X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    Jak ja Cię rozumiem...U mnie w pracy takie mutanty same wyłaziły..ściany z kamieni zrobione,pełno dziur,obok stadnina koni i jeszcze trawa musiała być specjalnymi środkami nawożona więc one to pewnie żarły jak sterydy i rosły :D JA się dziwie,że ja tam tyle czasu dałam radę. Nawet specjalne urządzenia z ultradzwiękami kupiłam żeby je odstraszały. Kiedyś mi jeden wylazł i ja go w panice nadepnęłam zimowym butem (dodam,ze zawsze miałam sporą nadwagę),stałam na nim tam chwilę,po czym podniosłam nogę,a on zwiał..Ma-sa-kra!
    U mnie w pracy koledzy wiedzą, że jak dzwonię, to problem z komputerem, czyli mają czas. Jak wrzeszcze to pająk, mają być natychmiast. 😃

    A tak w ogóle to ja pająka nie zadepcze nawet w butach. Według mnie on jest wstanie przegryźć podeszwe i ugryźć mnie w noge.

    AniaKJ, mysla.nieskalana, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Na prawdę tyle może dziecko przybrać pod koniec?
    To jest dla mnie nadzieja! Bo ja się martwię tą małą wagą u mojej. Fajnie by było jakby tak około 2800 ważyła chociaż jak się będzie rodzić, ale myślę że małe szanse. No ale będę chciała jeszcze skontrolować co i jak.
    Tak mi powiedziała że to moje spojenie zobaczyła :/

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Na prawdę tyle może dziecko przybrać pod koniec?
    To jest dla mnie nadzieja! Bo ja się martwię tą małą wagą u mojej. Fajnie by było jakby tak około 2800 ważyła chociaż jak się będzie rodzić, ale myślę że małe szanse. No ale będę chciała jeszcze skontrolować co i jak.
    Basiu Ty się cieszysz tą informacją, a ja jestem przerażona.
    No ale u mnie w rodzinie nie było dzieci ponizej 4kg.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Reniiata Ekspertka
    Postów: 210 522

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dlatego ja wiem co mówię i uważam, że mamy najlepszy czas na końcówkę ciąży.. cały czas mam przed oczami widok sąsiadki w sierpniu.. rodziła na początku września... normalnie spuchnięta jak słoń!

    Fasolka, to mnie teraz dobiłaś 😂 mam termin na koniec sierpnia początek września i przerażają mnie te upały właśnie w ciąży 😉

    Natalia-tosia, Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    Ciąża - poród, połóg - grupa fb
    Witek ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g i 56cm ❤️ vbac
    Mama czterech ❤️
    Mama aniołka 9.2018r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Moja już też 3 kg waży, jak urodzi się w terminie to i 3,8/4 kg może mieć. Jestem przerażona.
    W ogóle chyba wystraszylam lekarke bo rozplakalam się bez powodu, tak po prostu ze zmęczenia. Pytała czy nie chce porady psychologicznej. Więc już sobie wyobrażam za jaką wariatke mnie wzięła. I przeciagala ta wizytę, pocieszala, dopytywala.
    Za tydzień ktg i wynik gbs
    Malutka a czy nie myślałaś o takim spotkaniu? U nas na oddziale dziewczyny, które były "zmęczone" ciąża chodziły do psychologa rozmawiać. Te ode mnie z pokoju +42 też chodziła mówiła że fajnie się czuje po rozmowie z nią. Myślę że nie ma się co wstydzić i jak jest możliwość to korzystać. Bo ty tak bardzo chciałabyś już się rozpakować, że ja sama się zastanawiam jak czytam jak ty wytrzymasz jeśli przenosisz ciaze

    Natalia-tosia lubi tę wiadomość

  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    W piątek (37+2) ważyła 2342g. Lekarka aż 3 razy robiła pomiary od nowa bo jej się zdawało że coś za mało.
    No ja się urodziłam z wagą 2400 i też zdrowa, jedynie mama mówi że mnie przez pierwszą dobę dogrzewali w inkubatorze.
    Z jednej strony dobrze bo łatwiej urodzić, ale z drugiej strony obawy że coś jest nie tak.
    Chociaż w opisie mam że wszystkie narządy prawidłowe.
    Do końca przybierze jeszcze trochę a poza tym granica błędu to czasami nawet 500 g. Ja do tej wagi z usg podchodzę z przymrużeniem oka, tak jak do terminu porodu ;-)

    B_002 lubi tę wiadomość

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    W piątek (37+2) ważyła 2342g. Lekarka aż 3 razy robiła pomiary od nowa bo jej się zdawało że coś za mało.
    No ja się urodziłam z wagą 2400 i też zdrowa, jedynie mama mówi że mnie przez pierwszą dobę dogrzewali w inkubatorze.
    Z jednej strony dobrze bo łatwiej urodzić, ale z drugiej strony obawy że coś jest nie tak.
    Chociaż w opisie mam że wszystkie narządy prawidłowe.

    To tym bardziej się nie przejmuj, że za mało waży. Pewnie jeszcze przybierze z 300g zanim urodzisz. Ja to nie ufam za bardzo tym pomiarom. Mój w 33+3 miał wyliczoną wagę 2290g z tym, że kość udowa wyszła w 73% a wszystkie inne pomiary w 30-40% i myślę, że waga jest zawyżona przez ten jeden pomiar. Te szacowane wagi to można czasem między bajki włożyć, bo często jest różnica 0,5-1.0kg pomiędzy wagą z usg a faktyczną wagą po urodzeniu

    B_002 lubi tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pol dnia mnie nie bylo a tu tyle nadrabiania!

    Pozaralm wlasnie moja ulubiona bulke z orzechami i innymi cudami - na pewno wywali cukier...

    Kasiulka moje info moze nie jest najnowsze (choc nadal jak jestem u mamy to glownie wychodze ze znajomymi tylko juz nie do klubow) ale:
    -moj panienski byl w klubie Diva, i jest jeszcze pare takich troszke z wyzszej polki na kazimierzu. Ja w ogole polecam kazimierz bo mniej turystow i dzieciarni.

    - co do jedzenia - tanio nie jest ale przepyszne jedzenie jest tu https://nolio.pl/kontakt/

    - no i nie do konca wiem jaki styl Ci dopowiada ale na drineczka polecam antycafe (na slawkowskiej otwarte do 8 rano hahah) lub cos w takim bardziej dziwnym stylu Swieta Krowa na floranskiej (siedzi sie na poduszkach i sa smieszne drinki) a jak bedzie cieplo to Forum Przestrzenie - na polu nad wisla z widokiem na wawel.

    Jakbys cos jeszcze chciala to pisz na priv;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 13:47

    Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co mają problem ze spojeniem. Boli Was tak centralnie na środku?
    Bo ja już nie wiem czy ta moja boląca pachwina to przypadkiem nie spojenie. Z reguły mnie boli jak ruszam prawą nogą, ale wczoraj to mnie bolało bardziej jak przeniosłam ciężar ciała na lewą nogę i bolało po prawej. Może to jakoś promieniuje od spojenia 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 13:47

    atdcj48aq9519a2w.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    Dziewczyny co mają problem ze spojeniem. Boli Was tak centralnie na środku?
    Bo ja już nie wiem czy ta moja boląca pachwina to przypadkiem nie spojenie. Z reguły mnie boli jak ruszam prawą nogą, ale wczoraj to mnie bolało bardziej jak przeniosłam ciężar ciała na lewą nogę i bolało po prawej. Może to jakoś promieniuje od spojenia 🤔

    Mnie na środku i po bokach, jakby właśnie w pachwinach .. zresztą, mnie boli wszędzie 😁

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    Dziewczyny co mają problem ze spojeniem. Boli Was tak centralnie na środku?
    Bo ja już nie wiem czy ta moja boląca pachwina to przypadkiem nie spojenie. Z reguły mnie boli jak ruszam prawą nogą, ale wczoraj to mnie bolało bardziej jak przeniosłam ciężar ciała na lewą nogę i bolało po prawej. Może to jakoś promieniuje od spojenia 🤔
    Mnie to jak pochodzę to boli całość tak jakby wszystko między udami...cały wzgórek.Cieżko nogi podnosić czy na bok dawać.

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    Dziewczyny co mają problem ze spojeniem. Boli Was tak centralnie na środku?
    Bo ja już nie wiem czy ta moja boląca pachwina to przypadkiem nie spojenie. Z reguły mnie boli jak ruszam prawą nogą, ale wczoraj to mnie bolało bardziej jak przeniosłam ciężar ciała na lewą nogę i bolało po prawej. Może to jakoś promieniuje od spojenia 🤔
    Mnie najbardziej bolą pachwiny, jakby ktoś przypalal zelazkiem. Wzgorek czuję ból jak dotykam a pachwiny bolą sobie o tak cały czas. Czy leżę czy chodzę.

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rety...
    Już był spokój po jednym dniu wymiotowania i dziś po drugim śniadaniu znowu to samo...zjadłam i momentalne mdłości na maxa takie nie do opanowania...
    Po prostu jest jak na początku...
    Poza tym czuję się zupełnie normalnie.

    SZOK !!!! ZA OKNEM WIDZĘ ☀️

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam chyba podobnie, ale boli tylko jednostronnie. Super! Jeszcze mi tylko rozejścia do tych wszystkich dolegliwości ciążowych brakowało 😩😩 nosz kurde jak kaleka się czuję w tej ciąży

    atdcj48aq9519a2w.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Malutka a czy nie myślałaś o takim spotkaniu? U nas na oddziale dziewczyny, które były "zmęczone" ciąża chodziły do psychologa rozmawiać. Te ode mnie z pokoju +42 też chodziła mówiła że fajnie się czuje po rozmowie z nią. Myślę że nie ma się co wstydzić i jak jest możliwość to korzystać. Bo ty tak bardzo chciałabyś już się rozpakować, że ja sama się zastanawiam jak czytam jak ty wytrzymasz jeśli przenosisz ciaze

    Na razie chyba nie jest źle, to nie jest tak że mam tylko dół. Ale może bliżej TP jak nastrój już całkiem siadzie to kto wie. Ta dzisiejsza wizyta mnie jeszcze dodatkowo dobila. Lekarka mówi że z moimi gabarytami (158cm) i waga małej to pod koniec ciąży już chyba będę tylko leżeć. Super optymistyczne🤯
    Ale podobno brzuch mi trochę opadł. Ja tego nie widzę ale lekarka od razu zauwazyla

    f1d9680377.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    To ja mam chyba podobnie, ale boli tylko jednostronnie. Super! Jeszcze mi tylko rozejścia do tych wszystkich dolegliwości ciążowych brakowało 😩😩 nosz kurde jak kaleka się czuję w tej ciąży

    Pomyśl, że mam tak samo jak Ty! Niech to Cię pocieszy! Ja wychodzę z domu jak muszę, ostatnio wychodziłam w czwartek. Bolą mnie dosłownie wszystkie kości, wszystkie mięśnie, teraz już od tygodnia bolą mnie jeszcze strasznie palce u rąk przy zginaniu.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    To ja mam chyba podobnie, ale boli tylko jednostronnie. Super! Jeszcze mi tylko rozejścia do tych wszystkich dolegliwości ciążowych brakowało 😩😩 nosz kurde jak kaleka się czuję w tej ciąży
    Mi na początku właśnie na jedną stronę promieniowalo, lewa bodajże. Aż na udo. A teraz się bardziej zcentralizowalo.

    f1d9680377.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Pomyśl, że mam tak samo jak Ty! Niech to Cię pocieszy! Ja wychodzę z domu jak muszę, ostatnio wychodziłam w czwartek. Bolą mnie dosłownie wszystkie kości, wszystkie mięśnie, teraz już od tygodnia bolą mnie jeszcze strasznie palce u rąk przy zginaniu.

    Niech te nasze dzieci się zlitują nad matkami i wyjdą w 38tc. U mnie z dnia na dzień jest coraz gorzej. Budzę się w nocy z takim bólem jakby mięśni między żebrami jakby mi ktoś żelazkiem przypalał

    atdcj48aq9519a2w.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha, duża ta Twoja Ninka ale wszystko będzie dobrze kochana, głowa do góry! Jeszcze troszkę!

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Na razie chyba nie jest źle, to nie jest tak że mam tylko dół. Ale może bliżej TP jak nastrój już całkiem siadzie to kto wie. Ta dzisiejsza wizyta mnie jeszcze dodatkowo dobila. Lekarka mówi że z moimi gabarytami (158cm) i waga małej to pod koniec ciąży już chyba będę tylko leżeć. Super optymistyczne🤯
    Ale podobno brzuch mi trochę opadł. Ja tego nie widzę ale lekarka od razu zauwazyla

    Ja też miałam ostatnio kilka gorszych dni- chyba do mnie tak brutalnie dotarło że to już zaraz i trochę mnie to przytłoczyło wszystko. Tak strasznie już bym chciała się ubrać w MOJE ubrania że aż mi smutno czasem. Myśle że każdy ma takie gorsze dni czasem, ale malutka jak potrzebujesz rozmowy to zawsze tu jesteśmy dla Ciebie! Bo czasem łatwiej z kimś takim obcym pogadać niż z mamą czy mężem. Ale jakbyś czuła że to nie pomaga, to tak jak Karmelka mówi nie ma się co wstydzić isc porozmawiać z jakimś lekarzem, najważniejsze to zdawać sobie sprawę że coś jest naprawdę nie tak jak powinno być

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
‹‹ 2363 2364 2365 2366 2367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ