X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas kolejna piękna noc. Bez pobudek do 8.45. Już zaczęłam się zastanawiać, jak ją będziemy do przedszkola z łóżka wyganiać, jak tu nam taki śpioszek rośnie :-) muszę się teraz wysypiac ile wlezie, bo potem jak drugie przyjdzie to już kaplica.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 marca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila zrobiła kupę i zaczynam się zastanawiać czy jednak jej brzuszek w nocy nie dokuczal. Chociaż śliny też potoki, więc ja nie wiem...... O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 20 marca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwsza noc całkowicie spędzona w łóżeczku. Bo zazwyczaj jak się budziła w nocy to lądowała u nas, czasami już o 2, ale coraz częściej ostatnio koło 5. A dziś noc od 21 do 7 w łóżeczku i tylko raz byłam u niej w pokoju o 23.30, bo nie mogła znaleźć sobie smoczka. Szkoda, że rano nie śpi trochę dłużej, ale już nie będę wybrzydzać :P

    Ah, no i byłam wczoraj w pracy. Do końca maja mam urlop, a do końca września wychowawczy. Od 1 kwietnia rusza rekrutacja do żłobka, ale na całą gminę jest tylko 30 miejsc, to jedyny żłobek w okolicy więc średnio to widzę. No ale nic, będę się martwić po 30 kwietnia jak będą wyniki ;) a może do tego czasu uda się jakaś siostrzyczka albo braciszek XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 14:40

    Jupik, Totoro, Katy lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 marca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś 5.16 pobudka... O tyle jest to dla mnie średnie że ok 7 idę do pracy i czasem zjeżdża ok 23...więc słabo dla mnie kwota 112 tyś jest tak wielka że szok. Więc nie ma problemu z pitem

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    U nas dziś 5.16 pobudka... O tyle jest to dla mnie średnie że ok 7 idę do pracy i czasem zjeżdża ok 23...więc słabo dla mnie kwota 112 tyś jest tak wielka że szok. Więc nie ma problemu z pitem

    Dobrze rozumiem, że Ty do pracy 7 i powrót 23? Matko, to gdzie Ty pracujesz? Dojeżdżając do Wawy mniej mi wychodziło.. i kto wtedy siedzi z dzieckiem, babcia?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka co to za praca i wysysk? I czy ona jest warta tego zeby nie widziec caly dzien dziecka??

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj i dzis w nocy po jednej pobudce na smoczka. I wstaje ostatnio o 6.00... Nie dosypia juz w ogole :( U moich rodzicow szedl ponownie spac okolo 10-11, u nas drugi dzien o 9 i spi 2 godziny :O Takze mamy totalnie zmieniony harmonogram. W sumie dzięki temu poszlismy wczesniej na spacer. Czesto przechodzimy obok takiego wielkiego placu zabaw. Dzis w piaskownicy bawila sie, jak sie potem okazalo 1,5 roczna dziewczynka. Henio jak ją zobaczyl to e!e!e! i sie cieszyl. Dziewczynka tez sie zainteresowala inną dzidzia, wiec mysle sobie, zimno nie jest, maly ma buty, to podejdziemy. Bardzo sie dziewczynce przygladal do momentu jak zobaczyl ze ma misia - takiego zwyklego pluszaka. No to na tego misia e!e!e!. Dziewczynka zerkala podejrzliwie, przeciez to jej mis. Za to jej mama dala Heniowi tego miska, a ten taka radosc pelna gęba i zaczal go tulic hahaha. No kocha wszystkie pluszaki ;p Nawet te obce ;p Jak widzialam skrzywioną mine dziewczynki, to wytlumaczylam ze to jej misio i trzeba oddac, to jej oddal :) Po chwili przyszly kolejne dzieci, jakis chlopiec przyniosl koparki i autka, Henio porwal jego autko i hop do dzioba :O Taki brudny, po kims i w piasku. Spodziewalam sie tego ze tak bedzie, ale ten pierwszy raz to taki szok ;p Bardzo ladnie sie bawili. Potem jeszcze byla huśtawka. Na koniec jakas babcia z wnuczkiem stwierdzila, że moj maly to sliczna dziewczynka haha ;p Pomimo slonca troche wialo, jak zobaczylam czerwony nosek to poszlismy. Jestem bardzo zadowolona ze tak fajnie sie zachowywal, do tej pory mial znikomy kontakt z innymi dziecmi. Mam nadzieje ze to dobrze wrozy.

    Ten dzien uswiadomil mi, że chce z nim spedzic wiosne i lato, chce chodzic z nim na spacery, do parku, do kaczek, na plac zabaw, chce widziec jak bawi sie z innymi dziecmi, jak sie cieszy itp. Takze decyzja podjęta, nie ide do pracy, nie przyjmuje projektu. Urlop wypoczynkowy mam do 5 lipca, potem wezme 3 mce wychowawczego. Rekrutacja do zlobka od 1 kwietnia, skladamy do panstwowego i prywatnego, mam nadzieje ze sie dostanie, pojdzie od 1 wrzesnia, a ja do pracy od pazdziernika.

    Andzia123, Totoro, Katy, Jupik, gondi, Agusia_pia lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyzysk? Nie. ;) tak. Czasem pracuje od 7 do 23. Nie jest to praca stała tylko teraz czasowa. Remanenty robię w sklepach. Do południa młody z babcią, potem z tatą i siostra w domu. Lubię bardzo swoją pracę.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ale fajna przygoda, taka zabawa z innymi dziećmi na placu zabaw, jak się czyta to można pomyśleć, że o starszym dzieciaczku mowa :D super :)

    Ja miałam dziś bardzo podobne odczucia, też poszłam z Lilą do kaczek i obok jest właśnie plac zabaw. Była zainteresowana dziećmi, pieskiem, pohustala się na huśtawce i też sobie pomyślałam, że to takie wspaniałe, że całe lato przed nami i będziemy mogły spędzać tam tyle czasu ile chcemy <3

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 marca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas się zaczął lęk separacyjny..do taty ;-) ileż ta dziewczyna pisku robi jak tata do pracy wychodzi, toż to taka córeczka tatusia rośnie, że hoho!

    Edwarda, no i fajnie, że podjęłaś decyzję w zgodzie z samą sobą. Jeśli kasa tylko miała być motorem, żeby brać ten projekt, to faktycznie nie warto było. No i wakacje to kiepawy czas, żeby zostawiać malucha, jakbym nie była w ciąży na pewno na wakacje też bym brała wychowawczy, bez względu na to co później bym postanowiła.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i kupiliśmy Kini nocnik. Oswajanie idzie super...jak tylko z nią do niego podchodzimy to znaczyna jojczec i się wczepia we mnie jakby się bała, że ją nocnik pochłonie..o tym, żeby na nim usiąść nawet nie ma mowy.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    No i kupiliśmy Kini nocnik. Oswajanie idzie super...jak tylko z nią do niego podchodzimy to znaczyna jojczec i się wczepia we mnie jakby się bała, że ją nocnik pochłonie..o tym, żeby na nim usiąść nawet nie ma mowy.
    Nic na siłę,widocznie nie jest jeszcze gotowa..lepiej odpuścić to sadzanie,bo się zrazi..

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia-Pia jak u Bartka oczko? Pisałaś kiedyś, że mu jedno leciało..U Borysa było podobnie, jest już dużo lepiej, ale i tak chcę to jeszcze skontrolować u lekarza. Wizyta prywatną dopiero w czerwcu..niezłe terminy mają..ciekawe na kiedy by było jakbym zapisała na NFZ.Byłaś u okulisty?

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili09 wrote:
    Nic na siłę,widocznie nie jest jeszcze gotowa..lepiej odpuścić to sadzanie,bo się zrazi..

    No nie ma opcji żeby ją posadzić. Na razie posadziłam jej lalę ;-) podchodzi i lale bierze, chociaż tyle ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 21 marca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 Stasiowi tez lecialo. Przy ktoryms szczepieniu Pani dr napisała zez a teraz juz jest ok :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas jest to naprawdę mało widoczne.Moze do wizyty już się całkiem wyrówna.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poszukuje na lato dla Młodego parasolki,lekkiej,małych rozmiarów po złożeniu ..nie mam już sil na moją beznadziejną spacerowke..

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili09 wrote:
    Dziewczyny poszukuje na lato dla Młodego parasolki,lekkiej,małych rozmiarów po złożeniu ..nie mam już sil na moją beznadziejną spacerowke..
    Zależy co masz na myśli mówiąc lekką. Znowu lekka to niekoniecznie na każde drogi. Gumowe koła znowu swoje ważą. Patrzyłaś na joie?

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik Lila też ostatnio miała fazę na tatę, płakała jak wychodził do pracy itd. Córeczki chyba tak mają ;)

    Nauczyłam dziś Lilę mówić "nie" jak czegoś nie chce, bo do szału mnie doprowadzało jak sygnalizowala koniec jedzenia waleniem łapką w łyżeczkę. Przyszli dziś po południu teście, teściowa idzie do Lili i "Lilunia pójdziesz do babci?" a Lilunia "NIE." XD I nara xD aż cierpnę co będzie jak ona zacznie gadać xD

    Zaczęła też od wczoraj mówić baba i próbuje dziadzia. Może trochę ruszy z mową, bo widzę, że sama chciałaby móc więcej przekazać niż potrafi. Jak czytam jej książeczki to tyle już potrafi pokojarzyc z życiem codziennym - pokazuję śmigłowiec, ona mi od razu na okno, bo jej kiedyś pokazałam jak leciał, zobaczy autko, robi buuum buuum i wskazuje na drzwi wyjściowe, bo widziała na spacerze, to samo z kaczkami, traktorem, konikiem.. Dziś z kolei zauważyła srokę za oknem i mi pokazuje, no to jej mówię, że tak, sroczka tam leciała a ona "yyyyy! Yyyy!" i coś mi pokazuje, a ja dopiero po chwili skumalam, że ona mi pokazuje, żeby zrobić jej "tu sroczka kaszkę ważyła", bo jej ostatnio pokazałam :D to takie urocze jak próbuje coś wytlumaczyc :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 20:32

    gondi, Katy, Andzia123, Aga78, Jupik lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Agusia-Pia jak u Bartka oczko? Pisałaś kiedyś, że mu jedno leciało..U Borysa było podobnie, jest już dużo lepiej, ale i tak chcę to jeszcze skontrolować u lekarza. Wizyta prywatną dopiero w czerwcu..niezłe terminy mają..ciekawe na kiedy by było jakbym zapisała na NFZ.Byłaś u okulisty?
    U nas sie wyrownalo wszystko :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1562 1563 1564 1565 1566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ