X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir, no wlasnie to szukanie winnych jest bez sensu, ale jak sie wlaczaja duze emocje, to oboje tak reagujemy. Kiedy nie mielismy dzieci, nie mielismy takich zagran ;) Wiem o myciu twarzy, zebow i plukaniu jamy ustnej po sterydach. Michalkowi to nawet okulary plywackie zakladalam, bo te wziewy szkodza tez na oczy, o czym malo kto wie, choc jest to napisane w ulotce. Ale maly jeszcze nigdy nie mial takich inhalacji ze sterydow...Nie je slodyczy, nie liczac rzeczy ktore zawieraja naturalne cukry jak owoce, placki z jabkiem i bananami do ktorych nie dodajemy nawet szczypty cukru, stad moje zdzwienie i obawa.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj maly ma urodziny. Mielismy mu urzadzic w sobote. I zrobimy, choc zrezygnowalismy w obecnej sytuacji z tortu. Ale chcemy mu dac zdmuchnac swieczke, moze upieczemy mu mala buleczke...

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Dzisiaj maly ma urodziny. Mielismy mu urzadzic w sobote. I zrobimy, choc zrezygnowalismy w obecnej sytuacji z tortu. Ale chcemy mu dac zdmuchnac swieczke, moze upieczemy mu mala buleczke...
    Sto lat dla dwulatka 😀
    Smutne to ze takie urodziny i to juz drugie musza nasze dzieci obchodzic w tych okolicznosciach..Franki na roczku mial tylko nas, na 2 lata przyjechali tescie..a przy normalnych czasach byla by pelna chata gosci

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Co tam laski u Was? DAFFI jak zlobek? Bedziecie chodzić po przerwie? Stresant jak pęcherz?
    U nas w koncu pomogl laryngolog za 3 stówy... Bunio przestal kaszlec! Alleluja!
    Mam nadzieje, ze od poniedziałku otworza zlobki 😊
    Jutro rodzę 😂

    Fasolka77, espoir, Misiabella, Daffi lubią tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Jutro rodzę 😂


    Jezus Maria!!! W Bunia urodziny!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 11:48

    Tysia89 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Jutro rodzę 😂
    Trzymamy kciuki, od razu pisz 😀 duzo sily wytrwalosci i jak najmniej bolu

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybkiego porodu! Powodzenia :-*

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kiepsko z tymi urodzinami. Na 2 urodzinach Michalka zaprosilismy 40 osob, to liczba z dziecmi ale byla impreza ze ho ho, teraz sami bedziemy spedzac bo tak zaprosilabym przyjaciolke z dzieciakami - tez nie chodza do przedszkola z powodu covida, ale mieli kontakt ostatnio z kims kto byl chory i uznalismy ze lepiej nie ryzykowac mimo ze moze sie nie zarazili bo nie maja objawow a juz uplynal tydzien.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z domu to chyba do konca zycia nie wyjdziem a kontakty ograniczac bedziemy.. zawsze sie znajdzie jakis powod.
    Za tydzien mam miec cystoskopie, dostalam czopki przeciw zapalne troche pomagaja ale i tak boli, ale najgorszy ten strach czy bedzie bolec wiecej...w zqiazku z tym.zeby przejechac granice do Polski na cystoskopie musze miec negatywny wynik, wiec siedze zamknieta zeby sie nie zarazic....i wywoluje miesiaczke zeby mie miec podczas zabiegu...
    A jak juz bede po zabiegu to znow zamknieci w domu bo syn ma 3 maja egzamin do szkoly sredniej, i nie wpuszcza go na sale jak nie bedzie mial negatywnego wyniku....wiec trza dmuchac zeby sie nie zarazil ( zapewne bedzie dodatkowy teremin dla chorych, ale po co tak nerwy szarpac i gdziec w wakacje lazic, jak starczy 2 tyg. W domu posiedziec i byc negatywnym)
    Takze zamknieci do konca zycia bo ciagle cos bedzie....

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Jutro rodzę 😂
    Trzymam kciuki!!!

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja żyję jak kiedys...owszem do restauracji nie wejde... Ale nie korzystam z kaganca na twarzy. Moja teściowa jest po szczepionce.. ledwo zyje..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia i jak!?????

    Stresant wspolczuje...to jest jakis dramat z tym Twoim pęcherzem....

    Dziadki dały kase na ursy to kupilam w koncu Buniowi Alilo... bawi sie nim wiec polecam 😁

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, ja tez podchodzilabym pewnie bardziej na luzie, gdybym byla pewna ze maly nie ma zadnej choroby metabolicznej i genetycznej. W lecie chcemy mu zrobic takie konkretniejsze badania. Niestety koszt to 8 tys, ale wiem ze musimy, bo nie zaznamy spokoju, na nfz nie sa refundowane. Dla niego taki koranawirus moze byc smiertelnie niebezpieczny i doprowadzic do marskosci watroby. Mam nadzieje ze sa to te najgorsze scenariusze i ze to co mu dolega nie jest tej rangi.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Daffi, ja tez podchodzilabym pewnie bardziej na luzie, gdybym byla pewna ze maly nie ma zadnej choroby metabolicznej i genetycznej. W lecie chcemy mu zrobic takie konkretniejsze badania. Niestety koszt to 8 tys, ale wiem ze musimy, bo nie zaznamy spokoju, na nfz nie sa refundowane. Dla niego taki koranawirus moze byc smiertelnie niebezpieczny i doprowadzic do marskosci watroby. Mam nadzieje ze sa to te najgorsze scenariusze i ze to co mu dolega nie jest tej rangi.
    Rozumiem Cię doskonale. Mam nadzieję ze Tipsona nie dotyczą te schorzenia o których napisalas. A badanie nawet tak drogie jest wazne i lepiej wykonać i pozniej spokojnie spać. Swoja droga straszne jest to ze sie nie refunduje tego rodzicom.


    Tysia!! Jak sie czujecie? Daj znać jak juz będziesz mogła. Chętnie zobaczę malenstwo i pogratuluje😊

    Misiabella lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do cen za badania, to ja sie szykuje na podobne sumy, ktore z kieszeni zaplace bo prywatnie.....sama cystoskopia 1500zl plus wlew z kwasu 380 wizyta 200...wlewy z kwasu przez miesiac 2x w tygodniu po 380 a potem do pol roku 1x w tygodniu....ciekawe czy oprocz 380 jeszcze 200 za kazdym razem bedzie bral jako ze mnie widzi a ja jego 🤔
    Bylam u psychoterapeuty i dowiedzialam sie ze oprocz tego ze ciezki okres za mna to raczej z glowa ok 🤪 nie wiem czy wierzyc czy nie jezeli czeski psycholog jest taki jak czeski urolog to jacie krece...zobaczymy 5 spotkan przede mna...

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy nam się uda badania genetyczne zrobić na nfz. Jak byliśmy rok temu prywatnie na wizycie to lekarz powiedział że tylko prywatnie - 4 tys.A jak popytałam na forum z dziećmi z tą samą choroba to wszyscy robili te badania na nfz i teraz nie wiem czy lekarz nas w bambuko robił,chujek.

    Fasolka a jaka diagnozę postawił laryngolog? Nina prawie 4 tygodnie temu miała infekcje i od tego czasu poklasluje kilka razy dziennie.wg rodzinnego taki kaszel poinfekcyjny może tyle trwać,nie jest to uciążliwe.NIe wiem czy mam się tym przejmować.

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Zastanawiam się czy nam się uda badania genetyczne zrobić na nfz. Jak byliśmy rok temu prywatnie na wizycie to lekarz powiedział że tylko prywatnie - 4 tys.A jak popytałam na forum z dziećmi z tą samą choroba to wszyscy robili te badania na nfz i teraz nie wiem czy lekarz nas w bambuko robił,chujek.

    Fasolka a jaka diagnozę postawił laryngolog? Nina prawie 4 tygodnie temu miała infekcje i od tego czasu poklasluje kilka razy dziennie.wg rodzinnego taki kaszel poinfekcyjny może tyle trwać,nie jest to uciążliwe.NIe wiem czy mam się tym przejmować.


    O to warto zgłębić temat bo 4 tys nie chodzą piechotq...

    Mycha u nas kaszlal non stop od grudnia..raz mniej, raz bardziej... raz dostal nawet zapalenie krtani...mnie to meczylo bo nie powinno tak byc a po drugie u dziecka to nie wiadomo kiedy taki kaszel zejdzie nizej... pediatra caly czas ze osluchowo czysto i czysto a Bunio kaszlalni kaszlal... diagnoza w koncu u laryngologa za 3 stowy..zapalenie 3 migdalka.. i sumamed pomogl. Teraz w ogole nie kaszle

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pewnie zrobilibysmy wczesniej te badania, ale zwodzili nas lekarze, mowiac ze raz ze dobrze byloby zrobic, raz ze w sumie niepotrzeba jak poki co nic zlego sie nie dzieje, raz ze ciezko je zinterpretowac. Szukalam o tym informacji i natrafilam na opinie rodzicow, ktorzy tez byli tak zbywani i ze takie w Polsce jest leczenie, w ciemno. Kiedy wazna jest dokladna diagnoza by wiedziec czego sie spodziewac i jakie rzeczywiscie wdrozyc leczenie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    T

    Dziadki dały kase na ursy to kupilam w koncu Buniowi Alilo... bawi sie nim wiec polecam 😁

    a co to jest? Sprawdzilam firme - jakis zajaczek mi wyskoczyl. To to?

    TYSIA - powodzenia

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek wrote:
    a co to jest? Sprawdzilam firme - jakis zajaczek mi wyskoczyl. To to?

    Tak 😁 króliczek Alilo

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 4292 4293 4294 4295 4296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ