X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A ja odwrotnie, włosy na nogach rosną wolniej i są takie cieniutkie, ledwo widoczne. Bardzo mi się to podoba :)
    Też tak mam z włosami na nogach w ciąży, prawie nie muszę ich golić. Są cienkie i rosną wolniej, wcale nie kłują przy odrastaniu.
    Na laserze nigdy nie byłam więc to sprawka hormonów :)
    Też się zastanawiałam jak to będzie goleniem okolic intymnych potem, może z lusterkiem dam radę, a jak nie to poproszę męża o pomoc. Moja skóra się przyzwyczaiła że nie ma włosków i jak tylko urosną dłuższe to robią mi się podrażnienia i swędzi dlatego wolę golić regularnie.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Witam się w 6 miesiącu! Aby w spokoju przetrwać do końca! :)


    Zdaje się że w 6 miesiącu jesteś już od tygodnia :-D 6 miesiąc trwa od 22+0 do 27+0 (znowu 5 tygodni, tak jak na końcu pierwszego trymestru).

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Zdaje się że w 6 miesiącu jesteś już od tygodnia :-D 6 miesiąc trwa od 22+0 do 27+0 (znowu 5 tygodni, tak jak na końcu pierwszego trymestru).

    A w internetach piszą, że od 23+0. :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może moja tabelka jest jakaś inna?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/da406e21c7eb.png

    Widocznie "upycha" się te nadmiarowe tygodnie w różne miesiące :-D

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 23 6 miesiac. Tak jak Karolina pisze. Rozwialam watiwosci u specjalisty bo Tes jedna aplikacja mi głupio wcześniej pokazywała.

    Karollinax26, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej mądrej książce „W oczekiwaniu na dziecko” też jest napisane, że od 23 tygodnia :) no cóż, nie mamy na to wpływu, aby w spokoju wytrwać do końca! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 08:05

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Zdaje się że w 6 miesiącu jesteś już od tygodnia :-D 6 miesiąc trwa od 22+0 do 27+0 (znowu 5 tygodni, tak jak na końcu pierwszego trymestru).

    Oooo przegapiłam :) też już jestem od zeszłego czwartku w 6 miesiącu :)

    Mama36 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tymi miesiącami to tak zawsze jest, że różnie pokazują od którego tyg się zaczyna. Mi aplikacja pokazuje m, że w miesiącu ciąży 6 jestem już jakiś czas ale w kalendarzowym jeszcze nie- i właśnie szukałam w internecie to znalazłam m, że od 23 tc jest 6 miesiąc. Czyli u mnie od jutra (albo pojutrze xd) bo dzisiaj mam 22+6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 08:26

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstałam dziś o 6.30, poszłam na badania (mocz, morfologia) na czczo bo zleciłam sobie dodatkowo glukozę aby porównać wyniki z krwi z glukometrem. Przed pobraniem krwi zmierzyłam cukier i wyszło 86 :) ciekawe co wyjdzie z krwi :)
    generalnie im później mierzę tym lepiej wychodzi.. oleję chyba pomiary nocne, będę mierzyć cukier po 7.30 i będę się cieszyć dobrymi wynikami a nie żyć w stresie :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za noc! Czekaliśmy z mężem na paczki przyjechała o 23. Pózniej do prawie 00:00 ja rozpakowywalam ubranka, musiałam zobaczyć :) a mój mąż inne gadżety. Wczoraj też przyszedł nasz prezent pod choinkę, samojezdny odkurzacz mąż go nastawił chyba na 3 w nocy i zaczął odkurzać ! Rano mąż zaspał a dzisiaj delegacja na Śląsku, i mnie budzik też ledwo dobudził. Jeszcze tylko makijaż i w drogę. Troszkę dzisiaj będę poza domem

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    W mojej mądrej książce „W oczekiwaniu na dziecko” też jest napisane, że od 23 tygodnia :) no cóż, nie mamy na to wpływu, aby w spokoju wytrwać do końca! :)
    Też tą książkę czytam, bardzo fajna :)
    Ale teoretycznie 22+1 to już 23tc :) więc można powiedzieć że już wcześniej się zaczął ten 6 miesiąc. W każdym razie ty już na pewno w nim jesteś :)

    Tak przykładowo jeszcze jak się zacznie styczeń to ja będę w 27+0 i zostaje mi do końca marca (terminu) równe 3 miesiące więc można wtedy już powiedzieć że zacznę 7 miesiąc i 3 trymestr.
    Ale najlepiej niech sobie każda liczy jak chce, w sumie nie ma to znaczenia :)

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ja w pasie mam 105,5. Przed miałam mało i brzuch tak szybko urósł bo to 3 ciąża że nieststy robią mi się rozstępy cholera pierwszy raz w życiu. No trudno.
    Mnie dopadła bezsenność. Oczy jak 5 zł. Wyspana.
    Wczorak zaczęliśmy szkole rodzenia. Dla mnie mega sprawa bo nigdy nie byłam. Zresztą po kilkunastu latach się tak wszystko pozmieniało że jestem w szoku.. No a że małża pierwsze dziecko to jemu się barzfo podobało.
    Ja też byłam golona za 1 cesarka to golarka z zyletka w szpitalu. Jak relikt wyglądała! Fajne wspomnienia.
    Młody mi wcale nie pomaga i szaleje ze mną równo ale spróbuję się przespać bo jutro latanie.. I ortodonta.. Teraz w ciąży nienawidzę tych wizyt.

    P. S. Młody kopie mnie już dużo nad pępkiem. Cieszę się bo rośnie... Niech rośnie już się pogodził am z wielkoludkiem. Wczoraj się dowiedziałam na szkole że rodze Makrosomiczne dzieci, to takie które mają powyżej 4 kg.. A moje maja sporo. Też już tak macie że nad pępkiem Wasze maluchy tancuja??

    Ja mam w pasie 98cm. Też rodzę duże dzieci i każde było coraz większe. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Ostatni synek ważył 4150g :D

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 msc zaczyna się id 23tc0c. Ponizej tabelka( w ktorej są pokazane skonczone tygodnie)

    aa8819a1dfea065dmed.jpg

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka wrote:
    6 msc zaczyna się id 23tc0c. Ponizej tabelka( w ktorej są pokazane skonczone tygodnie)

    aa8819a1dfea065dmed.jpg

    z tymi miesiącami jest jak z normami cukrzycy:) co tabelka, co strona to inne wyniki :)

    B_002 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=barbillla86

    Szonka właśnie dziś przeglądałam ofertę poduszek - twoja jest najładniejsza, gratuluję umiejętności :-) Szyjesz tylko dla siebie czy sprzedajesz też?[/QUOTE]

    Dziękuję :) Szyję tylko dla siebie :)

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Szonka przepiękna ta kurka! Masz talent :)
    Ja się zawsze chciałam nauczyć szyć na maszynie, ale jakoś ciągle było coś innego do zrobienia i w końcu się nie nauczyłam.
    Muszę poprosić mamę żeby mnie poinstruowała.
    A na razie skorzystam z jej pomocy i ona uszyje nam kocyk minky :) Stwierdziłam że wolę taką wersję niż zamawianą bo znajdę sobie materiał który mi się spodoba, a poza tym trochę jednak taniej wyjdzie niż gotowy.

    Ja się nauczyłam szyć na macierzyńskim z synkiem :) więc w sumie nie tak dawno. Bardzo fajna sprawa i daje dużo satysfakcji jak widzisz swoje dziecko w rzeczach przez siebie uszytych :) także polecam :)

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    z tymi miesiącami jest jak z normami cukrzycy:) co tabelka, co strona to inne wyniki :)

    No coś w tym jest :) Dlatego ciąże liczy się w tygodniach nie w miesiącach :)

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka wrote:
    Ja się nauczyłam szyć na macierzyńskim z synkiem :) więc w sumie nie tak dawno. Bardzo fajna sprawa i daje dużo satysfakcji jak widzisz swoje dziecko w rzeczach przez siebie uszytych :) także polecam :)
    O widzisz, to może dobrym pomysłem byłoby pożyczenie sobie od mamy maszyny do szycia, a jak mi się spodoba to sobie kiedyś kupię :)
    Tyle mam różnych pomysłów na spędzanie czasu na macierzyńskim że pewnie mi się wszystkiego nie uda zrealizować, ale trzeba próbować.
    Planuję się trochę dokształcić, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Teraz jestem już miesiąc na L4 i nie mam czasu się nudzić, projektuję trochę dla siebie i innych, ale muszę ograniczać siedzenie przed komputerem bo plecy bolą. Ja mam tyle pomysłów na spędzenie czasu że muszę teraz dobrze ten wolny czas wykorzystać :)

    Mama36, martusiawp lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka wrote:
    Ja mam w pasie 98cm. Też rodzę duże dzieci i każde było coraz większe. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Ostatni synek ważył 4150g :D
    Strach się bać nie!? U mnie tak samo.. Ostatnio 4500a teraz mamy się szykować na około 5. Powiem Ci ze jakbym miała rodzic SN to bym ze strachu paznokcie zjadła. Cwaniara jestem bo mam mieć cesarke :p

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    O widzisz, to może dobrym pomysłem byłoby pożyczenie sobie od mamy maszyny do szycia, a jak mi się spodoba to sobie kiedyś kupię :)
    Tyle mam różnych pomysłów na spędzanie czasu na macierzyńskim że pewnie mi się wszystkiego nie uda zrealizować, ale trzeba próbować.
    Planuję się trochę dokształcić, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Teraz jestem już miesiąc na L4 i nie mam czasu się nudzić, projektuję trochę dla siebie i innych, ale muszę ograniczać siedzenie przed komputerem bo plecy bolą. Ja mam tyle pomysłów na spędzenie czasu że muszę teraz dobrze ten wolny czas wykorzystać :)

    ja jestem na L4 od września ale odkąd się dowiedzialam, że mam cukrzycę ciążową to sie w ogóle nie nudzę :) ciągle czytam, szukam przepisów, cały mój dzień kręci się wokół jedzienia i pomiarów :) nawet seriali w necie nie mam czasu oglądać, książka czeka w kolejce :p

    B_002 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 739 740 741 742 743 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ