X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Strach się bać nie!? U mnie tak samo.. Ostatnio 4500a teraz mamy się szykować na około 5. Powiem Ci ze jakbym miała rodzic SN to bym ze strachu paznokcie zjadła. Cwaniara jestem bo mam mieć cesarke :p
    Ja rodziłam SN, bi dopuero od 4500 robia CC.I nue powiem trochę sie boje ze bedzie 4400g i SN.

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Dziewczyny ile macie w pasie?
    U mnie 94 cm (przed 66) wiec poki co zganiam to na dzisiejsze zbytnie obzarstwo ;) i łudze sie, ze rano bedzie mniej :p
    Aż się muszę po południu zmierzyć z ciekawości. Chyba przeżyję szok. Przez ostatnich kilka lat miałam w okolicach 68 cm przy wzroście 174. Wszyscy mówili, że mam figurę modelki, bo wąska talia i szerokie biodra :) Teraz zaczyna się robić chyba raczej figura słonicy hahaha :D

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie zmierzyłam z ciekawości- 90 cm. A wydawało mi się, że jestem już jak słoń! Haha :) ale powiem Wam szczerze, że nie mierzyłam się wcześniej więc nie mam porównania

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 104cm ale też nie znam obwodu sprzed ciąży.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    U mnie 104cm ale też nie znam obwodu sprzed ciąży.

    ja też mam 104 :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brzuch w najszerszym miejscu był 95 a teraz jest 105.

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie teraz w najszerszym miejscu 90cm. Wcześniej w talii miałam około 68 :)
    Nie jest źle ale waga zdecydowanie przypieszyła, zobaczymy jak będzie później, może zwolni :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u ginekolog pojechałam do innej placówki do diabetologa. Tak mnie boli brzuch typowo okresowo wzięłam dwie nospy i dalej boli. Masakra

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wyniki morfologii, posiewów, moczu,wymazow wszystko jest dobrze w normach. Jedynie to CRP dalej nie daje nam spokoju Pani doktor mówi, że czasem tak jest u ciężarnych i po prostu nie wiadomo skąd to się tak podnosi. Ale jeszcze dla sprawdzenia wszystkiego mam usg jamy brzusznej i nerek na jutro. Dodatkowo mam zrobić badania krwi typowo pod nerki i zgłosiłam, że się drapę wiec dostałam tez powtórkę próby wątrobowe i kwasy żółciowe. A 4 stycznia mam usg żył kończyn dolnych.
    I chyba juz wiecej sie nie da zbadać ...
    Powiedziałam jej tez o tym ze mnie martwiło tętno małej ze ma górne wartości. Wiec obejrzała jak pracuje serduszko raz jeszcze i zrobiła mi dwa razy jak to nazwała ktg na usg :) pierw było 155/min za drugim razem 153/min także jest Ok. Mała oczywiście nie spała. Od dzisiaj odstawiłam juz duphaston i od jutra tylko jedna luteina na noc. Gdyby sie macica stawiała wtedy wrócimy do dwóch na razie nie ma potrzeby

    Daffi, Fasolka77, AniaKJ, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do mojej krzywej. Powiedziała, że jest ładna ze sa trochę zawirowania po 2 godzinach ale ona uznała moje cukry za dobre. Ja jej powiedziałam, że i tak idę zaraz do diabetologa. Wage mam prawidłowa. A to ze jest duża ogólnie to ogólnie duża byłam przed ciąża :) aaa i kolejne co sobie wkręcalam ze mam wod dużo ze tak nie daleko to maximum powiedziała ze 18,7 cm to jak najbardziej prawidlowo. No a mała ma głowę i góry tak śmiesznie jakby pod skosem jest ulozona

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka wrote:
    Ja rodziłam SN, bi dopuero od 4500 robia CC.I nue powiem trochę sie boje ze bedzie 4400g i SN.
    a bylo Ci ciezko? ja nie wiem jak to jest bo rodzilam corke 4150 i nie odczuwalam jakis trudnosci z tym zwiazanych moze jakby teraz bylo mniejsze mialabym porownanie...

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja się oficjalnie witam wśród słodkich mam :)

    Aga2606 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Moje wyniki morfologii, posiewów, moczu,wymazow wszystko jest dobrze w normach. Jedynie to CRP dalej nie daje nam spokoju Pani doktor mówi, że czasem tak jest u ciężarnych i po prostu nie wiadomo skąd to się tak podnosi. Ale jeszcze dla sprawdzenia wszystkiego mam usg jamy brzusznej i nerek na jutro. Dodatkowo mam zrobić badania krwi typowo pod nerki i zgłosiłam, że się drapę wiec dostałam tez powtórkę próby wątrobowe i kwasy żółciowe. A 4 stycznia mam usg żył kończyn dolnych.
    I chyba juz wiecej sie nie da zbadać ...
    Powiedziałam jej tez o tym ze mnie martwiło tętno małej ze ma górne wartości. Wiec obejrzała jak pracuje serduszko raz jeszcze i zrobiła mi dwa razy jak to nazwała ktg na usg :) pierw było 155/min za drugim razem 153/min także jest Ok. Mała oczywiście nie spała. Od dzisiaj odstawiłam juz duphaston i od jutra tylko jedna luteina na noc. Gdyby sie macica stawiała wtedy wrócimy do dwóch na razie nie ma potrzeby

    no to tylko się cieszyć :) a dlaczego masz robić usg kończyn dolnych?
    Ja dzwoniłam dziś do labo w którym robiłam posiew i na razie grzyby nie rosną (uff) ale mam e.coli :( to coś groźnego? leczenie jest skuteczne czy walka z wiatrakami? nie podał mi facet na co jest wrażliwe- muszę jutro jechać po wynik...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 13:18

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    A co do mojej krzywej. Powiedziała, że jest ładna ze sa trochę zawirowania po 2 godzinach ale ona uznała moje cukry za dobre. Ja jej powiedziałam, że i tak idę zaraz do diabetologa. Wage mam prawidłowa. A to ze jest duża ogólnie to ogólnie duża byłam przed ciąża :) aaa i kolejne co sobie wkręcalam ze mam wod dużo ze tak nie daleko to maximum powiedziała ze 18,7 cm to jak najbardziej prawidlowo. No a mała ma głowę i góry tak śmiesznie jakby pod skosem jest ulozona

    a jakie Ci Karmellka wyszły wyniki krzywej?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    No i ja się oficjalnie witam wśród słodkich mam :)

    jesteś już po wizycie u diabetolog?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Aż się muszę po południu zmierzyć z ciekawości. Chyba przeżyję szok. Przez ostatnich kilka lat miałam w okolicach 68 cm przy wzroście 174. Wszyscy mówili, że mam figurę modelki, bo wąska talia i szerokie biodra :) Teraz zaczyna się robić chyba raczej figura słonicy hahaha :D
    Kasiulka to chyba miałyśmy poďobne figury ;) ja mam 173cm

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I
    Karmelllka90 wrote:
    No i ja się oficjalnie witam wśród słodkich mam :)
    Sorry wcale nie chciałam polubić. Alendobrxe rozumiem ze gin powiedziała ze wyniki w normie a diabetolog ustalił cukrzyce ciążowa??? Ta choroba to jeden wielki bałagan...

    W takim razie powodzenia w pierwszym dniu z glukometrem!

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    I
    Sorry wcale nie chciałam polubić. Alendobrxe rozumiem ze gin powiedziała ze wyniki w normie a diabetolog ustalił cukrzyce ciążowa??? Ta choroba to jeden wielki bałagan...

    święte słowa!!!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj o 10:00 byłam u ginekolog, która powiedziała o bardzo ładnie ja na to, że jestem umówiona dzisiaj do diabetologa bo te cukry po 2 h sa wyższe o 1 ml i ona mowi No tutaj trochę podniesione i powiedziała ze bardzo dobrze robię. Ale ona sie do nich nie czepiała.

    Ja miałam krzywa 87/166/154
    A diabetolog zobaczyła pochwaliła pierwsze dwie wartości No, że tutaj faktycznie po 2 h już sie cos dzieje wiec oficjalnie powiedziała : stwierdzam cukrzyce ciążowa tutaj ma pani glukometr :)

    I musze przez tydzień robic pomiary 6 razy dziennie na czczo po śniadaniu po ll śniadaniu obiad podwieczorek l kolacja po ll kolacji juz nie robię pomiarów na czczo mam mieć do 90 po 1 h do 140. Aha i codziennie rano sikam w kubek sprawdzam na paskach czy jest glukoza lub aceton. Także ten i za tydzień u niej bo ona ma potem urlop.


    Wytyczne mam takie
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b816d29a31e1.jpg

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju jak u nas jest pieknie za oknem :) 30cm sniegu juz lezy :) czekam az dzieciaki przyjada ze szkoly i ide na ogrodek pozjezdzaja troche na sankach i zdjec w kocu troche porobie :) Ciekawe czy do ocieplaczy wejde :) napewno sie nie zapne :)

    B_002, estrella, martusiawp lubią tę wiadomość

‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ