X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Polecam Espiro Sonic Air na wertepy. Papowane dość duże koła, obszerna budka, duża, chroni przed wiatrem, deszczem (dokupiliśmy też za chyba 35 folię żeby mieć komplet), wygodnie się składa, lekki nie jest (11kg) ale lecieliśmy nim samolotem i było ok. W dodatku nie kosztuje majątku. Potrzebowaliśmy spacerówki mniejszej i poreczniejszej od tej 2w1 ale też na wertepy, bo jak jeździmy to nie siedzimy w hotelu tylko zwiedzamy i lazimy po wszystkim co się da, więc wózek musimy mieć na teren różny.

    Poczytałam o nim troche i wierze ze daje rade ale mimo wszystko to nie to. Szukamy bardziej terenowego myślałam tez o Summit ale nie ma podnóżka dla małych dzieci

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dziewczynek, które były chrzczone- gdzie kupowalyscie sukienki na Chrzest?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam w Reserved, nic specjalnego, biała, bawełniana, ale taki materiał trochę jak koszulowy, cała wyszywana, chyba 40 zł za nią dałam.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne sukienki są w sklepie internetowym Abrakadabra. My akurat mieliśmy sukieneczke od mojej mamy.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam w małym lokalnym sklepiku. Kupowałam na szybko, zapłaciłam 100 zł i nigdy więcej bym na jeden raz nie wydała tyle kasy. No ale musiałam, kupowałam dzień przed chrztem :) niestety na olx się nie sprzedała i teraz leży, tiul zrobi się żółty i będzie do wywalenia. Także szukalabym czegoś w sieciowkach neutralnego.

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam zwykłą białą sukieneczkę z Early Days, a moja mama kupiła z Pepco taką kremową sukienkę z bawełnianą podszewką i z leciutkim tiulem na zewnątrz. Jak się później okazało to była bluzka na 98, ale wyglądała fajnie XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Lilusię rozłożyło :( pierwszy raz ma gorączkę. Obudziła się po północy z takim płaczem, że nie wiedziałam co się dzieje. Myślałam, że coś jej się przyśnilo, dałam jej cycka a ona w jeszcze większy płacz :( zaczęłam ją nosić, ona biedna aż lkala, no i zauważyłam, że już się uspokajala i nagle polknela slinę i w płacz znowu. Chyba bolało ją gardelko :( Potem usnęła, odłożyłam ją do łóżka a ona znowu się obudziła i w płacz. Dałam cycka, nie jadła tylko ciumkala a jak trochę pociagnela to znowu płacz przy polykaniu. Dodatkowo przy tym płaczu kataru dostała. Rano jak wstała to wydawało się, że wszystko ok, była spokojniutka, jadła normalnie itd. Ale zdziwiło mnie, że jej drzemka trwała 2,5h O.o zmierzyłam jej temp, bo wydawała mi się podejrzanie ciepła i wyszło 37,3:/ wcisnelam jej tylko trochę saszetki pelbez i na razie nic więcej. No i raz nebulizowalismy ją, ale to już nie to samo co z 7-miesieczniakiem :/ musieliśmy się nieźle nagimnastykowac. Przed 16 znowu usnęła i na spaniu mierzylam jej tym badziewiem bezdotykowym-wyszło 37,8 :( odwołałam wizytę u dentysty i czekam co dalej:( jak wstanie to muszę jej znowu zmierzyć w dupce, bo nie ufam bezdotykowemu :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro 37.3 to naprawde tyciutki stan podgoraczkowy na granicy bledu. 37.8 to juz stan podgoraczkowy ale wlasnie, zmierz w pupce bo takim maluchom nie mierzy sie bezdotykowym, tzn ja na pewno takiemu nie ufam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ktore lecialy z maluszkami (w europie)- potrzeba albo dowodu albo poszportu prawda?
    Co sie robi z wozkiem? Do luku? Placi sie oddzielnie za niego jak za dodatkowy bagaz?
    Dziecko moze miec swoje picie i jedzenie?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amela też chora. Tzn u nas katar. Trójki idą i złapała znowu infekcje.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja lecialam do londynu. Ja mialam dowod dla Bartusia. Wozek do luku zabieraja przed samym samolotem. Samemu trzeba zlozyc. Nie placi sie za niego. Dziecko moze miec swoje jedzenie i picie. Przy odprawie zabrali mleko do sprawdzenia. Dla dziecka mozna miec oddzielna torbe w ramach bagazu podrecznego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 16:58

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. Abrakadabra może i ładne, ale drogo. Za samą sukienke 200 to dużo, jeszcze dochodzą buciki, dodatki, jakaś narzutka, bo może być chłodno, zrobiłaby się duża kwota jak na 1 raz. Polaze w weekend po sieciowkach, może coś wyhacze. Na olx też jest sporo, więc w ostateczności..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, my wyrobiliśmy Kindze od razu dowód i paszport, żeby miała dwa dokumenty.
    Wózek można nadać jako główny albo oddać do luku przed samym wejściem do samolotu. Nie płaci się. Tylko moja uwaga- traktują je tam bardzo po macoszemu, więc Twojego byłoby mi szkoda.. kupiłabym drugi jakiś tańszy na loty, bo oni nimi rzucają. Nie trudno o zniszczenie, pobrudzenie.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda Lila chyba będzie niskotemperaturowa jak ja, bo zawsze bałam się, że przeoczę u niej gorączkę a dziś właśnie 37,3 i już widziałam, że coś jest nie tak:/ po 17 mierzylismy jej znowu w dupce i było 37,6, ale jak wstała miała na pewno więcej, bo była mocno rozpalona :( nie zmierzyłam jej od razu, czekałam na męża, bo ona strasznie płacze przy tym, nie mówiąc o tym jakie akrobacje odprawia :/ Bezdotykowym to w sumie mierzę tylko po to, żeby sprawdzić czy ma jakkolwiek podwyższoną temperaturę (zawyża mi pomiary zawsze). Ja wynik wskazuje na wyższy niż norma to dopiero mierzę w pupie. O 17.40 karmilam ją i znowu zaczęła przysypiac... No ale pobierała się. Ciekawe o której pójdzie spać na noc. Musimy znowu inhalacje zrobić bo słychać co jakiś czas katar gdzieś tam głębiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 18:22

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik w moim przypadku nie ma sensu kupowania drugiego wozka bo nawet jeśli poobijaja (kupie specjalna torbe transportowa) to trudno, wozek potrzebny bedzie na max rok jeszcze. A tez zawsze jest tak ze jak dziecko zaczyna chodzic to w wozku jezdzic nie chce lub tylko jak sie bardzo zmeczy / zasypia. Takze nie martwię sie, jakby co to kupie cos najtanszego zeby jakos po lodzi funkcjonowac.

    A pytalam o loty w sumie na razie orientacyjnie, chcialabym wakacje ale nie wiem czy wystarczy kasy majac w perspektywie 3 mce wychowawczego... Zobaczymy.

    A jeszcze pytanie taki dowod czy paszport dla takiego maluszka ile jest wazny?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowod chyba 5 lat chyba ze wczesniej znacznie sie zmieni malec na twarzy to lepiej zrobic z aktualnym zdjeciem

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    A jeszcze pytanie taki dowod czy paszport dla takiego maluszka ile jest wazny?

    Z punktu widzenia prawa to paszport jest ważny tak samo jak dla dorosłego ;) EDIT: A jednak nie - przepisy się zmieniły, właśnie to obczaiłam.
    Pytałam przy wyrabianiu to Pani urzędniczka stwierdziła, żeby wymienić jak mały skończy 3 lata. EDIT: Oszukał mnie babsztyl - w internetach są zupełnie inne informacje.

    Twój post skłonił mnie do weryfikacji powyższego, bo łyknęłam to, co powiedziała mi baba w paszportowni i nie sprawdzałam, uznając to za prawdę objawioną - duży błąd, więcej info tu:

    https://www.malypodroznik.pl/?p=1324

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 19:45

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Z punktu widzenia prawa to paszport jest ważny tak samo jak dla dorosłego ;) EDIT: A jednak nie - przepisy się zmieniły, właśnie to obczaiłam.
    Pytałam przy wyrabianiu to Pani urzędniczka stwierdziła, żeby wymienić jak mały skończy 3 lata. EDIT: Oszukał mnie babsztyl - w internetach są zupełnie inne informacje.

    Twój post skłonił mnie do weryfikacji powyższego, bo łyknęłam to, co powiedziała mi baba w paszportowni i nie sprawdzałam, uznając to za prawdę objawioną - duży błąd, więcej info tu:

    https://www.malypodroznik.pl/?p=1324
    Czyli wazny 5 lat :) Wyrobimy w takim razie :)

    Moze babsztylowi chodzilo wlasnie o to ze dziecko sie zmienia bardzo... ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 20:26

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Czyli wazny 5 lat :) Wyrobimy w takim razie :)

    Moze babsztylowi chodzilo wlasnie o to ze dziecko sie zmienia bardzo... ?

    Nie, 12 m-cy, przynajmniej z tego co piszą:

    "Terminy ważności paszportów dzieci wynoszą:

    5 lat dla dzieci w przedziale wiekowym 5 – 13 lat (paszport biometryczny)
    1 rok dla dzieci do lat 5 (paszport tymczasowy)"

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie, 12 m-cy, przynajmniej z tego co piszą:

    "Terminy ważności paszportów dzieci wynoszą:

    5 lat dla dzieci w przedziale wiekowym 5 – 13 lat (paszport biometryczny)
    1 rok dla dzieci do lat 5 (paszport tymczasowy)"
    Nie doczytalas EDITU na dole ;p

    Leira lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1566 1567 1568 1569 1570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ