X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate86 wrote:
    Ja używam pampers Premium Care 5 na noc i dady 5 (fioletowe) w dzień, rozmiarowo wypadają bardzo podobnie pomimo że pampersy 11-18 kg, a dada 15-25 kg

    Moja waży ok 10,5 kg, ale przy 4kach miała poodciskane nóżki

    Dzieki musze sprawdzic dady w takim razie.
    Moj wazy pewnie okolo 9,5 ale jest krotki ;p i tez mial w 4 poodciskane udka i dupke.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dzieki musze sprawdzic dady w takim razie.
    Moj wazy pewnie okolo 9,5 ale jest krotki ;p i tez mial w 4 poodciskane udka i dupke.

    Hej,

    my używamy tych z rossmana, babydream. Używamy roz. 5 (12-25 kg) i uważam, że są OK. Mały waży 9 kg, ma 71 cm. Natomiast przeczytałam ciekawą rzecz, że dla chłopców pielucha powinna być dużo luźniejsza niż dla dziewczynek, chodzi o to, żeby nie były dopasowane, a jajka nie były "dociśnięte do pachwin", żeby nie podnosić temperatury genitaliów, bo potem będzie problem z płodnością. Wiadomo, że najlepiej byłoby używać przewiewnych pieluch (wielorazowe odpadają też, ze względu na nieprzemakalne majtki), ale nie oszukujmy się, nie dałoby się wyrobić używając np. tetry. Dlatego, moim zdaniem, lepiej chłopakom kupować zawsze rozmiar większe jednorazówki i zwracać uwagę, żeby był spory luz na genitaliach, nie zaciskać ich mocno i nie podciągać za wysoko.

    A jeśli chodzi o ten rozmiar pieluch, to jeśli mały śpi ładnie całą noc i pieluchy nie zmieniamy to rano jest pełna po brzegi (po sam tyłek) i tak ciężka, że można nią zabić ;), więc pewnie na noc poszukamy większego rozmiaru.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Hej,

    my używamy tych z rossmana, babydream. Używamy roz. 5 (12-25 kg) i uważam, że są OK. Mały waży 9 kg, ma 71 cm. Natomiast przeczytałam ciekawą rzecz, że dla chłopców pielucha powinna być dużo luźniejsza niż dla dziewczynek, chodzi o to, żeby nie były dopasowane, a jajka nie były "dociśnięte do pachwin", żeby nie podnosić temperatury genitaliów, bo potem będzie problem z płodnością. Wiadomo, że najlepiej byłoby używać przewiewnych pieluch (wielorazowe odpadają też, ze względu na nieprzemakalne majtki), ale nie oszukujmy się, nie dałoby się wyrobić używając np. tetry. Dlatego, moim zdaniem, lepiej chłopakom kupować zawsze rozmiar większe jednorazówki i zwracać uwagę, żeby był spory luz na genitaliach, nie zaciskać ich mocno i nie podciągać za wysoko.

    A jeśli chodzi o ten rozmiar pieluch, to jeśli mały śpi ładnie całą noc i pieluchy nie zmieniamy to rano jest pełna po brzegi (po sam tyłek) i tak ciężka, że można nią zabić ;), więc pewnie na noc poszukamy większego rozmiaru.
    Te babydream kupilam raz i zalowalam. Dupke mial cala mokra czyli pielucha zachowywala sie jak tetra... W pampersach, lupilu czy dadach wszystko wsiaka i tylek suchy. Takze dzieki ale one sa najgotsze jakich probowalam...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Te babydream kupilam raz i zalowalam. Dupke mial cala mokra czyli pielucha zachowywala sie jak tetra... W pampersach, lupilu czy dadach wszystko wsiaka i tylek suchy. Takze dzieki ale one sa najgotsze jakich probowalam...

    Nie chodziło mi o polecenie konkretnej firmy - u nas np. pampersy bardzo odparzały, myślę, że to kwestia indywidualna, skóry dziecka, ale jak weźmiesz takie 12 kg - 20,25 kg, firmy która Ci pasuje, to pewnie będą akurat na Henia, z zachowaniem wspomnianego luzu :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 19 lutego 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tworzywo nieprzemakalne PUL w wielorazowych jest paroprzepuszczalne :) a zawsze można użyć wełnianego otulacza.

    Kinga. lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 lutego 2019, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    U nas przytulania troszkę mniej niż jeszcze niedawno, ale jest. Zresztą wystarczy, że spytam jak Lilusia kocha mamę i są przytulasy :D

    Zębów mamy 6, czekamy na dolne dwójki, oby szybko wyszły, bo męczą Lilę konkretnie.

    Pieluch używamy cały czas z Belli, aktualnie 4+.

    Kinga dobrze pamiętam, że masz jutro konsultację w sprawie operacji? Daj znać koniecznie po wizycie! Jak dziewczynki zniosly Wasze wyjście w weekend?

    My w marcu mamy imprezę całonocną w rodzinie, ale nie idziemy, nie ma szans póki co :)
    Tak, dzis mam miec te konsultacje o11.30, o ile się nic nie przesunie, bo to szpital, wiec wiadomo ze jak będzie jakiś nagły wypadek, to wszystkie terminy się rozjadą. Impreza była ok, ale wytrzymałam od 19-1, bo poźniej bardzo rozbolał mnie brzuch i
    nie mogłam wyrobić. Nie wiem od czego taka akcja, ale po powrocie zrobiłam mix mięta, sab simplex dziewczyn+ przeciwbólowy i udało mi się zasnąć. Nie mam pojęcia, c zadziałało, bo już zaczynałam myslec o sorze, bo tak bolało, ale poza tym żadnych innych objawów.

    Jeśli chodzi o dziewczynki, to oczywiście nie chciały zasnąć tak jak zwykle, pod czas naszej nieobecności zrobiły sobie 2 turbo drzemki po 15 min i szalały do 24.30. Jak wróciliśmy, to już spały. Emi oczywiście mm nie chciała, za to na kolację zjadła zupę z obiadu.

    Emi górne dwójki wyszły dość bezobjawowo, była troszkę marudna (wyszły 2 tego samego dnia) żadnego kataru itp mimo ze miała kontakt z przedszkolnym dzieckiem, ciągle zasmarkanym. Dolne ma dopiero rozpulchnione. Dzis trochę mi kicha (wiec nie wiem jak będzie z dolnymi). Coś kojarzę że u Sary przy jednej dolnej 2 albo 3 zrobił się krwiak i było nieciekawie, choć w porównaniu z tym co się działo przy 4 i 5 teraz mogę napisać, że wyszły bezobjawowo ;) Ogólnie z tego co pamiętam nie było reguły. Każdemu dziecku inny ząb dawał do wiwatu. Zgodnie mamy narzekały tylko na 4 i 5. U Sary najgorsze były 4 (4 na raz), a 5 się zbiegły z buntem 2-latka i dużym skokiem (wiec też lekko nie było, choć nie wiadomo tak do końca z jakiego powodu)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 lutego 2019, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gondi wrote:
    Tworzywo nieprzemakalne PUL w wielorazowych jest paroprzepuszczalne :) a zawsze można użyć wełnianego otulacza.
    To prawda. W wielo temperatura jest niższa, choć to też zależy od ilości i rodzaju wkładów. Ogólnie starsza jak już mówiła, chętniej wybierała wielo, nawet w lecie. Mówiła ze w pampersach za gorąco. Jak były mega upały, to zakładałam same bawełniane formowanki, bez otulacza.

    gondi lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lutego 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie chodziło mi o polecenie konkretnej firmy - u nas np. pampersy bardzo odparzały, myślę, że to kwestia indywidualna, skóry dziecka, ale jak weźmiesz takie 12 kg - 20,25 kg, firmy która Ci pasuje, to pewnie będą akurat na Henia, z zachowaniem wspomnianego luzu :)
    Aha to nie zrozumialam ;)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Nie umiesz pewnie powiedziec jak wypadaja rozmiarowo w porownaniu z Pampersem?
    Akurat mam w domu jedne i drugie rozm 5. Jak je naciagnelam to są takie same. Na oko Bella jest ciut dłuższa. Różnicę widać dokładnie jak się ubierze dziecku. Bella jest ciut większa, mocniej muszę spinać rzepy.
    Nie pamiętam czy pytałaś, ale Lupilu 5 z Lidla są tak pomiędzy Bellą a Pampersem.
    Różnica wynika chyba z różnych przedziałów wagowych.
    Bella 12-25kg
    Lupilu 11-25kg
    Pampers 11-16 (lub 18)kg ale wyrzucilam opakowanie ;)

    Edit: pantsy 5 z Lidla są dużo większe, kupiłam bo fajna cena była :d ale one są od 13kg stąd różnica.

    Edit 2 :d używamy naprzemiennie wszystkich 3 firm, w zależności co przyniosą dziadkowie :d waga Wiktora z wczoraj 9,9kg
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 09:34

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe ile Julian waży, dawno nie sprawdzałam. Wydaje mi się, że od dłuższego czasu stoi w miejscu, dopiero wchodzimy w ubranka 80. Mam dylemat czy kurtkę na wiosnę mu kupić 80 czy 86.nie chce żeby była za ciasna. Mam nadzieję, że już koniec mrozów, bo zimowa ma na 74 i już jest ciasna.
    Czy Waszym dzieciom też się tak poprzestawialo, że potrafią o 17 zasnąć na nocne spanie? Mojemu się tak zdarza coraz częściej, od soboty to już 3 raz, gdzie idzie spać 17-18,i śpi do 6 rano... Wszystko by było ok, tylko, że to jest tyle godzin, że budzi się w nocy co 2h już nie zaliczę ile razy do niego wstaje. Pije długo po 30-40min,no ale co się dziwić, że jest głodny jak tak szybko idzie spać bez kolacji ani nic...
    Nawet Maz mówi, że bez sensu bo widzi dziecko godzinę na dzień masakra, już wolałam jak chodził spać o 19-20.

    gg646iye46nicebi.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę na gemini, że i kindii ma pieluchy, wcześniej nie rzuciły mi się w oczy. Kupię paczkę i zobaczę jak będą się sprawowały :)

    Dziś Zosia bez gorączki, w nocy do 38, katar siedzi głęboko. Ta dwójka strasznie długo się przebija. Przy poprzednich zębach jak zobaczyłam przezroczyste dziaselko to na następny dzień już było widać ząbek a przy tej dwójce od niedzieli takie dziaslo a zęba nadal brak :/ niech on już wyjdzie i będzie z głowy.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam dady 4 poki co i jest wspomniany luz i sucha pupka. Synek nie ma faldek na nogach wiec sie nie odciska nic. On ogolnie jest bardziej umiesniony niz tlusciutki :D Maly wazy ok 10 kg (dawno go nie wazylam) ubranka mamy 80/86 niektore 80 body juz na styk.
    Ja na wiosne kurtke kupie na 86 lub 92 zalezy jaka bedzie rozmiarowka w pepco albo smyku.
    U nas nadal dwie drzemki. Nocki roznie. Budzi sie szuka smoka albo marudzi i wtedy biore go do siebie.
    Ogolnie zauwazylam ze od kilku dni z rana jest marudny. Nie daje mi sie ruszyc z pokoju bo krzyk. Po drzemce jest lepiej.
    Ile u Was jest porcji mm na dobe?? U nas juz na stale dwie porcje. Ogolnie maly je 5 stalych posilkow plus przekaska owocowa. W tym 2 razy mm raz zupa raz kaszka i raz na zmiane jajko kanapka bulka itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 10:53

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorzej z tymi pantsami bo w sumie pampers ma najlepsze i rozmiarowo idealne. Bo pieluchy na noc to jakies tansze znajde np dady (kilka paczek zuzylam jak byl maluski i byly bardzo ok). Szukam oszczędności bo bede musiala wziac kilka mcy wychowawczego i przeraza mnie kwota jaka wydajemy na malego co miesiac :o

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Szukam oszczędności bo bede musiala wziac kilka mcy wychowawczego i przeraza mnie kwota jaka wydajemy na malego co miesiac :o
    Jeśli wielorazy wchodzą w grę to w Łodzi masz sklep stacjonarny decoraliki można pomacać pieluszki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 12:33

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gondi wrote:
    Jeśli wielorazy wchodzą w grę to w Łodzi masz sklep stacjonarny decoraliki można pomacać pieluszki ;)
    Oj nieee :)

    gondi lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja zawsze kupuje pantsy jak w rossku są przeceny na kartę rossne, wychodzi o wiele taniej.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    Edwarda ja zawsze kupuje pantsy jak w rossku są przeceny na kartę rossne, wychodzi o wiele taniej.
    Tak ja tez na kartę i tez poluje na promki. Ale np moj mały duzo ich zuzywa bo lubi zrobic kupę w dopiero co przebrana pieluszke :p a ze robi 2-3 dziennie... ;)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój robi z 5 kup jak nic na dzień. Pampersy to nam paczkami idą. Nawet nie liczyłam ile miesięcznie kasy na to idzie. Ma niezły metabolizm to moje dziecko :D

    gg646iye46nicebi.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Dawno mnie nie było :) byliśmy dziś na bilansie. Wiktor ma 72cm i 9600g. Pediatra powiedziała, że wzrost na 25 centyl, a waga na 75 centyl więc mam ograniczyć mu troszkę jedzenie.. Mówiła, że Wiktor za dużo je bo 3 śniadania, mleko, obiad i 2 kolacje to zdecydowanie za dużo. Jak usłyszała, że Wiktor pije mleko 4 razy na dobę po 250ml, kaszke 250ml,obiad 220g i na 3 śniadanie i kolacje po 3 kromki chleba z szynka to była w wielkim szoku. A takto z Wiktorem wsyzstk ojest ok :)

    Nam właśnie wychodzą dwie jedynki, na dniach przebija się więc Wiktor śpi że mną w łóżku bo poplakuje pół nocy i zasypia dopiero jak go przytulę. Lubi się przytulać, ale tylko rano lub w nocy. W ciągu dnia nie ma na to czasu bo ciągle jest czymś zajęty.

    Maluch nie lubi gdy siedzę obok niego gdy się bawi. Mogę mu czytać książki i wtedy ogląda obrazki, ale jak bawi się samochodami czy bebo i stolikiem edukacyjnym to ja mam siedzieć na kanapie. Odpycha mnie jak przyjdę się z nim pobawić. Czy to znak, że mój syn robi się samodzielny? Do tego zaczął sam "myć" zabki. Siedzi w łazience na blacie, a ja stoję za nim. Razem myjemy zabki.

    Niedługo zacznie już chodzić bo puszcza się przy meblach i tak stoi troszkę, a trzymając się mebli robi kroki w bok. Zaczął robić "bwuuu bwuuu" gdy bawi się samochodami i gdy widzi samochody na spacerze. Sygnalizuje mi że jedzie samochód. Na moje pytanie gdzie jest samochód, od razu patrzy na jakieś pobliskie auto.

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    28.02 idę do szpitala, następnego dnia mam op. Jak dobrze pójdzie na dzień kobiet będę w domu. Czy i kiedy do was zajrzę, to nie mam pojęcia. Dużo zależy od tego czy i jak będę widziała. Proszę o kciuki i modlitwę.

    Moja bratowa powinna urodzić na dniach (już jest po terminie), a ja mam od tygodnia takie dziwne przeczucie, że pojawi się dziecko, ale ja im zejdę na stole (choć teoretycznie nie powinnam. Wiem, że brzmi to dziwnie,ale tak ostatnio mam. W domu raczej nie mogę tego powiedzieć, bo zaraz mi się oberwie za pesymizm, ale to nie ma z nim nic wspólnego (o dziwo humor mam całkiem dobry, martwię się tylko o dziewczynki)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 1533 1534 1535 1536 1537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ