X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W telewizji mówili żeby nie podawać paracetamoli przed szczepieniem. Tylko po jeśli będzie potrzeba.

    Daffi lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Jaki jest odstęp między 1, a drugą dawką bexero?


    Dwa miesiące

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    W telewizji mówili żeby nie podawać paracetamoli przed szczepieniem. Tylko po jeśli będzie potrzeba.


    Przy meningo lekarz polecił dać przed

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    W telewizji mówili żeby nie podawać paracetamoli przed szczepieniem. Tylko po jeśli będzie potrzeba.
    W charakterystyce produktu leczniczego Bexero jest napisane żeby podawać przed szczepieniem. Ale to jedyna szczepionka gdzie jest to wyraźnie zaznaczone.

    Paula 90, Tunia76 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Dwa miesiące
    To zależy kiedy zaczyna się szczepić, są różne warianty. Ale jeśli zaczyna się między 6 a 12 mies to są dwie dawki tak jak napisałaś w odstępie 2 mies. Plus przypominająca po 12 mies życia

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Daffi a nie można znieczulić miejscowo?
    Niby czyms smaruja ale chyba g..no daje. Co do bexero to nawet nie wiem kiedy druga dawka.mam nadzieję ze uda sie pierwsza we wtorek.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi - Ignas ma stopę 12,5cm

    Tunia - tak jak Lolka pisze - bexsero to produkt leczniczy który ma w chpl informacje o zaleceniu podania paracetamolu. Są badania przywołane w ulotce z tego co kojarzę o tym, że 60% dzieci nie ma lub ma niższa temperaturę po podaniu paracetamolu przed szczepieniem. No i bexsero jest bolesna.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdybyście słyszały o jakiś promocjach na foteliki to dajcie proszę znać. Wiem że teraz w Bocku są, ale już nie dań rady tam dzisiaj podjechać a trzeba powoli się nad zmianą zastanowić bo Kiwona i Kaz długo czekać nie będą :)

    f1d9680377.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Dziewczyny gdybyście słyszały o jakiś promocjach na foteliki to dajcie proszę znać. Wiem że teraz w Bocku są, ale już nie dań rady tam dzisiaj podjechać a trzeba powoli się nad zmianą zastanowić bo Kiwona i Kaz długo czekać nie będą :)
    Do soboty jest promka na axkida move ale to rwf tylem do jazdy. Normalna cena 1249zl a w promce 849zl.


    Zajrzałam w paszczę lwa i widze że zbliża się nam prawa dolna jedynka i lewa gorna. Ale górę ma mocno opuchniętą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 08:14

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Daffi - Ignas ma stopę 12,5cm

    Tunia - tak jak Lolka pisze - bexsero to produkt leczniczy który ma w chpl informacje o zaleceniu podania paracetamolu. Są badania przywołane w ulotce z tego co kojarzę o tym, że 60% dzieci nie ma lub ma niższa temperaturę po podaniu paracetamolu przed szczepieniem. No i bexsero jest bolesna.


    Oj jest....Bunio miał lekko podwyższona temperature ale był do późnej nocy jakiś taki rozpalony i co chwilę kontrolowałam czy nie ma gorączki

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Dziewczyny gdybyście słyszały o jakiś promocjach na foteliki to dajcie proszę znać. Wiem że teraz w Bocku są, ale już nie dań rady tam dzisiaj podjechać a trzeba powoli się nad zmianą zastanowić bo Kiwona i Kaz długo czekać nie będą :)

    W 8 gwiazdkach była promka na axikidy ale nie wiem czy jeszcze trwa..sprawdź u nich na Fejsie

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam szukać po necie i za chwilę na fb miałam pełno informacji o promocjach. Ta inwigilacja jest straszna🙈

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Zaczęłam szukać po necie i za chwilę na fb miałam pełno informacji o promocjach. Ta inwigilacja jest straszna🙈


    Mycha wyobraź sobie że nie musisz nawet szukać... wystarczy że piszesz o tym na Messengerze... Ja ostatnio miałam dużo reklam o salach zabaw dla dzieci...a tylko o tym rozmawialam....

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bexero 30.01.
    Wiki teraz miała trzydniowke. Lekarz powiedział, że jeśli wysypka zniknie do piątku, to można szczepić.
    Wysypka zniknęła. A ja dalej myślę czy szczepić.
    Jeśli przełożę to ok. miesiąca czekam na termin.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Mycha wyobraź sobie że nie musisz nawet szukać... wystarczy że piszesz o tym na Messengerze... Ja ostatnio miałam dużo reklam o salach zabaw dla dzieci...a tylko o tym rozmawialam....
    O ja pierdziele, w sumie wiem że wszystko się gdzies zapisuję ale nie sądziłam że na taką skalę.

    U nas nie ma takiej sali zabaw dla maluszków, bardzo żałuję. Chętnie bym gdzieś poszła żeby miała kontakt z rówieśnikami.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio leżałam z Ignasiem i myślałam sobie o zjezdzie absolwentów mojego liceum.
    Ignas się obudził, wchodzę na FB a tam wydarzenie - zjazd absolwentów liceum (ale nie mojego tylko najbliższego obecnie).

    Obstawiam że to zbieg okoliczności 😜

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Dziewczyny gdybyście słyszały o jakiś promocjach na foteliki to dajcie proszę znać. Wiem że teraz w Bocku są, ale już nie dań rady tam dzisiaj podjechać a trzeba powoli się nad zmianą zastanowić bo Kiwona i Kaz długo czekać nie będą :)
    Byłam dziś w smyku i mają - 20% na wózki i foteliki i łączy się to z wyprzedażą. Ale nie wszystkie smyki mają ta promocje we Wrocławiu tylko Bielany czyli megastore

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ja mam bexero 30.01.
    Wiki teraz miała trzydniowke. Lekarz powiedział, że jeśli wysypka zniknie do piątku, to można szczepić.
    Wysypka zniknęła. A ja dalej myślę czy szczepić.
    Jeśli przełożę to ok. miesiąca czekam na termin.
    Tunia ja bym sama nie przekładała pójdziesz na wizytę lekarz zbada Wiki i jak będzie można to zaszczepia. Wy i tak idziecie wolnym tempem ze szczepieniami, Filip w listopadzie skończył wszystkie 🙈.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polskie urzędy to paranoja. Sprawdzam na stronie do której otwarty jest mops bo jeszcze jeden dokument musiałam dowieźć. 15:30. Wchodzę a tam kartka ze bilety sie wyczerpały więc nieczynne. Czyli kurna otwarte do 15:30 ale od 14 fajrant? Wbiłam i mówię że miałam tylko dowieźć dokument i czy bez tego biletu da się to załatwić. Na szczęście kumata babka i przyjęła. Ale krew mi się zagotowała. Ciągnę dziecko przez pół miasta a oni mi mówią że bilety się wyczerpały. Wrrr

    f1d9680377.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Polskie urzędy to paranoja. Sprawdzam na stronie do której otwarty jest mops bo jeszcze jeden dokument musiałam dowieźć. 15:30. Wchodzę a tam kartka ze bilety sie wyczerpały więc nieczynne. Czyli kurna otwarte do 15:30 ale od 14 fajrant? Wbiłam i mówię że miałam tylko dowieźć dokument i czy bez tego biletu da się to załatwić. Na szczęście kumata babka i przyjęła. Ale krew mi się zagotowała. Ciągnę dziecko przez pół miasta a oni mi mówią że bilety się wyczerpały. Wrrr
    Jakie bilety? Te numerki do okienek?
    Są limity na dzień?

    zem3df9hh3tl9qot.png
‹‹ 4119 4120 4121 4122 4123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ