X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 4 listopada 2018, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    A apropos skoków- u nas też jakiś skok, i to związany z nabytą umiejętnością podciągania się w łóżeczku.. dziś skapitulowałam o 22.30 -półtorej godz.zamiast spać podciagala sie a ja pilnowalam, żeby boleśnie nie wyrżnęła, bo
    łóżeczko jest już na ostatnim poziomie i trudno jej stanąć-ale oczywiście nie podda się dopóki nie stanie, ochraniacze wiszą tak, że mało co chronią, a Kinga jak się puści jedną ręką to leci do tyłu..no cyrk. W końcu wpadłam na super pomysł i rozłożyliśmy łóżeczko turystyczne :-) i strzał w 10. Ścianki miekkie, z siatki, pół godz.probowala się podciągnąć, ale się nie udało, i w końcu padła jęcząc jeszcze, więc ją wzięłam na cyca i usnęła..no i będzie teraz spać w turystycznym, bo do zwykłego nie ma sensu jej wkładać. Materac przełożyłam i jest ok ;-)
    Uparte to nasze dziecko jak osioł. To samo było z przekrecaniem się na brzuch, jak raz załapała to już wszędzie musiała się przekręcić- w wanience, wózku, bujaku.. a teraz wszędzie chce stawać. W wanience, wózku (włożyłam ją na chwilę żeby wodę wstawić do wanienki-oczywiscie przekręciła się i zaczęła wstawac..), a bujaka już rozkręciłam, bo w nim też kombinowała i jak zobaczyłam co w nim robi za gimnastyki stwierdziłam, że jest niebezpieczny..
    Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.

    Jeśli chodzi o odwiedziny, to my mieszkamy daleko. Z dziewczynami widzą się tylko jak przyjedziemy. Czyli góra raz na miesiąc, ale wtedy intensywnie, bo mieszamy razem z moimi rodzicami i do siebie chodzimy jak młode potrzebują się wyciszyć (u mojej mamy np tv lata w tle non stop, a dziewczyny nie są do tego przyzwyczajone).
    Skoki spr w apcethe Wonder Weeks, bo tam dopasowała do daty ur Emi (urodziła się trochę wcześniej) i skoki przechodź trochę poźniej niż wypada z daty ur. Do tego są fajnie opisane, a nawet zobrazowane, bo czasem są filmiki które pokazują o co chodzi i jak można ćwiczyć i co pokazywać dziecku. Przy Sarze nam akurat sprawdzała się ta grafika . Też urodziła sięwczesniej ale zaczynała równo z tym wykresem, tylko konczyla
    http://www.bliskodziecka.com.pl/skoki-rozwojowe/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 06:50

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.
    /

    No właśnie pal licho, że jej się uda wstać, najgorsze, że w tym zwykłym waliła łbem o szczebelki (choć nie powiem, żeby ją to zraziło..) i za każdym upadkiem szło ryzyko, że coś sobie zrobi..w turystycznym obija się o miękkie ścianki, więc nie muszę nad nią stać ;-)
    Dzięki też za apke i stronkę, ja zaraz sobie spojrzę, bo przyznam, że na razie o skokach niewiele czytalam.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 07:30

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

    Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..

    Aga78, Kinga. lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..
    Haha niezła agentka :D ja wczoraj Po kąpieli małego się śmiałam, bo nie usnął od razu przy cycu, posadziłam go obok siebie a ten rzucał się na mnie żeby mnie gryźć to w rękę to w brzuch z takim okrzykiem agrhgrgrhgrgrg xddd komiczne to było haha :D

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytajac Was ciesze sie, ze moj synek jeszcze nie jest az tak rozwiniety :p Wkurza sie tylko jak sie obroci na brzuszek, a nie chce na nim być xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ja mam z moją to samo. Wstaje wszędzie, łapiąc się wszystkiego. Dobrze, że tego kojca drewnianego nie kupiłam, bo to byłyby najgorzej wydane pieniądze :/

    Na Mikołaja chcemy jej kupić pchacz taki drewniany, może się przydać już za jakiś czas... O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Myszka_Lena Ekspertka
    Postów: 121 111

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja lubię odwiedziny, moja córka jest wtedy przeszczesliwa i baardzo grzeczna :) taki towarzyski z niej człowiek :)

    ug37zbmhxq91lzcp.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borysek skończył dzisiaj 7 miesięcy i sam usiadł.:-P

    Andzia123, Sylwiaa95, Malyprosiaczek, edwarda20, White Innocent, Totoro, Katy, acygan, Agusia_pia, Jupik lubią tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tesciami maly sie widzi zazwyczaj raz w tyg przez 2-4h. Z moją mama praktycznie codziennie bo mieszkamy obok. Niestety mój tata nie doczekał wnuków i bardzo mi przykro że Staś nigdy go nie pozna a tata na pewno bardzo by sie cieszył z wnuka..
    Moj maz tez ma bardzo dobre kontakty z moją mama.

    xk81pfk.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat Boryskowi! :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Boryska! :D

    U nas to już trochę uciążliwe :/

    Aga78 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was używała viburcol ? Daje coś ?
    Bo u nas ostatnio nocki kiepskie przez te zęby.

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Boryska i gratulacje siedzenia:)

    U nas jesli chodzi o tesciow to sprawa wyglada tak, ze z nimi mieszkamy i tesciowa czesto jest uciążliwa niestety...Z moja mama sie widzimy mniej wiecej raz na dwa tygodnie :p

    Aga78, Wowka lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Boryska i gratulacje z nowego postępu! :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 listopada 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
    Będę wdzięczna za opinię ;)

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
    Będę wdzięczna za opinię ;)

    Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)

    aga_90 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)
    W takim razie zamawiam. Dzięki ;)

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka to wrocilas do pracy juz??

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 5 listopada 2018, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Sweetmalenka to wrocilas do pracy juz??
    Nie ale dorywczo pracuje. Tzn ok 2-3 razy w tygodniu. Wtedy, kiedy potrzeba pomoc ;)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
‹‹ 1378 1379 1380 1381 1382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ