X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam pomiar po 1 godz po obiedzie i cukier 125.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Marcelina ciągle w ruchu. Już nawet nie przestaje jak nagrać chce te momenty, kiedy się rusza :)

    martusiawp, Wiewióreczka, B_002 lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Zrobilam pomiar po 1 godz po obiedzie i cukier 125.

    Po posiłkach do 140. Ja miałam dziś po śledziach 122. Tylko, że nawet nie mam jak spalić.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martusiawp wrote:
    Tak? Np w mojej karcie ciąży są wypisane przedziały ciąży tygodniami i w każdym pisze że jeśli nie było robionej cytologii do tej pory to żeby zrobić . Ciekawe jak to faktycznie jest?

    coś w tym jest bo w moim przypadku coś z materiałem było kiepsko ale udało się jednak w labo go zbadań i na wyniku było napisane, że mimo czegoś tam brak jest śladów dysplazji.. o ile dobrze pamiętam.. i na tym moja lekarka poprzestała. Być może ma to związek z faktem, że wraz z rozwojem ciąży szyjka jest bardziej wrażliwa i nie należy przy niej "grzebać"

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale produkujecie pol dnia czlowieka nie ma i nie wiadomo na co pierwsze odpisywac :)

    jedno szybkie pytanko, tez macie taki problem z zaparciami? ja niby codziennie ide, ale za kazdym razem mysle ze urodze, juz sie ostatnio zaczelam zastanawiac czy takie parcie nie szkodzi szyjce?

    pije 1,5 l wody dziennie plus 3 herbaty, spokojnie 2,5 litra sie uzbiera, 200g jogurtu 4 sliwki i provag do tego mandarynki jablka duzo warzyw i owocow......co jeszcze?

    pol dnia za prezentami chodzilam, brzuch mnie boli, chyba przesadzilam, do tego obiad w Mc donaldzie :)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    ale produkujecie pol dnia czlowieka nie ma i nie wiadomo na co pierwsze odpisywac :)

    jedno szybkie pytanko, tez macie taki problem z zaparciami? ja niby codziennie ide, ale za kazdym razem mysle ze urodze, juz sie ostatnio zaczelam zastanawiac czy takie parcie nie szkodzi szyjce?

    pije 1,5 l wody dziennie plus 3 herbaty, spokojnie 2,5 litra sie uzbiera, 200g jogurtu 4 sliwki i provag do tego mandarynki jablka duzo warzyw i owocow......co jeszcze?

    pol dnia za prezentami chodzilam, brzuch mnie boli, chyba przesadzilam, do tego obiad w Mc donaldzie :)


    Kochana progesteron działa :) ja mam to samo.. czytałam gdzieś, że w przypadkach właśnie problemów z szyjką bodajże, zaleca sie stosowanie leków p-wko zaparciom aby się nie nadwerężać bardzo

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do lekarzy to ja mam starszego po 50, wdowca, ale wyglada na 40, to tego mega wysportowany :) zawsze w trampkach i obcislej koszulce spod ktorej ladnie sie miesnie rysuja :) nie wiadomo gdzie patrzec na wizycie :)

  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    ale produkujecie pol dnia czlowieka nie ma i nie wiadomo na co pierwsze odpisywac :)

    jedno szybkie pytanko, tez macie taki problem z zaparciami? ja niby codziennie ide, ale za kazdym razem mysle ze urodze, juz sie ostatnio zaczelam zastanawiac czy takie parcie nie szkodzi szyjce?

    pije 1,5 l wody dziennie plus 3 herbaty, spokojnie 2,5 litra sie uzbiera, 200g jogurtu 4 sliwki i provag do tego mandarynki jablka duzo warzyw i owocow......co jeszcze?

    pol dnia za prezentami chodzilam, brzuch mnie boli, chyba przesadzilam, do tego obiad w Mc donaldzie :)
    Zamiast herbaty woda i powinno być lepiej :-) niestety hherbata odwadnia, na jedną szklankę powinno wypić się dwie szklanki wody żeby wyszło na zero ;-)

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Kochana progesteron działa :) ja mam to samo.. czytałam gdzieś, że w przypadkach właśnie problemów z szyjką bodajże, zaleca sie stosowanie leków p-wko zaparciom aby się nie nadwerężać bardzo

    Ja tam nawet nie wiem jaka szyjke mam, bo nigdy nie pytalam, gdyby bylo cos nie tak to by lekarz powiedzial......tak sie zastanawialam bo duzo o tych szyjkach piszecie......ja ide do WC, bo mi sie chce czuje ze musze, no ale potem zaczyna sie jazda jak pchasz a tu nic :) biedne dziecie tez to na pewno czuje, ze mam wszystkie miesnie uzywa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś rozmawiałyśmy o książkach o opiece nad noworodkiem. Czytam Te Happiest Baby on the Block autorstwa Harvey Karp.

    Genialna :-)

  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, parcie na "2" szkodzi szyjce, to jest główna zmora niewydolnoszyjkowych - jak się załatwić, żeby szyjkę oszczędzić.
    Dużo wody, zup, siemie lniane, jakieś kefiry, warzywa i owoce. I też śliwki dziewczyny tu polecały.

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Stresant, parcie na "2" szkodzi szyjce, to jest główna zmora niewydolnoszyjkowych - jak się załatwić, żeby szyjkę oszczędzić.
    Dużo wody, zup, siemie lniane, jakieś kefiry, warzywa i owoce. I też śliwki dziewczyny tu polecały.

    Dzieki wiewioreczka, tez tak mi sie wydawalo logicznie myslac, ze takie parcie nie bedzie obojetne :(

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekałam dzisiaj na tą poduszkę ciążową i przyszedł niedawno SMS że paczkomat przepełniony i że paczka jest w punkcie odbioru a do paczkomatu dotrze w poniedziałek.
    Paczkomat mam pod blokiem, a ten punkt odbioru 1,5km ode mnie, nie wytrzymałam i poszłam po tą poduszkę. Mam nadzieję że pomoże na ból pleców :)
    Szybki spacer 3km myślę że też mi dobrze zrobi, ale jest tak zimno na zewnątrz, mróz i lekki wiatr, smogu chociaż nie ma :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kiedyś rozmawiałyśmy o książkach o opiece nad noworodkiem. Czytam Te Happiest Baby on the Block autorstwa Harvey Karp.

    Genialna :-)
    Mam ściągniętą na czytnik i jeszcze chyba kilka innych tego autora :).

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Mam ściągniętą na czytnik i jeszcze chyba kilka innych tego autora :).
    Jestem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem ;-) Daj znać jak przeczytasz co myślisz.

    Ps ja też na czytniku, planuje wykupić legimi jak skończę czytać te co mam już na Kindle'u. Następna w kolejce będzie Ostatnie dziecko lasu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 19:18

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.empik.com/motherhood-pieluszki-tetrowe-rozowe-drzewka-70x80cm-5-szt-motherhood,p1218550327,dziecko-p

    Promocja na moderhood pieluszki tetrowe, może którejś się przyda :)

    AniaKJ, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • AniaKJ Ekspertka
    Postów: 185 160

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie książek o wychowaniu to ja najbardziej lubię Jaspera Juula. Moje ulubione to "Twoje kompetentne dziecko" i "Nie z miłości". Karp do mnie nie przemówił:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKJ wrote:
    Odnośnie książek o wychowaniu to ja najbardziej lubię Jaspera Juula. Moje ulubione to "Twoje kompetentne dziecko" i "Nie z miłości". Karp do mnie nie przemówił:)

    No to spróbuję Juula również. Czytam wszystkie punkty widzenia a potem wyciągnę sobie to co u nas zadziała w praktyce.

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKJ wrote:
    Odnośnie książek o wychowaniu to ja najbardziej lubię Jaspera Juula. Moje ulubione to "Twoje kompetentne dziecko" i "Nie z miłości". Karp do mnie nie przemówił:)
    Hihih teraz jak to przeczytałam to się zorientowałam, że to tego autora mam kilka książek, a Harveya Karpa mam "Najszczęśliwszy śpioch w okolicy" a nie Najszczęśliwsze dziecko ;). Jeszcze w kolejce czeka "Księga rodzicielstwa bliskości" Searsów.

    Edit. Już wiem skąd mi się wzięło, że mam tą książkę Karpa też, w święta mam ją wziąć od kuzynki w wersji papierowej :D.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 19:36

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Hihih teraz jak to przeczytałam to się zorientowałam, że to tego autora mam kilka książek, a Harveya Karpa mam "Najszczęśliwszy śpioch w okolicy" a nie Najszczęśliwsze dziecko ;). Jeszcze w kolejce czeka "Księga rodzicielstwa bliskości" Searsów.

    Edit. Już wiem skąd mi się wzięło, że mam tą książkę Karpa też, w święta mam ją wziąć od kuzynki w wersji papierowej :D.


    Znam to :-D zdarza mi się kupić książkę która już mam :-P za dużo tego. Staram się teraz ograniczyć do kindlea i sprawdzam co mam

    Lolka30 lubi tę wiadomość

‹‹ 639 640 641 642 643 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ