X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    To u nas identycznie tylko w nocy jednak mamy 2 lub 3 karmienia.
    No i co wczesnego wstawiania to teraz bardzo cierpię bo jestem "nocnym markiem" i lubię długo siedzieć wieczorami a rano pospać. Teraz mi zostało to wieczorne siedzenie ale rano dospać się już nie da...dziś pobudka o 6:40.
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️

    Sansivieria, Tunia76 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro na siłkę a teraz póki co wpieprzam ciastki owsiane 🙃
    Jako śniadanie ;-)
    Jakoś mi się zapomniało żeby zjeść od rana

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba nie rozumiem. Co to znaczy że dziecko samo rezygnuje z posiłku, potrafi mioktoras wytłumaczyć? Gdybym dawała Ninie samo mleko to pilaby samo mleko. Gdybym dawała stałe to jadła by stałe. Więc to ode mnie zależy co dostanie a od niej ile tego zje. Więc jak dziecko w tym wieku może samo z czegoś zrezygnować? I nie pisze tego w złej wierzę, żeby jakąś burze wywołać ale spotkałam się już kilkanaście razy z tym stwierdzeniem i nadal nie wiem o co chodzi

    f1d9680377.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za inspiracje a jakiej wielkości tablice robicie?

    Malutka mycha u nas np. Filip je mleko 3 razy dziennie ale już od dłuższego czasu nie zjada porcji o 16, wręcz je coraz mniej. Dlatego planuje o tej porze wprowadzić mu 2 danie blw. Do tej pory jadl jedno danie o 14. Chcę teraz dawać zupkę o 14 i o 16 drugie, bo blw i tak nie zje wiele.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa wogole wczoraj nasza fizjo też nas uczulała żeby nie prowadzac Filipa na wprost, że ma ćwiczyć chodzenie do boku. U nas ze względu na stopy akurat jest to ważne. Chodzenie do boku ma pomóc "odkręcić" stopę i wyprostować stawanie na wewnętrznych krawędziach.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Nina dalej takiej metody nie toleruje. A jak się jej nie prowadzi na wprost to wpada w histeria 🙈 marzę żeby już po prostu chodziła i żeby ten durny etap był za nami. Wiem że wtedy nie będzie łatwo ale teraz po prostu w miejscu stoimy.

    f1d9680377.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia dopiero zaczyna sama wstawać i może dwa-trzy chwiejne kroki robi trzymając się mebli lub mojej nogi. Ale trzeba być przy Niej ciągle bo Ona chce ćwiczyć a robi to póki co nieudolnie i często się przewraca. Jakoś się nawet asekuruje, ale kilka razy rabnela głowa o płytki to myślałam że umrę ze strachu. Więc rozumiem że tego etapu rozwoju można nie lubić...😉

    age.png
    age.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 28 lutego 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynky

    jestesmy w domku, Mia radosna ze ma swoje zabawki i siostre :)


    (dla tych co na fejsie nie widzialy - moja mala zjadla chrupka z soczewica i dostala wstrzasu anafilaktycznego....nie chce tego znow przerabiac. Koszmar jeden wielki).

    w kazdym razie opuchlizna prawie calkowicie zeszla, miala sporo stresu dodatkowo przez pielegniarki -a to zle sie wklula, a to wenflon wypadl...ehh ale przezylysmy.
    Jeszcze szpital i wszyscy w maskach....


    za to zaczela od ok tygdonia przesypiac cale noce....no i juz 4 dzien nie karmie piersia :( jakos tak smutno mi bylo wiecie
    moze to glupie ale jakby cos mi zabrali :P

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️
    Ja chciałam się zapisać, to mąż nie zgodził się zostać z Wiki ☹️

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:). Ja też zaczęłąm robić tablice tzn. ja jestem mózgiem operacji a mój M. wykonuje robote. Jak będę miec chwile to pykne fotke.

    Kilka elementów kupiłam z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-labirynty-do-tablicy-manipulacyjnej-ts15-8704069940

    Mam trabke do roweru, dzwonek,lampke z pepco przerobioną zeby zapalać ja włącznikiem, spiner,zamki,klamki, kółko do szafki,karabinczyki,tablice magnesową i do pisania,itp.

    Moj leniwiec zaczyna czworakować. Wszedzie mamy dywany i maty bo chyba rozjeżdzajace nóżki spowodowąły że jej sie nie chciało i pełzała jedynie. Do tego czepia sie mebli i wszedzie staje. Nawet na sekunde nie można jej zostawić.

    Mamy 4 zeba. Dolna dwójka. U góry na razie nic.

    p.s. fajnie tu u Was, ostatnio napisałam na lipcówkach i jakoś tak...hmmm..."dziwne to było":). Majówkowy watek padł przez samari(którą pewnie pamiętacie) a szkoda :(.

    Lolka30 lubi tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek dobrze ze juz w domu.

    Tunia jak to się nie zgodził? Czy Ty sama masz to dziecko?

    Bubek lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia dzięki za link 🙂.

    U nas na wątku też już garstka, to nie te czasy kiedy przez dzień nieobecności na forum trzeba było nadrabiać kilkanaście stron 🙈. Ale jeszcze jakoś się kręci 😉.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas duma dzis. Fifi zjadl cala miseczke mojej zupki!!!! Do tej pory jadal kilka łyżek... Potem doliczylam 20 łyżeczek a dzis cala miseczke i zero cofek czy krzywienia.. tak mu smakowało ze buźkę raz za razem otwieral. Ciesze sie bo mial mnostwo warzyw i mięsko ale dopil jeszcze 150ml mleka 🙈

    Za to odkryl że zębami mozna zgrzytac... Nie moge juz go słuchać!!!

    I jeszcze pies dobrał sie do ciastek Julki ktore zostawila.. zjadla wszystkie.. i martwie sie czy nic jej sie nie stanie...

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Asia dzięki za link 🙂.

    U nas na wątku też już garstka, to nie te czasy kiedy przez dzień nieobecności na forum trzeba było nadrabiać kilkanaście stron 🙈. Ale jeszcze jakoś się kręci 😉.
    Trudniej jest bo sa brzdące ktore sa doslownie wszedzie! No i czesc z nas powoli szykuje sie do powrotu do pracy.

    Bubek bardzo sie ciesze ze juz macie to za soba. Współczuję przeżyć i oby nikogo to nie spotkalo. Zdrowka życzę.

    Bubek lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Cześć dziewczyny:). Ja też zaczęłąm robić tablice tzn. ja jestem mózgiem operacji a mój M. wykonuje robote. Jak będę miec chwile to pykne fotke.

    Kilka elementów kupiłam z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-labirynty-do-tablicy-manipulacyjnej-ts15-8704069940

    Mam trabke do roweru, dzwonek,lampke z pepco przerobioną zeby zapalać ja włącznikiem, spiner,zamki,klamki, kółko do szafki,karabinczyki,tablice magnesową i do pisania,itp.

    Moj leniwiec zaczyna czworakować. Wszedzie mamy dywany i maty bo chyba rozjeżdzajace nóżki spowodowąły że jej sie nie chciało i pełzała jedynie. Do tego czepia sie mebli i wszedzie staje. Nawet na sekunde nie można jej zostawić.

    Mamy 4 zeba. Dolna dwójka. U góry na razie nic.

    p.s. fajnie tu u Was, ostatnio napisałam na lipcówkach i jakoś tak...hmmm..."dziwne to było":). Majówkowy watek padł przez samari(którą pewnie pamiętacie) a szkoda :(.
    A ona sie jeszcze udziela??? Myslalam ze dala sobie spokój.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Bubek dobrze ze juz w domu.

    Tunia jak to się nie zgodził? Czy Ty sama masz to dziecko?
    No niestety chyba tak.
    Wiki podobno strasznie płacze jak wychodzę z domu.
    Nie wiem jak ona zostanie w żłobku.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to szybko minęło. Niedługo koniec macierzyńskiego 😪

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️


    Paula wrzuć fotę z silki na fejsa!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ja chciałam się zapisać, to mąż nie zgodził się zostać z Wiki ☹️


    Jak to nie zgodził się!???

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 lutego 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż też niechętnie sam zostaje z Kasią, a Ona wcale tak za mną nie rozpacza gdy wychodzę (moja mama z Nią zostaje).
    Bubek a jak to się stało że się nie karmicie?? Chciałaś juz odstawić?
    Rozumiem Twój smutek, bo niby też chce zakończyć karmienie ale gdy Ona tak się przyczepia do mnie i daje taki szczęśliwy uśmiech gdy zje to aż mi serce rośnie i jak tu Ją odstawić??

    age.png
    age.png
‹‹ 4148 4149 4150 4151 4152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ