X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dzisiaj o 10:00 byłam u ginekolog, która powiedziała o bardzo ładnie ja na to, że jestem umówiona dzisiaj do diabetologa bo te cukry po 2 h sa wyższe o 1 ml i ona mowi No tutaj trochę podniesione i powiedziała ze bardzo dobrze robię. Ale ona sie do nich nie czepiała.

    Ja miałam krzywa 87/166/154
    A diabetolog zobaczyła pochwaliła pierwsze dwie wartości No, że tutaj faktycznie po 2 h już sie cos dzieje wiec oficjalnie powiedziała : stwierdzam cukrzyce ciążowa tutaj ma pani glukometr :)

    I musze przez tydzień robic pomiary 6 razy dziennie na czczo po śniadaniu po ll śniadaniu obiad podwieczorek l kolacja po ll kolacji juz nie robię pomiarów na czczo mam mieć do 90 po 1 h do 140. Aha i codziennie rano sikam w kubek sprawdzam na paskach czy jest glukoza lub aceton. Także ten i za tydzień u niej bo ona ma potem urlop.


    Wytyczne mam takie
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b816d29a31e1.jpg

    u mnie dokładnie taka sama sytuacja...z tym, że przekroczenie o 2 jednostki na czczo i cukrzyca... masakra... łączę się w bólu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 13:44

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 ale ja sie tym kompletnie nie przejmuje. Dostosuje sie do zaleceń jak bedą sie sprawdzać super bede kontynuować a jak nie da mi insulinę i gitara. Ważne zeby mała była zdrowa, a znam wsród najbliższych znajomych 80% ciezarnych, które miały cukrzyce a moja siostra miała bardzo poważna. Jej na czczo nie schodziło poniżej 125 miała pierw jedna potem dwie jednostki na noc wszytsko dobrze moja siostrzenica ma 2,5 roku jest najmądrzejszym maluchem jakiego znam.

    Ja sie obawiam tylko o to ze nie wiem co jest przyczyna podwyższonego CRP co to za stan zapalny

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dzisiaj o 10:00 byłam u ginekolog, która powiedziała o bardzo ładnie ja na to, że jestem umówiona dzisiaj do diabetologa bo te cukry po 2 h sa wyższe o 1 ml i ona mowi No tutaj trochę podniesione i powiedziała ze bardzo dobrze robię. Ale ona sie do nich nie czepiała.

    Ja miałam krzywa 87/166/154
    A diabetolog zobaczyła pochwaliła pierwsze dwie wartości No, że tutaj faktycznie po 2 h już sie cos dzieje wiec oficjalnie powiedziała : stwierdzam cukrzyce ciążowa tutaj ma pani glukometr :)

    I musze przez tydzień robic pomiary 6 razy dziennie na czczo po śniadaniu po ll śniadaniu obiad podwieczorek l kolacja po ll kolacji juz nie robię pomiarów na czczo mam mieć do 90 po 1 h do 140. Aha i codziennie rano sikam w kubek sprawdzam na paskach czy jest glukoza lub aceton. Także ten i za tydzień u niej bo ona ma potem urlop.


    Wytyczne mam takie
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b816d29a31e1.jpg

    to nudzic sie nie bedziesz :) tyle pomiarow tyle jedzenia..... i wez tu czlowieku chodz do pracy w ciazy...no nie ma kiedy :)

    ja 2 godz. pakowalam prezenty, jestem padnieta...jak to gdzies czytalam maz robi prezenty tylko zonie..... a zona mezowi dzieciom rodzicom tesciom dziadkowi itp......swieta prawda...ale juz powiedzialam ostatni raz...od nastepnego roku dajemy prezenty tylko dzieciakom i koniec.....i tak ich w rodzinie jak mlodych myszy....a ja nie bede gonic i szukac prezentu do tescia i na sile co roku cos wymyslac......

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka a zeby masz zdrowe? bo stan zapalny moze bys tez od zeba........

    ja bylam u dentysty na ko ntroli wszystko ok w ksiazeczce pieczatka ze zeby zdrowe...a za 2 tygodnie jak mnie zaczelo bolec...okazalo sie ze stan zapalny, pol dziasla wygnite i zab krwawil do srodka.......

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Fasolka77 ale ja sie tym kompletnie nie przejmuje. Dostosuje sie do zaleceń jak bedą sie sprawdzać super bede kontynuować a jak nie da mi insulinę i gitara. Ważne zeby mała była zdrowa, a znam wsród najbliższych znajomych 80% ciezarnych, które miały cukrzyce a moja siostra miała bardzo poważna. Jej na czczo nie schodziło poniżej 125 miała pierw jedna potem dwie jednostki na noc wszytsko dobrze moja siostrzenica ma 2,5 roku jest najmądrzejszym maluchem jakiego znam.

    Ja sie obawiam tylko o to ze nie wiem co jest przyczyna podwyższonego CRP co to za stan zapalny


    no to super,że masz takie podejście :) ja się już powoli przyzwyczajam do diety i jakoś idzie.. ważne, że mnie i Małemu wyjdzie to tylko na zdrowie. Z CRP może jest tak jak lekarz mówi, ze czasem jest podwyższone z powodu ciąży- dużo masz podwyższone? ten usg żył masz zlecone w związku z CRP?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    to nudzic sie nie bedziesz :) tyle pomiarow tyle jedzenia..... i wez tu czlowieku chodz do pracy w ciazy...no nie ma kiedy :)

    ja 2 godz. pakowalam prezenty, jestem padnieta...jak to gdzies czytalam maz robi prezenty tylko zonie..... a zona mezowi dzieciom rodzicom tesciom dziadkowi itp......swieta prawda...ale juz powiedzialam ostatni raz...od nastepnego roku dajemy prezenty tylko dzieciakom i koniec.....i tak ich w rodzinie jak mlodych myszy....a ja nie bede gonic i szukac prezentu do tescia i na sile co roku cos wymyslac......

    STRESANT ja jeszcze niedawno nie dość, że musiałam ogarnąć prezenty "od siebie" to jeszcze dla tego samego kompletu osób w imieniu rodziców także ten.. na szczęście chyba 3 lata temu postanowiliśmy, że nie robimy sobie prezentów i po problemie :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Karmelka a zeby masz zdrowe? bo stan zapalny moze bys tez od zeba........

    ja bylam u dentysty na ko ntroli wszystko ok w ksiazeczce pieczatka ze zeby zdrowe...a za 2 tygodnie jak mnie zaczelo bolec...okazalo sie ze stan zapalny, pol dziasla wygnite i zab krwawil do srodka.......
    Byłam u dentysty dwa razy wszystko jest Ok. Ale z moim CRP jest tak ze ja je miałam juz podwyzszone od około 6 lat wąchało sie miedzy 9,98 a około 11. I w ciazy zaczęło rosnąć było najwiecej 26 spadło do 20 potem 16,5 teraz znowu 20,34 robiłam badania pod rożnym kontem z krwi u internisty/immunologa jedyne podejrzenie jest na moje przerośnięte migdałki ale wymaz wyszedł ujemny ale jedyne one mu sie nie podobaja. Pochwa szyjka mocz wymazy ujemne. Usg piersi Ok. Zostały nam nerki wiec jutro usg i krew oddam. A usg żył dolnych bo zauważyłam ze chyba bede miała zylaka

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki syrop na kaszel? od wczoraj daje mlodej rutinacea ale ze rzadko miewa kaszle mam z nimi ogromny poroblem bo nie wiem ktory podawac. kaszel meczy ja jeszcze bez tragedii ale czesto kaszle jest taki na pol suchy i pol mokry cos tam sie odrywa. mamy ten herbapect ale ja to nie wierze w niego moze nieslusznie ale jak cos jest na 2 rodzaje kaszlu to uwazam ze nie jest na zaden. boje sie ze po szpitalu przytargamy jakies zapalenie oskrzeli i chcialabym ja szybko ratowac.
    moze inhalacje nebbud?

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam receptę ale nie refundowana i musze kupić paski do glukometra i paski do moczu na 100%. Ale dostałam zaświadczenie i inni lekarze którzy maja podpisane na NFZ bedą mogli mi wypisywać recepty refundowane.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Dziewczyny jaki syrop na kaszel? od wczoraj daje mlodej rutinacea ale ze rzadko miewa kaszle mam z nimi ogromny poroblem bo nie wiem ktory podawac. kaszel meczy ja jeszcze bez tragedii ale czesto kaszle jest taki na pol suchy i pol mokry cos tam sie odrywa. mamy ten herbapect ale ja to nie wierze w niego moze nieslusznie ale jak cos jest na 2 rodzaje kaszlu to uwazam ze nie jest na zaden. boje sie ze po szpitalu przytargamy jakies zapalenie oskrzeli i chcialabym ja szybko ratowac.
    moze inhalacje nebbud?
    Macie inhalator?? Mi syropy nigdy nie pomagały. Ale za to inhalator i do tego wik na plecy i na klatkę piersiowa

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Dziewczyny jaki syrop na kaszel? od wczoraj daje mlodej rutinacea ale ze rzadko miewa kaszle mam z nimi ogromny poroblem bo nie wiem ktory podawac. kaszel meczy ja jeszcze bez tragedii ale czesto kaszle jest taki na pol suchy i pol mokry cos tam sie odrywa. mamy ten herbapect ale ja to nie wierze w niego moze nieslusznie ale jak cos jest na 2 rodzaje kaszlu to uwazam ze nie jest na zaden. boje sie ze po szpitalu przytargamy jakies zapalenie oskrzeli i chcialabym ja szybko ratowac.
    moze inhalacje nebbud?
    Mi pomógł kiedyś szybko syrop Supremin.
    A na suchy kaszel i problemy z odksztuszaniem Tabletki Emskie lub Sal Ems factitium.
    Ogólnie to na każdego może coś innego zadziałać, ale zawsze można spróbować. Tylko sobie ulotki przeczytaj w jakim wieku można stosować.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 10:36

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padam na twarz, a raczej na plecy. Od rana biegam. Najpierw eeg z synem, potem moje usg jamy brzusznej (nerki ok ale w pęcherzyku zolciowym 2 polipy 3 i 6 mm do kontroli co 3 miesiące), potem do domu w końcu zjeść śniadanie... Zabrałam się za obiad, zrobiłam dwa rodzaje nalesnikow: z pieczarkami i że szpinakiem. Czekają teraz na zapieczenie na kolacje. Robię 2 pranie, kuchnia ogarnięta. Pekna mi plecy zaraz :/ O 17 wychodzę na zebranie do szkoły. Po zebraniu mam jeszcze do pogadania z nauczycielka z techniki. Ciągle coś... Sorry, nie będę Wam odpisywać bo nie mam siły. Ale ściskam :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 15:10

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona mnie jutro czeka takie usg !
    Zastanawiam sie jak je robią skoro dzidzia zajmujejuz sporo miejsca moja macica sięga juz sporo poza pępek i mała tez leży wyzej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamuśki bardzo proszę o pomoc, znalazłam torby dziecięce o wymiarach 44/28/14 cm. za Ok. 50 zł wiec spoko cena, chciałam taka torbę do szpitala na rzeczy dla małej - zależy mi na torbie oddzielnej i wyróżniającej sie zeby tatuś pod wpływem emocji dał radę wyciągnąć wszystko o co go położna poprosi. Czy taka torba nie jest za mała? Zmieszczą m i sie tam rzeczy do szpitala dla małej ?
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/10b1f1922aa6.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c147601e7c78.jpg

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja puszczam Ignacemu muzykę i szumy z naszego urządzenia grającego dla niemowląt.
    Chyba mu się podoba bo podkopuje lekko :-)
    Mam nadzieję że jak już się urodzi to będzie pamiętał te dźwięki jako mile :-)

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka to teraz tylko dostosować się do zaleceń lekarki i będzie wszystko ok ;) wierzę,że reszta badań jest w porządku :)
    Kiwona ale masz zalatany dzień...Odpoczywaj po powrocie...

    Ja kolejny dzień mam jakieś dziwne bóle brzucha.W pon.mam echo serca to poproszę przy okazji o usg.Tak czy inaczej pojawia się to po chodzeniu...Jak leżę to nie czuje nic.
    Chociaż na tym etapie ciąży nie można sugerować się ruchami to mały mniej się rusza od kilku dni...
    Nospa jako lek u nas nie istnieje.Co prawda mam chyba 2 opakowania z Polski ale nie wiem czy jako lek jest zupełnie obojętny?
    Czy to,że mam cały czas łożysko z przodu może być przyczyną twardnien brzucha bo chyba to czuje...Pewna też nie jestem ale jak czytalam o tym to stawiam na to...
    Czuje się zagubiona...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 te bóle to raczej są normalne. Wystarczy że wyjdę z domu i trochę pochodzę i już czuję po jednej lub po drugiej stronie podbrzusza więzadła. Przy większym ruchu tak już jest. Brzuch rośnie. Przy odpoczynku nic mnie nie boli.
    A o twardnieniu macicy mówiłam mojej pani doktor we wtorek i powiedziała że na tym etapie to normalne, zwłaszcza jak się ma dużo ruchu. Jeśli to się dzieje tylko od czasu to czasu to nie trzeba się przejmować.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże dziewczyny co za dzień ... o 11 zebrałam się z mamą po drobne osiedlowe zakupy, szlam to już mnie tak w pachwinach bolało, że marzyłam o powrocie do domu. Na 18 byłam dziś umówiona do koleżanki na paznokcie, o 12.30 napisała czy dam radę być jednak na 13.30, bo zwolniło się miejsce. Myślę sobie ok, pojadę wcześniej będzie z głowy. Już nawet nie wracałam do domu, tylko z zakupów prosto do samochodu. Ruszyłam, podjechałam kawałek i co ? I pękł mi pasek klinowy w samochodzie ... jakoś udało mi się z wielkim trudem zjechać na parking, zadzwoniłam po pomoc ... i udało mi się na czas dotrzeć na te paznokcie ... dopiero wróciłam do domu.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w najszerszym miejscu 85.

    02acecd0fc8352f5med.jpg

    Lolka30, Daffi, Kasiulka90, Fasolka77, Karmelllka90, DorotaAnna, B_002, Misiabella, NiespełnionaMama, Lili90, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
‹‹ 741 742 743 744 745 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ