X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove ja za radą dziewczyn wzięłam Aeomactiv w plasterkach, Nasivin, czopki przeciwbólowe. A tak to nic specjalnego, zawsze można coś dokupić. Ciężko byłoby mi wskazać coś specjalnego co trzeba zabrać. Różne ubranka, coś żeby ewentualnie przeprac.

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś pierwszy raz karmilysmy się na rękach na pollezaco. I nie było źle, za dużo nie uciekło bokiem. Więc jest progres, łatwiej nam sie będzie karmić poza domem

    stresant, Fasolka77, martusiawp, KarmeLoVe, Mama019 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Do Julki uzywalam emolium do kapieli i do smarowania. Plus Locoid Lipocream ale to juz chyba na recepte kortykosteroid. Wystarczylo posmarować tym placki i juz nastepnego dnia widać bylo roznice. Ale to wolno stosowac krotko żeby skory nie przyzwyczaić. Mimo wszystko polecam lekarza bo moze miec kontakt z jakims alergenem innym ktory wzmaga to AZS
    Nasz pediatra to też alergolog więc chyba wie co robi póki co.
    Na razie bedziemy używać maści od niego ale postawie na la roche dla azs chyba-jeszcze przeszukuje neta😉

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    My po chirurgu w zasadzie dobre wieści.
    Przepukliny juz nie mamy!
    Z nozka jest juz ladnie nadsal uzywac rivanolu, lekkie zaczerwienienie ma z boku w karcie leczenia ktora dostalam lekarka wpisala brak przeciwwskazań do szczepienia i podpisala sie i podbila pieczątką. Co do podologa i tamponady powiedziala ze to dobry sposob dla starszych dzieci ktore maja twardsze pazurki. On ma tak mieciutkie ze tamponik to podtrzyma ale po wyjęciu nadal bedzie sie ukladal jak chce. Jak sie tak urodzil to bedzie mial z tym dlugo problem. Caly czas mamy masowac ten walek skorny zeby go odciagac i nie obcinac pazurka.
    Spytalam tez o ta zuchwe ze mu tak przeskakuje.. Stwierdzili ze bardzo chory pacjent im sie trafił i ze takie przeskakiwanie jest normalne gdyby mial kopoty z jedzeniem bylby to dla nas sygnal ale patrząc na niego nie widac problemów z jedzeniem.
    dobre wieści❤❤❤dzielny Fifi❤

    Daffi lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    I znowu co lekarz to opinia. Gastrolog z którym to konsultowalam mówiła że póki konsystencja jest ok i dziecko bardzo się nie męczy to może być co kilka dni.
    A zmiana mleka pomogła? Jeżeli już pisałaś to przepraszam, czytam z doskoku
    póki co kupa jest co 2 dnini zdaniem pediatry jest ok zwlaszcza,że wcześniej się męczył przy kupie(mieliśmy odpowiednik polskiego Nan a tam wiecej żelaza w składzie)

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Młody przybrał tylko 80g przez tydzień. Ale kazała po prostu częściej przystawiać.
    Albo podać po karmieniu odciagniete. Podałam i nie wypił ani grama.
    Będzie szczypior jak jego ojciec przez całą młodość.
    Dzisiaj ważymy 5750g.
    Ruszyłam z power pumping i zwiększam ilość femaltikera z "do smaku" na "do działania". Może jak będzie więcej mleka to będzie więcej wypijał.
    A po szczepieniu spoko. Było 5w1 i pneumokoki. Tylko lekko popłakał, dostał w aucie cyca i jest git.
    Coraz lepiej idzie nam karmienie na siedząco 😍

    Lolka30, stresant, MamaAga85, Daffi, Tunia76, Kasiulka90, Fasolka77, martusiawp, Mama019 lubią tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    a co z nasza ostatnia ciezarowka DO Celu juz dawno sie nie odzywala.....powoli zbliza sie jej termin :)
    Wiesz ze dzis myslalam co u Reniaty!!! Mam nadzieje ze da nam znać :)

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Nasz pediatra to też alergolog więc chyba wie co robi póki co.
    Na razie bedziemy używać maści od niego ale postawie na la roche dla azs chyba-jeszcze przeszukuje neta😉
    A co wam przepisala? Pewnie jak pediatra alergolog to wie co robi. Nie doczytalam tego wcześniej.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    My po szczepieniu. Młody przybrał tylko 80g przez tydzień. Ale kazała po prostu częściej przystawiać.
    Albo podać po karmieniu odciagniete. Podałam i nie wypił ani grama.
    Będzie szczypior jak jego ojciec przez całą młodość.
    Dzisiaj ważymy 5750g.
    Ruszyłam z power pumping i zwiększam ilość femaltikera z "do smaku" na "do działania". Może jak będzie więcej mleka to będzie więcej wypijał.
    A po szczepieniu spoko. Było 5w1 i pneumokoki. Tylko lekko popłakał, dostał w aucie cyca i jest git.
    Coraz lepiej idzie nam karmienie na siedząco 😍
    Femaltiker podrożał w doz z 22,99 na 25,99 :| chyba że gdzies indziej jest taniej ?!

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po meningo szczepieniu- płakał może 5 sęk i póki co nic sie nie dzieje. Jutro wieczorem jeśli nie będzie gorączki wyruszamy do Krakowa na miesiąc! ... 5 h jazdy córka ma chorobę lokomocyjna wiec musi spac a młody powinien mieć dłuższa przerwę ..

    Chcebycmama mama podziwiam cie za ta trasę!!

    Daffi, martusiawp, Fasolka77, Mama019 lubią tę wiadomość

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    My dziś po meningo szczepieniu- płakał może 5 sęk i póki co nic sie nie dzieje. Jutro wieczorem jeśli nie będzie gorączki wyruszamy do Krakowa na miesiąc! ... 5 h jazdy córka ma chorobę lokomocyjna wiec musi spac a młody powinien mieć dłuższa przerwę ..

    Chcebycmama mama podziwiam cie za ta trasę!!
    Poza tabletkami na lokomocje polecam ci patent. Zrob jej z 2 plasterkow opatrunkowych krzyżyk na pepku. Na moja Julie dzialalo. Sa tez jakies uciski na nadgarstki.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Femaltiker podrożał w doz z 22,99 na 25,99 :| chyba że gdzies indziej jest taniej ?!
    Na gemini 21.95zl.

    martusiawp lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Femaltiker podrożał w doz z 22,99 na 25,99 :| chyba że gdzies indziej jest taniej ?!
    Mam jeszcze zapas, bo kupiłam kilka opakowań na Gemini ;-)

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 19 lipca 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Poza tabletkami na lokomocje polecam ci patent. Zrob jej z 2 plasterkow opatrunkowych krzyżyk na pepku. Na moja Julie dzialalo. Sa tez jakies uciski na nadgarstki.

    Dzięki! To na nadgarstki to u nas nic nie dało....

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, uważaj z tym zwiększaniem mleka, bo ja też myślałam, że jak będzie więcej leciało, to dziecko szybciej zje, a g*wno prawda, zrobiły mi się straszne zastoje. Trzy dni mi Klemek wyciągał, ale w końcu poszło :) Dziecko je tyle ile potrzebuje. Widocznie i Ignaś i Klemek będą szczuplaczkami 😊

    PS Na mnie najbardziej mlekopędnie działają piwa bezalko 😅 Żadne Femaltikery, Prolaktany, herbatki laktacyjne. Nie mogę pić %, nie mogę nawet bez % 😂😂😂

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Zastanawiałam się czy ktoś zwróci na to uwagę. Południe, południe. Beskid Niski.

    Wiem bom sama z południa 😁

    martusiawp, Tunia76 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Femaltiker podrożał w doz z 22,99 na 25,99 :| chyba że gdzies indziej jest taniej ?!


    Apteka Flora z Tomaszowa...22,5
    21,95 Gemini 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 20:31

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis wypilam kwas chlebowy, tez zawiera slod jeczmienny. Wczesniej nie jadlam nabialu, czekolady i podejrzanych rzeczy. Obecnie uwazam by nie jesc tego za duzo, ale wszystko generalnie. Choc zdarzylo mi sie raz zjesc cala czekolade. Dzis mlody jedno karmienie mial calkowicie z piersi. Juz nam sie to nie zdarzalo, ale byl i spokojny i spiacy. Czulam ze ciagnie i ten cycek zrobil sie o wiele mniejszy niz drugi wiec tez i widzialam ze zjadl. Mimo to jeszcze sprawdzalam czy pociagnie z butelki i nie pociagnal, no moze jakies 20 ml. Cwiczenia od tej fizjoterapeutki choc cwiczymy od wczoraj mam wrazenie ze przynosza rezultaty :) Maly tez pelza po macie. Rąk nie uzywa ale podnosi pupke do gory zapiera sie nogami i przesuwa :)

    martusiawp, Mama019 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    Dzięki! To na nadgarstki to u nas nic nie dało....
    U nas zaklejenie pepka pomoglo. Tak to nam wymiotowala strasznie a przy plastrowaniu ustalo a jeździliśmy wtedy czesto do NL jednak 1000km i zazwyczaj na noc zeby przespala.

    Aga2606 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    póki co kupa jest co 2 dnini zdaniem pediatry jest ok zwlaszcza,że wcześniej się męczył przy kupie(mieliśmy odpowiednik polskiego Nan a tam wiecej żelaza w składzie)
    A to jak się męczył to inna sprawa. To dobrze że jest lepiej :)

    f1d9680377.png
‹‹ 3746 3747 3748 3749 3750 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ