niestety do parcia musisz oczy zamykac do tego ogromny wysilek czesto łzy.. ja kiedys przysnelam i mi sie wywinela pod gorna powieke. do porodu zdejmuje clakiem okulary beda blisko mnie jak urodze karze sobie od razu na nos zarzucic;p a tyle to ja dziecko dojrze jak sie urodzi.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Tunia nie lekceważ zakrzepicy. Powinnaś zrobić operację na te nogi jak już będziesz mogła. Mój tata nigdy nie miał zdiagnozowanej zakrzepicy ani tego typu problemów a zmarł na zator w jednej chwili bez wcześniejszych objawów, nagle i niespodziewanie. A był po 50-tce.
    Ja jestem teraz wyczulona na wszelkie tego typu sprawy, jeśli kiedykolwiek będę miała żylaki to od razu będę działać.
    O leczeniu po porodzie jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem. Diagnostykę mam robić dopiero po porodzie. Ja nie mam żadnych żylaków i doktorka twierdzi, że może to być problem tylko w czasie ciąży. No zobaczymy. Chodzę prywatnie do naczyniowca i na nfz do Bonifratrow, ale tam to się czeka jak na sorze po 5-6 h, masakra.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu jak tam remont? O ile pamiętam, to przeprowadzasz się na Kurdwanów. Mieszkam tu od 1998r. Wszelkie przeprowadzki mieliśmy w tej okolicy, Wola Duchacka Kurdwanów. Miejsce super, bo dobre połączenie z centrum innymi dzielnicami. Brakuje mi jedynie parku takiego ze starymi drzewami. Ale przynajmniej jest sporo placów zabaw. Pewnie nieraz się gdzieś miniemy na osiedlu.

    B_002 lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    nie polecam rodzic w soczewkach. niestety do parcia musisz oczy zamykac do tego ogromny wysilek czesto łzy.. ja kiedys przysnelam i mi sie wywinela pod gorna powieke. do porodu zdejmuje clakiem okulary beda blisko mnie jak urodze karze sobie od razu na nos zarzucic;p a tyle to ja dziecko dojrze jak sie urodzi.
    U mnie wada minus 9 więc bez okularów/soczewek nie rodzę bo nie widzę dalej niż czubek własnego nosa. No nic, chyba będę ryzykować z soczewkami. Wezmę sobie dwie zapasowe pary.

‹‹ 1146 1147 1148 1149 1150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ