X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 15 października 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, dzieki za odpowiedzi.

    kurcze czytam sobie tu https://mamotoja.pl/tydzien-28,rozwoj-niemowlaka-kalendarz,r6.html
    co tydzien o mojej malej i niedlugo osiwieje. Wedlug nich powinna pic z kubeczka, trzymac go sama i siadac....:9 to chyba ostatni tydzien w ktorym czytalam na tej stronie o rozwoju bo sie wykoncze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 08:12

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 15 października 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, wczoraj pytałam fizjo czy to ze Nina się przewraca i kręci w kółko to nie za mało. Powiedziała ze wszystko w normie więc luz :)

    Trochę się dzisiejszej nocy obawiałem. Nina pierwszy raz spała w innym pokoju. Wyrosła z kosza a lozeczko w sypialni się nie zmieści. Myślałam ze będę biegać zeby smoczka dać ale nic takiego nie miało miejsca. Wstała dopiero o 5, zjada i natychmiast zasnęła. I obudziła się o 8. Więc rewelacja. Nie wiem czy w lozeczku jest o tyle wygodniej ze Az tyle spała ale chwil trwaj :)

    Paula Ty już chyba kiedyś pisałaś ze Twój mąż to taki wrazlowiec. Biedny, w takim dniu takie paskudne samopoczucie.

    Bubek lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 15 października 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola spróbuję reprywatyzacje może będzie lepiej 🤣.

    U nas chrzciny też fajnie. Zdenerwowałem się chyba bardziej niż ślubem ale jak już się msza zaczęła to było ok. Filip zaraz zasnął, musielismy to obudzić na punkt kulminacyjny 🤣. Dopiero przy ogłoszeniach parafialnych zaczął się niecierpliwic. Przyjęcie było udane, jedzenie pycha. Siedzieliśmy od 12 do 19.30. Była piękna pogoda A imprezę mieliśmy w górach sowich na przełęczy więc cudnie było. Paula u nas tort też średni bo zrobił i go chyba w niedziele rano i nie zdążył się przegryzc. Wczoraj jak go jedliśmy był o wiele lepszy. Za to ciasta z naszej sprawdzonej cukierni tak szybko znikały że pytałam obsługi czy mają w razie czego jakieś ciasto żeby dokupic, mimo tego że ilość była jak na wesele 🤦‍♀️.
    Y na wybory pojechaliśmy po imprezie, dopisywalismy się do spisu wyborcow żeby móc zagłosować.

    Fasolka77, Kiwona lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś dzień dziecka utraconego. Przykro mi zawsze. Myślę czasem kim byłoby maleństwo które straciliśmy. Staram się myśleć jak najmniej, ale w ten dzień jednak to wszystko wraca.
    Ile siły trzeba mieć żeby przeżyć taka stratę ☹️

    Na szczęście każda z nas doczekała się swojego maleństwa. To ogromny dar. Wiele kobiet nigdy nie zazna radości trzymania w rękach swojego dziecka.

    Strasznie jestem wdzięczna za mojego Synka ♥️

    stresant, Fasolka77, Kiwona, Sansivieria, Lili90, MamaAga85, Veri, Bubek lubią tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 15 października 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa najlepsza była akcja z kwiatami. Dekoracja sali się sami zajmowaliśmy A właściwie moja mama z siostrą to ogarnely bo ja bym się nie wyrobiła z tym rano. Znajomy mamy przywiózł nam z giełdy piękne hortensje niebieskie za miliony monet w piątek. A w sobotę one zaczęły padać 😯. I w sobotę wieczorem jeździłam z mamą po okolicznych bidronkach i kupowałam margaretki 🤦‍♀️. Ale postanowiłam też ratować te hortensje, skrocilam je, obcielam liście, dosypalam cukru do wody. I ostatecznie mieliśmy wazony z hortensjami i wazony z margaretkami 🤣.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4352 5519

    Wysłany: 15 października 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja też zawsze pamiętam o tym dniu, szczególnie, że równo 5 lat temu miałam zabieg po poronieniu...
    pamiętam aż za dobrze te myśli, że może nigdy nie będę miała dziecka...

    Fasolka77, Kiwona lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir - u mnie były podobne myśli. I poczucie winy. Mimo że nic nie mogłam zrobić

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 15 października 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Dziś dzień dziecka utraconego. Przykro mi zawsze. Myślę czasem kim byłoby maleństwo które straciliśmy. Staram się myśleć jak najmniej, ale w ten dzień jednak to wszystko wraca.
    Ile siły trzeba mieć żeby przeżyć taka stratę ☹️

    Na szczęście każda z nas doczekała się swojego maleństwa. To ogromny dar. Wiele kobiet nigdy nie zazna radości trzymania w rękach swojego dziecka.

    Strasznie jestem wdzięczna za mojego Synka ♥️


    tak, czytałam dzisiaj... ja straciłam 2 aniołki :( w niedzielę byliśmy na cmentarzu... zawsze naplywają mi łzy do oczu jak widzę te małe groby :(
    Jestem mega szczęśliwa, że w końcu się udało!

    stresant, Kiwona, Sansivieria lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 15 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek wrote:
    hej dziewczyny, dzieki za odpowiedzi.

    kurcze czytam sobie tu https://mamotoja.pl/tydzien-28,rozwoj-niemowlaka-kalendarz,r6.html
    co tydzien o mojej malej i niedlugo osiwieje. Wedlug nich powinna pic z kubeczka, trzymac go sama i siadac....:9 to chyba ostatni tydzien w ktorym czytalam na tej stronie o rozwoju bo sie wykoncze :D
    Dlatego ja nie czytam co dziecko już powinno robić.
    Przecież i tak każde robi w swoim tempie.
    Tylko niepotrzebnie się denerwuje.

    Bubek lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 15 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir... aleś sobie natrzaskała suwaków :)

    Kiwona, espoir lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 15 października 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez od rana o tym myślę. Myślałam, że już nigdy nie będziemy mieli dzieci. Mimo, że mamy Kazika, ja czuję taki zal w sercu zastawiajac się, co by było, gdyby... Jasne, że nie ma to sensu, ale straciłam dziecko, które było we mnie, było nasze. Trudno o tym nie myśleć... Oj, wzruszyłam się mocno ♥️

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4352 5519

    Wysłany: 15 października 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Espoir... aleś sobie natrzaskała suwaków :)
    a co się będę szczypać :P

    Fasolka77, Misiabella lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 931

    Wysłany: 15 października 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej my dziś po szczepieniu Hubert wazy 8700 🙈 mały klocek , sprawdziłam z ciekawośći wagę syna starszego i wyszło ze Antek na roczek ważył 9100 😂 to ciekawe do ilu Hubert dobije 😀 przynajmniej mu portki z tylka nie spadają

    Tysia89, MamaAga85 lubią tę wiadomość

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 15 października 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam znajoma - ma 42 lata i już od 7 lat staraja się z mężem o dziecko.. tak jak mówiła - gdy była młodsza to nawet nie myslala o tym, ze może mieć problem z zajściem w ciąże wiec się nie spieszyli.
    Teraz maja już za sobą kilka nieudanych zabiegów in-vitro i wielki minus na koncie bo wszystkie pieniądze przeznaczają na ivf...
    Probuja dalej a ja modlę się, żeby w końcu im się udało bo aż serce pęka

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 15 października 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam dzisiaj Wikusi pierwszy raz kaszke orkiszowa. Bardzo jej smakowała.
    Po 4h zwymiotowala. Boże jak dużo tego było, między innymi kaszka.
    Kiedy znów mogę jej podać?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia - normalnie spróbuj jutro. Jeśli sytuacja się powtórzy to może być jakaś nietolerancja i wtedy odstaw tą kaszke.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też w nocy myśląc o tym dzisiejszym dniu się poryczałam. Ja w ogóle bardzo czesto myślę o tym i niby przed każdym udaję, że sobie z tym poradziłam to jednak powrót myślami do tego wydarzenia rozwala mmie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam też takich ludzi co 10 lat starali się o dziecko i nic, medycznie lekarze też nie bardzo widzieli jednoznaczną przyczynę niepowodzeń. Było też ivf z negatywnym skutkiem, aż udało się w końcu naturalnie. Na badaniach wyszło, że dziecko ma jakieś wady genetyczne lekarze proponował usunięcie, ale oni nie chcieli stwierdzili, że tyle czekali na ten cud, że przyjmują go takim jakim jest. Dziecko urodziło się zupełnie zdrowe.

    Sansivieria, Fasolka77, stresant, espoir, Lolka30, MamaAga85, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 października 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co się porobiło z tymi suwaczkami??

    age.png
    age.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 15 października 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Co się porobiło z tymi suwaczkami??
    Serwer im się sypnął :|

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
‹‹ 3991 3992 3993 3994 3995 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ