Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Karmelllka jutro idziesz na patologie?
    Tak jutro się wybieram

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue2019 wrote:
    I nie wiem jak jest u was ale ja jak będę mieć 3 cięcie to skierowania już żadnego mieć nie muszę tylko z kartą ciąży sie idzie
    Nie wiem czy wiesz, ale kolejna CC nie jest juz wskazaniem do CC od nowego roku. Tyko jeśli blizna jest w złym stanie i tu decyduje lekarz prowadzący i potwierdza lekarz przyjmujący do szpitala. Nie est już tak jak dotychczas było, że mogłaś wybrać.

    Upewnij się, że się "kwalifikujesz" jeśli chcesz CC.

    Chyba że masz inne wskazania a ja przeoczyłam w postach ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    https://4gift.pl/lampka-batmana-mini.html?gclid=CjwKCAiAv9riBRANEiwA9Dqv1bhiHeDhLd9MOCky10YVPVy1rZlvVvSeeLWOcCEE_KX05Bizgt05KBoCev8QAvD_BwE
    :D Mosz!

    Jezusicku!!! Jestem Ci winna chyba cała szarlotke jaka upieke Hahaha biorę!!

    ❤️

    mysla.nieskalana, B_002 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue2019 wrote:
    I nie wiem jak jest u was ale ja jak będę mieć 3 cięcie to skierowania już żadnego mieć nie muszę tylko z kartą ciąży sie idzie
    U mnie z trzecia będę mieć skierowanie, ale jestem totalnie wyluzowana bo jak mówisz nawet jakby się przed 38 tyg coś działo to jadę i robią bez żadnego ale czy ze skierowaniem czy nie :)

  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Jezusicku!!! Jestem Ci winna chyba cała szarlotke jaka upieke Hahaha biorę!!

    ❤️
    Wiesz..marzy mi się dziś taki puszysty sernik..tylko bez rodzynek!! :D

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 3 cięcie jest wskazaniem, drugi poród nie.

    Jak rozmawiałam z położna, ze szpitala w którym będę rodzic to w ogóle nawet mam nie czekać na skurcze zrobią mi na zimno muszę umówić się na termin. Przy 3 cc nikt nie zaryzykuje porodu ani długich skurczy. Tak sama powiedziała.
    Jak miałam pierwsza cesarke to drugiego syna chciałam rodzic naturalnie i mi pozwolili spróbować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 16:54

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue2019 wrote:
    A ogółem.z jakich powodów macie cc dziewczyny??
    Ja będę mieć cesarkę z powodu mięśniaka, ma 9cm i nachodzi na szyjkę i może uniemożliwić poród SN. Jest niewielka szansa, że się coś zmieni.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 932

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz jest zastepca ordynatora wiec myśle ze jak da skierowanie na cc to mi je zrobi ;) pierwsza ciąża zakończyła się cc i nie chce już rodzic naturalnie to było mega straszne dla mnie przeżycie, nawet położna mi powiedziała ze byłam jedna z najcięższych pacjentek, ale miała kobieta duzo cierpliwości do mnie ;P

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Tak jutro się wybieram
    Daj znać jak poszło. Może przyjmą Cię od razu.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    Wiesz..marzy mi się dziś taki puszysty sernik..tylko bez rodzynek!! :D
    Za mną chodził taki serniczek wczoraj. Kupiłam, ale to nie było to. No ale zjadłam coby się nie zmarnował:)

    mysla.nieskalana lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Paula 3 cięcie jest wskazaniem, drugi poród nie.

    Ale nie jest bezwględnym wskazaniem. Znam historie dziewczyn, które po dwóch cc rodziły z powodzeniem sn. Jesli trafi się na odpowiedniego lekarza to może kazać próbować SN tym bardziej, że mają ograniczyć ilość CC.

  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Za mną chodził taki serniczek wczoraj. Kupiłam, ale to nie było to. No ale zjadłam coby się nie zmarnował:)
    Bez rodzynek??? :D

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Krople vigantol to lek
    Ech Paula, wiem :) Vigantoletten tez do pewnej dawki, podałam Ci alternatywę.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj dla tych z Was, które ciekawi temat porodu SN po dwóch i więcej CC - są to wskazania PTG:

    https://www.ptgin.pl/index.php/content/download/9530/140614/file/Ci%C4%99cie%20cesarskie.pdf

    Akapit: "Kierunki postępowania u ciężarnych i rodzących po przebytym cięciu cesarskim" punkt 3. "U kobiety z przebytym więcej niż jednym cięciem cesarskim można podejmować próbę porodu drogą pochwową"



    I jeszcze trochę historii kobiet: http://naturalniepocesarce.pl/?cat=13

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 17:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Nie wiem czy wiesz, ale kolejna CC nie jest juz wskazaniem do CC od nowego roku. Tyko jeśli blizna jest w złym stanie i tu decyduje lekarz prowadzący i potwierdza lekarz przyjmujący do szpitala. Nie est już tak jak dotychczas było, że mogłaś wybrać.

    Upewnij się, że się "kwalifikujesz" jeśli chcesz CC.

    Chyba że masz inne wskazania a ja przeoczyłam w postach ;)


    Paula ja już wspominałam może nie widziałaś że ja nie mam cesarke na życzenie tylko mam nieprawidłową budowę miednicy i zwężenie miednicy co uniemożliwia otwieranie się macicy do porodu mam to rozpoznanie stwierdzone przez lekarzy i wpisane do dokumentów dlatego nie muszę się upewniac bo ja nie z tych co kombinują żeby mieć cesarke

    I przepisy te dotyczą kobiet które są po 1 ciecia, a ja jestem po 2 no i jak wyżej wspomniałam jest to uwarunkowane konkretnymi wskazania i medycznymi.

    Mój ginekolog też mówi że nikt nie ryzykuje po dwóch cc prób sn, on się pod tym nie podpisuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 17:28

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w sobotę urodziny i gości i muszę wyzdrowieć co by przygotować coś nie coś :D

    Mam zamówiony tort malinowy z bitą śmietaną i białą czekoladą pyszny jest , i upiekę brownie i malinowa chmurke że słodkości

    Resztę menu już też ułożyłam tylko teraz to ogarnąć będzie około.15 osób razem z dziećmi :)

    Co u was się przygotowuje na urodziny, czym zawsze raczycie swoich gości ?? Inspiracje mile widziane może coś dorzucę do tego co wymyśliłam :)

    mysla.nieskalana, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym bardzo chciała rodzic naturalnie nawet teraz.. Po 2 cesarkach ale ani lekarze się na to nie zgodzą.. Dodatkowo waga dziecka wyklucza. Jedyne moje Marzenie które się nie spełni.
    Ale przeżyje :)

    Paula to że są kobiety które rodziły po 2 cc, dla mnie bomba. Chodzi ogólnie o to że 3 cc to są wskazania medyczne. Żebyś nie straszyła niepotrzebnie kogoś kto się boi. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 17:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama

    A ja ci powiem z perspektywy czasu (mimo że operacji noży się boję jak cholera) to.nie chciała bym już rodzić sn.. po cc jest ból ale jest mi on znany i wiem.jak to będzie nie chciała bym.wracac choćby myślami do porodu sn. I ja zawsze mówię że wolna wola jak ktoś chce się narażać po dwóch cieciach proszę bardzo dla mnie życie jest zbyt cenne żeby zaspokajac własne widzimisie

  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    No co Ty? Myślałam, że idzie się do łazienki, po tych kilku godzinach.
    Teraz boję się jeszcze bardziej. Może jednak pozwolą mi rodzić SN.
    ja się kąpałam sama :) nikt mi tam nie zaglądał, ani nie podmywał... pamiętaj, że każdy ma inaczej - nie ma co się bać :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 17:45

    Tunia76, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 3 lutego 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do robienia z siebie bohaterki - to nie były moje kaprysy ;) po prostu tutaj uważają, że im szybciej pionizacja, tym szybciej kobieta dochodzi do siebie. w Polsce też coraz krótszy czas robią ;)

    nick nieaktualny, Tunia76, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
‹‹ 1434 1435 1436 1437 1438 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ