Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłyście mi smaka na jarzynówkę 😋😋😋😋

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dobra, dam Ci spokój, nie będę Ci mysz nasyłać w takim razie, z tego względu że znam Twój ból 😁

    Dorota, też mi się tak wydaje! Ja czuję, że moje dni są policzone! Ale powtarzam, oby do środy! 😋

    Ja ogólnie to też myślę, że do terminu nie dotrwam. Mój mąż twierdzi, że urodzę 1 kwietnia. Tzn on chyba by bardzo chciał zadzwonić do mamy i do teściowej w prima aprilis i mówić im że już maja wnuka... tak i ten człowiek zaraz będzie miał dziecko a myśli o tym jak tu wkręcić rodziców... :D

    malutka_mycha, Karollinax26, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobię kapuśniak :)!!!!

    Lolka30, Nowakowa92 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Jeśli jest temat pająków. To ja wam opowiem, wynajmowaliśmy w 2013 roku mieszkanie na chmielencu w KRK niedaleko była stadnina koni i pajakow było więcej np na balkonie nie byłam ani razu przez 6 miesiecy mieszkania. I mieliśmy rolety zewnętrzne i ja wiem że tam trzeba skorzystać bo inaczej tam będzie siedlisko pająków. Ale jedno okno było uchylne od góry i nie było opcji jak posprzatac za roleta. Mówiłam mężowi że to jest strefa 0 i za żadne skarby ma tego nie otwierac! Ale jemu wiecznie duszno i gorąco i kiedys jak mnie nie było musiał otworzyć. Jednego pięknego lipcowego dnia wstałam siadłam przed tv że śniadaniem jakoś spojrzałam w górę a tam tak ochydnh pająk że tylko chwyciłam telefon wybiegłam zamknęłam drzwi godzinę po 11 dzwonię do męża że ma w tej chwili wracać z pracy i zrobić przegląd mieszkania, a że bym na Śląsku to siedziałam w piżamie przed klatką do 17 aż wróci, potem stalam w drzwiach i obserwowałam czy każdy zakamarek mieszkania sprawdza było to możliwe bo mieszkanie było typu studio nie było przedpokoju. I po dwóch godzinach sprawdził te 36 M2 i mogłam wejść do domu
    Jak ja Cię rozumiem...U mnie w pracy takie mutanty same wyłaziły..ściany z kamieni zrobione,pełno dziur,obok stadnina koni i jeszcze trawa musiała być specjalnymi środkami nawożona więc one to pewnie żarły jak sterydy i rosły :D JA się dziwie,że ja tam tyle czasu dałam radę. Nawet specjalne urządzenia z ultradzwiękami kupiłam żeby je odstraszały. Kiedyś mi jeden wylazł i ja go w panice nadepnęłam zimowym butem (dodam,ze zawsze miałam sporą nadwagę),stałam na nim tam chwilę,po czym podniosłam nogę,a on zwiał..Ma-sa-kra!

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    mam ochotę na zupkę... ale nie wiem jaką... co polecicie?
    Ja robię pomidorową bo został mi rosół. Ale podkrece ja dynia i marchewka, bo mam zamrożone pokrojone w kostkę od mamy z ogródka. Zblenduje to razem z przecierem od mamy i będzie taka słodko kwaśna pomidorowa jak lubię 😊.

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Tylko ze ja jeszcze chyba wczoraj pisalam ze wazyl po 2 tyg wiecej 250g.. miał 2635.. i po kolejnych 2 taki odskok 643g.. miejmy nadzieje ze granica błedu jest korzystniejsza w moja str. :P
    To ja też mam taką nadzieje,coś ten mój doktorek za bardzo na luzie chłop z tego wychodzi :D

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj pająków to ja się panicznie boję. Dostaję wręcz ataków paniki jak jakiegoś w domu zobaczę. 😱

    atdcj48aq9519a2w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    Ja ogólnie to też myślę, że do terminu nie dotrwam. Mój mąż twierdzi, że urodzę 1 kwietnia. Tzn on chyba by bardzo chciał zadzwonić do mamy i do teściowej w prima aprilis i mówić im że już maja wnuka... tak i ten człowiek zaraz będzie miał dziecko a myśli o tym jak tu wkręcić rodziców... :D
    Ja też bym chciała 1 kwietnia !!!! Ekstra byłoby zadzwonic i powiedzieć że mała się urodzila a one nie uwierzą hahahaha

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    Ja ogólnie to też myślę, że do terminu nie dotrwam. Mój mąż twierdzi, że urodzę 1 kwietnia. Tzn on chyba by bardzo chciał zadzwonić do mamy i do teściowej w prima aprilis i mówić im że już maja wnuka... tak i ten człowiek zaraz będzie miał dziecko a myśli o tym jak tu wkręcić rodziców... :D


    wieszz Dorotko... zadzwonić zawsze może :) :) :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    Kalafiorowa!
    Za mną chodzi kalafior z buleczka tarta i młode ziemniaczki z koperkiem, jutro sobie kupię przynajmniej kalafior.

    mysla.nieskalana, Fasolka77, Natalia-tosia, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Ja robię pomidorową bo został mi rosół. Ale podkrece ja dynia i marchewka, bo mam zamrożone pokrojone w kostkę od mamy z ogródka. Zblenduje to razem z przecierem od mamy i będzie taka słodko kwaśna pomidorowa jak lubię 😊.


    ja w dalszej kolejności zrobię rosołek bo K. lubi a potem jarzynową sałatkę na bazie warzyw z rosołku :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Za mną chodzi kalafior z buleczka tarta i młode ziemniaczki z koperkiem, jutro sobie kupię przynajmniej kalafior.
    Kup wiency! :D

    Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Za mną chodzi kalafior z buleczka tarta i młode ziemniaczki z koperkiem, jutro sobie kupię przynajmniej kalafior.


    i sadzone to tego!!! kiedy będą młode ziemniaczki?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie kalafiorowa dziś a na drugie morszczuka smazonego w pieprzu cytrynowym z fryteczkami.

    Boże! Coli mi się chce!🙈🙊

    mysla.nieskalana, Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Ja właśnie skończyłam gotować flaki i zajadam... mmm chodziły za mną kilka miesięcy :D
    Flaczki też bym zjadła i chyba poproszę babcie o zapas flaczkow do zamrażalnika co by nie jeść samych pierogów z obiadomku😂. Mam już zamrożone gołąbki, rosół, pieczarkowa, do tego dojdą pierogi i flaczki i planuje jeszcze zrobić pulpety w piekarniku i poporcjowac. I myślę że z głodu nie zginiemy z Filipem 😂.

    Natalia-tosia, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy ktoś uwierzy jak tego 1 kwietnia zadzwonicie :D
    Ja zawsze zapominam że to jest ten dzień i ani nikogo nie wkrecam ani niestety nie jestem czujna :D ale na szczęście u nas w rodzinie jakiś wielkich kawalarzy nie ma :)

    Daffi kurcze a miałam nadzieję że będziesz dzisiaj zadowolona z wagi. I tak faktyczną waga się okaże po porodzie, może jednak to usg sporo u Ciebie przeklamuje :)

    f1d9680377.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Daffi faktycznie duży Filipek jest. Jesli moja w skończonym 36 tc miała 3 kg i lekarze mówili że teraz dopiero będzie wzrost intensywny bo dziecko od 36 tc do 40 może przybrać nawet ponad 1 kg 🙈 a ty bardzo chcesz rodzić SN to weź no ty masuj te krocze tak ze dwa razy dziennie
    no musze mareckiemu powiedziec bo sama to ja sobie brzuch moge pomasowac jedynie...
    na kolejnej wizycie 1 kwietnia mam ten zapis ktg mu pokazac.. zrobi pomiary i zobaczymy czy bedziemy dzialac wczesniej.. on widzial dzis znow moją zalamke jak uslyszalam wage.. sam sie boi czy dam rade... pyta ciagle czy byly kleszcze uzywane przy corce, vacum.. no ale nic z tych rzeczy miejsca nie mialo na szczescie... i to jeszcze on byl przy moim porodzie.. ale bedzie sie o mnie troszczyl.. wiec pzoostaje mi znow 2 tyg czekac.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Flaczki też bym zjadła i chyba poproszę babcie o zapas flaczkow do zamrażalnika co by nie jeść samych pierogów z obiadomku😂. Mam już zamrożone gołąbki, rosół, pieczarkowa, do tego dojdą pierogi i flaczki i planuje jeszcze zrobić pulpety w piekarniku i poporcjowac. I myślę że z głodu nie zginiemy z Filipem 😂.
    Hahaha, zapas na pół roku :D

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Flaczki też bym zjadła i chyba poproszę babcie o zapas flaczkow do zamrażalnika co by nie jeść samych pierogów z obiadomku😂. Mam już zamrożone gołąbki, rosół, pieczarkowa, do tego dojdą pierogi i flaczki i planuje jeszcze zrobić pulpety w piekarniku i poporcjowac. I myślę że z głodu nie zginiemy z Filipem 😂.
    Ty wiesz ze mnie ta komunia z obiadomku na 20 osób wyniosła chyba 600 zp catering. Jakoś sztos totalny!! "jeszcze rozdawalam jedzenie a obiady mieliśmy do środy. Fakt że to było 2 lata temu.. Więc teraz na pewno ceny poszły w górę.. Ale tak pysznego jedzenia z knajpy to ja nie znam chyba we Wrocku takiego domowego.

    Lolka30, Natalia-tosia, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi kawał chłopa z Filipka! Ważne że wszystko ok 🙂.

    Fasolka wydaje mi się że takie zagramaniczne młode ziemniaki dosyć szybko kupowałam tylko płaci się jak za nie miliony monet. Będę jutro w warzywniaku to się zorientuje.

    A pająków się nie boję ani żadnych owadów. Normalnie je zabijam kapciem 😂.

    Daffi, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
‹‹ 2361 2362 2363 2364 2365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ