X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Powiem Ci, że nawet dziś nie zjadłam nic takiego po czym by mnie tak wzdęło. Cebulę też już odstawiłam.

    Te wzdęcia sa straszne... Wspolczuje. Mialam tak tylko dwa razy i byla tragedia. I mi kompletnie nic nie pomagalo tez. Dopiero w srodku nocy puszczalo

  • Moka91 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    bedziesz miala malego kluseczka :)
    ja bardzo marze by tym razem dziecie bylo mniejsze. nie zezwalam tym razem na naciecie... no chyba ze znow ponad 4kg to bede musiala to przemyslec.
    a u Ciebie jak bylo z poprzednimi porodami?

    w ogole cierpie na bole glowy.. zdarzy sie dzien czy dwa przerwy i nieraz cmi lekko a nieraz lezec sie nia da. czytalam ze w ciazy hormony sie przyczyniaja do boli ale nie wiem juz sama co myslec. co jeszcze moge sie doszukiwac? cisnienie mam ok caly czas w okolicy 114/66.
    Daffi ja i przed ciążą i teraz mam problemy z bólami głowy, niestety u mnie jest to w dużej mierze w związku z uciskami kręgosłupa w odcinku szyjnym.

    nzjdyx8dyngyuy4p.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Te wzdęcia sa straszne... Wspolczuje. Mialam tak tylko dwa razy i byla tragedia. I mi kompletnie nic nie pomagalo tez. Dopiero w srodku nocy puszczalo

    No dokładnie, aż mi się płakać chce :( a czytałam, że niekoniecznie musi być to wina diety. Winowajcą może być też rozrastająca się macica, która może uciskać na jelita.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    No dokładnie, aż mi się płakać chce :( a czytałam, że niekoniecznie musi być to wina diety. Winowajcą może być też rozrastająca się macica, która może uciskać na jelita.


    Dokladnie. My to sie nacierpimy... Ja mialam teraz trzy dni potwornych boli glowy. Az sie boje jak by mialy przyjsc znowu mi takie wzdecia.
    Moze sprobuj polezec w innych pozycjach. W jodze jest pozycja dziecka, ona często pomaga na gazy. Znajdź ja w internecie, jest bardzo prosta i kluczem jest spokojne, glebokie oddychanie. Moze Ci ruszy te gazy. Mozesz ja zrobic tez na lozku. To juz chyba ostatnie co mi przychodzi do glowy :(


    Aaa, ale zrob sobie z rekami do przodu i staraj sie trzymac pupe jak najnizej a rece wycoagnac jak najdalej, rozloz nogi tak szeroko jak potrzebujesz ale duze palce stop musza sie dotykac, to bardzo wazne. Mozesz tez sie delikatnie bujac na boki. To bardzo relaksujaca pozycja. Wytrzymaj ile dasz rade lub ile potrzebujesz zeby puscilo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 22:50

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Paula! ❤️ Faktycznie jak się to robi, to aż tak nie czuć bólu, jak przestaje to wraca. Jakoś muszę przetrwać.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 5 listopada 2018, 04:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, też się męczę z migrenami, jeszcze przed ciaza miałam z nimi kłopot, ale przynajmniej mogłam zażyć tryptany i przechodziło. Musisz sobie poprobowac, CO Ci pomaga. Może to być lekka kawa, może być melisa, chłodne lub ciepłe prysznice smarowanie skroni amolem no i paracetamol.

    Daffi lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 5 listopada 2018, 04:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 Twój maluch rzeczywiscie jest duży :) Ja to liczę, że moje 2 dziecko będzie podobnych rozmiarów co syn, 2800 i 52 cm :) I myślę sobie, czy znów będzie cesarza, czy dadzą mi spróbować SN. Nie będę się upierala. Ale też bym chciała wiedzieć, czy jest sens się zapisywać do szkoły rodzenia. Jesteśmy chętni z mężem, poprzednio ja nie chodziłam a to będzie pierwsze dziecko mojego obecnego męża, może warto mimo potencjalnego cc.
    Ja już nie śpię. Ostatnio 4 to moja godzina pobudki. Potem chodzę śpiąca pół dnia, ale jakoś jak już wstanę to trudno zasnąć. Posprzątalam kuwety, uchylilam okno w sypialni bo za ciepło, no i wzięłam się za czytanie Was :)
    Potem będzie szykowanie do szkoły i pracy i kolejny tydzień rozpoczniemy, 16 Tc :)

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 5 listopada 2018, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, witam w poniedziałek. Do tej pory mogłam spać i spać, a od wczoraj budzę się dość szybko. Dziś parę minut po 5..
    Udanego tygodnia☺

    202312226851.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dzięki Paula! ❤️ Faktycznie jak się to robi, to aż tak nie czuć bólu, jak przestaje to wraca. Jakoś muszę przetrwać.


    Nawet nie wiesz jak sie ciesze ze chociaz troszke pomoglo :) <3

  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki na migreny w ciąży nie ma innej rady jak elektrolity i dużo wody, żadnych soków, cytrusów i czekolad, bo ponoć to jeszcze pobudza migreny. W poprzedniej ciąży miałam takie migreny, że lądowałam na sor, podali mi kroplowke nawadniającą i mijało, czasami pomagały wymioty. Teraz pije bardzo dużo 3 litry wody dziennie problemu z migrenami nie mam, za to z siusianiem już tak :D latam do toalety co 40 min.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Dziewczynki na migreny w ciąży nie ma innej rady jak elektrolity i dużo wody, żadnych soków, cytrusów i czekolad, bo ponoć to jeszcze pobudza migreny. W poprzedniej ciąży miałam takie migreny, że lądowałam na sor, podali mi kroplowke nawadniającą i mijało, czasami pomagały wymioty. Teraz pije bardzo dużo 3 litry wody dziennie problemu z migrenami nie mam, za to z siusianiem już tak :D latam do toalety co 40 min.
    U mnie niekoniecznie to migreny. Mialam w ciazy 3 bardzo czesto mam poprostu pulsujacy bol glowy. Przy migrenie zasnac nawet nie moge. Wczoraj sie udalo ze nie mialam. Dzis narazie zapowiada sie dobrze ale wszystko zaczyna sie pod wieczór. Jeszcze zaraz ide do przychodni z corka i na sama mysl mnie trzesie ze bede wsrod tych wszystkich choruszkow. Ale mam wrazenie ze mlodej zapalenie gardla przeksztalca sie w zapalenie krtani.. Dziwnie juz szczekajacy kaszel ma taki typowo jak na krtan. Ja odpukac po tej isli nie mam juz drapania w gardle moze sie uwine byleby zeszly mi te opryszczki z ust.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, to te moje rady na pulsujacy ból głowy również mogą pomóc. A co do opryszczki, to uważaj, bo ten wirus jest bardzo groźny w ciąży. Każdy lekarz, z którym rozmawialam, bardzo się martwił moimi opryszczkami. Jestem 2 raz na heviranie, do jutra bede brała. Niczym nie smaruje, schodzi pomału. Pamiętam, że w poprzedniej ciąży w aptece nawet mi odradzano maści na opryszczke, bo mogą zaszkodzić dziecku. Dzisiaj lekarze twierdzą, że wirus może narobić dużo więcej szkód niż leki.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Nawet nie wiesz jak sie ciesze ze chociaz troszke pomoglo :) <3

    Dobra nawet chwilowa ulga! :) całą noc się kręciłam, teraz też mnie boli ale już nie tak, jak wczoraj.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie znów mdli, zjadłam kanapkę z serkiem tylko, bo zaraz jadę do pracy i coś wypadalo zjeść. Ale niedobrze mi bardzo :(
    Maz pojechał po wyniki PAPPA, czekam z niecierpliwością.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Daffi, to te moje rady na pulsujacy ból głowy również mogą pomóc. A co do opryszczki, to uważaj, bo ten wirus jest bardzo groźny w ciąży. Każdy lekarz, z którym rozmawialam, bardzo się martwił moimi opryszczkami. Jestem 2 raz na heviranie, do jutra bede brała. Niczym nie smaruje, schodzi pomału. Pamiętam, że w poprzedniej ciąży w aptece nawet mi odradzano maści na opryszczke, bo mogą zaszkodzić dziecku. Dzisiaj lekarze twierdzą, że wirus może narobić dużo więcej szkód niż leki.
    To moja druga opryszczka w ciazy tylko ta jest podwojna. Jedna obok drugiej. Czytalam u mamyginekolog troche i sie okazuje ze mozna stosować wszystkie masci co przed ciąża byle nie stosować tych tabletek doustnie. No i na ustach opryszczka podobno nie zagraza chyba ze występuje w ciąży poraz pierwszy(a ja je mam od nastoletniego wieku czesto) .. Gorzej jak sie ma w miejscu intymnym te sa niebezpieczne.
    Ja smaruje zovirax duo.

    Co do glowy spróbuję i zobacze. Juz gorzej byc nie moze jak bedzie bolec a moze akurat jakiś sposob zadziala. Dziękuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 08:28

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona bedzie dobrze :*

    Kolezanka ta co jest w 8 tyg ma Właśnie opryszczke. Dziś jej wyskoczyła. Nie chcę jej od razu straszyć tym co napisałaś ale co jej mogę doradzić. Lepiej do lekarza żeby się udała??

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spokojnie ;)
    Opryszczka jest grozna w ciazy jesli ma sie ja na genitaliach lub jesli to jest pierwsze zakazenie w zyciu.
    Jesli juz mialyscie opryszczke kiedykolwiek to ten wirus sobie siedzi w Waszym organizmie i tylko sie aktywuje. Wiec organizm wie co robic. I nie zaszkodzi dziecku ;)

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się poniedziałkowo :)
    Córka na 5 dniową wycieczkę już wyprawiona także zostałam sama w domu z pieskiem i tak codziennie do piątkowego popołudnia (mąż w sumie na noc wraca):)
    Dziś na 17.30 wizyta :)
    Co do bólu głowy to już kilkanaście razy w tej ciąży się zdarzył a jak już jest to taki,że ruszyć się boję bo głowa dosłownie pęka tak w niej wszystko pulsuje...
    Jedyne co przynosi mi jakąkolwiek ulgę to ciepła kąpiel ale też niezbyt długa a potem leżenie...
    Nie jest to migrena bo te miałam już przed ciąża zawsze w połowie cyklu i tuż przed samą miesiączką-dni wycięte z życiorysu :(
    Rozglądam się pomalutku za wózkiem ale to tak pomalutku...:)

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym nawodnieniem potwierdzam. Ostatnio jak mnie głowa bolała tak że nie dało się funkcjonować nie bralam żadnych tabletek tylko wypiłam 1,5l wody. Ulga po chwili była niesamowita.
    Mnie dzisiaj znowu bol kręgosłupa obudził. I chyba ten kręgosłup na brzuch mi się rzucił, przy delikatnym napinaniu mięśni, przekrecaniu się w łóżku odczuwam bol w dole brzucha tak jakbym zakwasy miała. Nie wiem czy powinnam z tym do lekarza jechać, masakra. Ciąża może wykonczyc

    Natalia-tosia, B_002 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mowicie o tej opryszce, a moze ktos wie czy afty w jamie ustnej to ten sam wirus? ja nigdy w zyciu nie mialam opraszczki na wargach, za to afty bardzo czesto.....i wlasnie wczoraj mnie tak wysypalo ze mam 4 rany w srodku na podniebieniu dziaslach i z tylu prawie w gardle....plucze szałwią.....najlepiej to bym sacholem posmarowala ale wyczytalam w ulotce ze nie za bardzo, a w III trymestrze to juz wogole.....
    czym jeszcze mozna posmarowac?

‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ