X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Daffi - gdzie Ty mieszkasz :D Porypani sąsiedzi, złodzieje, brak lub lipna opieka medyczna. Masakra. ;)

    U mnie to co najwyżej rozróby pijaki robią, bo niedaleko As i Żabka. Ale leją się tylko między sobą i to rzadko, bo "mafia" trzyma twardą ręką osiedle.

    Szczęście, że ten wózek schowałaś, bo nawet jakby nie ukradli to pewnie by poniszczyli dla zabawy.

    No i gratulacje ząbka :) Ja z pierwszego też się tak cieszyłam. Plus miałam usprawiedliwienie dla humorków.


    Dziewczyny a tak mi jeszcze do głowy przyszło: czy macie zamiar stosować jakieś metody wychowawcze/systemy pedagogiczne typu: montessori, pozytywna dyscyplina, waldorf? A może już stosujecie wobec starszych i Wam się sprawdza albo nie?
    na koncu swiata :D
    akcja zlodzieje pierwszy raz sie przytrafila. umowilismy sie i wieczorem od 21 bedziemy zamykac na klucz z obu stron drzwi do budynku bo domofonu nie mamy. mozliwe ze z uwagi na to co sie dzieje sobie zalozymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 10:55

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Espori - co u Ciebie? Jak Wojtus? Jak chłopaki? Zaglądasz tu wogole jeszcze do nas?😉

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jednak to byl rotawirus. Michalek zaczal wymiotowac. W czd pewnie sie zarazilismy. Teraz sie modle o malego, by moje mleko zdolalo go uchronic. Taki maluch plus rotawirus to bedzie masakra.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a szczepilas na rota? Moja Jula nie szczepiona miala dopiero w wieku 5 lat... uporała sie szybko. miejmy nadzieje ze tipsonowi nic nie grozi.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja nie wierzę tym elektronicznym bezdotykowym termometrom. Tylko i wyłącznie "dodupny" :D

    U nas 6 zębów, pobudka o 4, w nocy jakaś dziwna jazda, bo ani cycka ani smoczka ani tulić. Pokręcił się i usnął.

    Wczoraj nie wyszliśmy na dwór, u mnie jakieś obniżenie nastroju, zmęczona się czuję strasznie i nie wiem czym.

    Idę jutro w końcu porobić badania, mąż zostaje z Młodym a ja nie wiem czy wziąć ze sobą kindle czy szydełko, bo będę miała 3 godziny :D :D :D
    Wezmę oba :D


    Co to są Kindle?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasola - a jak u Was? Katar i kichanie minęły?


    Nieeee gil co jakiś czas zwisa....dziwny ten gil...rozważam jutro pediatre...ale mimo gila ostatnie dwie noce bajka!!!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    co u Ciebie? Jak Wojtus? Jak chłopaki? Zaglądasz tu wogole jeszcze do nas?😉
    tak, czasem podczytuje, ale jakoś nie umiem się wbić ;) ostatnio nawet odpisałam na Twój post o trzydniówce (bo słyszałam, że można przejść każdą raz, ale jest ich chyba dwie), ale potem skasowałam, bo nie byłam pewna właśnie tej ilości ;)
    u nas akurat przeziębienie dopadło chłopaków - Bartek i Maciek już ok, ale Wojtek dopiero zaczyna i ostatnią noc przez 4 godziny siedziałam z nim na rękach, bo tylko w pionie dawał radę...
    Bartek zaczął przedszkole od stycznia, chodzi na te darmowe 3 godziny dziennie. trochę mi to komplikuje życie, bo jak Mąż ma na rano, to sama muszę iść z szarańczą, a trochę mnie to jeszcze przeraża, no ale chcę żeby język załapał, bo od września do szkoły...
    a tak to czas ucieka i odliczam już do wiosny...

    a u Ciebie jak? Młody dalej dobrze znosi Twój powrót do pracy? miałaś już scan?

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, niestety maly nie byl szczepiony na rota bo mial odroczone szczepienia, a potem byl za stary na to szczepienie. Michalek byl szczepiony na rota a juz wymiotuje od 16 stej i konca nie widac. Maly jak zacznie to tylko wziąść i se w łeb szczelić. Zauwazylam ze bardziej mu wszystko podchodzi pod gardlo wiec jest cos na rzeczy.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia oby nie!! Trzymajcie sie tam dzielnie. Biedni wy :( :(

    Misiabella lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 03:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maly jeszcze nie wymiotowal, ale Michalek fatalnie. Wymiotowal do 1 w nocy. Teraz lezy i polspi i jęczy. Ma bole brzucha. Nawet juz mu czopek dalismy bo strasznie narzekal i nie pomogl.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka - Kindle to czytnik e-booków (moim zdaniem najlepszy) ;-)
    Właśnie siedzę w przychodni. Na czczo było 101. W domu godzinę szybciej było 110.
    Coś czuję że będzie wesoło.

    Misia - a takiemu maluchowi można jakaś nospe podać? Może to być pomogło?
    Ile Michałek ma? Szczepienie na rotawirusy działa tylko przez około 3 lata, potem ochrona spada.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś ma lub planuje kupić fotelik axkid move? Jest w swietnej cenie teraz. Musze przymierzyć do naszego auta bo podobno to spory fotelik..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknęłam sobie na ten fotelik i powiem Ci że one wszystkie sprawiają wrażenie takich dużych, choć niekoniecznie jest w nich dużo miejsca dla dzieci...
    Akurat wczoraj oglądaliśmy taki obrotowy z romera, ten obrót fajna sprawa, ale też był taki duży...trzeba by przymierzyć. Na tych fotelach w sklepach wszystko pięknie się prezentuje, ale chodzi o praktykę w konkretnym aucie..
    Jeszcze teraz kupujemy fotelik do golfa, a na jesieni zmieniamy samochód i nie wiadomo jak będzie w nowym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 12:16

    age.png
    age.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jednak trzydniowka. Dzisiaj pojawiła się wysypka.
    30 stycznia mam pierwsza dawkę meningokokow.
    Nie wiem czy szczepić, czy przełożyć za miesiąc.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wyczytałam, że trzydniowke można przechodzić 2 razy, bo od dwóch różnych wirusów.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy fotelikach nie doradzę. Jestem w tym temacie zielona jak szczypiorek.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia a jak się sprawuje Wiki, już lepiej?

    age.png
    age.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz coraz blizej Poznania. Tak bardzo chcę zabiegu a jednocześnie tak się boję że całą drogę chce mi się wymiotowac. Trzymajcie kciuk.

    Tunia do 30 jeszcze troch.spytaj pediatrę co zaleca.

    Misia jak Michalek? Lepiej juz cos.

    U mnie od kilku dni brat zle się czuje. Boli go żołądek bez ustanku az go skreca w nocy. Był u lekarza dostal ten sam zestaw lekow co ja. W piątek ma gastroskopie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 14:28

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszły wyniki z laboratorium. Na czczo z glukometru miałam 101 w przychodni a wyniki przyszły takie:
    na czczo 95,4 (70-99)
    po godzinie 125,8 (<160)
    po 2 godzinach 118,1 (<140)
    NIE MA CUKRZYCY :D
    Mogę żreć ciastki :D:D:D

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No glukometry sporo przekłamuja. Mi cala ciążę pokazywał więcej niz w labo z żyły. Co prawda problem byl bo jak zjadłam to miałam uczucie pragnienia silne, czułam sie zle.. teraz tego nie ma. gratuluję i smacznych "ciastkow" życzę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 16:27

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 4117 4118 4119 4120 4121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ