X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Czy wasze maluszki tez maja bunt na przytulanie? Ja nie wiem, juz myslalam ze po skoku to od paru dni znowu jeczy, warczy, za chwile piszczy z radosci, skacze, cieszy sie i tak w kolko. Budzi sie o 6 i nie dosypia :o pada o 9 przez co caly harmonogram sie nam posypal. Do tego w ogole nie chce sie przytulać, wyrywa sie jak go biore :/ nie wiem co jest :(

    No ze spaniem to podobno się w kółko zmienia, więc jeszcze nie raz będziecie zmieniać harmonogram. Co do przytulania, hmm, ja bym obstawiała skok jednak. Dzieci zmieniają zachowania, też trzeba się do tego przyzwyczaić. Kinga od początku mało przytulasna byla, a ostatnio potrafi przyjść i położyć łepek tam gdzie siedzę, żeby ją pogłaskać. Głaskam ją 10 sek.i idzie dalej ;-)
    A Henio dorasta i może chce pokazać, jaki jest już niezależny, haha ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja wiem ze dzieci ma różne fazy. Raz sie tula raz wyrywaja. Ostatnio byl przytulas, przyzwyczailam sie :p a ten teraz na nie :p no trudno. Ze spaniem tez wiem, juz niedługo nasze maluchy beda mialy tylko 1 drzemke. Moze sie juz przestawia? Ja potrzebuję wiecej czasu zeby sie przestawić bo budzenie sie o 6 a o 9 to spora różnica :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała żeby Gabryś w końcu się przestawil na późniejsze wstawianie. Teraz budzi się w nocy 2 razy-o2 i 4 I siada w łóżku i gada i nie chce iść spać. I o 6 pobudka albo o 5.30( jak w ndz).
    I mnie wyniki wyszły w normie. Lekarka na moje pytanie: to czemu jestem ciągle zmęczona odpowiedziała...że może powinnam odpocząć...hit.
    Gabryś po tym skoku bardzo się zmienił;) ale tulić się nigdy nie chciał;p i tak zostało:p

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u gin, oczywiście wizyta ekspresowa jak to na NFZ, ale pani dr mnie poznała, więc miło z jej strony :) nie zaproponowała usg blizny ale zbadala w środku co i jak, powiedziała że bardzo ładnie się goi i nie przejmować się że jest zaczerwieniona. Wygląda ładnie. Wynik cytologii za miesiąc. Możemy powoli zaczynać starania, ale jeszcze chwilę się wstrzymujemy :) muszę porobić kilka badań i ogarnąć zęby w końcu.

    Ja już się nie przejmuje zachowaniem Zosi. To wszystko tak szybko się zmienia, że nawet nie chce mi się tego analizować. Ostatnio nocki mamy troszkę lepsze, ale tylko troszkę :)

    Muszę zapisać Zosie do neurologa, bo chce skontrolować to drżenie brody, nie podoba mi się to. Czytałam że to może być niedobór też wit B, ale wolę sprawdzić. Szczepienie muszę przełożyć, bo raz że najpierw neurolog a dwa to chyba zaczyna się jakis katar :/

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja muszę się przyznać, że nie ogarniam tych skoków. U nas one w ogóle nie są widoczne w taki sposób jak wszyscy opisują. Czasami jak Mała jest wybitną marudą np. 3 dni z rzędu to z ciekawości patrzę na te mapkę skoków i praktycznie zawsze trafiam wtedy na słoneczny okres XD nie widzę jakiś nagłych zmian w zachowaniu, ani w umiejętnościach. U nas jest to bardziej szlifowanie każdego dnia tej nowej umiejętności niż nagłe się jej pojawienie ;)

    Wczoraj spedziłyśmy prawie 5h na dworze, od razu inaczej :) dziś też już spacerujemy, ale już troszeczkę chłodniej jest.

    Co do jedzenia to mnie wciąż zadziwia gdzie Młoda mieści takie ilości :P dzisiaj na śniadanie zjadla np. 5 placków z kaszy manny i twarogu, poprawiła połową Day Upa, a na sam koniec skubnęła mi kawałek papryki z talerza...

    Zębów u nas 5,5 :P komplet jedynek, prawa dwójka na górze i lewa już się przebiła, ale jeszcze nie wyszła. I tak samo bie potrafię powiązać za bardzo marudzenia, czy częstszego wstawania z zębami... Jak czasami myślałam że to to, bo była tak nieznośna to nic się nie działo, a czasami zęba odkrywałam przypadkiem... Możliwe też, że po prostu jestem kiepska w odczytywaniu myśli i odczuć własnego dziecka XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znów okres zębowy ma 4 jedynki, 2 górne dwójki i dziąsło przy dolnych jest mocno rozpulchnione. Jakoś szybko to idzie. Sara w tym wieku nawet wszystkich jedynek nie miała ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WI raczej twoje male dobrze to wszystko przechodzi :)


    Czy macie porownanie jak wyglada rozmiarowja pampersow różnych firm? My uzywamy pantsow pampers nr 5 na dzień i pampersow pampers tez 5 na noc. Ostatnio kupilam pantsy 5 z Lidla i sporo szersze od pampersa czyli za duze. Wiecie jak może wypada dada?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy dade 4 i na noc pantsy pampers też 4. Jak dla mnie dada większa od pampersa. Uzywalismy też zwykłych pampersa ale nie pamiętam już jak wypadaly w porównaniu do dady.

  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja też nie pomogę, mu używamy tylko pantsow pampersa. Swoją drogą dopiero na 5 będziemy przechodzić, tak samo z ciuszkami, 80 już na styk jest, powoli przechodzimy na 86. Jakieś 4 miesiące w 80 śmigał a ostatnio go wyciągnęło :) myślę też już o bucikach, na spacery chyba niechodki jeszcze mu kupię żeby miał ciepło ale i do chodzenia będę musiała mu kupić np na to wesele które mamy w kwietniu. A właśnie, wesele mamy ponad 400km od nas, czy roczne dziecko też potrzebuje przerw co 2h, żeby dłużej w foteliku nie siedziało, czy jeśli nie będzie marudził to można jechac całą taką trasę?

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też tylko pantsy pampers 4 na dzień i na noc pampersy premium care 4 nie przeciekaja wgl

    Zrobiłam dziś racuchy na obiad z jabłkiem i bananem, ale Julian się zajadal. Zjadł 2 z apetytem, bardzo mnie to cieszy :)

    gg646iye46nicebi.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    Edwarda ja też nie pomogę, mu używamy tylko pantsow pampersa. Swoją drogą dopiero na 5 będziemy przechodzić, tak samo z ciuszkami, 80 już na styk jest, powoli przechodzimy na 86. Jakieś 4 miesiące w 80 śmigał a ostatnio go wyciągnęło :) myślę też już o bucikach, na spacery chyba niechodki jeszcze mu kupię żeby miał ciepło ale i do chodzenia będę musiała mu kupić np na to wesele które mamy w kwietniu. A właśnie, wesele mamy ponad 400km od nas, czy roczne dziecko też potrzebuje przerw co 2h, żeby dłużej w foteliku nie siedziało, czy jeśli nie będzie marudził to można jechac całą taką trasę?
    My jedziemy tyle ile jest w stanie wysiedzieć. Ostatnio były 2 postoje przy 800 km+ jeden króciutki na rankiwanie (młode spały, wiec nie wysiadalysmy)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pampersy (premium protektion) to wypadają tak samo jak lub są trochę większe od dada i lidlowskich. Lecimy teraz na 4/5 wymiennie. Natomiast pod względem chłonności pampersy wciąż wygrywają, wiec póki co u nas zamienniki odpadają.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przytulania troszkę mniej niż jeszcze niedawno, ale jest. Zresztą wystarczy, że spytam jak Lilusia kocha mamę i są przytulasy :D

    Zębów mamy 6, czekamy na dolne dwójki, oby szybko wyszły, bo męczą Lilę konkretnie.

    Pieluch używamy cały czas z Belli, aktualnie 4+.

    Kinga dobrze pamiętam, że masz jutro konsultację w sprawie operacji? Daj znać koniecznie po wizycie! Jak dziewczynki zniosly Wasze wyjście w weekend?

    My w marcu mamy imprezę całonocną w rodzinie, ale nie idziemy, nie ma szans póki co :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 19:10

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Pieluch używamy cały czas z Belli, aktualnie 4+.
    Nie umiesz pewnie powiedziec jak wypadaja rozmiarowo w porownaniu z Pampersem?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i się zaczyna, stan podgoraczkowy, katar który siedzi głęboko, nie spływa, ale przynajmniej nie jest bardzo męczący. Górną dwójka na wylocie. A i dziś trzy kupy były, więc chyba to wszystko przez zęby. Powiedzcie mi czy u Was też dwójki były bardziej uciążliwe niż jedynki?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    No i się zaczyna, stan podgoraczkowy, katar który siedzi głęboko, nie spływa, ale przynajmniej nie jest bardzo męczący. Górną dwójka na wylocie. A i dziś trzy kupy były, więc chyba to wszystko przez zęby. Powiedzcie mi czy u Was też dwójki były bardziej uciążliwe niż jedynki?
    U nas gorne dwojki okropnie przezyl ale gorne jedynki to byl hardkor total.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas generalnie góra była zdecydowanie gorsza niż dół, ale tragedii i tak nie było (niczego nie musieliśmy stosować, nie płakała). Dwójki chyba rzeczywiście były gorsze i właśnie jakąś infekcję wtedy mieliśmy.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas gorne jedynki to byla masakra, teraz ida gorne dwojki i jest znosnie :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Nie umiesz pewnie powiedziec jak wypadaja rozmiarowo w porownaniu z Pampersem?

    Oj niestety, mamy za sobą chyba tylko jedną paczkę pampersow, jakoś na samym początku :/

    U nas szły równocześnie 3 górne, było bardzo słabo, ibufen szedł w ruch, bo Lila płakała bardzo. Teraz też nie jest lekko, ale nie aż tak źle.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kate86 Przyjaciółka
    Postów: 67 104

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    WI raczej twoje male dobrze to wszystko przechodzi :)


    Czy macie porownanie jak wyglada rozmiarowja pampersow różnych firm? My uzywamy pantsow pampers nr 5 na dzień i pampersow pampers tez 5 na noc. Ostatnio kupilam pantsy 5 z Lidla i sporo szersze od pampersa czyli za duze. Wiecie jak może wypada dada?


    Ja używam pampers Premium Care 5 na noc i dady 5 (fioletowe) w dzień, rozmiarowo wypadają bardzo podobnie pomimo że pampersy 11-18 kg, a dada 15-25 kg

    Moja waży ok 10,5 kg, ale przy 4kach miała poodciskane nóżki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 21:17

    IVF maj 2017 nieudane
    Transfer crio lipiec 2017 - udany córeczka <3
    Transfer crio maj 2019 - czekamy na <3
    iv09df9hddm181mm.png

    [w4squgpj0lnox53g.png
‹‹ 1532 1533 1534 1535 1536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ