X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ta niebieska Księga Dźwięków też jest mega, my mamy z tej serii Księgę Ryków, ale to na później. Tylko laski narzekają, że się bardzo szybko rozpada przez to, że jest taka grubaśna :)

    Huśtawka mega piękna! Kurczę, nasz dzieć miał już nic na święta nie dostać bo cały grudzień praktycznie codziennie jakieś PRowe przesyłki przychodzą do niego, ale ta huśtawka piękna jest, będę chyba męża urabiać .. tylko skubaniec jeszcze nie siada samodzielnie, na razie mu robię hamak z chusty i się cieszy :D

    a tak w temacie książeczek, to jest śliczna seria dla maluchów krok po kroku, mamy koci łapci, pierwsze słowa, coś tam na dobranoc i taką na święta i mój mol książkowy je uwielbia czytać i oglądać :)

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Doniczka Bratków Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaszelkowa wrote:
    O ta niebieska Księga Dźwięków też jest mega, my mamy z tej serii Księgę Ryków, ale to na później. Tylko laski narzekają, że się bardzo szybko rozpada przez to, że jest taka grubaśna :)

    Huśtawka mega piękna! Kurczę, nasz dzieć miał już nic na święta nie dostać bo cały grudzień praktycznie codziennie jakieś PRowe przesyłki przychodzą do niego, ale ta huśtawka piękna jest, będę chyba męża urabiać .. tylko skubaniec jeszcze nie siada samodzielnie, na razie mu robię hamak z chusty i się cieszy :D

    a tak w temacie książeczek, to jest śliczna seria dla maluchów krok po kroku, mamy koci łapci, pierwsze słowa, coś tam na dobranoc i taką na święta i mój mol książkowy je uwielbia czytać i oglądać :)

    Pocieszyłaś, że Twój synek też nie siada. Mojej córci w ogóle się do tego nie śpieszy :( A nawet jak próbuje ją posadzić to się wyrywa i nie chce nawet podtrzymana siedzieć, nie wiem czy to normalne? Ty się nie martwisz, że Kajtek jeszcze nie siedzi?

    Córeczka - 11.04.2018.
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doniczka Bratków wrote:
    Pocieszyłaś, że Twój synek też nie siada. Mojej córci w ogóle się do tego nie śpieszy :( A nawet jak próbuje ją posadzić to się wyrywa i nie chce nawet podtrzymana siedzieć, nie wiem czy to normalne? Ty się nie martwisz, że Kajtek jeszcze nie siedzi?

    Nieeeee, coś Ty! Do jedzenia siedzi stabilnie, przy karmieniu jak się podrywa to "siada" i sobie ogląda skarpetki, tak samo jak wrzucam na plecy to w tobolku na kolanie siedzi u mnie stabilnie, ale sam nie siada,A my poza jedzeniem to nie sadzamy ma jeszcze czas przecież:)

    Katy lubi tę wiadomość

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stwierdzilam, ze nam hustawka niepotrzebna bo poki co nie siedzi, a pozniej jak bedzie cieplej to albo na placu zabaw albo na ogrodzie mu powiesimy i chyba wystarczy mu husiania :p

    Ja wlasnie zamowilam ta Ksiege Dzwiekow w Smyku i nie moge sie doczekac az przyjdzie ;)

    W temacie siedzenia to zaczne sie martwic, ze sam nie siedzi jak skonczy 10 miesiecy i nie bedzie dalej tego robil, poki co ma czas xd Na kolanach sie rwie do siadania, nie sadzam go wiec nie wiem jak z jego stabilnoscia :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój młody wstaje, siada, raczkuje jak szalony, idą mu 4 zeby na raz więc zaraz będziemy mieć 6 zębów tylko gadać mu się nie chce. Mówi tylko baba a jak każe mu mówić mama to patrzy się na mnie jak na kosmitke ;)

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widac cos za cos, moj mowi, tata, dada, mama, baba, bobo, dede itp. :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też nie siada. Mało tego ona nawet stabilnie nie usiedzi zbyt długo. Pełza jak stary komandos, raczkuje, wstaje i chodzi przy meblach. Ale nie siada. Wynika to z tego, że dla niej najlepszą pozycją jest czworacza, więc nawet jak podnosi się z boku to nie idzie do samej góry tylko już w połowie zarzuca dupką i staje na kolanach :) ale ja się tym nie przejmuje, widzę że coraz częściej ze stania ląduje na tyłku więc pewnie niedługo w końcu zacznie zostawać w tej pozycji zamiast od razu gramolić się na kolana. No i jesteśmy pod opieką fizjo i stymulujemy cały czas. Jak nie usiądzie w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy to się zacznę martwić ;)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolalabym zeby moja Zosia zaczela robic wszystko pozniej ale poprawnie, naprawde. Zle usiadla i do tej pory nie potrafi poprawnie.

    Swoja droga dopiero zasnela. Tyle to jeszcze sie nie meczylismy zeby ja polozyc spac. W ogole dziwny dzien dzis miala. Wstala chwile przrdlled 8, pobawila sie moze z pol godz i poszla dalej spac do 10.30. Pozniej w ciagu dnia 3 krotkie drzemki, na wieczor zaczela juz mocno marudzic, to kapiel i po kapieli nagle jak nowonarodzona, nie chciala spac. Mam nadzieje, ze to jednorazowe.

    Zrobilam dzis okolo 20 sloiczkow z ryba, tylko ostatecznie tej ryby bylo dosc malo. Robilam dwie zupy i dwa dania na parze. Na parze dalam za duzo ziemniaka i mi wyszedl troche kit po zblendowaniu, mam nadzieje, ze po rozmrozeniu uratuje sie sytuacje :) ale w lososiu trafila mi sie osc, niby tylko jedna znalazlam, ale teraz bede się bala przy jedzeniu ze cos przeoczylam :/

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj siada ale bardzo niestabilnie jeszcze.
    Ale tak jakby mu to w ogole nie przeszkadza.. Zdecydowaniee woli zapierdzielac jak gasiennica a teraz najwiekszy fun to wspinanie sie. Tak troche od dupy strony te nasze maluchy. A i gaworzy non stop, takie smieszne zbitki sylab. Oprocz standardu baba, dada, dede, lele, ostatnio bylo bleble i ba cia :)

    Edit. zapomnialam o najwazniejszym - mama ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 23:29

    White Innocent lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mój podobnie jak kachny, siada, wstaje, chodzi przy meblach i za rączki, już coraz dłużej na czworaka się utrzymuje z brzuchem w górze ale też nie mówi :p raz się zdarzyło mu zupełnie przypadkiem powiedzieć tata i ostatnio jak płakał powiedział mama a tak to nic, pokrzykuje tylko, ostrą fazę na piszczenie ma, aż głowa czasami pęka od tego pisku, Ale tak mu się podoba że non stop powtarza i na nowe coraz wyższe dźwięki tym piszczeniem wchodzi :p ma 5 zębów, i kolejne dwa idą, jedynka na górze i dwójka na dole. Jakaś dzisiaj rozproszona byłam i zapomniałam dać mu paracetamolu na noc (daje w zależności jaki humor ma tuż przed spaniem, żeby się z tymi górnymi zębami nie męczył biedulek tak bardzo) i budził się już 2 razy i przez sen jojczy :(

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj dałam pierwszy raz obiad z alaantkowe blw i chyba się mu spodobało :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/10113be137ab.jpg

    Katy, darika, Aga78 lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Tak troche od dupy strony te nasze maluchy.

    Dokładnie to samo ostatnio powiedziałam :D jak Mała zaczęła wstawać, a jeszcze dobrze nie raczkowała.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia nie faszeruj malenstwa lekami :( Poradzi sobie bez.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie uważam podania raz na kilka dni 1ml paracetamolu za faszerowanie lekami. Widzę po Kubie że spokojniej po nim spi więc przynosi mu ulgę, sama jak coś mnie boli biorę tabletke, dlaczego mam odmawiać tego mojemu dziecku?

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    Nie uważam podania raz na kilka dni 1ml paracetamolu za faszerowanie lekami. Widzę po Kubie że spokojniej po nim spi więc przynosi mu ulgę, sama jak coś mnie boli biorę tabletke, dlaczego mam odmawiać tego mojemu dziecku?
    Nie oceniam, robisz jak chcesz tak jak kazda z nas.

    Ja dziecku nie podaje lekow jesli nie jest chory. Sama tez unikam jak tylko moge.

    Jupik, Katy lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak Edwarda, tak więc popieram. Kinia pierwszy raz dostała paracetamol jak miała ponad 38. To, że dziecko jest marudne i humorzaste wcale nie musi też świadczyć, że je coś boli..

    U nas zęby w toku, ma już w sumie 4, a kolejna górna jedynka wyjdzie chyba w samolocie :-/

    U nas kwestia wstawania i asekurowania identycznie jak u Aga 78, w przestrzeni bezpiecznej nic nie robię, asekuruje jak ma twardą podłogę.

    I u nas było od dupy bo raczkowała dobre 2-3 tyg po tym jak zaczęła wstawać. Samodzielnie chyba nie siada, tj.nie widziałam. Ale ona generalnie nie usiedzi, więc chyba nie ćwiczy tego co uważa za zbędne (woli chodzić..).

    Huśtawka fajna, ale my nie będziemy mieć. Sufit ze 3.3 i wolę w niego nic nie wbijać ;-)

    A my już na lotnisku i sram w gacie, żeby wszystko było ok. Już powiedziałam mężowi, że loty z dzieckiem nie na moje nerwy..

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Jupik.

    Daj znac po locie jak tam.
    Ja w to ogóle nie lubie latac,boje sie. A z maluszkiem to juz w ogole. Pocieszajace ze jak cos sie tfu tfu wydarzy to wszyscy razem :p

    White Innocent lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem przecieniczka leków, sama nic nie biorę nigdy, raz ibuprofen przy zapaleniu piersi. A Lili wczoraj podawałam ibufen, bo płakała z grzechotką w buzi :( serce mi pękało jak widziałam jak się męczy... dziś będę chciała tylko smarować jak będzie potrzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 08:18

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia Kubuś do tej pory jadł papki czy już dawałas blw? Pytam, bo strasznie mnie korci, żeby Amelce dać coś to rączki w kawałku ale boję się zakrztuszenia bardzo... Jeśli pierwszy raz to jak sobie radził?

    Co do paracetamolu to ja Amelce dałam po szczepieniu, mimo, że temperatura nie przekroczyła 38 st. Ale spać nie mogła, płakała, widziałam, że coś ją boli (pewnie nóżki). Po tym zasnęła i spała już spokojnie. Czyli jej ułożyło, pomogło. Z tym, że u nas syrop odpada, bo Młoda po wszystkich zawiesinach wymiotuje. Więc u nas tylko czopki. Na zęby na szczęście nie musiałam podawać, dawalismy tylko od czasu do czasu viburcol albo camilie. Ale jeśli bardzo by płakała i widziałbym, że to nie pomaga, a Młoda płacze dalej to pewnie bym jej starała się ulżyć. Wiadomo, że paracetamolu nie podaje się codziennie po kilka razy. Ale raz na jakiś czas, jeśli nic innego nie pomaga, a dziecko płacze, bo je boli, to chyba nic takiego strasznego. Jak dziecko dobrze znosi zabkowanie - super, tylko zazdrościć. Jak przez to nie może spać, płacze, jęczy i bardzo je boli, a gryzaki nic nie dają to co mamy zrobić, patrzeć jak się męczy? Ja pewnie bym nie mogła i starała się pomóc przeciwbólowym. Choć Amela też się męczył, jeść nie chciała, płakała, budziła ale u nas viburcol albo camilia pomagały na szczęście i podawalismy tylko na noc.

    Totoro lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik jeśli młody nie daje sobie do dziąsła dotknąć, też tak jak Lila Totoro płacze z gryzakiem w buzi i jęczy przez sen gdzie jak czuje się ok tego nie robi to znaczy że jednak boli.
    Udanego wyjazdu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 08:29

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
‹‹ 1446 1447 1448 1449 1450 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ