X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia super, że taka poprawa w zachowaniu u Bartka 🙂 już Ci kiedyś pisałam, ze w przedszkolu go ogarną pod tym względem … siłą rzeczy musi dostosować się do zasad tam panujących, co tylko na dobre wychodzi

    Edwarda ja też bardzo lubię tą stronę i często sprawdzam zanim cokolwiek podam, czy to suplement czy lek

    Co do halloween, to Kalinka trochę polatała w masce krzyk i pelerynie … i to na tyle 🤷‍♀️ w przedszkolu nie mieli typowego halloween, tylko „dzień dyni”. Stroje pomarańczowe. Kto bardzo chciał mógł się ewentualnie przebrać, byle nie za strasznie, żeby maluszków nie straszyć.
    A u Was dzieciaki nie chodzą po domach? Czy Ty po prostu nie chcesz? Pamiętam, ze Franek już w tym wieku uparł się, żeby chodzić … pozwoliłam, pierwszy raz tylko w obrębie klatki. Poszedł sam (Kalina w życiu by się nie odważyła), a ja tylko stałam przy naszych drzwiach i nasłuchiwałam gdzie jest i czy aby nie wpadł na pomysł pomaszerowała na osiedle

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą, to osobiście nie przepadam za Halloween, jakoś ten czas bardziej kojarzy mi się z naszym świętem zmarłych, zaduma nad grobami, znicze i te sprawy … i ciężko mi się przestawić na imprezę 🤔 no ale wiem, że dzieciaki lubią (już inne pokolenie 😉) dlatego nie mam nic przeciwko 🙂

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 listopada 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala u nas się nie chodzi. Widziałam na FB jak koleżanki które mieszkają na osiedlu nowych domków, że ich dzieci chodziły z dziećmi sąsiadów. Ale co innego domki a co innego blok i różni dziwni ludzie, starsi itp.

    Dla mnie halloween to typowa zabawa i nie ma nic wspólnego ze świętem zmarłych. Halloween jest dzień przed. Można się pobawić a następnego dnia (ten kto lubi i chce) iść na cmentarz, smucić się i dumać.

    U nas w przedszkolu też był Bal dyni bo się ktoś dowalił do halloween. Pozostawię bez komentarza...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 listopada 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa też uwielbiam halloween :)

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa super pomysł z tym oznaczeniem drzwi 🙂 bo fakt faktem, ze niektórzy nieraz byli niezadowoleni z wizyt dzieciaków i nie mówię tylko o starszych ludziach, ale też np. rodzicach z maluchami, który akurat zasnął.

    Ja to też nie przepadam za tymi klimatami zombie, duchy, krew, kościotrupy itp. do kościoła mi daleko, więc nawet się nie zastanawiam co oni tam myślą. Na cmentarze chodzimy, ale przeważnie wcześniej albo później … 1 listopada rzadko

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie śmiejcie się, ale nie mogłam w pierwszym momencie skojarzyć, co to ostatki i co to ma wspólnego z kościołem 🤦‍♀️

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 1 listopada 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, podobno od jakiegoś czasu właśnie nie ma w szkołach halloween tylko bal świętych 😉 dzieci przebierają się za aniołki, papieży itp, ewentualnie jest bal dyni tak jak u Ciebie, ale halloween juz jest niedozwolone…

    Kala tak to był świetny pomysł bo o 19 jak usypiałam Tymka to dla bezpieczeństwa wszystko zdjęłam i juz nikt nie przyszedł.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa aniołka zrozumiem… ale kto przebiera dziecko za papieża??? 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 1 listopada 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, nie wiem, ostatnio widziałam taki post ze szkoły aby jedna osoba z każdej klasy przebrała się za papieża 😉 myśle, że jeśli przejdzie przebieranie w klimaty kościelne to w sumie czemu nie papież? Z ciekawości wpisałam w Google, to nawet dla niemowlaka jest 😂

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa też wpisałam i faktycznie jest strój dla niemowlaka, a nawet dla … psa 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2021, 15:12

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 1 listopada 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja totalnie nie obchodzę halloween
    Jakoś dla mnie to obce święto czy też impreza. Nie mam nic przeciwko takiemu balowi przebierańców ale właśnie krew kościotrupa itp nie dla dzieci. Tak uważam. Raczej chce żeby moje dzieci kojarzyły 1 listopada z dniem zmarłych naszych bliskich.
    Jakby był jakis bal w przedszkolu nie miałabym nic przeciwko ale strój w miarę bez szokujących wymysłów :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 listopada 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć !!

    Puściłam jednak Henia do przedszkola we wtorek. O matko! od razu inne dziecko. Szczęsliwy taki, że aż miło. On po prostu potrzebuje dzieci, bodzców, emocji, zajęc, wyzwań. Przychodzi, opowiada, pokazuje, śpiewa nowe piosenki :) Odżył w mig. Dlatego już nie mogłam patrzec jak się męczy, czeźnie i usycha.


    Jak zdrówko Waszych maluchów?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 5 listopada 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy nową "zdobycz" z przedszkola- bostonke😬

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 listopada 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Iggi zdrówka dla malucha! Jak sie czuje?

    U nas też było kilka zachorowan we wrześniu.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zaczęło się noespecyficzne,bo bez temperatury.Po prostu wysypalo Młodego na kolanach,rękach i najgorsze..w buzi.Te owrzodzenia powodują,że nic nie chce jeść,pije mleko i je jogurty i nic poza tym..w przedszkolu odsialo dużo dzieci na 25 osób 10 się uchroniło..niektóre dzieci mega ciężko przechodzą 40 st.goraczki,a jednemu schodzi paznokieć od ręki,bo to świństwo obsypało mu tak palce😬

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi o matko boska! Okropieństwo :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 5 listopada 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi współczuje bardzo! Mój bratanek przez 3 lata miał to co roku.. 2 razy był w szpitalu i właśnie schodziły mu paznokcie u rączek i stópek. Wstrętna choroba!
    Dużo zdrówka!

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 6 listopada 2021, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi dużo zdrowia życzę. Współczuję maluszkowi.
    U nas póki co 4 tyg zakończone ale dziś wstał i coś mu furczy w nosie. Może to po spaniu tylko np ogrzewanie już chodzi. Będę obserwować. Krople inhalacje i oby e poniedziałek poszedł do przedszkola.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 listopada 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi współczuje 🙁 dużo zdrówka dla Tomka 😘

    U nas Kalinka wczoraj wróciła do przedszkola po chorobie … też w pewnym momencie zaczęłam podejrzewać bostonkę, bo strasznie bolało ją gardło (jeść praktycznie nie mogła, papki tylko przechodziły i to z trudem), a raczej jama ustna, bo pokazywała na język i dziąsła, ale jej nie wysypało, więc raczej to nie toż
    No a wczoraj po południu zadzwoniła koleżanka z której córką bawiła się tydzień temu w piątek i okazało się, ze jednocześnie się pochorowały w sobotę, a oprócz tego rodzice tej dziewczynki (światopogląd: „nie szczepimy się na COVID”) też się rozłożyli konkretnie i stracili smak … więc kurcze może to korona była. 🤔 Kalinka miała wysoką gorączkę, bolał ją brzuch, no i to gardło najgorsze …nas nic nie ruszyło, a normalnie każdy katar młodej odchorowuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2021, 08:17

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 listopada 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze co do bostonki, to Franek praktycznie bezobjawowo przeszedł i normalnie śmigał do przedszkola. Dowiedziałam się dopiero u lekarza u którego byliśmy w związku zupełnie z czymś innym i tam dopatrzyła się jakiś kropeczek, a raczej plamek na rękach i mówi, ze bostonkę przeszedł właśnie 😲 w przedszkolu akurat wtedy szalała

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2134 2135 2136 2137 2138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ