X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jupik trzeba bylo polaczyc i zrobic jedna duza impreze ;)

    Haha, właśnie nie chciałam ;-) bo razem z Chrzcinami jest Komunia syna mojej siostry (z Londynu, ale mu robią taka indywidualną tu w Polsce dla rodziny, żeby ich wszystkich potem tam nie ściągać) i w dodatku w tym dniu co Chrzest mamy jeszcze z mężem rocznicę ślubu ;-) a ja chciałam takie zwykłe urodzinki dla najbliższych, z tortem, gdzie Kini się na stole położy parę rzeczy, żeby wyciągnęła po coś rączkę, i tyle. Bez pompy. Kto ma coś rzucić dla niej na urodzinki i tak rzuci ;-)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 23 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My roczek tak na luzie. Nawet nie robiłam zaproszeń.Obdzwonię tylko najbliższą rodzinkę i ich zaproszę.Taka domòwka przy kawie, torcie,sałatkach i przystawkach. Nie szykuję podziękowań dla gości.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy wszystkie kupujecie nowe typowe spacerówki? Pytam bo ja używamy tej z wózka 2w1 i jestem w sumie bardzo zadowolona. Ale możemy gdynym spróbowałam pojeździć w typowej spacerowce to bym się przekonała?

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam sobie chicco multiway Evo, ale tylko dlatego, że się łatwo składa jest lekka i dość tania a ja potrzebuję czegoś takiego do samochodu, bo często sama z małym jestem a często jeżdżę samochodem.A tak to też jestem zadowolona z mojej 2w1.Mały ma w niej wygodnie, dobra jest amortyzacja i na spacery po nierównym terenie też jest ok.Tylko ciężka aby ją złożyć, trzeba odpiąć gòrę i to jest wkurzające

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z mojej 2w1 też jestem zadowolona i na okres jesienno/zimowy nie wyobrażam sobie jeździć czymś innym. My dodatkowo kupiliśmy Espiro Sonic Air, na wyjazdy i okres wiosenno/letni. Nie jest to typowa mała spacerówka z małymi kołami, ale na pewno mniejsza, poreczniejsza i lżejsza od kombajna 2w1. Ma też dość spore koła z amortyzacją (to nie parasolka tylko kanapka), bo my jednak jeździmy i ma nam służyć nie tylko po mieście. Na Kanarach była jak znalazł ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokilka ja kupilam od razu wypasna i lekka spacerowke a do niej dopinana gondole. Wiec jeden wydatek mam i leciutka gindolke i teraz fajna spacerowke. Caly czas uwazan ze to byl moj najlepszy zakup wyprawkowy.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 23 marca 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Kokilka ja kupilam od razu wypasna i lekka spacerowke a do niej dopinana gondole. Wiec jeden wydatek mam i leciutka gindolke i teraz fajna spacerowke. Caly czas uwazan ze to byl moj najlepszy zakup wyprawkowy.
    A jaki wozek masz?
    Ja tez używam spacerówke z zestawu 3w1 i nie jetem zdowolona właśnie dlatego myślę o Baby Jogger City Elite

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś z Lilą na placu zabaw. Najpierw cały czas była u nas na rękach, trochę ją pohustalismy, kilka razy pomoglismy jej zjechać ze zjeżdżalni, ale zaraz stanowczo zaprotestowała NIE. xD po czym zleciały się dzieci z podstawówki, zaczęły ganiać po wszystkich sprzętach itd. Lila nie mogła się nacieszyć :D zaczęliśmy się zwijać a ona pokazuje, że chce na zjeżdżalnię O.o mąż ją posadzil a ta dawaj xD nie chciała zejść, zjezdzala raz za razem, zaczęła się wspinać po zjeżdżalni na górę, latać po tym domku, z którego wychodzi zjeżdżalnia, chodzić po jakichś mostkach, deskach, oczywiście trzymając się cały czas poręczy albo na czworakach. Szok, zostaliśmy jeszcze ponad godzinę xD no i czeka nas zakup butów :D muszę z nią tam chodzić jak tylko będzie ładna pogoda, bo widzę, że świetnie na nią działa towarzystwo dzieci :D pewnie i chodzić zacznie tam szybciej :D

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    A jaki wozek masz?
    Ja tez używam spacerówke z zestawu 3w1 i nie jetem zdowolona właśnie dlatego myślę o Baby Jogger City Elite
    Bugaboo Bee5.

    Ten Baby Jogger City Elite to nie taki lekki bo 12 kg :O

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam espiro next i bardzo sobie chwalę, więc być może gdybym miała kupować spacerówkę to też poszłabym w espiro. Edwarda ja też uważam że twój pomysł z wózkiem był świetny, bo spacerówki używa się o wiele dłużej niż gondoli i to w nich zwykle tkwią problematyczne szczegóły, gondola to gondola. Ale taka mądra jestem dopiero teraz, na etapie kupowania oczywiście skupialam się na gondoli, bo spacerówka wydawała mi się taka odległa. No ale nie narzekam, bo fajnie trafiłam. Ale też nie mam porównania :)

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie z zupełnie innej beczki - czy komuś jeszcze nie wróciły cykle? Ja KP małego cycoholika to prawda, ale to już prawie rok a u mnie cisza i pustynia że tak powiem, a libido to minus tysiąc.

  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też cisza i pustynia ;)

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem głównie kwestia częstości i ilości karmień. Mi wróciło po 2 miesiącach, mimo, że kp, ale mleka od początku było mało i w nocy nie karmiłam, bo Kinia spała, tylko raz sciagalam. U mnie chyba coś hormonalnie nie zatrybilo z karmieniem i dlatego szybko mi cykle wróciły.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też sahara, chociaż dzisiaj czułam kłucie w jajnikach..może będzie okres,czekam tylko z tego względu bo strasznie mi się skóra przesusza o mam nadzieję, że jak cykle wrócą to się to poprawi.Kolezanka karmi już 18 m-cy i okresu dalej nie ma.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też cisza, ale już drugi miesiąc z rzędu obserwuję zmiany - byłam pewna, że miałam owulację, bo miałam typowe objawy, a potem jakiś czas później wkurzenie ciągłe, apetyt itd, czyli standardowe przedokresowe objawy. No ale jednak okres nie wrócił, czyli do samej owulki pewnie nie doszło. Ewidentnie coś się zaczyna dziać... Chce, ale nie może O.o u mnie to trochę potrwa pewnie, bo Lila dalej na cycu tylko i prawie nic nie je...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 marca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle wam wrócą jak zdejmiecie dzieci z cyca ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 23 marca 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik niekoniecznie ;) mój Kuba dalej cycoholik a drugi okres za mną ;) budzi się w nocy często bo zęby go męczą, ostatniej nocy cogodzinne karmienie bylo. od jakichś dwóch tygodni lepiej je i w ciągu dnia rzadziej cyca wołał a od dwóch dni znowu chce wiecej.
    Swoją drogą ostatnia noc to jakies nieporozumienie :/ co godzinę pobudki, wybudził się tak konkretnie po 2 i zasnął dopiero po 4. Pytalam się Kubusiu czemu nie śpisz a ten się śmiał i bił brawo.. :p później koło 5 obudziło mnie szarpanie wykładziny za łóżkiem, kotka akurat ma rujke i przyszła menda jedna się wysikać wrrrr, musiałam włazić za łóżko i zapierać zeby nie capiło :/ no i dzisiaj Kuba pociągnął cały dzień na jednej 15minutowej drzemce, nie wiem co to się stało ale więcej nie spał,nawet na spacerze oka nie zmruzyl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2019, 23:39

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 24 marca 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Cykle wam wrócą jak zdejmiecie dzieci z cyca ;-)
    Ahaha serio? Ja kp na żądanie (czyli ostatnio nie wiem ile razy w nocy bo zęby plus co parę godz w dzień jak jestem w domu) rzeka mleka i mam @ z owu od 5msc po porodzie, więc hehe chyba to że u Ciebie tak wyszło nie jest reguła;)

    Andzia123, Katy lubią tę wiadomość

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 marca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, też bym chciała, żeby mi już cykle wróciły O.o wydaje mi się, że u mnie to jednak kwestia karmienia... A Lila jest bardzo często na cycu, no zresztą nic dziwnego jak tak mało je... Dziś mamy za sobą parę łyżeczek kaszki z jabłkiem, sukces... Na obiad będzie rosół, mam nadzieję, że zje chociaż trochę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 08:30

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 24 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że bywa różnie z tym karmieniem i płodnością. Byłam tylko ciekawa czy dużo jeszcze takich przyblokowanych jak ja. No nic mam nadzieję że kiedyś wróci, bo też bym chciała się starać o rodzeństwo. Przecież są mamy które karmią dwójkę więc u niektórych się to właśnie nie wyklucza.

    Dziewczyny które mają mate z bright starts polecam zamknąć boki i dokupić piłeczek. My tak zrobiliśmy, 2 paczki po 100 piłeczek z Tesco i radość wielka. Właściwie basen :)

‹‹ 1564 1565 1566 1567 1568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ