X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir współczuje! Biedna... moze to reakcja organizmu na stres? Taka jednodniówka ?

    Wiewióreczka piękne ! Ja nawet takie bym chciała a ta moja cholerka nie chciała wyjąc tej buźki z łożyska i tak ze profil lekarz dorwał zeby wszystko sprawdzić.

    Karolina, ja mam wizytę u mojej co 2 tygodnie teraz juz co 3 tyg nawet i zawsze bada mnie ginekologicznie w ten sposób kontroluje czy szyjka twarda zamknięta czy nie ma dziwnej wydzieliny czy plamienia np tez. Potem kładę sie na łóżko robi usg patrzy na łożysko na serduszko i czy kanal wewnętrzny zamknięty jedynie ona mi nie robi pomiarów bo nie jest mistrzem usg. Zrobiła mi raz pomiar szyjki ale oczywiście złe wymierzyła a ostatnio stwierdziła ze ona nie ma sumienia dźgać malej ta kamera ze i tak bede miala połówkowe to mi zmierzy :) bo ona nie widzi tu żadnych zastrzeżeń .

    Ps. Moja mała tak sie uaktywniła ze aż mnje boli w dole tak mnje pierze drzyzda mała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 13:19

    Wiewióreczka, martusiawp lubią tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam kontaktu telefonicznego do mojej lekarki prowadzącej, bo nie chodzę prywatnie tylko do Luxmedu. Jak coś się dzieje to się muszę po prostu zapisać, a w razie awaryjnej sytuacji to blisko mieszkania mam ginekolog u której byłam też prywatnie i ona w razie czego przyjmie, do niej mam kontakt.

    W ciąży powinno się wykonać cytologię, jeden raz wystarczy, jeśli któraś z was nie miała to może warto zapytać przy następnej wizycie.
    Natalia-tosia ja też nie miałam ani raz badanych piersi od początku ciąży.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja usg piersi miałam juz robione, ale samobadanie robię w domu ona mi nie bada. Ale ja juz miałam usuwanego małego wlokniaka wiec i tak bym robiła na własna rękę.

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już teraz tym bardziej nie mam wątpliwości, trzeba zmienić lekarza :)

    Oj Karmelka, mnie tak stuka od dwóch dni w dole, nic przyjemnego :) w ogóle wydaje mi się, że od dwóch dni to moje dziecię wcale nie śpi, M się śmiał że ma syndrom niespokojnych nóg :P

    A u nas bez zmian, decyzja o powrocie aktualna, tylko że wracam za tydzień w piątek od razu na połówkowe. Niech mi ta babka zrobi i niech spada. Póki co pobędę w domu u siebie, będę miała możliwość odpocząć, tez psychicznie. A co będzie dalej, zobaczymy.

    Wiewióreczka, Karmelllka90, B_002, Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie! Wsyztsko ok poza tym ze gin sama powiedziała ze mam ogromny brzuch i ze to przez duża ilość wód ale ze póki co w normie. Dostałam zdjęcie stopki ❤️

    Natalia-tosia, Wiewióreczka, Daffi, Kasionek, malutka_mycha, Kiwona, DorotaAnna, Karmelllka90, Kasiulka90, B_002, Lolka30, estrella, barbillla86, Paula 90, martusiawp, india lubią tę wiadomość

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Święte słowa, ja dostałam Luteinę w 16 tc na twardnienia brzucha. I też od razu szyjkę mierzył jak usłyszał o stawianiach macicy.
    A cytologia jest obowiązkowa w ciąży!!! Mój gin robił mi chyba w 16 tc, wcześniej nie chciał, bo czasem po cyto występuje plamienie i powiedział, że zawału bym dostała ;) Może Twoja dopiero zamierza zrobić, ciężko powiedzieć.
    Ja do swojego gina piszę sms-a z każdą pierdołą, często przyjmuje mnie za darmo jak ma dyżur w szpitalu.
    Może tak się tylko głupio wyraziła z tym "co mi do tego", ale lepiej już się rozglądaj za innym lekarzem :*

    Edit: usg piersi też obowiązkowo, mój gin chciał mi zrobić, ale z racji, że wygląda jak młody bóg, to nie dałam...jeszcze czego, nie dość, że w podwozie zagląda, to jeszcze taki piękny będzie cycki macał a ja umrę ze wstydu! Musiałam przynieść mu zaświadczenie od innego lekarza, że z piersiami wszystko ok. Powiedziałam mu, że byłam u starego, łysego i brzydkiego i tak właśnie powinni wyglądać lekarze od "tych" spraw ;)
    Hahaha też mam ten problem.Ze mój ginekolog jest młody i przystojny.Ale on się cycków nie tyka.Teraz wyszły nowe wytyczne odnośnie piersi.Ze lekarz może zalecić ale nie ma obowiązku USG piersi.Po 35 roku życia jest obowiązek USG piersi .Także nie każdy ginekolog na cyckach się zna i poprosti trzeba iść do typowego specjalisty.

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po polowkowych doszłam do wniosku że moja lekarka jest rewelacyjna. Ona mnie dłużej bada, wszystko mierzy, niż ten specjalista. Wszystko ładnie pokazuje a o tym to szkoda gadać.
    Ja zapomniałam o tej cytologii, moja lekarka chyba też, muszę się przypomnieć. Na początku nie chciala mi robić żebym się plamien nie wystraszyla i jakoś temat umarł.

    Wiewióreczka śliczny dzidziuś :)

    Wiewióreczka, martusiawp lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko z innej beczki, zdarzyło Wam się robić zakupy spożywcze online ??

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, szkoda mi było kasy na dowóz. Do sklepu mam chwilę więc wolę sama podjechac

    f1d9680377.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obecnej sytuacji jestem uziemiona a mój M nie kupi mi tego, co bym chciała za pewne :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie robiłam po prostu nie miałam takiej potrzeby. Ale Karolina w Twojej sytuacji rób :)

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nigdy nie robiłam takich zakupów online, ale tak właśnie sobie myślałam że jak będzie małe dziecko w domu to jest to bardzo dobry pomysł.
    Chociaż akurat u nas zakupy robi mąż i jak mu zrobię listę to kupi co trzeba, ale przy dużych zakupach zaoszczędziłoby to czasu jemu, a jak maleństwo będzie spało to ja powinnam znaleźć czas na poklikanie po tych wszystkich produktach i zamówienie.
    Karolina w twoim przypadku to bardzo dobre rozwiązanie, wypróbuj :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robiona cytologię i usg piersi w ciąży. Od początku miałam robione badanie ginekologicznie, a jak tylko zgłosiłam te kłucia i wibracje to sprawdza i mierzy szyjkę na usg dopochwowym, już 3 razy miałam mierzoną. Potem usg przez brzuch gdzie sprawdza m.in. łożysko i przepływy. Badanie moczu robię na każdą wizytę, morfologię robiłam 3 razy póki co. Prowadzę ciąże w Luxmedzie, nie mam nr tel do mojego lekarza, ale on przyjmuje codziennie i wiem, że jak coś mnie niepokoi to mogę po prostu przyjść i mnie przyjmie dodatkowo.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już mi trochę lepiej, ale rano była masakra, Mąż mnie kąpał i mył mi głowę, bo ja nie mogłam rękami ruszyć...

    ja robię tylko zakupy online od kiedy mamy dzieci ;)

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę pomyśleć :) ja ciągle leżę i leżę i leżę, zjadłam śledzie w łóżku i już się boję wzdęć po cebuli :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    No właśnie i to wszystko zaczęło mi przeszkadzać. Posiew zrobiłam sobie na własną rękę, po dwukrotnym badaniu moczu, w którym wyszły bakterie. Twardnienia zwalała na bakterie w moczu, nie wiem, nie znam się. Nie miałam zrobionej w ciąży cytologii nawet, nie wiem czy Wy miałyście.

    Raczej lekarza będę zmieniać.

    ja bym tego lekarza gdzieś zgłosiła.. są procedury Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego co kiedy należy zlecać, badać etc... ja miałam cytologię, czystość, co miesiąc mam robić morfologię i badanie moczu, szyjkę też mi już badała. Byłam w szpitalu to mnie odwiedzała, mamy kontakt na messengerze i mam nr tel mojej lekarki. Nie wyobrażam sobie innej :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Muszę pomyśleć :) ja ciągle leżę i leżę i leżę, zjadłam śledzie w łóżku i już się boję wzdęć po cebuli :)
    Z tego co wiem to np w Tesco wybierają najlepsze produkty bo przy odbiorze jak Ci się Pomidor czy jabłko nie spodoba to możesz oddać i muszą Ci przywieźć inne. Wiec żeby uniknąć takich sytuacji jest selekcja. Raczej nie powinnaś się naciac :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja zamawiam często z Tesco i z Piotr i Paweł. Jestem zadowolona czasem denerwuje to ze zamówię cos a Tesco wkłada zamiennik jesli tego juz nie ma. Z Piotr i Paweł dzwonią z informacja ze jest brak i mogą dać zamiennik decyzja należy do mnie. Super zamówić dużo wody :) bo wszystko ci wniosą :)

    Przyszły pieluchy tetrowe od mamy ginekolog - powiem tak gruba porządna tetra ale to dalej tetra i muślinowe pieluchy wygrywają. Jestem zadowolona ale te laski co sie zachwycają jakie to miękkie i delikatne to na prawde muslinowych nie dotykały. Ale tetra sama w sobie dobrej jakosci nie taka totalna scierka jak to w sklepach widze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 15:49

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Oczywiście ze miałam cytologię mimo, ze w styczniu miałam robiona. Zaleca jest raz na rok ale w ciazy mimo to cytologia jest do zrobienia. I usg piersi ! Mama ginekolog o tym mówiła na szczęście moja ginekolog sama mi zleciła to. Ja juz mocz bede miała tera badany 5 raz i morfologię. Raz na 4 tygodnie mam robione.

    cytologię można robić w ciąży tylko do końca I trymestru i potem dopiero w III. Moja lekarka również badała mi piersi. Karola Zmień tego lekarza bo na jakiegoś konowała trafiłaś :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Już nawet zaczęłam się rozglądać! Dzwoniłam do innego ginekologa w swoim mieście, każdy go poleca, jest dokładny, ma ponoć bardzo dobry sprzęt. Na początku ciąży próbowałam się dostać ale były odległe terminy. Dziś zadzwoniłam to babka powiedziała, że po 10tym stycznia dopiero ale jak powiedziałam, że jestem w ciąży i chciałabym zmienić lekarza prowadzącego to termin znalazł się na 15 grudnia.

    Nie miałam ani cytologii ani badani piersi. Ginekologicznie na fotelu badała mnie raz, na pierwszej wizycie...

    nie wierzę Karola... ja chodzę co 2 tyg i za każdym razem ląduje na fotelu oraz mam usg (czasem dokładne, czasem tylko dla mojego spokoju czy serduszko bije)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 637 638 639 640 641 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ