X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 11 listopada 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek wrote:
    Espoir i nadal tylko ten orbitrek? Kurna graty!!


    Dziewczyny chce ugotowac sliwki malej, blendowac ze skorka czy obierac?
    Ja ugotowane zblendowalabym że skórka.

    Bubek lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 11 listopada 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir swietny wynik! Ja zacxynam z podobna waga co Ty, ale ja tak szybko nie chudne. Przed ciąża rok m8 zajęło zrzucenie 15kg i to był rok intensywnych ćwiczeń i ostrej diety, zdrowej ale restrykcyjnej. Mam nadzieję że teraz z dietetykiem mi szybciej pójdzie.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 11 listopada 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia jak jesteśmy oboje w domu to oczywiście jemy razem. Filip już od dawna nawet jak się bawi i zobaczy że my siadamy do jakiegoś posiłku to płacze że chce jeść z nami. Uspokaja się przy stole, niestety jeszcze nie siedzi więc jedno z nas musi to mieć na kolanach. W praktyce oznacza to jedzenie gorących potraw na zmianę żeby się nie poparzyl.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 11 listopada 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Ja juz 2 opakowania wywalilam...to samo ze sloiczkami ...otworze zje 2 lyzeczki ....w lodowce do 24 godz. Mozna trzymac wiec nastepnego dnia zje kolejne 2 a reszte wywalam
    Moja raz dostała zupke że sloiczki. Oplula tatowi okulary i to wszystko.
    Gotuję sama. Mam królika i kurczaka że wsi i eko warzywka.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 11 listopada 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gardzil moim jedzeniem wiec teraz jesteśmy na słoiczkach.

    Espoir - nie wiem, czy Ty dajesz Wojtusiowi słoiczki, czy mu gotujesz, ale w Bootsie jest super promocja. 10 dużych słoiczków - tych po 200g jest za £5. U mnie taki sloiczek idzie na pol, wiec jeden obiadek kosztuje mnie tylko £0.25 🙀

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 11 listopada 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakby te kaszki dodawać do zupki zamiast kukurydziane?
    Można?
    Próbowała któraś?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    A jakby te kaszki dodawać do zupki zamiast kukurydziane?
    Można?
    Próbowała któraś?
    Ja dodawalam kukurydziana do zupek

    f1d9680377.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Ja dodawalam kukurydziana do zupek
    No właśnie ja też kukurydziana. Innej nie próbowałam.
    No i tak się zastanawiam, czy można inne.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ty pisałaś, że twoje maleństwo zjada mleko 3 x w ciągu dnia?? Jakie to są porcje??
    Mikołajowi nie udało się jeszcze wrócić do chętnego picia mleka. Na dobe wypija 2 buteli po około 150 ml i to w nocy. Sporadycznie w ciagu dnia wypije jeszcze ze 100, le o tak max dwa razy w tygodniu. Nie wiem czy to nie za mało na takiego malucha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 14:38

  • espoir Autorytet
    Postów: 4382 5551

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Espoir - nie wiem, czy Ty dajesz Wojtusiowi słoiczki, czy mu gotujesz, ale w Bootsie jest super promocja. 10 dużych słoiczków - tych po 200g jest za £5. U mnie taki sloiczek idzie na pol, wiec jeden obiadek kosztuje mnie tylko £0.25 🙀
    w polskim sklepie kupiłam kilka na razie, ale pomału nam idzie... tzn. już się rozpedzalismy, ale coś go uczulilo i muszę od nowa pomału wprowadzać, bo nie wiem co...
    ale dziękuję, może zamówię na zaś :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 14:50

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili90 wrote:
    Lolka ty pisałaś, że twoje maleństwo zjada mleko 3 x w ciągu dnia?? Jakie to są porcje??
    Mikołajowi nie udało się jeszcze wrócić do chętnego picia mleka. Na dobe wypija 2 buteli po około 150 ml i to w nocy. Sporadycznie w ciagu dnia wypije jeszcze ze 100, le o tak max dwa razy w tygodniu. Nie wiem czy to nie za mało na takiego malucha.
    Tak, rano kaszka na mleku (taka porcja jaka by zjadł mleka czyli MM na 180ml wody) i potem 2 razy że 150ml wody i na noc ze 180 lub 210ml.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Fasolka u nas te najgorsze noce były właśnie dopóki nie wyszły dolne jedynki. Były wybudzenia co godzinę, płacz w środku nocy, w ogole trudności z zaśnięciem. Po wyjściu jedynek przez dwa tyg było dużo lepiej, bo np 2-3 pobudki w nocy, szybki cyc i spanie dalej do rana w łóżeczku. A teraz znowu coś się świeci i też smaruje na noc dentinoxem, bo płacze zanim zaśnie. Więc może u Was coś podobnego się dzieje, wypatruj białych kreseczek w buzi Bunia🤗


    Wypatruję ale zajrzeć mu w banie nie jest łatwo 😀

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis dalam po raz pierwszy kaszke. Zgodnie z tym co zalecala nam dietetyczka, pod katem watroby, mam zaczac od ryzowej i kukurydzianej. Dalam ryzowa z odrobina banana i maly byl bardziej zainteresowany niz warzywami. Nie wiem ile to bylo gram, ale na oko to zjadl jakies 60 ml. I niestety jak tylko go wzielam na rece, co zjadl, to zwymiotowal, lub bardziej ulal mozna powiedziec. Chyba za szybko po jedzeniu mleka mu podalam, to bylo tak okolo 40 minut, zle go posadzilam sobie na kolanch bo zolądek byl skurczony i zauwazylam ze po pokarmach stalych tez go musze odbijac. Wy tez musicie odbijac po pokarmach stalych? Chodzi mi o papki.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka mycha, zamierzam odciagac rok czasu i oby nic nie stanelo mi na drodze ku temu ;) Chce do maja odciagac, tak jak Pan Bog przykazal, czyli regularnie, a po roku jak mi sie bedzie chcialo, to kilka razy dziennie. Mam spora motywacje, bo poki co - odpukac w niemalowane- to michalek czesto choruje i malego nie zarazil. No i dla jego watroby tez pewnie to lepsze, bo bardziej lekkostrawne. Nawet mi ani razu nie przyszlo do glowy, ze moglabym z tego zrezygnowac.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Malutka mycha, zamierzam odciagac rok czasu i oby nic nie stanelo mi na drodze ku temu ;) Chce do maja odciagac, tak jak Pan Bog przykazal, czyli regularnie, a po roku jak mi sie bedzie chcialo, to kilka razy dziennie. Mam spora motywacje, bo poki co - odpukac w niemalowane- to michalek czesto choruje i malego nie zarazil. No i dla jego watroby tez pewnie to lepsze, bo bardziej lekkostrawne. Nawet mi ani razu nie przyszlo do glowy, ze moglabym z tego zrezygnowac.
    Podziwiam

  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 11 listopada 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Ja dzis dalam po raz pierwszy kaszke. Zgodnie z tym co zalecala nam dietetyczka, pod katem watroby, mam zaczac od ryzowej i kukurydzianej. Dalam ryzowa z odrobina banana i maly byl bardziej zainteresowany niz warzywami. Nie wiem ile to bylo gram, ale na oko to zjadl jakies 60 ml. I niestety jak tylko go wzielam na rece, co zjadl, to zwymiotowal, lub bardziej ulal mozna powiedziec. Chyba za szybko po jedzeniu mleka mu podalam, to bylo tak okolo 40 minut, zle go posadzilam sobie na kolanch bo zolądek byl skurczony i zauwazylam ze po pokarmach stalych tez go musze odbijac. Wy tez musicie odbijac po pokarmach stalych? Chodzi mi o papki.
    Czy muszę.. nie ulewa, nie wymiotuje, ale biorę na ręce żeby sobie odbił

    Misiabella lubi tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia - my już nie bierzemy do odbicia, Ignaś sam odbija kilka razy dziennie. Czasem nawet uleje - czasem mlekiem a czasem obiadkiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie odbijamy. Przy posiłkach stałych to sam odbija jak stary chłop 🙉 jak jeszcze siedzi w krzesełku. A mleko u nas tylko w nocy na śpiocha i bez odbijania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Tak, rano kaszka na mleku (taka porcja jaka by zjadł mleka czyli MM na 180ml wody) i potem 2 razy że 150ml wody i na noc ze 180 lub 210ml.
    To w sumie chyba wcale tak mało tego mleka nie je. My dwa razy dziennie jemy kaszke zeby wiecej mleka przemycić. Ogolnie na dobę to około 500 ml mleka przyjmie.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 11 listopada 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Podziwiam
    Ja też :)

    f1d9680377.png
‹‹ 4041 4042 4043 4044 4045 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ