X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Ja pierdolę dziś się własnie okazało, że mąż był wczoraj u pacjenta z Sepsą. Mam nadzieję, że mi tego gówna nie przyniósł do domu :(.


    :( a nie da rady jakoś tego zbadać?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    mnie tylko dali glukometr i nikt nie powiedział, że mam zmieniać igły...
    Mi tez nikt nie powiedział, przeczytałam w instrukcji :)

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Lolka... ale chyba samą sepsą nie można się zarazić? Swoją droga pewnie Twój mąż jest zaszczepiony z góry na dół na co się da

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    :( a nie da rady jakoś tego zbadać?
    Nic nie wiem bo mąż jest w pracy i nie może teraz rozmawiać, ma zadzwonić jak będzie mogl. Wiem tylko że on musi brać jakiś antybiotyk profilaktycznie.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma wadę wzroku i ma zamiar rodzić/rodziła w soczewkach?
    Okulistka mi mówiła, że soczewki mogą wypłynąć i że to często się zdarza. Rozmawiałam z dziewczyną, która rodziła pół roku temu i mówi, że nic nie wypłynęło i było spoko.
    Macie jakieś doświadczenia?

    Ja mam wadę wzroku ale nie noszę w ogóle soczewek wiec nie pomogę...

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Nic nie wiem bo mąż jest w pracy i nie może teraz rozmawiać, ma zadzwonić jak będzie mogl. Wiem tylko że on musi brać jakiś antybiotyk profilaktycznie.


    a to nie jest tak, że możesz się zarazić przez kontakt z krwią?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    a to nie jest tak, że możesz się zarazić przez kontakt z krwią?
    To zależy co spowodowało sepsę. U tego pacjenta wyszło meningokokowe zapalenie opon mózgowych. Meningokokami zarazic sie można drogą kropelkową, przez kontakt bezpośredni i pośredni z chorym albo z nosicielem. Czyli mąż mógł mi to sprzedać teoretycznie.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio tak sie super czulam, 4 godziny ganialam po galerii i nic mi nie bylo, a dzis mam wrazenie ze „ktos” mi flaki wypycha i to dolem, boli mnie pecherz a nawet jakby odbyt, sorry za obrzydliwe opisy, no ale pierwszy raz cos takiego czuje, a maly dzis malo nie stracil mi talerza z brzucha, jak jadlam sniadanie, a brzuch to taki fajny stoliczek przeciez ;) Moze maly sie obrocil jakos, mam nadzieje ze to nie jakas infekcja pecherza plus hemoroidy, bo wiem ze to tez dolegliwosci ciezarnych. Tez dlugo musze czekac zanim zaczne siusiac, choc mam wrazenie ze mi sie chce. Zrobie sobie badanie moczu i moze posiew. Ide tez na krzywa w sobote w koncu...Ja po cesarce czulam sie w miare, moglam sie samodzielnie przebrac. Ponoc druga cesarka bardziej „poniewiera”. Espoir, swietne kombinezony, taki z dresowki to super pomysl na ten czas. Ten pierwszy szary w gwiazdki do mnie „przemowil” i krew mi sie zagotowala ;) he he.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka masakra. Też bym się nieźle zestresowała. Może niech śpi oddzielnie na kanapie czy gdzieś - ja bym mojego chyba odizolowała trochę na wszelki wypadek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 21:15

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z ciekawości to dorosly czy dziecko? Bo piszesz że meningokoki i się zastanawiam czy to najczęściej u dzieci czy dorosłych też atakuje to badziewie

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie spotkalam u lekarza i w szpitalu tylko z jednym sposobem okreslania tygodnia ciazy. Ze licza skonczone tygodnie, a nigdy ze np. 25 tc i 4 dzien to 26 tc tylko 25 tc, ale co kraj to obyczaj, skro to roznie licza. Moj wiek tez mi obnizaja i licza nie rocznikowo, a od skonczonych urodzin, co mi akurat odpowiada :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita25 wrote:
    A z ciekawości to dorosly czy dziecko? Bo piszesz że meningokoki i się zastanawiam czy to najczęściej u dzieci czy dorosłych też atakuje to badziewie
    Pacjent był dorosły, najlepsze jest to że byli u niego w zupełnie innej sprawie do urazu czy coś. A dziś dostał tego zapalenia. Jest szansa, że wczoraj jak mąż był u niego to w ogóle nawet nie był zarażony tymi menigokokami jeszcze, bo to podobno się błyskawicznie rozwija.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, ale przeciez Twoj maz jezdzi w odziezy ochronnej, pewnie nie az tak latwo sie zarazic bakteriami, ktore wywoluja sepse.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja nawet nie wiedziałam że poród w soczewkach to może być jakiś problem. W lutym mam okulisty to się dopytam, dzięki za cynk. Ale sama nie pomogę, bo to pierwszy raz :)

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meingokokoami moze zarazic sie i czlowiek dorosly, pol roku temu moja dermatolog zmarla wlasnie na to gowno.......poszla z objawami grypy do lekarza do 24 godzin nie zyla :( jej maz jest moim ginekologiem.....mloda babka po 50......

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Lolka, ale przeciez Twoj maz jezdzi w odziezy ochronnej, pewnie nie az tak latwo sie zarazic bakteriami, ktore wywoluja sepse.
    Odzież ochronna przed zakażeniem drogą kropelkową nie uchroni, musiałby mieć maseczkę założoną. Mąż wziął antybiotyk musimy sie obserwować, nic więcej nie zrobimy. Jak do jutra nic się nie zacznie dziać to już raczej nie powinno się nic rozwinąć. Ale pierwsza informacja na stronie o meningokokach jest taka, że mogą doprowadzić do śmierci w ciągu 24h.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie w takim razie. Dobrze, ze wzial antybiotyk profilaktycznie. Ja chce zaszczepic syna na meningokoki, ale tak po sezonie chorobowym, na przelomie wiosny i lata.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma wadę wzroku i ma zamiar rodzić/rodziła w soczewkach?
    Okulistka mi mówiła, że soczewki mogą wypłynąć i że to często się zdarza. Rozmawiałam z dziewczyną, która rodziła pół roku temu i mówi, że nic nie wypłynęło i było spoko.
    Macie jakieś doświadczenia?

    Ja mam -6 i rodziłam w soczewkach. Nie dlatego ze tak zaplanowałam tylko ciagle mi się wydawało ze jeszcze będę miała czas je ściągnąć:p ogólnie nic mi nie przeszkadzało tylko po porodzie długo musiałam czekać na pójście do łazienki i pamietam ze moim największym marzeniem było te soczewki sciagnac.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna gdybyś nie chciała na alli kupować to znalazłam podobne na olx, tylko niestety cena wyższa :)
    https://m.olx.pl/oferta/smycz-do-smoczka-lancuszek-zawieszka-na-napy-CID88-IDvVISR.html#position=7&page=3

    https://m.olx.pl/oferta/personalizowana-zawieszka-lancuszek-do-smoczka-CID88-IDxmTnT.html#position=3&page=6

    https://m.olx.pl/oferta/zawieszka-tasiemka-do-smoczka-gryzaka-silikonowa-imienna-CID88-IDxt67v.html#position=6&page=7

    https://m.olx.pl/oferta/silikonowa-zawieszka-do-smoczka-na-prezent-CID88-IDx3y9j.html#position=9&page=8

    https://m.olx.pl/oferta/zawieszka-do-smoczka-rozne-imiona-koraliki-akrylowe-CID88-IDtBiil.html#position=10&page=9

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 21:55

    DorotaAnna lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorotaAnna no nie byłabym sobą ;p ja bym zrobiła z badań wyczytanych u ciebie morfologię TSH i ft4 pełny profil wątrobowy i mocz. To jest taki etap że tarczyca wariuje. A jeśli nie miałaś robionych prób wątrobowych to zblizamy się do tego momenty gdzie wątroba scisnieta i lekarze zalecają. Ale samo alat nic nie powie. Dopiero cały profil a nawet jeszcze do tego kwasy zolciowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 21:56

‹‹ 1145 1146 1147 1148 1149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ