X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia to samo mam z przescieradelkiem na ten materac w wózku. Rozmiar jest idealny ale jednak ten materac z wózka tak miękki że toprzescieradelko na gumce rokuje. Zobaczymy jak wyjdzie w używaniu.. Dobrze ze jedno kupiłam jakby co, najwyżej pieluchy tetrowe będę używać :)

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam paczkę od siostry z Niemiec, i oczywiście ciuszki dla małej. 7 sztuk body na krótki rękaw na 62 i 7 sztuk na krótki rękaw na 68, cudowny sweterek na 68, 2 sztuki legginsów na rok!!! I sukienkę z bolerkiem na rok. A chciałam tylko kropelki sab simolex i jeszcze kupiła osanit na ząbkowanie podobno działa cuda

    martusiawp, Tunia76, Fasolka77 lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Na ostatniej wizycie moja ginka mówiła, że młoda ma sporo pępowiny po lewej stronie więc żebym uważała z lezeniem na lewym boku i jak mała będzie się wiercic to żebym położyła się na prawym... Od tamtej pory też schizuje bo myślałam że lewy bok najlepszy, a okazuje się że nie zawsze... I od tamtej pory nie wiem jakie ruchy są o a jakie oznaczają że jej uciskam...

    mój też jest z lewej strony... i jak leżę na lewym boku to mam wrażenie, że go zgniatam :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    A widzisz Karmelka u mnie jeszcze inaczej. Żadnych skokow przy ktg tętna nie było. Cały czas się utrzymywał miedzy 140 a 160. Tetno a młody szlal jak głupi i skurcze miałam i lekarz bardzo zadowolony z ktg.. Więc też zupełnie inaczej.
    Naprawdę każdy może być inny :)
    No dokładnie napisałam że każde dziecko z innym temperamenem ale 140-160 to są właśnie skoki ze ktg nie jest płaskie ani zawężone, twój się ruszała cały czas. A są właśnie zapisy gdzie dziecko jest spokojne i po jakimś czasie ruch jeden drugi. I znowu leży całkiem spokojnie i znowu ruch i to sa te skoki i one za całkowicie normalne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 17:54

    Mama36 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Wrzucam zdjęcia pokoju Filipa. Nie wiem jak z jakością zdjęć bo pierdyliard razy je musiałam przysyłać i zmniejszać. Łóżeczko jeszcze z folią nieubrane, poduszki i kosz z Przytulankami pochowane, musimy dokupić jeszcze stolik mały do fotela, ale ogólnie tak to wygląda :).


    pięknie Lolka! ja już wiem, że musimy dokupić jakąś szafę albo komodę... tylko nie wiem gdzie to wciśniemy bo Mały ma kącik w naszej sypialni....

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Stresant, chociaz sama niechetnie pcham sie do szpitala, postaralabym sie powtorzyc ktg, nie jestem lekarzem i moge sie mylic, ale z moich przygod szpitalnych tudziez szukania informacji wywnioskowalam, ze ktg powinno pokazywac roznice oscylacji minimum 25, czyli 125-150 np. Nie chce wprowadzac Cie w blad i straszyc bo Twoj stres mogl na to wplynac i byc to chwilowe. A nie moglabys ktg powtorzyc chocby prywatnie?


    ja obserwowałąm ostatni zapis to miałam 125-160 i lekarka mówiła, że zapis rewelacyjny także....

    Misiabella lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Lolka piękny ten pokoik.
    Zazdroszcze Wam dziewczyny tych pokoikow.
    Moja będzie jak najdłużej spała u nas w sypialni. Chyba, że uda się tatusiowi zabrać gabinet. Będzie ciezko.

    u nas tata uzyczyl jedna sciane gabinetu wiec ma swoj kącik ;)

    Lolka - piekny pokoik, moj styl.

    Stresant - odnioslam wrazenie ze ten lekarz zlal Cie cieplym moczem, na szybko badanie, na szybko doppler, wygiecie geby jako odpowiedz, dziwadlo jakies. Nie dziwota, ze sie denrwujesz. Jesli maly caly czas jest malo ruchliwy tzn ze taka jego uroda, ale jesli zauwazylas ze ostatnio to na pewno zasiegnelabym opini innego lekarza.

    Lolka30, Tunia76, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Nosz kurde, napisałam długi post i dałam anuluj.......
    U nas wszystko w porządku, jesteśmy od wczoraj w domu. Macierzyństwo to zajebiście ciężka praca...ale jestem nieszczęśliwsza na świecie :)


    Wiewiórka dawaj nam tu foteczkę Szymusia :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    Ja nie wiem kiedy Ty piszesz serio a kiedy łacha drzesz :D


    you never know.... 0dance3.gif

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula te nasze naklejki ładnie odchodzą od sciany, bez żadnych strat, zobaczymy jak bedziemy je usuwać za jakis czas. Za to ramki z obrazkami...Wymyśliłam sobie że powiesimy je na rzepach montażowych bo nie chce dziur po kolkach. No to teraz mam dziury po kołkach i po rzepach bo obrazki odpadly z rzepami, farba i tynkiem :D :D :D.

    Paula 90, malutka_mycha, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Paula te nasze naklejki ładnie odchodzą od sciany, bez żadnych strat, zobaczymy jak bedziemy je usuwać za jakis czas. Za to ramki z obrazkami...Wymyśliłam sobie że powiesimy je na rzepach montażowych bo nie chce dziur po kolkach. No to teraz mam dziury po kołkach i po rzepach bo obrazki odpadly z rzepami, farba i tynkiem :D :D :D.
    Za jakiś czas to będzie trzeba tam malować na nowo hehe.. Poczekaj jak młody dprwie kredki czy długopis czy inne rzeczy malujące :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka piękny pokoik ❤️

    U mnie pierwsza pralka właśnie się suszy więc jutro bedzie prasowanko 😃

    Jutro też mam wizytę u diabetologa i pierwsze ktg, ciekawa jestem jaki bedzie zapis. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze 🙂

    Te granulki osanit na zabkowanie faktycznie rewelka. Polecam, u mojej małej tylko one działały 🙂

    A ja nie mam prześcieradła do wózka, upiore tylko te wkładkę i na to będę kladla tetre.

    Dziewczyny a które ciśnienie powinno niepokoić? Bo ja od kilku dni mam około 130 ale doblne tak do 80 czasem do 85 i się zastanawiam czy jest ok? Chyba jeśli nie przekracza 140/90 to nie ma się czym martwić?

    Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KARMELKA czy kupiłaś prześcieradło na materacyk do wózka?
    wiem,że jeden zakup wkładki masz nietrafiony i nie wiem czy znalazłaś coś odpowiedniego?

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Za jakiś czas to będzie trzeba tam malować na nowo hehe.. Poczekaj jak młody dprwie kredki czy długopis czy inne rzeczy malujące :D
    Mamy juz jedna ścianę z tablicówka, jak mu bedzie mało to cały pokoj mu zrobie w tablicowce i niech maluje :D :D.

    Paula 90, mysla.nieskalana, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella ostatnio na wizycie takie miałam 130/80 i lekarz mowil że ok. Nie powinno przekraczać 140/90. Ja w domu mam przeważnie niższe ale na wizycie juz drugi raz miałam takie.

    estrella lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Estrella ostatnio na wizycie takie miałam 130/80 i lekarz mowil że ok. Nie powinno przekraczać 140/90. Ja w domu mam przeważnie niższe ale na wizycie juz drugi raz miałam takie.

    Ja właśnie na wizytach zawsze mam wysokie, syndrom białego fartucha jak nic 😜 ale w domu mierze i jest w miarę ok chociaż widzę że im wyższa ciąża tym ciśnienie wyższe i zaczynam się martwić. No ale w normach się mieści więc chyba nie tak źle.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Aga, dziękuję Ci serdecznie! ❤ Zrobiłam sobie screena z Twojego posta i będę obczajała później 🙂 Bardzo pomocne 👍😚

    Malutka_mycha, nie wiem, czy pamiętasz, ale ja pamiętam doskonale, że obie z zapałem przez długi czas śledziłyśmy wątek "Starając się o pierwsze dziecko", czasem coś dorzucałyśmy od siebie. Miałam wrażenie, że się wymieniamy aktywnością, na różnych etapach przechodziłyśmy gorsze chwile i potrzebowałyśmy wsparcia. Pamiętam, jak bardzo pragnęłaś tego dzieciątka i jak o nie walczyłaś. A zarazem wszystkie Twoje wypowiedzi były pełne spokoju, opanowania. Kiedy Ci się w końcu udało, bardzo się ucieszyłam, bo pomyślałam, że taka osoba będzie cudowną mamą ❤ Wróć myślami do tych chwil, do tych pragnień. Jesteś tak blisko, że musi Ci starczyć sił 💪 Nie przejmuj się wagą czy wzrostem dzieciątka. Najważniejsze, żeby było zdrowe. I żebyś Ty wyszła po porodzie ze szpitala cała i zdrowa! 😘

    Jesteś kochana :) dziękuję Ci bardzo :) ale mi teraz dowalilas do pieca, nie pozostaje mi nic innego jak się ogarnąć. Już mi w sumie lepiej, poszłam do ogrodu, zmeczylam się masakrycznie i od razu większość zmartwień uleciala. Wysiłek, siłownia to zawsze było dla mnie najlepsze lekarstwo :)
    Jeszcze przez jakiś czas sledzilam wątek i pamiętam jak z Twojej ciąży się cieszyłam :)

    Fasolka77, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Mi też 3 lekarzy tak mowiło, że jak się rusza tzn, że jest dobrze dotleniony. Już kiedyś o tym tutaj pisałyśmy bo też położna którejś z nas powiedziała odwrotnie. Ale wydaje mi się że chodzi o sytuacje kiedy dzieciatko nagle zaczyna sie gwałtownie ruszać i rzucać w brzuchu, a potem nagle ustaje, taka pierwsza reakcja na brak tlenu wiecie, jak przy topieniu się.
    Nam właśnie położna apropo wypadają ej pepowiny o tym mówiła. Ze jak dziecko zacznie się rzucać jak przy padaczce albo jak ryba wyjeta z wody to znaczy że coś jest nie tak. A wypychanie jest normalne. A z drugiej strony jak leczymy na plecach to faktycznie dzidzia może być niedotleniona. Ale ja wtedy też się źle czuje i od razu się przekrecam.

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Jestem po wizycie u mojej prowadzącej!
    Więc tak gadka szmatka o moim pobycie w szpitalu ... Potem badania ginekologiczne "tam" wszystko w porządku, ba nawet się okazuje, że nie mam rozwarcie w ogóle ... A cieszył mnie ten opuszek. ( Ale właśnie w piątek jak wychodziłam że szpitala lekarz mnie badal i tez stwierdził, że brak rozwarcia że wszystko zamkniete.)

    USG, mała tętno 156/min czyli takie jej normalne uff, wody płodowe w normie, łożysko super. Mała się jeszcze nie pcha w kanał.

    I teraz tak wyniki badań wszystko super, jestem na wszystko ujemna. 👍 Tzn, że nie mam tych HIV ów, kiły gbsow, hbsow i innych 🤞😉

    Rozmawiałyśmy o moim spojeniu i dostałam już od niej skierowanie na kwalifikacje do CC, on atez uwaza,że dla małej nawet lepiej jakby było CC ze względu na tą okresowa tachykardie, bo jeśli złapie ja tachykardia podczas porodu SN a jest to prawdopodobne bo maluszki się stresują to zrobią mi i tak cesarkę więc będę miała dwa porodu. A nie daj Boże jeszcze na szybko to mi dadzą znieczulenie ogólne. Ale zobaczymy co powie ortopeda. Jeśli ortopeda stwierdzi że rozejście jest dość spore mam pilnie się umawiać na kwalifikacje ze względu na to, że ciąża jest zaawansowana i donoszona.


    no to pozytywne wieści! gratki!!!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ciśnieniem co tak bardzo się źle czułam i Wam pisałam, po tym uderzeniu w nocy w nos.. Co miałam 90/56 to akurat byłam na usg w tym dniu i lekarz powiedział że jednorazowe akcje to nie ma co się przejmować i w ogóle było ciśnienie kiepskie wtedy. Powiedzial jutro będzie lepiej.. I było! :)

‹‹ 2369 2370 2371 2372 2373 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ